Close
 • Ana
 • /
 • Fitness Teknolojisi
 • /
 • Garmin Instinct Solar incelemesi: Güneş enerjili Garmin Fenix ​​6 kardeş kesinlikle Fitbit'ten daha sert

Garmin Instinct Solar incelemesi: Güneş enerjili Garmin Fenix ​​6 kardeş kesinlikle Fitbit'ten daha sert

Garmin Instinct Solar - Temel Özellikler

(Resim kredisi: Garmin)

Ağırlık:52 gram
Pil kapasitesi:178 mAh
Şarj süresi:2 saat
Özellikleri:suya dayanıklı, yüzmeye dayanıklı, toza dayanıklı, çizilmeye dayanıklı

Garmin Instinct Solar incelemesi tek bir cümleyle: Sun sayesinde çok uzun pil ömrüne sahip birinci sınıf bir fitness ve outdoor akıllı saat. Garmin Instinct Solar, mükemmel ürünün güncellenmiş versiyonunu içeren Garmin'in yeni Solar serisinin bir parçasıdır.Garmin Fenix ​​6 Pro, eşit derecede iyi ve uygun şekilde adlandırılmışGarmin Fenix ​​6 Pro Solarve Garmin Tactix Delta Solar gibi son Garmin saatlerinin yeni piyasaya sürülen diğer birçok güneş versiyonu.

Garmin Instinct Solar, serinin en erişilebilir fiyatlı modelidir, ancak 2018'de piyasaya sürülen standart Instinct'e kıyasla çok sayıda işlevsellik ve bazı önemli güncellemeler sunar. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tüm bu iyiliklerin bir bedeli vardır: güneş versiyonu eski İçgüdü'den 80 £ / 100 $ daha pahalı.


Garmin Instinct Solar fiyatına değer mi? Bana göre, özellikle duvar şarj cihazlarına her iki haftadan daha sık ulaşmayı sevmeyenler için kozmetik güncellemelerden daha fazlasını sunuyor. Nüfusun% 99'u.

Garmin Instinct Solar incelemesi


(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Instinct Solar incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Garmin Instinct Solar, Garmin'de ve İngiltere'deki Amazon, Argos, Wiggle, Very ve daha fazlası gibi seçkin üçüncü taraf perakendecilerde veKRALveRock Bottom GolfABD'de.

Standart Garmin Instinct Solar, 349.99 £ / 399 $ fiyatla satılıyor.


Günün en iyi Garmin Instinct Solar fırsatları İndirimli Fiyat Garmin Instinct Solar, ... Amazon Prime $ 399.99 $ 364.88 Garmin Instinct Solar Saatini Görüntüle ... Jenson USA399,99 GörünümGarmin Golf- Instinct Solar ... Kaya Tabanlı Golf399,99 GörünümGarmin Instinct Solar GPS ... REI.com400 $ GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Garmin Instinct Solar incelemesi

Surf Edition, özel bir sörf sporu profiline sahiptir

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Instinct Solar incelemesi: farklı sürümler

Garmin Instinct Solar'ın dört farklı sürümü vardır:

 • Standart Sürüm: Nabız oksimetresi, ABC sensörleri, askeri standart dayanıklı kasa vb. Dahil tüm temel özelliklere sahip temel model.
 • Camo Sürümü: Özellik açısından standart sürümle aynıdır, tek fark kasanın ve kayışın rengi. Sanırım bileğinizi ormanda daha az görünür hale getirebilir?
 • Surf Edition: Bu sürüm, gelgit verileri ve özel bir sörf etkinliği profili gibi özel sörf özellikleri içerir.
 • Tactical Edition: Tactix Delta Solar'ın küçük kardeşi olan bu çeşitlilik, gece görüş gözlüğü uyumluluğu ve Stealth modu gibi taktiksel özelliklerle donatılmıştır; ikincisi, GPS takibini keserek fark edilmeden yerlere gizlice girebilmenizi sağlar.

Garmin Instinct Solar incelemesi


Her iki versiyon da oldukça benzer görünüyor, ana fark kaputun altında

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Instinct Solar incelemesi: Garmin Instinct vs Garmin Instinct Solar

Garmin Instinct'in normal ve solar versiyonu arasındaki temel fark, Power Glass'ın koruyucu lens ile ekran arasına sıkıştırılmış ışığa duyarlı bir katman olan ikinciye dahil edilmesidir. Geniş bir alanı kaplayan fotovoltaik sensöre rağmen, kullanışlı ekran alanı güneş enerjisi sürümünde küçülmedi.

Garmin Instinct Solar ayrıca bir kan oksijen sensörü ve daha yeni Elevate kalp atış hızı sensörünün yanı sıra farklı bir GPs yonga seti (Sony) ve GPS modunda daha uzun pil ömrü (muhtemelen daha enerji verimli GPS çipi sayesinde) barındırır. Yeni Solar Edition, Garmin Fenix ​​6 Pro ile benzer güç yönetimi seçeneğine sahiptir.

 • Garmin Forerunner katili mi?Wahoo Elemnt Rakibikoşu ve tri izle harika görünüyor ve bazı harika yeni özelliklere sahip

Garmin Instinct Solar incelemesi

Kaba ve sert

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Instinct Solar incelemesi: inşa kalitesi ve ergonomi

Garmin Instinct Solar, standart sürümün sağlamlığını miras almıştır ve 100 metreye kadar su oranına sahiptir ve ayrıca termal, şok ve su direnci için ABD askeri standardı 810'a göre üretilmiştir. Corning Gorilla Glass lens, donanımı yeterince koruyor, doğruyu söylemek gerekirse, bu saatlerin çizilmeye karşı dayanıklılığını hiçbir zaman gerçekten test etmem. Kesin görünüyor.

Yükseltilmiş çerçeve ekstra bir koruma katmanı sağlar ve muhtemelen ara sıra dalları ve kayaları lensten uzak tutar. Kasa güçlendirilmiş plastik ve tamamen plastik yapı kaliteyi yaymasa da işi gayet iyi yapıyor.

Silikon kayış menteşesiz değildir, bu da Garmin Instinct Solar'ın daha küçük bileklere ne kadar iyi oturduğunu olumsuz etkileyebilir. Aynı nedenden ötürü kayış da birbirinin yerine kullanılamaz.

Düğmeler standart Garmin düzenini takip eder: Kasanın sol tarafında üç, sağ tarafında da iki tane daha var. Daha önce bir Garmin saat kullandıysanız, ne yapmanız gerektiğini bilirsiniz, ancak şunu tekrarlamak gerekir:

 • Sol üst düğme: kısa basış arka plan ışığını değiştirir, uzun basış hızlı erişim menüsünü getirir
 • Orta sol düğme: 'yukarı' gezinmek için kısa basın, sistem menüsüne erişmek için uzun basın
 • Sol alt düğme: 'aşağı' gitmek için kısa basın, ABC sensör widget'larına hızlı erişim için uzun basın
 • Sağ üst düğme: spor modlarına erişmek için kısa basın, GPS sinyali almak için uzun basın
 • Sağ alt düğme: 'geri' gitmek için kısa basın, alarmlara ve zamanlayıcılara erişmek için uzun basın

Garmin Instinct Solar incelemesi

Telefonunuzdan daha uzun sürer

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Instinct Solar incelemesi: pil ömrü

Garmin Instinct Solar'ın gerçekten parladığı yer pil ömrüdür. Sadece fotovoltaik katman güneş ışığını etkili bir şekilde toplamakla ve dışarıda olduğunuzda pili doldurmakla kalmaz, aynı zamanda pil yönetimi seçenekleri sayesinde pil ömrünü daha da artırabilirsiniz.

Örneğin Keşif Modunda saat 68 güne kadar dayanabilir ancak yeni Sony GPS çipi sayesinde GPS modundaki pil ömrü standart Instinct'e göre 16'dan 38 saate çıkmıştır. Saatin ceketin üzerine takılmasında olduğu gibi kalp atış hızı sensörünü devre dışı bırakarak saatin daha uzun süre dayanmasını sağlayan bir 'Ceket Modu' da vardır.

Pratikte, Garmin Instinct Solar'ı aldığımda ve neredeyse tüm gün boyunca şarj ettikten sonra - uyumak için değil - iki hafta boyunca artı her gün yaklaşık yarım saat GPS izleme için kullandıktan sonra, 1 / 3'e düştüm ortalama kullanım göz önüne alındığında, tek şarjla yaklaşık üç hafta süreceğini varsayabiliriz.

Pil ömrünü önemli ölçüde etkileyebilecek Pulse Ox özelliğini devre dışı bıraktığımı belirtmekte fayda var. Kapatmanızı ve yalnızca ara sıra açmanızı öneririm.

Teorik olarak, Instinct Solar, Pil Tasarrufu modunda yeterli güneş ışığına maruz kalma ile sınırsız pil ömrü sağlayabilir. Kabul edildiğinde, bu modda pek çok özellik mevcut olmayacak ve sensörlerin çoğu kapatılacak, bu yüzden muhtemelen pek çok insan bu pil modunu sürekli olarak açık tutmayacaktır.

Garmin Instinct Solar incelemesi

Büyük ekran, küçük ekran

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Instinct Solar incelemesi: ekran

Ekran, standart sürümle hemen hemen aynıdır: Neyse ki görüntüyü engellemeyen fotovoltaik katmanla kaplanmış, piksel içinde bellek, 128 x 128 piksel, tek renkli, ekran içi bir görüntü elde edeceksiniz. herşey. Ekranın iyi bir kontratı var ve aydınlık bir ortamda olmanız durumunda arka ışığın gücü hızlı erişim menüsünden ayarlanabilir.

Küçük ekran ilginç bir çözüm, ancak önemli istatistikleri ekranda görüntülenen geri kalan verilerden ayırmak için iyi çalışıyor. Her iki ekranda da görüntülenenler menüde özelleştirilebilir ve bu hem saat yüzü hem de spor modları için geçerlidir.

Garmin Instinct Solar incelemesi

Özellikli

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Instinct Solar incelemesi: özellikler

Ene, Garmin Instinct Solar'ın standart sürümü hem sporcular hem de sıradan kullanıcılar için sayısız özelliğe sahiptir. Great Outdoors severler, ABC sensörlerini (altimetre, barometre ve pusula) ve güneş ve ay döngüsü izleyicisini takdir edeceklerdir.

Sıradan kullanıcılar, Pulse Ox ve Body Battery Energy Monitor'ün yanı sıra müzik kontrolü ve akıllı bildirimlerden hoşlanabilir. Garmin Instinct Solar; spor aktiviteleriniz, egzersiz için harcadığınız dakikalar, çıkılan katlar, atılan adımlar ve yakılan kaloriler ve daha fazlası dahil olmak üzere gününüzün tüm önemli ölçümlerini izler.

Elbette saatin son altı saatte ne kadar güneşe maruz kaldığını gösteren bir pencere öğesi var ve bunu Garmin Connect Uygulamasında da kontrol edebilirsiniz. Şahsen, pili dolu tuttuğu sürece güneş yoğunluğunu pek umursamıyorum, ancak isterseniz saatinizdeki veya uygulamadaki çizelgeyi incelemekten çekinmeyin.

Garmin Instinct Solar incelemesi

Yeni Elevate HR sensörü işi gayet iyi yapıyor

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Instinct Solar incelemesi: sensörler

Orijinal Instinct ile Instinct Solar arasındaki temel farklardan biri, ikincisinin, önceki yinelemeye kıyasla daha doğru okumalar sağlayan güncellenmiş Elevate kalp atış hızı sensörünü kullanmasıdır. Esasen bu, yeni piyasaya sürülen diğer Garmin giyilebilir cihazlarının yanı sıra Garmin Fenix ​​6 Serisi ve Garmin Forerunner 945'te kullanılan aynı HR sensörüdür.

Yeni Sony GPS çipine dokunduk ve enerji açısından daha verimli olmasının yanı sıra nispeten doğru konumlandırma verileri de sağlıyor. Bazen binalardan geçtiğimi söylediği gibi süper doğru olduğunu söylemiyorum, ama işlerin büyük şemasında ve özellikle günlük koşularınızda dakika doğruluğu istemediğinizi düşünürsek, bu yeterli olacaktır.

Diğer sensörler, yukarıda bahsedilen ABC sensörlerini ve insanların büyük çoğunluğu için fazlasıyla yeterli olması gereken nabız oksimetresini içerir.

Garmin Instinct Solar incelemesi

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Instinct Solar incelemesi: Karar

Günün sonunda, Garmin Instinct Solar, kutuda ne yazıyorsa onu yapar: uzun bir pil ömrüne, harika özelliklere ve bu saati açık havada egzersiz yapan herkes için mükemmel bir seçim haline getiren sağlam bir dış yüzeye sahiptir.

Power Glass’ın fotovoltaik yüzeyi, Instinct Solar’ı değerli güneş ışığını toplama konusunda çok yetenekli kılan geniş bir alanı kaplar. Daha küçük 'kullanışlı' görüntüleme alanına rağmen, saatin kullandığı ekran içinde ekran yöntemi sayesinde bilgilerin okunması genellikle kolaydır.

Fiberle güçlendirilmiş polimer kasa ve kimyasal olarak güçlendirilmiş, çizilmeye karşı dayanıklı Corning Gorilla cam lens, Garmin Instinct Solar'ı sağlam kılar ve sadece herhangi bir sert değil, aynı zamanda askeri standartlarda sağlamdır, böylece etrafta bazı darbelere kolayca dayanabilir. Düğmelerin onlara hoş bir tıklama tepkisi var ve birçok koşucunun aşina olduğu standart Garmin düzenini kullanıyor.

Saatin kendisi biraz hantal ve kayışın menteşelenmemiş olması, daha küçük bileklere sahip kişilerin kayışları çok fazla sıkmadan doğru uyumu bulmasını daha zor hale getirebilir. Diğer bir olumsuzluk, standart versiyona kıyasla daha yüksek fiyat olabilir, temel Solar model 349.99 £, Taktik, Camo ve Sörf sürümleri 399.99 £.

Cihaz için para harcamaktan memnunsanız, koşuları izlemekten çok daha fazlasını yapan bir fitness saati alacaksınız: stres izleme, nabız oksimetresi, çoklu GNSS desteği, ABC sensörleri, geri izleme yönlendirmesi, vücut pil enerji monitörü ve daha fazlası. Ve dahil olan tüm iyilikler düşünüldüğünde, istenen fiyat o kadar da gelmiyor.

Günün en iyi Garmin Instinct Solar fırsatları İndirimli Fiyat Garmin Instinct Solar, ... Amazon Prime $ 399.99 $ 364.88 Garmin Instinct Solar Saatini Görüntüle ... Jenson USA399,99 GörünümGarmin Golf- Instinct Solar ... Kaya Tabanlı Golf399,99 GörünümGarmin Instinct Solar GPS ... REI.com400 $ GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz