Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir Cihazlar
  • /
  • Garmin Fenix ​​6 Pro vs Apple Watch Series 5: Daha iyi fitness akıllı saati hangisi?

Garmin Fenix ​​6 Pro vs Apple Watch Series 5: Daha iyi fitness akıllı saati hangisi?

Asırlık bir soru:Garmin Fenix ​​6 Proya daApple Watch Series 5? Yaşlı dediğimizde, geçen aydan beri, bu iki saatin de çok yakın zamanda akıllı saat sahnesini karıştırmak için ortaya çıktığını düşünürsek, demek istiyoruz.


Söylemeye gerek yok, ikisini karşılaştırmak elma ve ... Garminleri karşılaştırmak gibidir, gerçekten. Aynı tip insanlar için tasarlanmamışlardır ve onları kendi alanlarında farklı kılan farklı özellikler sunarlar.

Garmin saatleri, özellikle doğruluğu ve hassasiyeti nedeniyle koşucular, bisikletçiler ve triatlon sporcuları arasında yüksek itibara sahiptir. Her yetenekten sporcuların ihtiyaçlarına en uygun olanı seçebilmeleri için pek çok çeşidi vardır. Ayrıca mesaj ve günlük uyarıları gibi özelliklerle akıllı saatler ile birçok ortak yönleri vardır. Fenix ​​dahil bazı modeller, müzik çalmayı ve temassız ödemeleri de destekler.

•Casio G-Shock GBD-H1000 incelemesi: kenarları biraz fazla sert olan bir koşu saati

Öte yandan Apple Watch,en iyi akıllı saatdaha geniş anlamda; her zaman paketin önündedir, birinci sınıf işlevsellik ve piyasadaki en iyi tasarımla sorumluluğa liderlik eder.


Apple, en son Apple Watch yinelemesiyle fitness takibi ve hedeflenen fitness meraklılarını daha agresif bir şekilde büyük adımlar attı. Apple'ın App Store'unun Watch şubesinde de oldukça büyük bir fitness bölümü var. Ancak Apple Watch Series 5, onu çok sporlu bir akıllı saat olarak düşünmeniz için yeterince iyi mi? Yoksa Garmin hala ciddi fitness akıllı saat sahnesine sahip mi?

Garmin Fenix ​​6 Pro ve Apple Watch Series 5 karşılaştırmamızda başa baş öğrenelim ...


  • En iyi koşu saati: Garmin saatlerinin yanı sıra Polar ve Suunto ürünleriyle dolu
  • En İyi Apple Watch: Series 5 şimdiye kadarki en iyi Apple Watch mu? (Spoiler: evet)
  • En iyi Fitbit: fitness takipçileri dünyasında kullanılan isim

Garmin Fenix ​​6 Pro ve Apple Watch Series 5 karşılaştırması

Apple Watch Series 5, kadrosunda büyük bir App Store'a sahip


(Resim kredisi: Apple)

Garmin Fenix ​​6 Pro yerine Apple Watch Series 5'i seçmeniz için 5 neden

Apple Watch Series 5, kendi başına bir spor akıllı saati değil, çok sayıda işlevselliğe ve diğer Apple ürünlerine süper bağlanabilirliğe sahip tam gelişmiş bir akıllı saattir.

Aktif bir yaşam tarzını tercih eden insanlara yöneliktir, işten sonra ara sıra koşulara, hattayarı maraton eğitimi.

Bir sonraki ve en iyi fitness akıllı saatiniz olarak Apple Watch Series 5'i seçmeniz için 5 neden.

  • Coros Vertix incelemesi: Bu zorlu macera akıllı saat bir Garmin Fenix ​​katili mi?

Neden # 1: Apple Watch Series 5, daha iyi bir ekranla daha hafiftir

Apple Watch Series 5, Garmin Fenix ​​6 Pro'dan 12 gramdan biraz daha hafiftir (sırasıyla 47,8 gram ve 60 gram [yalnızca kasa]). Bu, koşarken çok şey ifade edebilen% 20'lik bir farktır; örneğin, daha ince profil ve daha hafif yapı, Watch'u bileğinizde daha az salladığından, potansiyel olarak size daha iyi kalp atış hızı değerleri verdiğinden.


Ekranın fiziksel boyutu aşağı yukarı aynı olsa da (Apple Watch daha ince), Apple Watch Series 5'teki ekran çözünürlüğü çok daha iyi: 448 x 368 piksel, Garmin'in 260 x 260 pikselinden kesinlikle daha keskin.

Neden # 2: Apple Watch Series 5'te saati özelleştirmek için daha fazla uygulama var

Apple App Store, Apple Watch Series 5 için özel olarak özelleştirilmiş pek çok uygulamayla dünyanın en büyük uygulama mağazalarından biridir. Strava ve Komoot dahil olmak üzere bir dizi spor uygulamasını doğrudan saate indirebilirsiniz. içerik.

Buna karşılık, Gamin Connect IQ Store'un sınırlı seçenekleri vardır ve temel olarak farklı müzik akışı hizmeti uygulamalarına ve saat yüzlerine odaklanır. Kesinlikle adil olmak gerekirse, bunun nedeni kısmen Garmin'in Connect IQ'yu Fenix ​​6 Pro'yu varsayılan olarak önceden yüklenmiş spor, navigasyon ve fitness uygulamalarıyla doldurmak için yağmalamış olmasıdır.

Garmin Fenix ​​6 Pro ve Apple Watch Series 5 karşılaştırması

Diğer sağlık ölçümlerinin yanı sıra, Apple Watch Series 5 de adetleri takip edebilir

(Resim kredisi: Apple)

Neden # 3: Apple Watch Series 5'te daha iyi sağlık ölçümleri var

Apple Watch Series 5 kesinlikle bir dizi sağlık ölçütüne sahiptir ve bunları genel sağlıklarını merak eden insanlara uygun bir şekilde analiz edebilir. Bu, kendi başına bir 'uygunluk' özelliği değildir, ancak uygunluk öğelerini tamamlar.

EKG monitörü veya gürültü seviyesi dedektörü gibi özellikler güzel numaralardır ve daha önce farkında olmadığınız sağlık sorunlarını potansiyel olarak belirleyebilir.

Tüm bunların altında yatan şey, Apple Watch Series 5'in birçokdoğru kalp atış hızı sensörü. Muhtemelen Garmin tarafından kullanılandan daha iyi. Apple, pek çok insan için sağlıklı yaşamın Kutsal Kasesi olan kalori yakma tahminlerini hesaplamaya geldiğinde de bunu başarmış görünüyor. Pekala, tükettikleri kalorileri MyFitnessPal'e kaydeden türden insanlar için zaten. Bu uygulama hem Apple hem de Garmin tarafından destekleniyor, ancak Watch Series 5'te daha kullanıcı dostu.

Neden # 4: Apple Watch Series 5 daha ucuz

Bir Apple ürününün daha ucuz seçenek olduğu pek görülmez, ancak burada durum böyledir, en azından serinin en altında. Her iki cihazın da orta ila üst aralığına girdiğinizde - her iki cihazın da çok sayıda varyasyonu olsa da - fiyatlar birbirine yaklaşmaya başlar.

Birleşik Krallık'ta, daha küçük ekranlı, hücresel seçeneği olmayan ve temel kayışı olan giriş seviyesi Apple Watch Series 5 399 £ 'dan başlıyor. Daha küçük bir ekrana, GPS'e sahip ancak haritaları olmayan, Wi-Fi ve safir cam içermeyen oldukça basit Garmin Fenix ​​6S bile size 530 sterlin kazandıracak.

Garmin Fenix ​​6 Pro ve Apple Watch Series 5 karşılaştırması

Apple Watch Series 5, gürültü kirliliği seviyelerini takip edebilir

(Resim kredisi: Apple)

Neden # 5: Apple ödemesi, Garmin Pay'den daha fazla banka tarafından desteklenmektedir

Her iki saat de NFC özelliğine sahiptir, yani bunları mağazalarda temassız ödeme yapmak için kullanabilirsiniz. Apple Pay, tüm büyük bankalar ve American Express gibi 40 İngiltere bankası tarafından desteklenmektedir. Garmin Pay, aksine, Santander tek büyük isim olmak üzere yedi banka tarafından destekleniyor.

Uyumlu okuyuculara sahip mağazalarda, Apple Watch Series 5'inizi çok daha büyük miktarlar ödemek için de kullanabilirsiniz; Garmin Fenix ​​6 Pro, lezzetli bir protein shake için yeterli, ancak iki kişilik akşam yemeği için yeterli değil.

Bugünün en iyi Apple Watch 5 fırsatları İndirimli Fiyat Demo Apple Watch Olarak Kullanıldı ... Kogan.com599 ABD doları 499 ABD doları GörünümDemo Apple Watch Olarak Kullanılan İndirimli Fiyat ... Dick Smith599 ABD doları 499 ABD doları GörünümApple Watch Serisi 5 44 mm ... ebay650 $ Görünümİndirimli Fiyat Apple Watch Series 5 44mm ... Amazon Prime 849 $ 739,99 $ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Garmin Fenix ​​6 Pro ve Apple Watch Series 5 karşılaştırması

Garmin Fenix ​​6 Pro, analiz etmeniz için size birçok ölçüm sunar

(Resim kredisi: Garmin)

Apple Watch Series 5 yerine Garmin Fenix ​​6 Pro'yu seçmeniz için 5 neden

Garmin Fenix ​​6 Pro, Garmin'in en iyi çoklu spor fitness saatidir ve Garmin'in sporculara sunduğu hemen hemen her şeyin vitrinidir. GLONASS + GPS konumlandırma sistemi sayesinde saat yalnızca GPS sinyallerini hızlı bir şekilde almakla kalmaz, aynı zamanda sinyali de sıkıca tutar.

Aşağıda, bir sonraki çok sporlu saatiniz olarak Garmin Fenix ​​6 Pro'yu seçmeniz için 5 neden daha var.

En ucuz Garmin saat fırsatları: Forerunner'dan Fenix'e, tüm ucuz Garmin saat fırsatlarını burada bulun

Neden # 1: Garmin Fenix ​​6 Pro'nun daha iyi bir pil ömrü ve pil yönetimi seçenekleri var

Garmin Fenix ​​6 Pro, Apple Watch Series 5'in 3 saatine kıyasla GPS + müzik modunda 10 saate kadar dayanabilir. Bu, ikincisinin daha uzun bir koşu / bisiklet sürüşü boyunca dayanmayacağı anlamına gelir. Apple Watch Series 5, tek bir şarjla, yoğun kullanım olmasa bile, Fenix ​​6 Pro'nun toplayabileceği 14 güne (!) Kıyasla yalnızca maksimum 18 saat dayanır.

Pil yönetimi seçenekleri de Garmin Fenix ​​6 Pro'da daha çeşitlidir. Bir düğmeye dokunarak, enerji tasarrufu seçeneklerinde gezinmeyi seçebilir ve yakında pilinizin biteceğini düşünüyorsanız daha agresif bir seçeneğe geçebilirsiniz.

En yüksek pil tasarrufu seçeneğini kullanan Garmin Fenix ​​6 Pro, bir buçuk aya kadar dayanır. Yine de bu modda herhangi bir hassasiyetle pek fazla izleme yapmaz.

Garmin Fenix ​​6 Pro ve Apple Watch Series 5 karşılaştırması

Garmin Connect uygulamasını kullanarak bir milyondan fazla farklı spor ölçümüne göz atın

(İmaj kredisi: Gelecek)

Neden # 2: Garmin Fenix ​​6 Pro, sporla ilgili daha fazla sağlık ölçümünü takip ediyor

Apple Watch Series 5 genel sağlık parametrelerini daha iyi takip edebilir, ancak Garmin Fenix ​​6 Pro, spor aktivitesiyle ilgili sağlık ölçümleri için daha fazla seçeneğe sahiptir. Bazı özellikler arasında Garmin'in PulseOx adlı kan oksijen izleme sistemi ve vücudunuzun enerji seviyelerini ölçen ve buna göre egzersiz (veya dinlenme) öneren Body Battery özelliği bulunur.

Garmin Fenix ​​6 Pro ayrıca kalp atış hızınızı, PulseOx'unuzu ve solunum hızınızı sürekli olarak izler, böylece saati taktığınız sürece sağlık işlevlerinizi izler - ancak bu pil tasarrufu yapmak için devre dışı bırakılabilir.

Fenix, antrenman yaptığınız sıcaklık ve rakımı hesaba katmak için okumalarını bile ayarlayacaktır.

Garmin Fenix ​​6 Pro ve Apple Watch Series 5 karşılaştırması

Paslanmaz çelik kasa ve safir cam sağlam görünüyor ve sağlam bir his veriyor

(İmaj kredisi: Gelecek)

Neden # 3: Garmin Fenix ​​6 Pro'nun daha sağlam bir yapısı var

Fiyatı ne olursa olsun, Garmin Fenix ​​6 Pro'yu patika koşu seansı veya dağ bisikleti yolculuğu için almaya aldırış etmeyeceksiniz. Kasa sağlam bir his veriyor ve en temel modellerin hepsinde Safir cam gerçekten çizilmeye karşı dayanıklı.

Fenix ​​ayrıca, koşarken kontrolü eldivenler takarken bile kolaylaştıran fiziksel düğmelere sahiptir. Garmin Fenix ​​6 Pro ayrıca 10 ATM'ye kadar su geçirmezdir ve kalp atış hızını takip edebilirsu altı. İlginç bir şekilde, Apple Watch da bunu bazı insanlar için yapabiliyor gibi görünüyor, ancak Apple bunu resmi olarak bir özellik olarak iddia etmiyor.

Hiç kimse Apple Watch'un birkaç darbeye dayanamayacağını iddia etmese de, Garmin zorlu maceralar ve tam egzersizler için çok daha uygundur. Benzer şekilde, Apple Watch ekranı daha çekici ve birçok akıllı saat kullanımı için daha iyi olsa da, Fenix'in transflektif olanı, siz koşarken kendi kendine gelir, çünkü parlak güneş ışığında izlemek için daha uygundur. Düşük ışıkta da fena değil ve gerçekten loşsa bir arka ışık var.

Neden # 4: Garmin Fenix ​​6 Pro, daha niş spor aktivitelerini takip edebilir

Apple Watch Series 5 ile yürüyüş, koşma, bisiklete binme ve hatta HIIT antrenmanı dahil olmak üzere 12 farklı fitness aktivitesini takip edebilirsiniz (12'de bir 'Diğer' seçeneği de vardır).

Öte yandan Garmin Fenix ​​6 Pro, patika koşusu, koşu, yürüyüş, tırmanma, dağ bisikleti, kayak, snowboard, XC kayak, ayakta kürek çekme, kürek çekme, kano, Jumpmaster, taktik ve daha pek çok şeyi takip edebilir.

Fenix ​​6 Pro'da, bu modların tümü saate önceden yüklenmiştir, bu nedenle Connect IQ uygulama mağazasında Garmin ve üçüncü taraf uygulamalar için arama yapmaya gerek yoktur.

Neden # 5: Garmin Fenix ​​6 Pro, golf sahası ve kayak merkezi haritaları inşa etti

Garmin golf saatleriyle tanınır ve Garmin Fenix ​​6 Pro'da bulacağınız tüm hileler vardır. Dünya çapında 41.000'den fazla golf sahasının haritaları kutudan çıkar çıkmaz beklemede. Bu, kuşları biriktirmenize yardımcı olacak kulüp önerileriyle pime olan mesafeyi kolaylıkla hesaplayabileceğiniz anlamına gelir.

Fenix ​​6 Pro'daki diğer golfe özgü özellikler arasında düğme hedefleme ve sahadaki yükseklik değişikliklerini hesaba katan ve sahada ayarlanmış bir mesafeyi gösteren PlaysLike Distance özelliği bulunur.

Ayrıca Fenix ​​6 Pro'da haritalanan 2.000'den fazla kayak merkezi bulunmaktadır. Bu özellikler Apple Watch'a eklenebilir, ancak yalnızca ücretli uygulamalar aracılığıyla.

Günün en iyi Garmin Fenix ​​6 fırsatları İndirimli Fiyat Garmin Fenix ​​6 - 47mm (Gümüş ... Kogan.com999 $ 597 ABD doları Görünümİndirimli Fiyat Garmin Fenix ​​6 - 47mm (Gümüş ... Dick Smith999 $ 597 ABD doları GörünümGarmin Fenix ​​6 Çoklu Spor ... Pushys599 ABD doları Görünümİndirimli Fiyat Garmin 010-02158-00 Fenix ​​6, ... Amazon Prime 999 $ 700,83 $ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Garmin Fenix ​​6 Pro, Apple Watch Series 5'e karşı: Karar

Mümkün olduğunca basit bir şekilde ifade etmek gerekirse, Apple Watch, formda kalmak isteyen insanlar için de çok kullanışlı olan harika bir akıllı saattir. Kondisyonunuzun anlık görüntüsünü almak ve aktivitelerinizin temel takibini yapmak için Garmin'den daha iyidir. Elbette daha şık ve çok yönlü bir saat.

Garmin'in Fenix ​​6 Pro, aksine, bir akıllı saat olarak da iyi çalışan harika bir fitness saatidir. İçerdiği sensörlerin ve spor ve fitness uygulamalarının zenginliği, sağladığı içgörüler ve ayrıca Garmin Connect aracılığıyla derinlemesine analiz etme yeteneği, fitness konusunda gerçekten ciddi olanlar için Apple Watch Series 5'ten çok daha iyi olduğu anlamına geliyor.

Sonunda, Fenix'in yapabileceği her şeyi yapmasına olanak tanıyan Apple Watch uygulamalarının geliştirilebileceğini söyleriz. Ancak şimdilik Garmin'in üstünlüğü var. Ve Apple Watch onu yazılım için eşleştirmiş olsa bile, Fenix ​​6 Pro'nun kullanışlı düğmeleri, sağlam yapısı ve çok daha uzun pil ömrü, onu açık hava etkinlikleri ve çok yetenekli olanlar söz konusu olduğunda üstün bir fitness saati haline getiriyor.güçlüSpor salonunda.

Garmin Fenix ​​6 Pro ile Apple Watch Series 5 karşılaştırması: alternatif seçenekler

Hem Apple Watch Series 5 hem de Garmin Fenix ​​6 Pro, zorlu fitness akıllı saatleridir ve ilk çok sporlu akıllı saatinizi satın almayı veya mevcut akıllı saatinizden yükseltme yapmayı düşünüyorsanız, her ikisini de ciddi bir şekilde düşünmelisiniz.

Ancak, dikkate alınması gereken başka seçenekler de var.

Polar Ignite, örneğin, bir dokunmatik ekrana sahiptir, yerleşik GPS'e sahiptir ve yalnızca 170 £ (İngiltere) karşılığında sağlık ölçümlerini sürekli olarak izler. Bu, Apple Watch Series 5 veya Garmin Fenix ​​6 Pro'dan çok daha ucuz. Özellikle ciddi koşucular, daha üst düzey Polar Vantage V'yi de seveceklerdir. Diğer sporlar ve spor salonu antrenmanları için kullanışlıdır, ancak koşucular için gerçekten kendine özgüdür.

Garmin, Garmin Forerunner 945, Garmin Forerunner 645 veya Garmin Forerunner 245 gibi diğer seçeneklere de sahiptir ve fiyatları 250 £ ile 520 £ arasında değişmektedir. Tüm bu Garmin saatleri, Fenix ​​6 Serisi ile benzer arayüzlere sahiptir, ancak aynı zamanda F6 Pro'dan daha hafif ve daha ucuzdur (aynı zamanda daha az sağlam veya şık). Adlardan da anlaşılacağı gibi, Connect IQ mağazası aracılığıyla öncelikle koşucular için olsalar da, işlevsellikleri artırılabilir. Hepsi mükemmel spor giyilebilir ürünleri.

Artık Apple Watch Series 5 piyasaya sürüldüğüne göre, Series 4 Watch'u şu anda Argos'ta 450 £ civarında daha ucuza alabilirsiniz. Apple Series 4 Watch, işlevsellik açısından Series 5 Watch'tan farklı değildir, pil ömrü daha da etkileyici değildir, ancak Series 5'ten daha ince ve daha hafiftir.

Daha basit bir koşu saati arayanlar, Fitbit Ionic veya yepyeniFitbit Versa 2Yalnızca 200 £ olan ve yerleşik Alexa ses asistanı işlevine, net bir dokunmatik ekrana, beş güne kadar pil ömrüne, 7/24 kalp atış hızı takibine ve elbette Fitbit'in eğlenceli ve kullanışlı uygulamasına erişim ve çok çeşitli sosyal zorluklar.

Kısacası, herkes için bir spor akıllı saati var.

Giyilebilir cihazların savaşları!

Günümüzün en iyi fitness saati fırsatları, Demo Apple Watch Olarak Kullanılan İndirimli Fiyat ...Apple Watch 5Kogan.com599 ABD doları 499 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Garmin Fenix ​​6 - 47mm (Gümüş ...Garmin Fenix ​​6Kogan.com999 $ 597 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünPOLAR Ignite - Gelişmiş ... Polar Ignite Amazon $ 280,61 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Polar Vantage V - Siyah - M / LPolar Vantage VZincir Reaksiyon Döngüleri699 571,99 Görünüm Tüm fiyatları görünGarmin Forerunner 245 GPS ... Garmin Forerunner 245 Amazon $ 360.08 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Garmin Dişi Öncü 245 ...Garmin Forerunner 245 Müzikİsyancı579 ABD doları 289 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünGarmin Forerunner 645 GPS ...Garmin Öncüsü 645Dick Smith508,85 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Garmin Forerunner 645 Müzik, ... Garmin Forerunner 645 Müzik Amazon $ 495.05 $ 343.73 GörüntüleTüm fiyatları görünGarmin Forerunner 945, ... Garmin Forerunner 945 Amazon $ 875 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Versa 2 Sağlık ve ... Fitbit Versa 2 Amazon $ 299.95 $ 228.95 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
  • Boş liste