Close

Garmin Quatix 6X Solar incelemesi: En üst düzey denizcilik çoklu spor saati

Garmin Quatix 6X Solar fırsatları

Garmin Quatix 6X Solar, Garmin 6X serisinin en yenisidir ve açıkça ciddiye alınmayı amaçlamaktadır. Bu, sadece Garmin'in 6X platformunu değil, aynı zamanda 'deniz' aktiviteleri için de geliştirilmiş bir katmanı barındıran, titanyum mobilyalarla bolca bahşedilmiş büyük, etli 51 mm'lik bir saattir. Bunlar arasında, Garmin'in haftalarca çalışan güneş enerjili piliyle eşleştirilmiş niş ama gerçekten oldukça havalı bilek tabanlı otomatik pilot kontrolü, özel deniz haritalama yetenekleri ve ısmarlama yelken araçları bulunuyor.


Garmin kesintisi: endişelenmeli misin? İşte son haberler

Sonuç, GPS / GLONASS / Galileo navigasyon dizisi, Wifi, Bluetooth ve Spotify, Deezer'dan çalma listeleriyle müzik entegrasyonu ve hatta 2.000 şarkıya kadar cihazda müzik depolamasıyla iyi görünümlü - büyükse - çok sporlu bir saattir.

Öyleyse, diğerleriyle nasıl eşleşiyor?en iyi açık hava saatlerimevcut? Garmin Quatix 6X Solar incelememizin tamamı için okumaya devam edin.

Quatix 6X Solar ve Fenix ​​6X Pro Solar

Garmin Quatix 6X Solar, ağır su sporları dönüşüne sahip olsa da, esasen Garmin'in yeni amiral gemisi dış mekan saatidir. Bununla birlikte, bu dönüş, dikkatsizliği şaşırtabilecek bazı değişiklikler ortaya çıkarır. Quatix, Garmin 6x platformunu temel alır ve bu nedenle tüm sensörler, koçluk, uygulama entegrasyonu ve 11 milyar dahil edilmiş spor izleme profiliyle birlikte gelir ve kullanıma hazırdır.


Garip bir şekilde, Quatix 6x zaten tüm bunları içerdiğinden, Garmin haritalar, müzik ve WiFi getiren önceki 'Pro' unvanını bozmuş gibi görünüyor. Tıpkı önceki en iyi köpek gibi,Fenix ​​6X Pro GüneşQuatix, bir Power Glass kadrana sahiptir ve pil ömrünü büyük ölçüde artırır.Garmin İçgüdü GüneşPil Tasarrufu modunda 'belirsiz' pil ömrüne sahip olmak için aynı teknolojiyi kullanır.

Ayrıca Fenix ​​6X Pro Solar gibi, Quatix 6X Solar da iddia edilen 82 gram ağırlığındadır ve 1.40 '(35.56 mm) 280 x 280 piksel ile aynı ekran boyutuna ve çözünürlüğe sahiptir. Aslında yan yana, ikisi aynı fiber takviyeli polimer kasaya dayanıyor gibi görünüyor.


  • Neye ihtiyacınız olduğundan tam olarak emin değil misiniz? Ayrıca,en iyi koşu saativeen iyi erkek saatlerigenel olarak şu anda

Garmin Quatix 6X Solar İnceleme

(Resim kredisi: Mark Mayne)

Garmin Quatix 6X Solar Review: Kalite ve ergonomi oluşturun

Yukarıda belirtildiği gibi, Quatix kasası, Fenix ​​6X Pro Solar ile aynı görünüyor; test modelimiz, Fenix ​​6X Pro Solar'ın mat siyah düğmelerinin aksine parlak yüzeyli titanyum arka plaka ve krom düğmelerle geliyor. Serinin geri kalanıyla aynı 6X 'hızlı takılan' kayış platformuyla, saniyeler içinde üst düzey titanyum bağlantılar ve silikon versiyon arasında geçiş yapabilir ve aynı zamanda görünümde ince ayar yapmak için çok çeşitli satış sonrası kayışlar yapabilirsiniz. Quatix'in bilek tabanlı HR'sini koşu veya benzeri aktiviteler için kullanıyorsanız, silikon kayışlarla mükemmel şekilde çalışan ancak daha gevşek bir metal kayışla daha az iyi çalışan bu yetenek de potansiyel olarak hayati önem taşır.


Ana fiziksel fark, fırçalanmış titanyumda göz alıcı olan ve çok gösterişli olmadan üst düzey bir görünüm sunan çerçevedir. Quatix, bataryayı koruyan güç camı nedeniyle Safir camın faydalarını reddetmek zorundadır, bu nedenle biraz dikkatli davranmaya veya çizikleri alma riskine karşı hazırlıklı olun. Genel olarak, iyi düşünülmüş bir pakette güzel görünümlü bir saat - önemli boyutta olsa da.

Resim 1/4

Garmin Quatix 6X Solar İnceleme

(Resim kredisi: Garmin)
Resim 2/4

Garmin Quatix 6X Solar İnceleme

(Resim kredisi: Garmin)
Resim 3/4

Garmin Quatix 6X Solar İnceleme


(Resim kredisi: Garmin)
Resim 4/4

Garmin Quatix 6X Solar İnceleme

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Quatix 6X Solar Review: Pil ömrü

Pil ömrü, Quatix 6X Solar'ın önemli bir gücü ve açıkça Garmin'in (oldukça haklı olarak) üstün olmaya karar verdiği ve şarjlar arasında yalnızca birkaç saatlik kullanım sağlayan GPS saatlerinin eski kötü günlerini ortadan kaldıran bir alandır. Quatix 6X Solar, 46 güne kadar olan bu minik güneş enerjisi desteği sayesinde oldukça gülünç bir pil ömrü sağlar.

Gerçekten de, seçici pil kullanımı-bağımlısı, bu rakamların tam olarak aynı şarj cihazı kablosu, boyutu ve ağırlığı verilen Garmin Fenix ​​6X Pro Solar ile aynı olduğunu fark edebilir, aynı pilin bu parlak içinde gizlendiğini gösterebilir. dış. Bu spekülasyon olabilir, ancak kötü bir şey değil - Quatix, günlük kullanımda Fenix ​​6X Pro Solar kadar tutumludur ve günlük kullanımda bir USB şarj cihazıyla çok az temasa ihtiyaç duyar. Bu, karada yeterince kullanışlıdır, ancak uzun bir yelken yolculuğunda gerçekten de son derece yararlıdır ve keşif modunda 46 güne kadar teklif verir.

Tam liste aşağıdadır, ancak GPS ve uygulamalar aracılığıyla yazmadığınız sürece, yaz koşullarında en azından şarjlar arasında bir hafta boyunca kendi kendinize yeteceksiniz.

Maksimum pil ömrü dökümü:

  • Akıllı saat - 21 gün +3 gün
  • GPS: 60 saat +6 saat
  • GPS ve müzik: 15 saat +1 saat
  • Maksimum pil GPS modu: 120 saat +28 saat
  • Sefer GPS modu: 46 gün +10 gün
  • Pil tasarrufu izleme modu: 80 gün +40 gün

Garmin Quatix 6X Solar İnceleme: Modlar

Garmin 6X serisinin geri kalanında olduğu gibi, dileyebileceğiniz hemen hemen her spor için önceden yüklenmiş profiller var, sadece biraz deniz aroması ekleniyor. Bu, oldukça çeşitli aletlerin yanı sıra balıkçılık, kürek çekme, kürek sörfü, kano ve kano gibi ilgili su sporları alt profillerini barındıran güçlü Tekne, Yelken ve Yelken Yarışı profillerini alır.

Yelken cephesinde, raptiye yardımına, sanal bir başlangıç ​​çizgisine ve geri sayım zamanlayıcısına sahip olurken, tekne tarafında bir çapa alarmı, tekne veri akışı ve son derece Bond benzeri bir bükülme, otopilot kontrolü var. Gelgit tabloları özelliği de özellikle kullanışlıdır, ancak senkronizasyon için bir Bluetooth telefon bağlantısı gerektirir (daha az deniz koşullarında akıllı uyarılar gibi).

Garmin Quatix 6X Solar İnceleme

(Resim kredisi: Garmin)

Beklediğiniz gibi Quatix, Bluechart G3 kıyı haritalarının yanı sıra kara tabanlı haritaları (dünya çapındaki kayak pistleri ve golf sahaları dahil) destekler ve bunlar üzerinde ara nokta işaretleme sağlar, birçok eğlence amaçlı tekne gezisi durumunda oldukça yararlıdır ve ideal SUP, kano ve kano maceralarında navigasyon desteği olarak.

Yine de deniz ürünleri burada bitmiyor, ortak tekne eğlence sistemlerine bağlanmak için bir Fusion-Link Lite uygulaması ve önyükleme için SailAssist yarış yardımı. Elbette tüm bunlarla ilgili uyarılar var - NMEA 2000 tekne verilerini izlemek ve yayınlamak için uyumlu bir Garmin Harita Çizici ve tabii ki uygulama ile kontrol etmek için bir Fusion-Link eğlence sistemine ihtiyacınız olacak.

Bunlar belirli bir tekne sınıfında oldukça yaygın kurulumlar olsa da, evrensel olmaktan uzaktır ve çok sayıda küçük tekneyi soğukta dışarıda bırakır. Dürüst olmak gerekirse, bu uzaktan operasyonun büyük faydaları gerçekten sadece daha büyük teknelerde devreye giriyor; bir rota istikametini değiştirmek veya bir yol noktasını kaydetmek için köprüye çıkmanın bir delik haline gelebileceği.

Garmin Quatix 6X Solar incelemesi: Sağlık takibi

Quatix 6X Solar, sağlık takibi söz konusu olduğunda, bu nadir fiyat noktasında beklediğiniz gibi, bilekten kalp atış hızının (su altında çalışan, yüzme hayranları) ve Pulse Ox8 kanının tüm avantajlarını sunar. gelişmiş uyku izleme ve uyarma için oksijen satürasyonu. Özel egzersiz dönemlerinden toparlanma süreleri açıkça belirtilirken, Vo2 Max ve dinlenme kalp atış hızı toparlanma süresi (HRR) gibi performans göstergeleri, sizi etrafta arama yapmaya zorlamadan yararlı bir şekilde sağlanır.

Potansiyel olarak yararlı olan 'anormal kalp atış hızı uyarısından' 'uyku' ve 'hidrasyon' takibine veya kulağa oldukça stresli gelen 'gevşeme hatırlatıcılarına' kadar çok sayıda sağlık takipçisi var. Bir adım izleyici var (kaçınılmaz olarak) ve bu, etkinlik başarı rozetleri ve benzerlerini sağlamak için Garmin'in uygulamasına bağlanır. Bunların hepsi bazı kullanım durumlarında yeterince adil olsa da - belki de aktif emekliler için giriş seviyesi fitness, golf ve tekne gezintisi - 6X hattının ve özellikle de Quatix'in daha teknik yönleriyle biraz rahatsız oluyor. Bununla birlikte, muhtemelen varsayım, kullanıcıların muazzam potansiyel listeden beğendikleri bitleri seçip geri kalanını görmezden gelmeleri, bu durumda yeterince mutlu olacağınızdır.

Garmin Quatix 6X Solar İnceleme

(Resim kredisi: Mark Mayne)

Garmin Quatix 6X Solar incelemesi: Aktivite takibi ve hassasiyet

Diğer 6X ünitelerde olduğu gibi, Quatix 6X Solar, uyduları hızlı ve kolay bir şekilde alan, oldukça yetkin bir GPS izleyicidir. Kara tabanlı haritalar ve tekne haritaları gibi modlar arasında geçiş yapmak birkaç saniye sürebilir, ancak fırlatmaktan daha uzun sürmez. Küçük bir tekne gezintisi, denizdeyken bir MOB (denize adam düştü) işaretçisi haline gelen ve saat üzerinde kişinin düştüğü yerden bir ara nokta oluşturup etkinleştiren yol noktası işaretleme işlevidir (sağ üst düğmeyi basılı tutun). ve kişiyi kurtarın, ancak MOB sizseniz, muhtemelen sadece bir stres izleme uyarısı alacaksınız.

Şaka bir yana, bilek HR'si Garmin'in özel çoklu spor saatlerinden herhangi biri kadar iyidir, bu nedenle hem hevesli koşucular hem de yüzücüler için iyi bir ihtiyaç vardır. Geniş ekran, hızlı bir bakışla çok fazla veriyi almayı kolaylaştırır ve hareket halindeyken karmaşık gezinmeyi çalıştırmak bile nispeten yapılabilir.

Garmin Quatix 6X Solar incelemesi: Karar

Garmin Quatix 6X Solar, herhangi bir eksiklikten değil, oldukça niş USP'den dolayı bir parça bulmaca. Büyük tekneleri, Garmin plotter'ları ve Fusion eğlence sistemleriyle gezinti teknisyenleri için bu, kesinlikle akıllıca olmayan bir çoklu spor saatidir.

Ancak bu açıklamada epeyce uyarı var. Deniz taşıtları uzmanlığı, zaten çok işlevsel olarak yoğun olan 6X platformunun üzerine yerleştirilmiş olarak saate daha fazla karmaşıklık katar, bu da ya alet kutunuza daha fazla seçenek ekler ya da bakış açınıza bağlı olarak kafa karışıklığı ekler.

Bu biraz utanç verici çünkü saatin geri kalanı, örneğin Garmin Fenix ​​6X Pro Solar kadar iyi / etkili / doğru ve benzer bir fiyatla geliyor. Bununla birlikte, adanmış kıyı SUP / yelken / kayak insanları için burada sunulan Bluechart G3 haritalaması da ikna edici olmalı ve pil ömrü kesinlikle herkes için zorlayıcıdır (kara tabanlı etkinlikler, koçluk araçları ve NASA sınıfı sensör gibi) dizi).

Kısacası, Garmin Quatix 6X Solar'ın muhtemelen nihai deniz çoklu spor akıllı saati olma iddiası vardır, ancak sonuç olarak biraz bekârdır - gizli kara avcıları bize daha iyi danışabilir.en iyi açık hava saatibir alternatif için rehber.