Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Garmin MARQ Golfer vs Garmin S62: Hangi golf saatini satın almalısınız?

Garmin MARQ Golfer vs Garmin S62: Hangi golf saatini satın almalısınız?

Garmin, piyasadaki en iyi GPS saatlerinden bazılarını yapıyor. Marka, yüksek kaliteli ürünlerle eş anlamlıdır ve her türden spor saatlerinde ve bence, özellikle golf giyilebilir ürünlerde mükemmeldir.


Markanın çeşitli fiyat noktalarında etkileyici golf saatleri yelpazesi, ancak iki premium saatiGarmin MARQ GolfçüveGarmin Yaklaşımı S62. Bunların her ikisi de çok olduğunu iddia edebiliren iyi golf saatialabilirsiniz. Kursta işlevsellik ile doludurlar. Yapamayacakları tek şey senin için topa vurmak.

MARQ ve S62 arasında büyük bir fiyat farkı var ama bunun dışında nasıl farklılar ve hangisini almalısınız?

Bugünün en iyi Garmin MARQ Golfer fırsatları Düşük Stok Garmin MARQ Saat Titanyum... Jura Saatler £ 1,699 Düşük Stok Görüntüle Garmin MARQ Saat Titanyum... CW Satıcıları 1,699 £ Garmin MARQ Golfer Titanium'u Görüntüle... The Jewel Hut £1,699.99 Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Garmin Yaklaşımı S62 fırsatları Garmin Yaklaşımı S62, Premium... Amazon 429,99 £ Garmin Yaklaşımını Görüntüle S62 GPS Golf... Scottsdale Golf 449,99 £ GörüntüleGarmin Beyaz Yaklaşım S62... Çevrimiçi Golf 478,90 £ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Garmin MARQ ve Garmin S62: Golf özellikleri

Garmin MARQ ve Garmin S62

(İmaj kredisi: Gelecek)

Yani, size green'in ön, orta ve arka taraflarını (herhangi bir golf saatinin standart bir işlevi) anlatmaktan başka, bu Garmin saatleri yüksek fiyatlarını haklı çıkarmak için hangi özellikleri getiriyor?


Aslında çok. İlk olarak, MARQ'nun göz kamaştırıcı fiyatının, parkurdaki işlevselliğinden ziyade yapı kalitesine ve kullanılan malzemelere dayandığını belirtmek gerekir. S62'den neredeyse dört kat daha pahalı diye, dört kat daha fazla yapmasını beklemeyin.

MARQ Golfer ve Approach S62 aslında golf sahasında neredeyse aynı işi yapıyor. Birazdan değineceğimiz bazı ince farklar var, ancak temelde aynı şeyi yapmasalar da tam olarak aynı şeyi yapıyorlar.


MARQ, bir golf saati olduğu kadar lüks bir mücevher öğesidir. S62 sadece tüm iş. Her ikisi de masaya bir ton özellik getiriyor ve kesinlikle diğer giyilebilir golf cihazlarıyla olumlu bir şekilde karşılaştırılıyor.

Golf zordur, bunu hepimiz biliyoruz ama bu saatlerden herhangi birinin bileğinizde olması işinizi kolaylaştıracaktır. Sizin için fairway veya çukur vuruşları bulamıyorlar, ancak tıpkı gerçek bir hayattaki caddy gibi, diğer her şeyi halledebilirler ve sizi sadece topa gitmek istediğiniz yere vurmaya konsantre olmanıza izin verirler.


Garmin golf saatleri 40.000'den fazla kursla önceden yüklenmiş olarak gelir, böylece saatiniz varır varmaz nerede olduğunuzu bilecektir. Kurulum basittir. Kursu seçiyorsunuz, hangi teelerden oynayacağınızı seçiyorsunuz ve ardından gitmeye hazırsınız.

Parkurun ayrıntılı tepe haritası, tişörtün üzerinde dururken bilmeniz gereken her şeyi size gösterecektir. Herhangi bir tehlikenin önüne ve arkasına olan mesafeleri kontrol edebilir, bir köşeyi kesmek için topu ne kadar uzağa taşımanız gerektiğini görebilir veya bir yaklaşma için size doğru mesafeyi bırakacak bir yerleştirme için en uygun noktayı kontrol edebilirsiniz. favori kulüp.

Başladıktan sonra saat size hangi kulübü kullandığınızı soracak ve bu bilgiyi Garmin Connect hesabınıza geri gönderecek, bu harika çünkü ortalama sürüş istatistiklerinizi takip etmenize izin veriyor.

Yarda sayacı, çimenlikte yürürken atışınızın ne kadar mesafe kat ettiğini size gösterecektir. Bu, muhtemelen tüm GPS saatlerinde standart olması gereken harika bir özellik. Bunun ana avantajı, her bir sopaya genel olarak ne kadar vurduğunuzu biliyorsanız, çim sahasını veya green'i kaçıran bir top aradığınızda arama alanınızı önemli ölçüde daraltmasıdır.


Artık 'bu kadar uzağa vurabilir miydim?' diye merak ederek büyük bir alanda bir aşağı bir yukarı dolaşmak yok. veya “kesinlikle bundan daha ileri gitmiş olmalı?”. Standart sürücünüz 200 yarda taşıyorsa, kolunuzda bir Garmin saatle nereye bakacağınızı bilirsiniz.

Bir sonraki atışınızı yaptığınız pozisyonu kaydederek, önceki atışın ne kadar uzağa gittiğini hesaplayabilirsiniz. Örneğin, ikinci atışınızı 330 yardlık bir deliğe vurduğunuzda 100 yardanız kaldıysa, saat, tişörtünüzün 230 yarda gittiğini bilir.

Green'e ulaşana kadar oynadığınız her şuttan sonra hangi sopayı kullandığınızı girme seçeneğiniz var ve tüm şutlarınızla ilgili bilgiler, sırasında veya sonrasında saati akıllı telefonunuzla senkronize ettiğinizde Garmin Connect hesabınıza geri gönderilecek. yuvarlak.

Green'e ulaştığınızda, saatiniz şimdi koymakta olduğunuzu bilecek ve sizden skorunuzu ve ayrıca kaç vuruş yaptığınız, fairway'e çarpıp çarpmadığınız (veya sola veya sağa kaçırdığınız) ve diğer bazı ayrıntıları girmenizi isteyecektir. ayrıca herhangi bir penaltı atışı yapıp yapmadığınızı. Yine, tüm bu bilgiler, ilerlemenizin ayrıntılı analizi için Garmin Connect hesabınıza kaydedilecektir.

Bir Garmin Connect hesabına kaydolmak ücretsizdir ve güçlü ve zayıf yönlerinizin yanı sıra geliştirmeniz gereken noktalar hakkında bir fikir edinmek için göz atmanız için her türlü yararlı istatistik ve analiz vardır.

Diğer, daha ucuz Garmin saatlerinin aksine, hem MARQ hem de S62, bir 'Sanal Caddie' ile birlikte gelir. işlev. Yani saati kullanarak beş tur oynadığınızda, her bir sopayı ne kadar uzağa vurma eğiliminde olduğunuzu bilmek için yeterince büyük bir örneklem boyutuna sahip olacak ve tıpkı gerçek bir caddy'nin yapacağı gibi, karşılaştığınız her atış için bir sopa önerecektir. eğilimleriniz üzerine.

Profesyonel İpucu:Yaklaşma atışınızı otuz yarda yaparsanız, genel ortalamalarınızı çarpıtacağından, kulüp seçiminize saatte girmeyin. Yalnızca iyi bir vuruş yaptığınızda bilgilerinizi girerek, her bir sopayı ne kadar uzağa vurabileceğiniz konusunda çok daha doğru bir sayıya sahip olacaksınız.

Bu saatlerin her ikisi de, akıllı telefonunuzdaki Garmin uygulamasıyla senkronize edildiğinde rüzgar yönü ve hızı hakkında bilgi sağlarken, saat “gibi çalarken” özellik, mesafeleri hesaplarken yüksekliği dikkate alır. Bu nedenle, yüksek bir green'de oynuyorsanız, bayrağa olan mesafe, topun kat etmesi gereken gerçek mesafe ile aynı değildir. Saat buna uyum sağlayacak ve doğru sopayı önerirken bunu hesaba katacaktır.

Benzer şekilde, aşağıda bir vadide yeşil olan yükseltilmiş bir tişörtten par üç delik oynuyorsanız, 'benzer oynar' mesafesi gerçek yardadan daha kısa olacaktır.

S62 ve MARQ'yu rakiplerinin çoğundan ayıran işte bu küçük şeyler.

Garmin MARQ Golfer vs Garmin S62: golf sahasından uzakta

Her iki saatin saha performansı mükemmel olsa da, MARQ Golfer'ın gerçek güzelliği, onu saha dışında da takabilmenizdir. Akşam yemeğinde giyilebilecek kadar şıktır, tüm olağan akıllı saat ihtiyaçlarını karşılar - yani: bildirimler - ve tüm sağlık ve zindelik gereksinimlerinizi karşılayacak kadar pratiktir.

Kalp atış hızı izleme ve ayrıca bir kan oksijen sensörü ve ayrıca zengin gelişmiş fitness ölçümleri için destek var. MARQ'da hangi fitness aktivitesi olursa olsun arkanızda. Koşmak, bisiklete binmek, yüzmek - oyununuz ne olursa olsun, sizi korur. MARQ Golfer aynı zamanda uyku düzeninizi, stres seviyenizi ve kalp atış hızınızı takip eder ve kandaki oksijen seviyeniz hatalıysa uyarı verebilir.

S62 de bunların çoğuna sahiptir ve genel bir akıllı saat olarak, örneğin bir Apple Watch düzeyinde olmayabilir, ancak çok şey yapar ve hayal kırıklığına uğramazsınız.

Her iki saat de size akıllı telefonunuzdan bildirimler verecek ve temassız ödemeler için Garmin Pay'i destekleyecek.

Garmin MARQ Golfer ve Garmin S62 - Farklılıklar?

Garmin MARQ ve Garmin Yaklaşımı S62

(İmaj kredisi: Garmin)

Her ikisinin de kursta nasıl performans gösterdiği konusunda yalnızca bir gerçek büyük fark var. S62'de dokunmatik ekran bulunurken MARQ'da yoktur. MARQ üzerinde gezinmek için beş düğmeniz vardır. Solda iki, sağda üç. S62'nin sağda sadece üç düğmesi var.

Bu nedenle bazıları, çeşitli konumlardan yardaları göstermek için işaretçiyi ekranın etrafında sürükleme yeteneği nedeniyle S62'yi biraz daha işlevsel ve kullanımı daha kolay bulacaktır. Bu, bazı golfçüler için diğerlerinden daha büyük bir anlaşma olacak. Şahsen ben dokunmatik ekran eksikliğinin MARQ'yu çok geride tuttuğunu görmedim.

S62 dokunmatik ekranın avantajı, ihtiyacınız olan bilgiyi size biraz daha hızlı verebilmesidir, ancak parmaklarınızı zar zor hissedebildiğiniz soğuk günlerde, genellikle işaretçiyi yanlış yere sürüklerken bulduğunuz için düğmeleri kullanmak daha kolay olabilir. ekranın.

Diğer farklılıklar çoğunlukla kozmetiktir. MARQ, sadece golf sahasında değil, her zaman giymek isteyeceğiniz çarpıcı, lüks bir üründür. S62'yi saha dışında giyemeyeceğinizden değil. Kendi başına hoş görünümlü bir saat olduğu için kesinlikle yapabilirsiniz ve günlük bir akıllı saat olarak kendine ait olabilir.

Siyah veya beyaz olarak gelir ve MARQ'da olduğu gibi Garmin mağazasından çeşitli renklerde kayış satın alma seçeneğiniz de vardır.

MARQ, golf saatlerinin Rolls Royce'udur. Birinci sınıf malzemeler, 46 milimetre titanyum kasa ve özel olarak oyulmuş 1-18 golf deliği işaretlerine sahip seramik çerçeve ile üretilmiştir ve bir silikon alternatifinin yanı sıra triton yeşili jakar dokuma naylon kayışla birlikte gelir. Bir başka güzel özellik de her zaman açık, güneşte okunabilir ekran.

MARQ, kavramanın üst kısmına takılan ve gelişmiş izleme yetenekleri sağlayan üç Approach CT10 kulüp izleme sensörüyle birlikte gelir. Sensörleri tüm sopalarınızda istiyorsanız, ayrı olarak satın alınabilirler.

Garmin MARQ Golfer v Garmin S62: Hangisini almalısınız?

Garmin MARQ Golfçü

(İmaj kredisi: Garmin)

Her şey neleri karşılayabileceğinize bağlı. Bir saat için £1700/1800$ ödeme düşüncesi sizi korkutmuyorsa, MARQ'yu seveceğiniz için satın alın. Pahalı olabilir ama bu pahalı olduğu anlamına gelmez.

Bununla birlikte, bütçeniz bir saatte bu tür bir harcamaya izin vermiyorsa, o zaman S62'yi tercih edin çünkü golf sahasında herhangi bir işlevsellikten ödün vermiyorsunuz. Bir golf saati olarak S62, piyasadaki her şey kadar iyidir.

Her ikisinde de yanlış gidemezsiniz, bu nedenle tek gerçek maliyettir - ancak açıkça S62'nin sunduğuyolpara için daha iyi bir değer.

Bugünün en iyi Garmin MARQ Golfer fırsatları Düşük Stok Garmin MARQ Saat Titanyum... Jura Saatler £ 1,699 Düşük Stok Görüntüle Garmin MARQ Saat Titanyum... CW Satıcıları 1,699 £ Garmin MARQ Golfer Titanium'u Görüntüle... The Jewel Hut £1,699.99 Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Garmin Yaklaşımı S62 fırsatları Garmin Yaklaşımı S62, Premium... Amazon 429,99 £ Garmin Yaklaşımını Görüntüle S62 GPS Golf... Scottsdale Golf 449,99 £ GörüntüleGarmin Beyaz Yaklaşım S62... Çevrimiçi Golf 478,90 £ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz