Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir Cihazlar
  • /
  • Garmin Fenix ​​6 Pro incelemesi: Garmin'in en iyi outdoor saati daha da iyi hale geldi

Garmin Fenix ​​6 Pro incelemesi: Garmin'in en iyi outdoor saati daha da iyi hale geldi

Garmin Fenix ​​6 Pro incelemesi TL; DR: Garmin'in en iyi dış mekan akıllı saati tüm silindirlerde ateşlenir ve sağlam bir pakette çok çeşitli günlük ve zorlu özellikler sunar. Bazıları için aşırı bir şey olabilir, ancak her kuruşuna değer, özellikle de değerini birkaç aydan daha uzun süre koruyacak bir saatin peşindeyseniz.


Bazen yıldızlar hizalanır ve en iyi Garmin çoklu spor akıllı saatini test edebilirsiniz.yarı maraton eğitimi, uzun mesafe koşuları yapmak ve haftada birkaç kez spor salonuna gitmek. Bana bir Garmin Fenix ​​6 Pro incelemesi yazma şansı teklif edildiğinde tam olarak böyle oldu.

Bir feragatname ile başlayayım: Garmin Fenix ​​6 Pro gibi çok sporlu bir akıllı saatin tüm işlevselliğini 2-3 hafta içinde test etmenin hiçbir yolu yoktur. Çeşitli aktivitelere hitap eder ve bazı özelliklerin test edilmesi aylar alır - örneğin, Garmin F6 Pro'ya özel olmayan ancak üzerinde bulunan bir özellik olan Garmin Coach.

Garmin Fenix ​​6 Pro ve Apple Watch Series 5- hangisini satın almalısınız?

Bununla birlikte, çok şey olabilir vegibiKoşu ve bisiklet ölçümleri, GPS ve kalp atış hızı hassasiyeti, yapı kalitesi, pil ömrü ve performans gibi bu son birkaç hafta içinde test edildi.


Garmin Fenix ​​6 Pro, yalnızcaen iyi koşu saatleri, aslında şunlardan birien iyi açık hava saatleriayrıca. Bu üst düzey smartwatchgolfçülerden spor tavşanlar, kayakçılar ve yürüyüşçülere kadar herkesi mutlu edecek özellikler sunar. Garmin Fenix ​​6 Pro incelememizin tamamı için okumaya devam edin.

Günün en iyi Garmin Fenix ​​6 fırsatları 3 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Garmin fēnix 6, Ultimate ... Amazon £ 460,99 £ 425 Görüntüle Garmin, Fenix ​​6 GPS Smart ... ApplianceHouse.co.uk£ 489 GörünümGARMIN fenix 6 Solar - Siyah ... Currys PC World 629 £ İndirimli Fiyatı Görüntüle Garmin Watch Fenix ​​6 Sapphire ... C.W. Satıcıları £ 799 £ 699 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Garmin Fenix ​​6 Pro incelemesi


Garmin Fenix ​​6 Pro, önceki modele kıyasla daha büyük bir ekrana ve daha verimli güç tasarrufu seçeneklerine sahiptir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Garmin Fenix ​​6 Pro incelemesi: Fenix ​​6 Pro vs Fenix ​​5 Plus

Garmin Fenix ​​6 Pro'nun en yakın selefi Garmin Fenix ​​5 Plus'tır. Fenix ​​6 Pro, saatin genel fiziksel boyutunu veya ağırlığını artırmamakla birlikte, pil performansı ve ekran boyutu gibi birkaç temel parametreyi geliştirdi. Aslında, Fenix ​​6 Pro, Fenix ​​5 Plus'tan daha hafiftir, ikincisi 86 gram yerine 82 gramda gelir. F6 Pro ayrıca F5 + 'dan daha incedir (14,7 mm - 15,8 mm).


Ekran boyutu, F5 + 'nın 1.2' boyutundan 1.3 'e ve ekranın çözünürlüğüne yükseltildi (F5 +' da 240 x 240 piksel ve F6 Pro'da 260 x 260 piksel). Ekstra ekran alanı, çalışma modunda en az altı veri alanı görüntülenirken iyi bir şekilde kullanılır.

Dahili bellek artık Fenix ​​5 Plus'ta olduğundan iki kat daha büyük (F5 + 'nın 16 GB'ının aksine 32 GB), bu da şarkıları senkronize ederek Garmin Fenix ​​6 Pro'da müzik depolamak istediğinizde kullanışlı oluyor. Spotify'dan (veya Deezer vb.). Koşu çalma listenizi yükledikten sonra, onu bir Bluetooth kulaklık ile bağlayıp çıkabilirsiniz.

Pil ömrünü 46 güne kadar uzatabilen farklı pil modları sayesinde pil ömrü büyük ölçüde iyileştirildi. Bu moda, sadece bu işlevin hedef pazarının kim olduğunu anladığımızdan emin olmak için 'Keşif' adı verilir.

Garmin Fenix ​​6 Pro artık gün boyunca enerji seviyenizi izleyen bir Vücut Pili özelliği içermektedir. Bu size farklı aktivitelerin ve hatta sadece günlük öğütmelerinizin genel enerji seviyenizi nasıl etkileyebileceği konusunda bir fikir verir.


Fenix ​​5 Plus'tan bu yana yapılan diğer bir yükseltme, PacePro özelliğinin dahil edilmesidir. PacePro, araziye (örneğin yükseklik yoğunluğu), istenen bitiş süresine ve tabii ki kendi tercih ayarlarınıza göre hız stratejileri önerir. Bu, profesyoneller için bile bilinmeyen rotalarda hız stratejilerini daha da ince ayarlamak için özellikle yararlı bir özelliktir.

Yüzücüler ve triatlon sporcuları, Garmin Fenix ​​6 Pro'nun artık su altında bile bileğinizden kalp atış hızını okuyabildiğini öğrenince sevinecekler. Hassasiyet göğüs kemeri kullanmak kadar büyük değil ama çoğu için yeterince iyi. Garmin Fenix ​​6 ayrıca önceden yüklenmiş kayak merkezi haritaları ile birlikte gelir ve aynı zamanda kayak sezonu için tam zamanında! F5 + 'da da bulunabilen golf sahası haritalarından bahsetmiyorum bile.

  • Coros Vertix incelemesi
  • Casio G-Shock GBD-H1000 incelemesi
  • Garmin Forerunner 245 incelemesi

Garmin Fenix ​​6 Pro incelemesi

Paslanmaz çelik kasa ve safir cam Garmin Fenix ​​6 Pro'yu birinci sınıf bir seçenek haline getiriyor

(İmaj kredisi: Gelecek)

Garmin Fenix ​​6 Pro incelemesi: inşa kalitesi ve ergonomi

Garmin'in sayısız Fenix ​​6 teklifiyle biraz kafanız karıştıysa, yalnız değilsiniz. Farklı kasa boyutları, kayış renkleri, cam, malzemeler ve güneş enerjisi versiyonu seçeneğiyle 19 (!) Farklı varyasyon vardır. Titanyum bileziğe sahip Pro Solar sürümü 1.000 £ 'dan geliyor ve üst düzey saatlerin fiyatlarına rakip oluyor veApple Watch Series 5modeller ucuz görünüyor.

Garmin Fenix ​​6 Pro sağlam ve iyi bir şekilde bir araya getirilmiştir. Sağlam paslanmaz çelik kasa ve safir cam, Fenix ​​6 Pro'nun görünümünü kesinlikle yükseltir. Kayışı değiştirmek istemeniz durumunda, ürünle birlikte verilen QuickFit silikon bantlar çok hızlı bir şekilde çıkarılabilir ve yeniden takılabilir. Naylon, deri, metal ve hatta titanyum dahil olmak üzere birçok farklı bant varyasyonu mevcuttur (ikincisi 269.99 £ olsa da).

Bu bir dokunmatik ekranlı cihaz değildir, ancak Fenix ​​6 Pro beş fiziksel buton ile oldukça kolay bir şekilde çalıştırılabilir. Ekranın çözünürlüğü fazlasıyla yeterli ve istatistikler kolaylıkla okunabiliyor. Gerektiğinde sol üstte bir ekran ışığı geçiş düğmesi bile var.

Daha ağır kasası nedeniyle (Forerunner 945 ile karşılaştırıldığında), Fenix ​​6 Pro koşarken bileğinizde yukarı ve aşağı sallanma eğilimindedir, bu nedenle doğruluğu artırmak için bir koşu seansına başladığınızda kayışı biraz sıkmanız önerilir.

Aynı nedenle (saatin ağır olması), uyumak için giymek en rahat saat değildir. Yine de uyumak için takmazsanız, vücut pil işlevi size doğru bir okuma veremez. Elbette bu kişisel tercihlere bağlı. Ben şahsen bir saatle uyumayı rahatsız edici buluyorum ama deneyim her bireye göre değişebilir.

Kullanıcı arayüzündeki büyük bir iyileştirme, ana menüde birden fazla kategoriye daha iyi bir genel bakış elde edebilmeniz için sıkıştırılmış pencere öğesi görünümüdür. Her zaman her bir widget'ı genişletebilir ve dilerseniz daha fazla inceleyebilirsiniz.

Garmin Fenix ​​6 Pro incelemesi

Garmin Connect uygulaması kullanılarak daha fazla özellik kullanılabilir (uyarlanabilir Garmin Coach dahil)

(İmaj kredisi: Gelecek)

Garmin Fenix ​​6 Pro incelemesi: pil ömrü ve modları

Selefinden bu yana en büyük iyileştirmelerden biri Garmin Fenix ​​6 Pro'nun pil yönetimi seçenekleridir. Birçok pil tasarrufu seçeneği sayesinde F6 Pro, tek bir tam şarjla 46 güne kadar dayanabilir. Akıllı saat modunda bile bu en aşırı pil koruma işlevini (kim bir buçuk ay boyunca şarj cihazına erişemediği yerlere giderse?) Kullanma olasılığınız olmasa da, F6 Pro dayanabilir. iki haftaya kadar.

Sonraki adım 'Maks. Garmin'in izleme noktalarını ve sensör verilerini daha az sıklıkla kaydeden UltraTrac özelliğini kullanan pil modu. Bununla birlikte, F6 Pro 72 saate kadar dayanabilir. GPS modunda, Garmin Fenix ​​6 Pro 36 saate kadar dayanabilir, böylece egzersiz seanslarınız sırasında üzerinizden ölmesi konusunda gerçekten endişelenmenize gerek kalmaz. Gerçekte, orta düzeyde egzersiz takibi ile, saati neredeyse bir hafta boyunca şarj etmek zorunda kalmadan kolayca kullanabilirsiniz.

Garmin Fenix ​​6 Pro incelemesi

Fitness takibi, çoğu egzersiz türü için yeterince hassas ve çok yönlüdür

(İmaj kredisi: Gelecek)

Garmin Fenix ​​6 Pro incelemesi: aktivite takibi ve hassasiyet

Garmin Fenix ​​6 Pro'yu hem içeride hem de dışarıda, özellikle koşu, bisiklet, spor salonu egzersizleri ve nefes egzersizleri için test ettim. Hala Pingtwitter'ün beni Alplere göndermesini bekliyorum, böylece kayak merkezi haritasını test edebilirim.

Bilekten izleme asla kalp atış hızınızı izlemenin tek ve en hassas yolu olmayacak, ancak Fenix ​​6 Pro bunu iyi bir şekilde yapıyor. Saat hiçbir zaman İK okumakta zorlanmadı, ancak doğru olup olmadığını söylemek zor. Geçmişte taktığım diğer saatlere kıyasla, okumalar farklı değil, bu yüzden yeterince hassas olduğunu söyleyebilirim.

Fenix ​​6 Pro, GPS sinyalini hızlı bir şekilde alıyor ve koşularım ve döngülerim sırasında sinyal kaybıyla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım. Bunun nedeni muhtemelen F6'nın daha fazla doğruluk ve hassasiyet için 24 uydu daha kullanan GLONASS + GPS izleme sistemi kullanmasıdır. Rotalardaki daha küçük değişiklikleri izleyebilir, böylece artık sizin için köşeleri kesmenize gerek kalmaz!

Daha büyük ekranı sayesinde Garmin Fenix ​​6 Pro, koşularınız sırasında kalp atış hızı, mesafe, toplam süre, tempo, kadans ve tur zamanlayıcısı (varsayılan olarak) dahil olmak üzere altı farklı veri alanını gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilir. Bunların tümü menüde değiştirilebilir ve karıştırılabilir.

Spor seanslarınızı da yüksek hassasiyetle takip edebilirsiniz. Fenix ​​6 Pro, ayarlanan sürelerin yanı sıra dinlenme sürelerini de izleyen aktif bir izleme sistemi kullanır. Bu, spor salonunda ne zaman harcadığınızı daha iyi anlamanızı sağlayabilir, ancak setler / dinlenmeler arasında düğmeye basmayı unutursanız, size komik okumalar verebilir.

İyi tarafı, Garmin Fenix ​​6 Pro, tekrarlarınızı otomatik olarak sayabilir ve hatta yaptığınızı sandığı egzersizi tahmin etmeye bile çalışır. Tekrarları ve ağırlık miktarlarını antrenmanlarınız sırasında saatinizde veya sonrasında Garmin Connect uygulamasında düzenleyebilirsiniz.

