Close

Garmin Forerunner 245 incelemesi: çoğu koşucu için en iyi koşu saati

Bu Garmin Forerunner 245 incelemesi, milyonlarca koşucunun zaten bildiği şeyi kanıtlayacak: harika bir koşu saati. Aslında, 2020 Pingtwitter Ödülleri'nde resmi olarak duyurulduğu gibi,en iyi koşu saatisatın alabilirsiniz ve ayrıca çok sayıda egzersiz türü aktivite için harika bir çok yönlü spor saati.


Ben büyük bir hayranıyımGarmin Fenix ​​6 Pro, Gamin UI ve hatta Garmin Connect uygulaması bu yüzden Forerunner 245'i gözden geçirirken evde test yaparken kendimi doğru hissettim. Anlaşılır bir şekilde Garmin Forerunner 245, Fenix ​​6 Pro'ya benzer bir kullanıcı deneyimi sunuyor ancak çok daha hafif bir pakette ve biraz farklı bir kullanıcıyla arayüz.

Fiyat için, Garmin Forerunner 245 hem sporcular hem de sıradan kullanıcılar için oldukça fazla özellik sunuyor. Koşuda daha iyi olmak için kullanmak isteyen koşucular için Garmin Coach uyumluluğu kullanışlı olacak ve güncellenmiş Elevate kalp atış hızı sensörünü ve hızlı GPS çipini de takdir edecekler. Forerunner 245 ayrıca VO2 maksimum seviyelerini ve eğitim durumunu da tahmin edebilir.

Daha sıradan kullanıcılar, kullanıcının 'vücut enerji seviyelerini' izleyen Body Battery özelliğini, adet takibini, kandaki oksijen doygunluğunu (özellikle siz uyurken) tahmin eden Pulse OX özelliğini ve uzun pil ömrünü takdir edeceklerdir.

Tamamen telefonsuz bir çalışma deneyimi için, uyumlu bir çift cihaza doğrudan bağlanmak için müzik depolama ve Bluetooth bağlantısı için dahili hafızaya sahip Garmin Forerunner 245 Music ile gitmenizi tavsiye ederim.çalışan kulaklıklar.


Günün en iyi Garmin Forerunner 245 Müzik fiyatları 728 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Garmin Forerunner 245 Music, ... Amazon Prime $ 349.99 $ 294.88 İndirimli Fiyatı Görüntüle Forerunner 245 GPS Running ... Walmart349,99 299,99 Görünümİndirimli Fiyat Garmin - Forerunner 245 Müzik ... En İyi Satın Al $ 349,99 $ 299,99 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Garmin Forerunner 245 incelemesi(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Forerunner 245 incelemesi: Forerunner 245 vs Forerunner 235

Forerunner 235'iniz varsa Forerunner 245'i satın almalı mısınız? Öncülünün piyasaya sürülmesinden bu yana Forerunner 245 önemli ölçüde iyileştirildiğinden, tavsiyemiz evet, yapmalısınız. Garmin Forerunner 235 hala iyi bir çalışan saattir ancak Forerunner 245'teki donanım iyileştirmeleri, onu 2020'de koşanlar için olmazsa olmaz koşu saati haline getirmiştir.

Garmin Forerunner 245, Forerunner 235 ile karşılaştırıldığında birçok temel özelliği geliştirmiştir. Örneğin, bataryası iki kattan daha uzun sürer (FR 245 ile GPS modunda whopp24 saatin aksine FR 235 ile 11 saat, ancak bu 245 Müzik alıp Bluetooth müzik çalar olarak kullanırsanız 6'ya düşer.


Ayrıca, ekran daha yüksek çözünürlüğe sahiptir: Forerunner 245, 240 x 240 piksel ekrana sahipken, Forerunner 235'in çözünürlüğü yalnızca 215 x 180 pikseldir. Daha da iyisi, genç Forerunner eskisinden daha hafiftir (FR 245 - 38.5g, FR 235 - 42g).

Garmin Forerunner 245, Forerunner 235'in optik kalp atış hızı sensöründen çok daha hassas ve güvenilir bulduğumuz Garmin'in güncellenmiş Elevate kalp atış hızı sensörünü kullanır.

Garmin Forerunner 245 incelemesi(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Forerunner 245 incelemesi: inşa kalitesi ve ergonomi

Garmin Forerunner 245, hafif çalışan bir saattir. Aynı zamanda oldukça küçüktür, çapı 40 mm'nin biraz üzerindedir, bu nedenle koşularınız sırasında saat takmaya alışkın olmasanız bile Forerunner 245 sizi rahatsız etmez veya kollarınızı aşağı indirmez.

Yukarıda belirtildiği gibi, Forerunner 245, selefine göre daha kompakt ve daha hafif bir gövdede daha yüksek çözünürlüklü ekrana sahiptir. 240 x 240 piksel piksel hafızalı ekran, güneş ışığında görülebilir ve ister parlak güneş ışığında ister bulutlu karanlıkta okunması kolaydır.

Tüm teknoloji, fiber takviyeli bir polimer kasaya yerleştirilmiş ve çatlamaya ve çizilmeye karşı dayanıklı Corning Gorilla Glass 3 lensin altına gizlenmiştir. Kayış silikondan yapılmıştır ve Forerunner 245, 5 ATM'ye kadar su derecesine sahip olduğundan, saatinizi mahvetme endişesi yaşamadan teri duşta yıkayabilirsiniz.

Garmin Forerunner 245, tamamen dokunulabilir modelin aksine dokunmatik ekranlı bir saat değildir.Polar Ignite. Bunun yerine, oldukça dürüst olmak gerekirse, daha iyi bir kontrol modu olan kasanın kenarındaki beş düğme ile kontrol ediliyor. Daha önce bir Garmin saat kullandıysanız, Garmin Forerunner 245'i kullanmaya alışmak o kadar da zor olmayacaktır, ancak almamış olsanız bile, düğme düzeni çok ergonomiktir, özellikle sağ elini kullanıyorsanız.

Saat iyi yapılmış olmasına rağmen, hafiflik ve polimer (a.k.a plastik) kasanın birleşimi kaliteli bir his yaymıyor. Bununla birlikte, Forerunner 245 hiçbir şekilde ucuz veya dayanıksız hissetmez. Elbette, Garmin Forerunner 945'ten daha az sağlam hissettiriyor, ancak bu Forerunner 245'in iki katı fiyat.

Garmin Forerunner 245 incelemesi

Garmin Connect uygulaması kullanılarak daha fazla özellik kullanılabilir (uyarlanabilir Garmin Coach dahil)

(İmaj kredisi: Gelecek)

Garmin Forerunner 245 incelemesi: özellikler ve kullanıcı arayüzü

Tüm Garmin akıllı saatlerinde olduğu gibi, Garmin Forerunner 245'in arayüzü oldukça özelleştirilebilir: saat yüzünü, aktiviteler listesini (hatta aktivitelerin kendisini), widget düzenini, kontrolleri, sensörleri veya yapabileceğiniz herhangi bir şeyi özelleştirebilirsiniz. .

En özellikli Garmin saati olmayabilir, ancak Garmin Forerunner 245 halayüklerözellikler ve en önemlilerine erişim, özellikle egzersiz yapmaya çalışıyorsanız size zaman kazandırabilir. Hızlı erişim menüsünde, bir düğmeye basarak müzik, bildirimler ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm ana özelliklere erişebilirsiniz.

Profesyonel ipucu:Soldaki orta (yukarı) düğmeye uzun basarak Garmin Forerunner 245'in ana menüsüne erişebilirsiniz, sol taraftaki üst (ışık) düğmeye uzun basarak hızlı erişim menüsü görünür hale gelecektir.

Garmin Forerunner 245, size VO2 maks. Değeriniz hakkında bir tahmin veren ve egzersizlerden sonra önerilen dinlenme süreleri öneren 'Egzersiz Durumu' özelliğini içerir. Antrenman Durumu ayrıca, performansınız ve kondisyon seviyelerinize göre yarış sürelerinizi tahmin ettiği bir 'Yarış Tahmini' görünümü sunar.

Garmin Forerunner 245, daha sıradan fitness saat kullanıcılarına hitap edebilecek birkaç özelliğe sahiptir: stres seviyelerinize ve enerji seviyenizi 0-100 arasında puanlayan ve ne kadar olduğuna bağlı olan 'Body Battery'nizin durumuna dikkat edin. Dinlenirsin / egzersiz yaparsın.

Yeni PulseOx özelliği de burada yer almaktadır: Garmin Forerunner 245, 'kan dolaşımındaki oksijenin doygunluğunu ölçmek için invazif olmayan bir yöntem' kullanır. Bunu da izlemek ister misin?

Bağlı bir akıllı saat olan Garmin Forerunner 245 aynı zamanda akıllı bildirimleri de destekler ve aynı zamanda diğer giyilebilir fitness cihazları gibi atılan adımlar ve yakılan kaloriler gibi temel istatistikleri de sayar.

Koşarken telefon taşımaktan nefret eden, ancak biraz motive edici film müziği yapmaktan hoşlananlar için Garmin Forerunner 245 Music'i öneriyoruz. Yerleşik Spotify çalma listesi depolama alanı ve GPS, nabız takibi ve müzik ile altı saatlik pil ömrü ile tek ihtiyacınız olan bir çiften iyi Bluetooth çalışan kulaklıkhafif ve akıllı telefonsuz bir çalışma deneyimi için.

  • En iyi Suunto izle: triatlon ve trekking takibi için Finlandiya'dan çok sporlu fitness saatleri
  • En iyi Polar saati: çalışan saatler Garmin veya Fitbit ile BAŞLAYMAZ ve BİTMEZ

Garmin Forerunner 245 incelemesi


(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Forerunner 245 incelemesi: aktivite takibi ve hassasiyet

Garmin Forerunner 245, üç farklı uydu sistemine bağlanabilir: GPS, Glonass ve Galileo. Saat, sinyali hızlı bir şekilde alır ve siz açık havada egzersiz yaparken kaybetmez. Forerunner'ı kentsel bir ortamda test ettim, bu yüzden kırsal alanlarda eşit derecede iyi performans gösterip göstermeyeceğini söyleyemem, ancak bundan şüpheleniyorum.

Garmin Forerunner 245'i test ederken, GPS'in bana yetişip yetişemeyeceğini görmek için ileri geri sprintler ve yoldan çıkma gibi alışılmadık desenler yapmayı denedim, ancak yaptı ve Garmin Connect uygulamasında koşunun harita görünümünü inceledikten sonra , Sanal salyangoz yolumdaki küçük zikzak desenini görebiliyordum.

Kalp atış hızı sensörü, bilek tabanlı bir cihaz için oldukça doğrudur. Esasen Fenix ​​6 / Forerunner 945'te kullanılan aynı optik sensördür ve çoğu kullanım için, özellikle de İK ortalamaları için yeterince hassastır. Daha da doğru okumalar istiyorsanız, birkalp atışı ekranı.

Garmin Forerunner 245, Koşu, Koşu bandında koşu, Kapalı alanda pistte koşu, Patika koşusu gibi birçok spor profiline sahiptir.
Bisiklet, Kapalı alanda bisiklet, Yüzme, Kuvvet antrenmanı, Kardiyo antrenmanı, Eliptik antrenman, Merdiven basamakları, Kapalı alanda kürek çekme ve Yoga. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var.

Veri alanları açısından, Garmin Forerunner aynı anda yalnızca üç tane gösterebilir, ancak yan taraftaki gezinme düğmelerini kullanarak farklı ekranlar arasında gezinerek daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Karşılaştırma için, üst düzey Garmin Forerunner 945 ve Fenix ​​6 Serisi, tek ekranda altı adede kadar veri alanı görüntüleyebilir. Bu saatlerde olduğu gibi, her veri alanı kümesinde gösterilenleri değiştirebilir, böylece bilgileri alırsınızsendaha az çabayla istiyorum.

Garmin Forerunner 245 incelemesi


(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Forerunner 245 incelemesi: Karar

Garmin Forerunner 245 kimler içindir? Uygun fiyat noktası, hem eğlence amaçlı hem de zorlu koşucular için özelliklerin sayısı ve birinci sınıf teknoloji göz önüne alındığında, Garmin Forerunner 245, tüm yeteneklerden koşucular için mükemmel bir seçimdir.

Küçük ve hafif donanımı sayesinde daha küçük, kemikli bileklerde bile rahatça oturur ve 40 gramın altındaki ağırlığıyla da kimsenin kolunu aşağı indirmez. Kompakt form faktörü, tavizleriyle birlikte gelir: 240 x 240 piksel ekran, ekranda yalnızca üç veri alanını destekler; bu nedenle, çalıştırdığınızda daha fazla gerçek zamanlı veri tercih ederseniz, Forerunner 945 veya hatta Fenix ​​6.

Garmin Forerunner 245, bir fitness takipçisinden veya fitness akıllı saatinden uygun bir koşu saatine geçmek üzere olan yeni başlayan koşucular için muhtemelen en iyi seçimdir. Gelişmiş koşu ölçümleri ve Garmin Coach özelliği, bu koşucuların daha hızlı ve daha verimli koşmalarına ve ilk uzun yarışlarına hazırlanmalarına yardımcı olabilir.

Garmin, yeni saatleri için sürekli olarak yeni güncellemeler sunuyor ve Forerunner 245'in zaman geçtikçe daha da hassas, yetenekli ve özelliklerle dolu olmasını bekleyebilirsiniz. Fiyat için, roket çizmelerindeki Kipchoge kadar rakipsiz.

Günün en iyi Garmin Forerunner 245 Müzik fiyatları 728 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Garmin Forerunner 245 Music, ... Amazon Prime $ 349.99 $ 294.88 İndirimli Fiyatı Görüntüle Forerunner 245 GPS Running ... Walmart349,99 299,99 Görünümİndirimli Fiyat Garmin - Forerunner 245 Müzik ... En İyi Satın Al $ 349,99 $ 299,99 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz