Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir
  • /
  • Garmin Enduro incelemesi: Ultra uzun pil ömrüne sahip Forerunner 945 ve Fenix ​​6'nın aşk çocuğu

Garmin Enduro incelemesi: Ultra uzun pil ömrüne sahip Forerunner 945 ve Fenix ​​6'nın aşk çocuğu

Garmin Enduro fırsatları Garmin Enduro GPS Saati - Bir... Kıpırdat £699.99 Garmin Enduro GPS Saatini Görüntüle ... Kıpırdat 699,99 £ Enduro Steel with Grey... Garmin US £699.99 Görüntüle Garmin Enduro,... Amazon £719.99 Gösteriyi Görüntüle Daha Fazla Fırsat En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.Garmin Enduro incelemesi

Garmin Enduro incelemesi TL;DR: Garmin'in en yeni koşu saati, koşu saati pazarındaki bir başka boşluğu dolduruyor, solar şarj ekliyor ve Fenix ​​ve Forerunner serilerinin en iyi özelliklerini bir araya getiriyor.

Garmin Genel Merkezinde bir sonrakini bulmaya çalışan tipik bir konuşmaen iyi koşu saatifikir aşağıdaki gibidir.

Takım Lideri: 'Yeni bir saat çıkarmadıküç ay, beyler, yakında bir şeyler çıkarmalıyız, yoksa...'

Ekip Üyesi: 'İyi bir orta sınıf saate ne dersiniz?'


Takım Lideri: 'ZatenGarmin Öncüsü 245.'

Takım Üyesi: 'Üst düzey koşu saati mi?'


Takım Lideri: 'Garmin Öncüsü 945.'

Takım Üyesi: 'Belki triatletlere yönelik bir saat?'


Takım Lideri: 'Hayır,Garmin Öncüsü 745onlar için gayet iyi.'

Ekip Üyesi: 'Yeniaçık hava izle?'

Takım Lideri: 'Takım oyununun 29 farklı versiyonu var.Garmin Fenix6, şüphesiz biz oradaki tüm üsleri kapladık.'

Ekip Üyesi: 'Bekle! Anladım: Fenix ​​6'nın sağlamlığını seven, ancak POI navigasyonunu pek umursamayan ve aynı zamanda Forerunner'ın çoğu özelliğini taşıyan bir saat isteyen dayanıklılık koşusu koşucuları için ekstra uzun pil ömrüne sahip bir saat yaratabiliriz. 945. Solar şarjı da ekleyebiliriz.'


Takım Lideri: 'Bom. Bu o.'

Ve böylece Garmin Enduro doğdu.

Garmin Enduro incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Garmin Enduro: fiyat, bulunabilirlik ve kutuda neler var

Garmin Enduro, 15 Şubat 2021'den itibaren Garmin ABD ve Garmin İngiltere'den satın alınabilir.

Garmin Enduro'nun iki versiyonu vardır: standart Enduro çelik bir çerçeve ile gelir ve 799,99 $ / 699,99 £ maliyeti veya 899,99 $ / 799,99 £ için daha da premium Karbon Gri DLC Titanyum versiyonu vardır.

Kutuda saatin kendisini, kullanım kılavuzunu ve şarj kablosunu bulacaksınız.

Garmin Enduro incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Garmin Enduro incelemesi: yapı kalitesi ve ergonomi

Garmin Enduro, Garmin Fenix ​​6'ya oldukça benziyor: Test edilmiş çelik kasa çeşitlerini takmak, sık sık bileğime taktığım Fenix ​​6'yı takmaya ürkütücü bir şekilde benziyordu. Gerçek kasa, metal arka kapaklı (diğer adıyla plastik) 'sadece' fiber takviyeli polimer olmasına rağmen, metal çerçeve saate yok edilemez bir his veriyor.

Enduro ayrıca, daha önce daha önce gördüğümüz bir şey olan Power Glass solar şarj lensine sahiptir.Garmin İçgüdüsü GüneşveGarmin Fenix ​​​​6x Pro Güneş Enerjisi. Buradaki bükülme, Enduro'nun zaten bir canavar pil ömrüne sahip olmasıdır.veayrıca solar şarjı da ekler. Sonuç, gidebilecek bir saattir.uzunşarja ihtiyaç duymadan önceki süre.

Özellikle GPS sık sık açıksa, yalnızca güneş enerjisi kullanarak süresiz olarak çalışacağını söylemiyorum. Teoride, Instinct Solar bunu yapabilir, ancak yalnızca pil tasarrufu modunda ve bol miktarda güneşe maruz kaldığı düşünüldüğünde. Tüm bunlar, Enduro'nun pil ömrü oldukça etkileyici: GPS'i her gün saatlerce kullanmıyorsanız, bir kereden fazla şarj edilmesi gerektiğini düşünmüyorum.ay.

Kesinlikle bahsetmeye değer yeni bir özellik, yeni UltraFit naylon kayıştır. Şimdi, bu devrim niteliğinde bir özellik değil – diğer birçok GPS çoklu spor saati naylon kayışlara sahiptir – ancak Enduro'da gerçekten iyi çalışır. Saatin boyutu ve ağırlığı (kayışla birlikte 71 gram) göz önüne alındığında, kayışı bileğinize tam oturacak şekilde ayarlayabilmeniz harika. Sadece saati takmak daha rahat olmakla kalmaz, aynı zamanda saati aşırı sıkmadan kalp atış hızı okumalarını da iyileştirebilir.

Garmin Enduro incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Garmin Enduro incelemesi: özellikler ve kullanıcı arayüzü

Garmin Enduro'nun kullanıcı arayüzü ve navigasyonu, Fenix ​​6'nın karbon kopyasıdır: dokunmatik ekran yok, beş düğmeli navigasyon, widget görünümü, hepsi. Son yıllarda bir Garmin saat kullandıysanız, ihtiyacınız olan tüm özellikleri nerede bulacağınızı bileceksiniz.

Doğal olarak Garmin Enduro, bilekten kalp atış hızı ölçümü, irtifaya uyum için Pulse Ox sensörü ve gelişmiş uyku takibi gibi sağlık ve zindelik özellikleri sunar. Ayrıca, enerji seviyelerini ölçmek için tüm sağlık verilerini izleyen ve egzersiz programlarını ve dinlenme sürelerini planlamaya yardımcı olabilecek Garmin'in Vücut Pili özelliği de dahildir.

Muhtemelen Enduro'nun büyük bir saat olduğunu söyleyebilirsiniz. Onu yatakta takmak, onu çemberlemekle aynı şey olmayacak.Fitbit Versa 3Bileğinizin etrafında: Yatakta saati takarken yanlışlıkla kendime veya eşime siyah bir göz vermekten gerçekten endişelendim. Böyle hantal bir saat takarak uyuyabilenlere selam olsun ve o insanlardan biriyseniz, harika, kendinizi nakavt edin (kelimenin tam anlamıyla değil, umarım). Enduro'yu yatakta takmak, saatin Body Battery özelliğini daha iyi kalibre etmesine yardımcı olacak ve ayrıca genel olarak daha kesin kurtarma önerileri sunacaktır.

Fenix ​​6 gibi Enduro da tek bir makalede listelenemeyecek kadar çok özelliğe sahip. Bir koşu saatinde kullanılan bir metrik veya sensör düşünebiliyorsanız, Enduro'da da bu ve daha fazlası var. 'Vücudunuzun farklı ortamlarda nasıl durduğunu', ABC sensörlerini ve hatta hidrasyon takibini izleyen ısı ve irtifa iklimlendirme özelliği gibi şeyler bulacaksınız.

Garmin Enduro incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Garmin Enduro incelemesi: aktivite takibi ve kesinlik

Enduro, birden fazla küresel navigasyon uydu sistemine (GPS, GLONASS ve Galileo) erişimin yanı sıra yukarıda bahsedilen ABC sensörleri de dahil olmak üzere navigasyon ve bağlantı özellikleriyle donatılmıştır: yükseklik verileri için altimetre, hava durumunu izlemek için barometre ve 3 eksenli elektronik pusula.

Beklendiği gibi, Enduro GPS sinyalini hızlı bir şekilde alıyor ve açık hava antrenmanlarından sonra harita görünümünde herhangi bir aksaklık yaşamadım. Kalp atış hızı sensörü, Garmin'in en yeni Elevate OHR'sidir ve yüksek kalp atış hızı etkinliklerini izleme söz konusu olduğunda altın standart olarak kabul edilebilir. Ayrıca Garmin, saatlerine sık sık yazılım güncellemeleri gönderir, böylece hassasiyet genellikle gün geçtikçe daha iyi olur.

Bazı yeni 'arttırılmış' parkur özellikleri vardır, bunlar arasında, patika koşullarıyla ilgili koşu performansına dayanan ve ısı ve irtifa aklimasyonu yoluyla çevreye ayarlanan 'Trail Run VO2 Max', 'ClimbPro Trail Enhancements', Eğim, mesafe ve yükseklik kazanımı dahil mevcut ve yaklaşan tırmanışlar hakkında gerçek zamanlı bilgiler ve Ultrarun modunda yardım istasyonlarında harcanan süreyi kaydetmek için bir dinlenme zamanlayıcısı içeren 'Dinlenme Zamanlayıcısı'.

Bunlar koşu ayarlarından açılabilir ('koş' veya 'iz koşusu' etkinliğini seçtikten sonra 'yukarı' düğmesine basarak) ve dürüst olmak gerekirse, yaşamıyorsanız bunları kapatmanın pek bir anlamı yok. zeminin tamamen düz olduğu bir alanda, bu durumda zaten Garmin Enduro'ya gerçekten ihtiyacınız yok. Tüm ekstra özelliklerin açık olması daha fazla pil tüketebilir ancak bu, saati 28 yerine 25 günde bir şarj etmeniz gerektiği anlamına gelebilir.

Ayrıca, dağ bisikleti ölçümleri ile her MTB yolculuğunun ayrıntılarını izleyen bir Dağ Bisikleti modu artı 'iz zorluğunu derecelendiren ve iniş zamanını izleyen özel kum ve akış ölçümleri' artı bir başka büyük bisikletten önce ne kadar dinlenmeniz gerektiğini öneren bir Kurtarma Danışmanı özelliği vardır. uyku ve sağlık verilerine dayalı bir sonraki antrenman. Bunu deneme şansım olmadı maalesef.


(İmaj kredisi: Gelecek)

Garmin Enduro incelemesi: karar

Garmin Enduro'nun çok niş bir pazara uyarlanmış olmasına rağmen, pek çok başkası da saati takmaktan yararlanabilir. Elbette, ekstra uzun pil ömrü, bir dayanıklılık koşucusuysanız işinize yarayacaktır, ancak bir saate bu kadar para harcamaktan ve Fenix ​​6 ile Forerunner 945 arasında sıkışıp kalmaktan memnunsanız, Enduro'yu tavsiye ederim. eminim seveceksin.

Aynı şey yeni patikaya özgü özellikler için de geçerli: çoğunlukla kentsel ortamlarda koşuyor olsanız bile, VO2 max'ı hesaplarken eğimi hesaba katan özelliklerin araçta olması, alışılmışın dışında daha doğru sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Diğer Garmin saatleri de bu özelliği alacak mı? Forerunner 945 yapacaksa, çok daha ucuz olduğu için muhtemelen bunu almanızı tavsiye ederim, ancak hiçbir Garmin saati Forerunner 945 dahil olmak üzere şu anda Enduro'nun pil ömrüyle eşleşemez.

Enduro yerine Fenix ​​6'yı seçmenin tek nedeni, saatte ilgi çekici navigasyonu seviyor olmanızdır. Fenix ​​6, oldukça havalı olan çevrimdışı TOPO haritalarına sahiptir, ancak bilek tabanlı navigasyon yerine uzun pil ömrünü tercih ediyorsanız, Enduro ile daha iyi durumdasınız. Bazı Fenix ​​​​6 modelleri, Enduro ile aşağı yukarı aynı fiyata perakende olarak daha ucuz ancak benzer boyutlu versiyonlar için satın alınabilir.

Fiyata gelince, Enduro'nun Power Glass olmadan daha ucuz olacağını hayal edebiliyorum ve dürüst olmak gerekirse, uzun pil ömrü dikkate alındığında solar şarj özelliğini eklemenin gerekli olduğunu düşünmüyorum ama bence de öyle. Enduro'ya bu özelliğin entegre olması uygundur. Garmin Enduro, bir yıl kadar kullanıp çöpe atacağınız bir saat değildir ve tüm premium özellikler, değerini daha uzun süre korumasına yardımcı olacaktır.

Garmin Enduro incelemesi: ayrıca düşünün

Uzun mesafe koşucuları, 2019'da piyasaya sürülen ultra koşu favori saati Suunto 9 Baro'yu zaten biliyor olabilir. Pil ömrü Enduro'nunki kadar iyi değil ancak Suunto 9 Baro'da fırtına alarmı var, böylece zamanında sığınak bulabiliyorsunuz. veya ruh halinize bağlı olarak açık hava eğitimini tamamen atlayın. Suunto 9 Baro ayrıca Enduro'dan çok daha ucuza mal oluyor.

NSPolar Vantage V2birçok özelliği olan bir saattir. Yapı kalitesi mükemmeldir ve kesinlikle orijinal Vantage V'den bir adım öndedir. Ciddi koşucular ve bisikletçilerin formlarını iyileştirmeleri ve yarışlara daha verimli bir şekilde hazırlanmaları için çok sayıda faydalı test ve veriye sahiptir. Daha da iyisi, Vantage V2 tarafından sağlanan testlerin ve verilerin çoğu başka yerde bulunamıyor, bu da onu bilgiye susamış sporcular için daha çekici hale getiriyor.

Fiyatlar - Garmin Enduro:▼