Garmin Fenix ​​6 Pro ayrıca egzersiz durumunuzu izler ve VO2 maksimum seviyeleri ve kan oksijen seviyeleri gibi istatistiklerinize göre egzersiz türleri önerir.

Garmin Coach ayrıca F6 Pro tarafından desteklenir. Bu, 5k, 10k veya yarı maratona kadar antrenman yapmanıza yardımcı olabilecek uyarlanabilir bir eğitim programıdır. Üç farklı plandan birini seçebilirsiniz ve antrenman yaparken Garmin Coach ilerlemenize bağlı olarak planınızı ayarlayacaktır. Hatta zamanınızı iyileştirmek için antrenman yapabileceğiniz için, üçünü de koşabilen sporculara bile yardımcı olabilir.

Garmin Fenix ​​6 Pro incelemesi

Fitness çabalarını ciddiye alan insanlar için harika bir çok sporlu fitness akıllı saati (hangi düzeyde olursa olsun)

(İmaj kredisi: Gelecek)

Garmin Fenix ​​6 Pro incelemesi: Karar

Şu soru kalıyor: Garmin Fenix ​​6 Pro'yu satın almalı mısınız? Çoğu durumda, cevap kesin bir evettir. Çok sporlu bir fitness akıllı saati satın almayı düşünüyorsanız, Garmin F6 Pro fitness izleme ihtiyaçlarınızın çoğunu ve daha fazlasını karşılayacaktır.

Garmin Fenix ​​6 Pro'nun yapım kalitesi mükemmel. Premium hissettiriyor ve Fenix ​​5 Plus'tan daha hafif ve daha ince olmasına rağmen, ekran daha yüksek bir çözünürlükle daha büyük. Daha büyük ekran, koştuğunuzda gerçek zamanlı olarak görüntülenen altı farklı istatistikle iyi bir şekilde kullanılır.

Aktiviteler de yüksek hassasiyetle takip edilmektedir. GLONASS + GPS sistemi sayesinde, Fenix ​​6 Pro sadece GPS sinyalini daha hızlı bulmakla kalmayacak, aynı zamanda düşürmeyecektir. Aklınıza gelebilecek herhangi bir dış mekan veya iç mekan aktivitesi, Garmin Fenix ​​6 Pro bunu doğru bir şekilde izleyebilecektir. Kalp atış hızı takibi, bilek tabanlı bir sensör için yeterince hassastır ve diğer üst düzey koşu saatlerinin okumalarına benzer.

VO2 max, kan oksijen seviyeleri, atılan adımlar, çıkılan katlar ve solunum seviyesi gibi ek özellikler de büyük bir doğrulukla tahmin edilmektedir. Body Battery özelliği, sporcular için o kadar da kullanışlı olmasa da güzel bir hile.

Pilden bahsetmişken, farklı güç tasarrufu modları, her şarjdan en iyi şekilde yararlanmak için birçok seçenek sunar. En uç ortamda, Fenix ​​6 Pro bir buçuk aydan fazla dayanacaktır, bu nedenle 40 günlük bir yolculuk için yurt dışına çıkmaya karar verirseniz, Fenix ​​6 Pro'nun size ayak uyduracağına ve ilerledikçe hareket.

Garmin Fenix ​​6 Pro harika bir fitness akıllı saatidir ve şiddetle tavsiye edilir. Test edilen versiyon, koşucuların tercihi olmak için biraz ağır tarafta. Bu amaçla, daha hafif olan Titanium versiyonunu veyaGarmin Öncüsü 745, benzer işlevselliğe sahip daha hafif bir koşu saati istiyorsanız. Benzer işlevselliğe ve uzun pil ömrüne sahip daha ucuz bir Garmin saati arıyorsanız,Garmin İçgüdü Güneşgüneş enerjisi şarjı ve birçok dış mekan özelliği ile.

Günün en iyi Garmin Fenix ​​6 fırsatları 3 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Garmin fēnix 6, Ultimate ... Amazon £ 460,99 £ 425 Görüntüle Garmin, Fenix ​​6 GPS Smart ... ApplianceHouse.co.uk£ 489 GörünümGARMIN fenix 6 Solar - Siyah ... Currys PC World 629 £ İndirimli Fiyatı Görüntüle Garmin Watch Fenix ​​6 Sapphire ... C.W. Satıcıları £ 799 £ 699 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz