Close

Garmin Forerunner 225 incelemesi: çalışan saat paketinin lideri mi?

Garmin Forerunner 225 fırsatları 573 Amazon müşteri yorumu

Garmin nihayet optik kalp atış hızı aksiyonuna girdi ve benzerlerine katıldı.TomTom, Adidas ve hattaMicrosoftsizi tek bir cihazdan hepsi bir arada BPM takibi lehine göğüs kemeri nabız takip cihazlarından vazgeçmeye ikna etmeye çalışıyor. Ancak yeni Garmin Forerunner 225 rekabete nasıl dayanır? Bu sadece yakalamaya çalışan bir marka mı yoksa bugüne kadar gördüğümüz en iyi koşu saati mi?

• En iyi koşu saatleri listemizi buradan okuyun

Garmin Forerunner 225, bilekten kalp atış hızı takibi sunan ilk Garmin koşu saatidir. Doğruluğu her zaman öncelikler listesinin en üstüne koyan bir şirket için bu çok önemli.

Garmin'in yaklaşımı ilginçtir. Optik kalp atış hızını 225'e yerleştirirken, yarı ciddi koşuculara yönelik orta seviye bir ürüne gittiler. Çok yakında Garmin'in büyük rakipleri Polar, bilekten kalp atış hızı takibine de atlayacak, ancak yaptıklarında, giriş seviyesi bir ürünle olacak. Bu önemli bir fark. Polar ayrıca isabetlilik konusunda şapkasını da asıyor. Düşük kaliteli bir ürüne biraz daha az hassas optik izlemeyi yerleştirerek, yine de en üst düzey ürünlerinin en yüksek izleme doğruluğu düzeylerini sunduğunu iddia edebilir.


Ekran, Pil ve Yapı

Açık konuşalım, Garmin güzel moda saatleri üretmiyor. Her zaman tek fikirli spor giyilebilir cihazlara benzeyen cihazlar üretti. Trend belirleyicilere değil spor meraklılarına hitap etmek için inşa edilmişlerdir ve estetik son yıllarda gelişirken, Forerunner 225 farklı değildir.


Forerunner 620 ve 220'ye çok benziyor, aslında 225 temelde optik kalp atış hızı sensörüne sahip bir Forerunner 220'ye benziyor.

Yine de siyah gövdenin ince ikinci renkli flaşlarla (bu sefer mavi değil kırmızı) tanınabilir kombinasyonunu elde edersiniz. Aynı rahat, dayanıklı yumuşak silikon kayış, büyük yuvarlak saat yüzü ve yan düğme kontrollerine sahip oluyorsunuz.


Genel olarak Forerunner, yine de daha ince. Saat yüzü daha büyük ve daha kalın, kayış daha geniş ve biraz daha ağır, ancak çoğu insanı rahatsız edecek hiçbir şey olmasa da, TomTom Cardio Runner ve Adidas gibi diğer Optik Kalp Atış Hızı (OHR) sensörlü saatlerden daha kompakt. SmartRun.

İyi bir şekilde bir araya getirilmiş hissediyor ve bir spor çantasının dibinde bırakılmak veya spor salonundaki ekipmanlara çarpmak gibi sert şeylere dayanabilir.

Daha hantal olsa da, Forerunner 225, 54g'de, 81g'de gelen Polar V800'ün beğenisine göre hala olumlu bir şekilde karşılaştırıyor - ve bu, dahili nabız izleme özelliği yok.


Forerunner 225'in optik kalp atış hızı sensörü, kalp atış hızı takibinin doğruluğunu etkilemek için ışığın sızmasını önleme görevi olan yükseltilmiş bir silikon halkanın ortasında yer alan nispeten dikkat çekicidir. Ne yazık ki Forerunner 620 ile gelen dokunmatik ekran becerilerinin hiçbirine sahip değilsiniz, ancak renkli LCD ekran hala keskin ve hareket halindeyken okunması kolay. Parlak renkler, antrenman sırasında kalp atış hızı bölgesine ne zaman ulaştığınızı görmenizi kolaylaştırır.

Uzun ömürlülük söz konusu olduğunda Garmin, GPS ve HR takibi açıkken 7-10 saatlik pil ömrü beklememizi söylüyor. Bu adil bir değerlendirme gibi görünüyordu. Testlerimde iki kez artı 9 saate çarptım ve asla 7 saatin altına düşmedim.

Tek bir şarjla bu tür bir ömür, dalış botları giymediğiniz sürece bir maratonun 26,2 miline kadar ve hemen ötesinde herhangi bir mesafeyi idare etmek için yeterlidir. Bununla birlikte, ultra koşucular biraz daha fazla kalıcı güce sahip bir şey aramaya devam etmek isteyebilir.

İzleme Performansını Çalıştırın

Forerunner 225'in amacı, çılgınca karmaşık olmadan, ister zaman ister mesafe hedefi olsun, yeni bir koşu hedefine doğru antrenman yapmanıza yardımcı olacak, kullanımı kolay aracınız olmaktır. Bunu başarır ve kullanımı eski modellerin çoğundan çok daha kolaydır. Sadece bilgilerin görüntülenme biçiminde değil, bu hareket halindeyken okunması çok daha kolay, tüm ekranların özelleştirilmesi basit ve izleme menüsü ve işlevler arasında gezinme artık daha sezgisel.

Garmin ürünlerine daha az aşina olanlar için, arayüze alışmak için saat kontrolleriyle biraz uğraşmak biraz zaman alacaktır, ancak bunu bir kılavuza ulaşmadan mükemmel bir şekilde mutlu bir şekilde yapabilirsiniz.

Saatte, her birinin bariz bir işi olan beş yan düğme kontrolü vardır ve bazı eski cihazların aksine menülerde kaybolmak çok daha zordur. Düğmeler hoş, büyük ve duyarlı olduğundan hareket halindeyken hayati istatistikleriniz arasında gezinmeyi çok kolaylaştırır.

Forerunner 620 gibi daha yüksek bir son ürünle birlikte gelen tüm akıllı koşu dinamikleri takibini veya bir Polar V800'de bulacağınız VO2 Max içgörülerini alamayacak olsanız da, 225'teki koşu özelliği güçlüdür. Yetişmekte olan amatörlerin daha iyi bir koşucu olmasına yardımcı olacak yeterince şey var burada. Özellikle, daha hedefli bir şekilde egzersiz yapmak için kalp atış hızını kullanmak istiyorsanız.

Gerçek zamanlı olarak görebileceğiniz tüm olağan Tempo, Mesafe, Hız, Süre, Kalori ve kalp atış hızı istatistiklerine ek olarak. Kadans istatistiklerini alabilirsiniz, ancak yalnızca koşu sonrası. Burada grev oranıyla ilgili gerçek zamanlı geri bildirimlerin hiçbiri yok.

Öne çıkan özelliklerden biri, güçlü aralıklar aracıdır. Garmin Connect iş ortağı web araçlarında tempo, süre, mesafe, kalp atış hızı ve yoğunluğu içeren bir aralık veya parametreler arasından seçim yaparak sonsuz sayıda oturum oluşturabilirsiniz. Yine de bu oturumların akıllı telefon uygulamasında ayarlanamaması sinir bozucu.

Kalp Atış Hızı İzleme Performansı

En doğru kalp atış hızı takibini istiyorsanız, bir göğüs kemeri kurulumuna gitmeniz daha iyi olur. Ancak bilek tabanlı izlemenin rahatlığını ve rahatlığını seviyorsanız, tüm optik sensörlerin eşit yaratılmadığını belirtmek gerekir. İyi haber şu ki, Forerunner 225 en yeni Mio optik kalp atış hızı sensörünü paketliyor, bu nedenle 225'in optik akıllıları en doğru olanlar arasında olmalı.

Ve diğer optik kalp atış hızı ürünlerine karşı Forerunner 225 iyi bir şekilde ortaya çıkıyor. Bunu TomTom Cardio Runner ile birlikte test ettik ve koşularımıza alıştıktan sonra TomTom ile neredeyse yenmek üzere eşleşti.

Ancak, göğüs kayışı kullanan bir Polar M400'e karşı koyduğunuzda durum farklı. Bu durumda Garmin, Polar'dan ortalama olarak 5BPM'ye kadar her yerde izledi. Daha da endişe verici olan, hızlı bir koşudan yavaş bir koşuya veya yürüyüşe hız düştüğünde daha fazla mücadele ediyor gibiydi. Forerunner'ın tepkileri o kadar hızlı değildi ve kalp atış hızının düşmesi daha uzun sürdü.

Garmin için adil olmak gerekirse, bu TomTom Cardio Runner ve cihazınızda gördüğünüz bir sorundur.Apple İzleve eğer sadece bir top parkı arıyorsanız, Garmin gayet iyi yapacaktır.

Karar

Forerunner 225, Garmin ahırının bir başka çok sağlam çalışan saatidir. Optik kalp atış hızı takibine nasıl yaklaşacaklarını sabırla bekledik ve şimdi burada olduğuna göre, piyasadaki diğer tüm ürünlerden daha iyi olmasa da o kadar iyi. Saat, bazıları için biraz hantal olabilir, ancak genellikle iyi bir şekilde bir araya getirilmiş, zengin özelliklere sahip ve kullanımı kolay.

Daha hızlı bir maraton koşmak veya sadece kardiyo seanslarınızın maksimum yağ yaktığından emin olmak için sunduğu antrenman bilgileri oldukça erişilebilir ve kullanışlıdır. Pound için pound, muhtemelen şu anda satın alabileceğiniz en iyi bilekten kalp atış hızı koşu saatidir. Ne yaptıkları konusunda ciddi olan, ancak 'elit' düzeyde iddiaları olmayan çok sayıda koşucuyu mükemmel bir şekilde hedef alıyor. Tüketici koşucuları, eğer istersen.