Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • Garmin Fenix ​​6x Pro Solar incelemesi: nihai dış mekan saati

Garmin Fenix ​​6x Pro Solar incelemesi: nihai dış mekan saati

Garmin Fenix ​​6x Pro Solar fırsatları

Garmin Fenix ​​6x Pro Solar, çok sporlu saatlere yönelik mutfak lavabosu yaklaşımının doruk noktasıdır. Kademeli olarak yoğunlaşan işlevler trendini takip eden bu 51 mm saat, yalnızca günlük kondisyonu izlemekle kalmaz, maratonlar gibi hedefler için koçluk sağlar ve oldukça spesifik fitness göstergelerini (vo2 Max ve dinlenme süreleri gibi) izler, aynı zamanda tam donanımlı bir GPS GLONASS gezinme dizisi, Wifi, Bluetooth ve Spotify, iHeartRadio, Deezer veya Amazon Prime Music'ten çalma listeleriyle entegrasyon.

Sonuç, aklımıza gelebilecek tüm eğitim, navigasyon ve eğlence ihtiyaçlarını bir saate sığdıran, özellikle açık hava sporcuları için, tıknaz ama pratik bir eğitim silahıdır.

Dahili güneş paneli sayesinde sefer boyu pil ömrü sunan bir saat. Ilgilenen? Kesinlikle öyleyiz.

Garmin Fenix ​​6X Pro Solar İnceleme: Fenix ​​6X Pro Solar VS Fenix ​​6 Pro

Garmin Fenix ​​6x Pro Solar, cihazın birçok özelliği üzerine inşa edilmiştir.Garmin Fenix ​​6 Pro, bazı seviyelerde düpedüz şaşırtıcı bir sensör dizisi ve ilgili algoritmik hesaplamalar sunar.


Hem 6x Pro solar hem de 6 Pro üniteleri 'Pro' olarak belirlenmiş olduğundan, vanilla 6 serisinin süslenmediği haritalar, müzik ve WiFi'nin yanı sıra çok çeşitli koçluk özellikleri, bilekten kalp atış hızı ve eşlik eden telefon uygulaması.

6X Pro solar, 6 Pro'nun çelik kasasını titanyum lehine değiştiriyor; bu, birkaç gramlık bir hareketle, ancak en açık şekilde Garmin Power Glass'ın içine gizlenmiş bir güneş paneli ile pil ömrünü artırıyor.


Ancak, teorik olarak titanyum Fenix ​​6x Pro Solar neredeyse en hafif seçenektir, ancak gerçekte, Garmin'in geniş çeşitlilik yelpazesi bunu karmaşık bir iş haline getirir.

Garmin 6, 42, 47 ve 51 mm olmak üzere üç ekran boyutunda gelir ve & lsquo; pro '(müzik haritaları ve wifi), safir cam ve güneş enerjisi eklenerek daha da karmaşık hale getirilebilir - bu kombinasyonların tümü birlikte mevcut değildir ve hepsi daha hafif titanyumda. Bu nedenle, safir içeren veya içermeyen 42 mm'lik bir 6S Pro, Çelik gövde için 61 g ağırlığında, 47 mm 6 Pro rafları 83 g Çelik ve 72 g Titanyum'da ve 51 mm 6X, Çelik için muazzam bir 93 g ağırlığında. Son olarak, 51mm Pro solar Titanium 82g ağırlığındadır - amiral gemisi serisindeki en hafif ikinci, ancak en büyük 51 mm kasa ile - 1,40 '(35,56 mm) 280 x 280 piksel ekran boyutu sağlar.


(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Fenix ​​6X Pro Solar Review: kalite ve ergonomi inşa edin

Garmin Fenix ​​6x Pro Solar'ın yapım kalitesi oldukça yüksektir, titanyum arka yüzü ve çerçevesi ile - bu sağlam görünüm için torx vidalarıyla dolu - tek gerçek aşağılık yüzdür. Safir modellerden farklı olarak, Solar modeli, saati güneş ışığı ile şarj etmenin yanı sıra, kullanımdaki Gorilla camı gibi hissettiren 'elektrikli cam' ile donatılmıştır. Garmin, camın çizilmeye karşı dayanıklı olduğunu, ancak her şey söylendiğinde ve yapıldığında Safir camdan daha az sağlam olduğunu iddia ediyor.

Bu dokunmatik ekranlı bir saat değil, bu yüzden tüm bu beş düğmeye ihtiyacınız olacak 007, ancak neyse ki, bunlar saat kullanıcı arayüzünde PHD'si olmayanlar için etiketlenmiş durumda.

'Çabuk takılan' kayışlar hoş bir dokunuş, sadece bir düğmeyle çıkarılabilir ve dalış saati geniş olmasına rağmen, stok silikon kayış arkaya monte edilmiş HR monitörünü sıkı ve nispeten hatasız tutar.


Genel olarak ince bir görünüm değil, ancak bu kadar teknolojiyi bir araya getiren üst düzey bir spor saat için 51 x 51 x 14.90 mm genel boyutu pek de şaşırtıcı değil.

Garmin Fenix ​​6X Pro Solar Review: pil ömrü ve modları

Pil ömrü, Garmin Fenix ​​6x Pro Solar'ın bıçaklı kavgaya silah getirdiği birçok alandan biridir - bu canavar zaten makul pil ömrü sunmakla kalmaz (akıllı saat olarak 21 güne kadar ve 60 saate kadar sürekli GPS kullanımı) ), ancak dışarıda olduğunuzda bu rakamı artıran minik güneş paneli var. Bu ekstra enerji ile keşif modunda 46 gününüz olacak ve bu da iyi bir Himalaya seferine yetecek kadar. Bu, Garmin Power Glass'ın güneş ışığını toplamasıyla ilgilidir - Garmin, iç mekan aydınlatmasının biraz etkisi olsa da, gerçek güneş ışığı kadar etkili olmayacağını iddia ediyor.

Tam liste burada, ancak kısaca, GPS ve uygulamalara gerçekten müdahale etmediğiniz sürece bir haftalık antrenman koşusu ve daha fazlasını alacaksınız.

- Smartwatch: 21 güne kadar +3 gün
- GPS: 60 saat + 6 saate kadar
- GPS ve müzik: 15 saate kadar +1 saat
- Maksimum pil GPS modu: 120 saat +28 saate kadar
- Keşif GPS modu: 46 güne kadar +10 gün
- Pil tasarrufu izleme modu: 80 güne kadar +40 gün

Ayrıca, Garmin Fenix ​​6x Pro Solar'da bulunan çeşitli sporlar, sensörler ve algoritmik olarak türetilmiş verilerle başa çıkmak için Himalaya oranlarının bir çabasıdır. Sadece hepsini listelemek, başlangıç ​​olarak patika koşusu, yüzme, koşu, bisiklet, yürüyüş, kürek, kayak ve golf için önceden yüklenmiş aktivite profilleri ile epik bir başarıdır. Golf sahalarının kendi haritalama ayarları vardır, ancak aynı zamanda sizi meşgul edecek kayak merkezi haritaları (ve bir ülke kayak profili de) ve ihtiyacınız varsa adım adım navigasyonlu normal haritalar da vardır.

Bunların hepsi biraz fazla görünse de (ve hepsini listelemeye başladığınızda, öyle), iyi haberler var. Akıllı telefon uygulaması, en olası profillerinizi seçmenize ve bunları saate yüklemenize olanak tanır, böylece sağ üst düğmeye basıldığında doğrudan özelleştirilmiş listenize girersiniz. Çalıştırma durumunda, işlevlerin çoğu otomatik olarak devreye girer, bu nedenle rakım ayarlı VO2 maks. Değerinizin ne olduğunu merak etmeyebilirsiniz, ancak Garmin Fenix ​​6x Pro Solar size söyleyecektir. Gerçekten de, düzgün bir koşudan sonra görüntülenen performans ölçümleri, birçok yararlı ayrıntıyla (VO2 maks, kalp atış hızı bölgeleri, kalp atış hızı ortalamaları, dinlenme danışmanı) ve bunların basit analiziyle (eğitim türü, ne kadar etkili olduğu) mükemmeldir. , ki birçok karmaşık cihaz sizin için araştırmanızı sağlar.

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Fenix ​​6X Pro Solar Review: aktivite takibi ve hassasiyet

Diğer bir iyi haberde, Garmin, güçlü aktivite takibi, kalp atış hızını kolayca alıp izleme ve koşuya çıkarken kapının birkaç metre yakınında bir GPS düzeltmesi sağlar. Bilekten kalp atış hızı izleme hiçbir şekilde yeni değildir, ancak Garmin kesinlikle eski modellerin bazı tutarsızlıklarını ortadan kaldırmıştır - bu asla bir atışı kaçırmaz. Çalışma içi izleme düzgün bir şekilde gerçekleştirilir, bu da İK bölgesi eğitimini basitleştirir ve burada büyük ekran, hareket halindeyken kolayca ifade edilebilecek şekilde karşılığını verir.

Garmin Fenix ​​6X Pro Solar, bir aktivite sırasında menüden seçilebilen altı farklı veri alanı görüntüleyebilir - veriler HR, tempo, kadans ve tur zamanlamalarını içerir. Diğer Fenix ​​6 modellerinden PacePro özelliği özellikle etkileyicidir, hedef temponuzu engebeli veya zorlu arazilerde belirler, rekabetçi tepe koşucularının veya OMM rahatsızlarının haklı olarak ilgileneceği bir şeydir.

Garmin Fenix ​​6X Pro Solar incelemesi: Karar

Garmin Fenix ​​6X Pro Solar, güvercin deliği için tamamen imkansızdır, ancak oldukça zekidir. Garmin, daha önceki modellerden gelen rastgele veri bitlerinin çoğunu entegre etmeyi ve anlamlandırmayı başardı, böylece istediğiniz şeye daha hızlı ve daha kolay ulaşabilmeniz için arayüzü düzenli hale getirdi.

Olumsuz tarafı, su içme hatırlatıcılarından uyku takibine ve stres izlemeye kadar çok çeşitli genel sağlık araçları, biraz dikkat çekicidir ve artık neredeyse feshedilmiş fitness takipçilerini anımsatabilir.

Bu sıkıntılar bir yana, buradaki pil ömrü pazar lideri, koçluk araçları ve sensörler mükemmel ve bazı Bluetooth kulaklıkları takma, harekete geçme ve rahatça koşmaya başlama yeteneği küçük bir başarı değil. Ne fiyat spor rahatlığı?

Bunu beğendin mi?