Close
 • Ana
 • /
 • Açık Havada
 • /
 • Garmin GPSMAP 65s dış mekan GPS incelemesi: üst düzey bir küresel haritalama aracı

Garmin GPSMAP 65s dış mekan GPS incelemesi: üst düzey bir küresel haritalama aracı

Garmin GPSMAP 65s GPS, Garmin'in dış mekan GPS ünitesi yelpazesinin en üstüne oturur ve en üst düzeyde doğruluk sunar, ancak büyük kardeşlerinin aksine iletişim yoktur. Ekran özelliğiyle ilgili tartışmalar bir yana, düğmeyle çalışan bir GPS ünitesi arıyorsanız, bu yıldız oyunculardan biridir ve en iyilerinden biridir.en iyi yürüyüş GPS'ietrafında. Bu el tipi GPS, 349 £ / 399,99 ABD Doları tutarında bir RRP ile 2020'nin ortalarında piyasaya sürüldü. Garmin GPSMAP 65s incelememizin tamamı için okumaya devam edin.

Garmin GPSMAP 65s GPS incelemesi: tasarlayın ve oluşturun

Garmin GPSMAP 65s GPS, sağlam kauçukla kaplanmış ve yeşil ve siyah renk şemasında ciddi bir alet gibi görünüyor ve gerçekten de öyle. Kazayla düşme olmamasını sağlamak için ideal olan raya monte bir karabina ve kısa askı ile birlikte verilir ve arka çift AA pil bölmesinde Garmins'in olağan d-halkası kilitleme mekanizmasını kullanır.

Bu, Garmin GPSMAP 65s GPS'e bir IPX7 su derecesi veya 30 dakika boyunca bir metre derinlikte suya daldırıldıktan sonra çalışma yeteneği verir. Lastikli bir kapak, arkadaki bodur uydu anteninin hemen altındaki mini-USB bilgisayar konektörünü korur ve bellek yükseltmeleri ve daha kolay harita yüklemeleri için pillerin altında bir mikro SD kart yuvası gizlenir.

Adındaki 's', bir altimetre ve 3 eksenli pusula için fazladan 50 nota ayırdığınız anlamına gelir; bu, özellikle perakende satış fırsatlarını incelerken dikkate değerdir. Bazı nedenlerden dolayı Garmin, Bluetooth uyumlu bir telefonla eşleştirildiğinde cihazda e-postalar, metinler ve uyarılar almanıza izin veren Akıllı bildirimleri dahil etti, ancak dış mekan navigasyonunuzun neden uyarılarla kesintiye uğramasını istediğiniz biraz gizemli.


Garmin GPSMAP 65s GPS incelemesi

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Garmin GPSMAP 65s GPS'in boyutu, kullanılabilirlik ve hacim arasında oldukça iyi bir uzlaşmadır, yaklaşık olarak bir akıllı telefonla aynı toplam yüksekliğe sahiptir, ancak ele hoş bir şekilde uyan hoş bir kabarma ile. Düğmeler hoş ve göze çarpıyor, bol seyahat imkanı var, ancak daha sıcak eldivenler için sıkıca paketlenmiş tarafta.


Kontroller açısından, başparmakla çalıştırılan kullanışlı bir güç düğmesi (sağ elini kullanıyorsanız) ve ardından giriş/çıkış, bul, işaretle, sayfa, menü, çık ve gir ile merkezi bir joypad ile hizalanmış ana tuş takımı var. Diğer Garmin GPS ünitelerinde olduğu gibi, güç düğmesi arka ışık seviyesini kontrol etmenin yanı sıra pil seviyelerini ve GPS alım çubuklarını da gösterir.

65K renkli TFT ekran 2,6 inç'te (160x240 piksel) çok büyük olmasa da, ne yaptığınız hakkında iyi bir fikir edinmeniz için yeterince büyük ve hızlı bir şekilde yakınlaştırma ve uzaklaştırma özelliği, mikro ve makro gezinme arasında geçiş yapmak için mükemmeldir. . Sayfa düğmesi özellikle kullanışlıdır ve herhangi bir normal kullanıcı için hoş bir dokunuş olarak, hangi ana işlevlere anında erişmek istediğinizi özelleştirmenize olanak tanır.


Garmin GPSMAP 65s GPS incelemesi: performans

Garmin GPSMAP 65s GPS, kalbinizin içeriğine kolayca yakınlaştırılan ve uzaklaştırılan önceden yüklenmiş haritalar sayesinde hemen kullanılabilir. TopoActive Avrupa haritaları, yönlendirilebilir cadde ve arazi ağları, su yolları, doğal özellikler, arazi kullanım alanları ve binaların ayrıntılı görünümlerini sağlayarak, hem şehirlerde hem de dağlarda hayati önem taşıyan kendinizi anında yönlendirmek için fazlasıyla yeterli ayrıntı sağlar.

Garmin GPSMAP 65s GPS

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Bu haritalama, yavaş veya yanlış bir GPS düzeltmesi ile hayal kırıklığına uğrayabilir, ancak neyse ki Garmin GPSMAP 65s GPS, umduğunuz gibi, işin bu tarafına iyi bir şekilde sahiptir. Bir GPS düzeltmesi almak şaşırtıcı derecede hızlıdır ve içeride veya ormanda bile kaybetmek çok zordur. Bu, 'çoklu bant teknolojisi ve genişletilmiş GNSS desteği' özelliğine sahip GPSMAP 65s ile Garmin'in geliştirmelerine bağlıdır. Bu, GPS, GLONASS, Galileo, QZSS ve IRNSS takımyıldızlarından uydulara erişebileceği ve daha doğru bir düzeltmeyi daha hızlı alabileceği anlamına gelir. QZSS ve IRNSS yalnızca Asya'yı kapsamasına rağmen, daha geniş kapsamlı seyahatler için gemide olması iyidir.

Garmin GPSMAP 65s GPS


(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Garmin, testlerimizle jelleşen Garmin GPSMAP 65s GPS için 16 saatlik bir pil ömrü talep ediyor ve tek bir pil setinde gezinmek için sağlam birkaç gün sunuyor. Bu, pilden tasarruf etmek için Bluetooth'u kapattığınızı varsayar. GPSMAP 65s, bir akıllı telefon ve navigasyon bilgilerini (yol noktaları, rotalar ve izler) bir PC olmadan aktarmanıza izin veren Garmin Explore uygulaması ile senkronize edilebilir. Bir PC kullanmak yerine bu şekilde bir rota planlamak daha zahmetlidir, ancak başka bir seçenek yoksa kullanışlıdır.

Garmin GPSMAP 65s GPS incelemesi: teknik özellikler

 • Fiziksel Boyutlar:6,1 x 16,0 x 3,6 cm
 • Ekran boyutu:3,6 x 5,5 cm; 2,6 inç diyagonal (6,6 cm)
 • Ekran çözünürlüğü:160 x 240 piksel
 • Ekran tipi:transflektif, 65K renkli TFT
 • Ağırlık:217g piller ile
 • Pil Türü:2AA
 • Pil ömrü:16 saat
 • Su derecesi:IPX7
 • Arayüz:Yüksek hızlı mini USB ve NMEA 0183 uyumlu
 • Hafıza:16 GB
 • Genişletilebilir hafıza:32GB maksimum microSD kart
 • Ara noktalar:5.000
 • Parçalar:200
 • İzleme günlüğü:10.000 puan, 200 kayıtlı parça
 • Rotalar:Rota başına 200, 250 puan; 50 puan otomatik yönlendirme

Garmin GPSMAP 65s GPS incelemesi: dikkate alınması gereken alternatifler

Garmin GPSMAP 65s GPS, etkileyici bir saf oyun GPS ve haritalama platformu olmasına rağmen, alternatifler var. Garmin Montana 700, neredeyse benzer işlevsellik ve doğruluk sunar, ancak dokunmatik ekran ve isteğe bağlı ekstra InReach ile, Garmin GPSMAP 66sr ise form faktörü ve doğruluk açısından hemen hemen aynı deneyimi sunar. GPSMAP 66i, InReach ile biraz daha az doğruluk sunar.

Asıl soru, tek başına haritalamanın yeterli olup olmadığı veya InReach uydu iletişimine (ve SOS yeteneklerine) de ihtiyacınız olup olmadığıdır. Gerçekten bilinmeyene doğru gidiyorsanız bunlar harika eklemeler olsa da, uydu iletişimleri için yüksek abonelik maliyetleri ve pil ömrü cezaları var. İkincisi, kaçınılmaz olarak Montana 700'ün dokunmatik ekranı için de geçerlidir.

Garmin GPSMAP 65s GPS: karar

Garmin GPSMAP 65s GPS, sağlam ve genel olarak etkileyici bir pakettir. Teneke ne diyorsa onu yapar ve iyi yapar. Dışarıda daha uzun özellik listelerine sahip benzer cihazlar var - özellikle yerleşik uydu iletişimleri ile - ancak bahsi yükseltmenin bir maliyeti ve pil cezası var. Sağlam, özel bir dış mekan GPS ünitesi için bu, ağacın tepesine çok yakındır.