Close
  • Ana
  • /
  • Bisikletçilik
  • /
  • Garmin Varia UT800 Akıllı Far incelemesi: akıllı ışık, parlaklığını otomatik olarak ayarlar

Garmin Varia UT800 Akıllı Far incelemesi: akıllı ışık, parlaklığını otomatik olarak ayarlar

Garmin Varia UT800 Akıllı Farın bir cümleyle incelemesi: Bağlı bir Garmin bisiklet bilgisayarı olmadan o kadar da akıllı olmayan yüksek güçlü bir bisiklet lambası.

Garmin Varia UT800, best-bike-best-bicycles-plus-how-choose-bike-light-frontsırf performans düşünülerek tasarlanmış ilk ön bisiklet lambası gibi hissettirdiği için. Garip bir şekilde gidonların üzerine oturmak yerine, kasklar ve bisiklet bilgisayar montajları için çok sayıda montaj parçası ile birlikte gelir; bu, karbon veya çelik çerçeveniz kadar şık bir kurulum elde etmenin kolay olduğu anlamına gelir.yol Bisikleti.

Bunun da ötesinde, ışık, ortam aydınlatma koşullarına bağlı olarak parlaklığını otomatik olarak ayarlayan ve hatta hıza bağlı olarak lümen çıkışını ayarlayan, ciddi anlamda akıllı bir teknoloji barındırıyor.

İkinci özellik yalnızca onu bir Garmin bilgisayarla eşleştirdiyseniz çalışır, ancak Edge olmadan ışık üzerinde tam kontrole sahip olmak mümkündür, herhangi bir eski analog ön lamba gibi düğmeye basmanız yeterlidir.


Garmin Varia UT800: fiyat ve bulunabilirlik

Garmin Varia UT800, doğrudan satın alındığında 149,99 £ tutarındadır.Garmin'in sitesi.Ancak, 86,78 £ olduğu Amazon İngiltere gibi başka yerlerde daha ucuza bulunabilir.

Garmin Varia UT800 incelemesi


(İmaj kredisi: Garmin/Beryl)

Garmin Varia UT800 incelemesi: tasarım ve özellikler

Bir ön bisiklet ışığı hakkında tam anlamıyla heyecanlanmak zordur, ancak Garmin Varia UT800'ün kompakt oranları, bir yol bisikletinin ince kokpitine düzgün bir şekilde uyar ve bir dağ bisikletinin daha etli ön ucuna güzel bir şekilde oturur.

Bu, özellikle Garmin'in mevcut ürünlerinden bazılarına sahipseniz geçerlidir.bisiklet bilgisayarları. Burada, bir bisiklet bilgisayarı olan havalı bir 'önden' montaj evi bulacaksınız, ancak aynı zamanda ışığı alttan asmak için bir yer olarak ikiye katlanarak, standart bir yol bisikletinin gidon kurulumunda patlama merkezine yerleştirerek ve düzgün bir şekilde dışarı iterek. yol.


Gövdenin çoğu sertleştirilmiş plastikten yapılmıştır, ancak ışığın arkası ve ön merceğin çevresinde de güçlendirilmiş alanlar vardır. İyi görünüyor ve kesinlikle bu fiyat noktasındaki birçok rakipten daha üstün hissettiriyor.

Ön ışıklar giderken, genel parlaklık açısından orta-üst masaya oturur. Açıkça saçma 1800+ lümen pompalayan lambalar var, bu da Garmin's 800'ün biraz uyuşuk görünmesini sağlıyor, ancak bisikletle dışarıdayken durum gerçekten böyle değil.

En yüksek sabit ayar, önünüzdeki karanlık yolları aydınlatmaya yetecek kadar oldukça geniş bir huzme sağlar. Garmin, gün ışığında da 1 mil öteden görülebildiğini iddia ediyor.

Özellikler açısından, ortam aydınlatma durumuna bağlı olarak yayılacak doğru ışık miktarını akıllıca seçer. Garmin'e göre bu, değerli pil ömründen tasarruf etmenize yardımcı olur ve yoldayken çeşitli modlar arasında geçiş yapmanız gerekmediği anlamına gelir.


Bir Garmin bilgisayarla eşleştirdiğinizde daha da akıllı hale gelir, daha yüksek hızlarda seyahat ederken daha fazla ışık verir ve yavaşlarken ışıkları kısarak enerji tasarrufu sağlar. Ama yüzde yüz mükemmel değil...

Garmin Varia UT800 incelemesi

(İmaj kredisi: Garmin/Beryl)

Garmin Varia UT800 incelemesi: performans

Diğer birçok ön bisiklet lambası, eski çubukların etrafına hızlı bir şekilde ışık asmak için iyi olan bir silikon kayış ve halka sabitleme sistemini tercih eder, ancak çoğu zaman kaliteli bisikletlerde biraz kaba görünebilir.

Garmin'in 'önden' montajı biraz abartılı olabilir, ancak bir dakika için estetik olarak buna değer hissediyor ya da hızlıca bir tane takmak gerekiyor. Bununla birlikte, Garmin'in montajı, günümüzün en üst düzey yol bisikletlerinde bulunan düz karbon fiber kokpitlere uymayacak, yani özellikle bu uygulama için bir tane bulmanız gerekecek.

Şarj etmek biraz zaman alıyor gibi görünüyor, ancak görünüşe göre en düşük ayarda 25 saat veya Gündüz Flaş modunda daha gerçekçi 6 saat ışık alıyorsunuz. Ancak, en yüksek sabit ayardayken pillerin oldukça hızlı boşaldığını gördüm. Yine, resmi rakamlar 1,5 saatte sabitlendi, ancak fişi takmadan önce sadece bir saatlik işe gidip gelmeyi başarmış gibi hissettim.

Ancak daha da kötüsü, ışık, en akıllı özelliklerinin tümünü kullanırken şaşırtıcı bir şekilde pillerini de tüketir. Yani enerjiyi muhafaza etmesi gerekenler aslında size onu en yüksek sabit ayarında bırakmaktan biraz daha fazla zaman kazandırır.

Bu utanç verici çünkü Garmin Varia UT800 ortam aydınlatmasındaki değişikliklere hızla tepki veriyor ve hızlı okumalar için bir Edge bilgisayar eşleştirildiğinde gerçekten iyi çalışıyor. Karanlık bir köy yolunda hızlı bir adım atın ve ünite tam ışık verecek, ancak dik bir tırmanışa çarpacak veya medeniyete doğru geri dönecek ve siz gerçekten farkına varmadan kararmaya başlayacaktır. Yine de pilden tasarruf etmemesi rahatsız edici.

Işık yayılımı ve kalitesi, diğer 800 lümenli rakiplerine kıyasla en iyi değil. Yolun daha fazlasını aydınlatmak için biraz daha geniş olmakla yapabilirdi, ama bu büyük bir anlaşma değil. Çoğu kullanım durumu için yeterince parlak bir eşik.

Diğer bir hafif hata, diğer Garmin montajlarından biraz daha hantal olan ve mükemmel, çıngıraksız bir uyum sağlamak için sıkmayan 'öndeki' montajın kendisidir.

Garmin Varia UT800 incelemesi

(İmaj kredisi: Garmin/Beryl)

Garmin Varia UT800 incelemesi: karar

Garmin Varia UT800, satın alabileceğiniz en iyi görünen ön farlardan biridir ve birçok sahip için bir tür aero üstünlüğü sağlamanın eşdeğer olduğu kıvrak karbon yol bisikletlerinde gerçekten güzel bir şekilde oturur.

Pil ömrü genellikle iyidir, ancak tüm akıllı özelliklerini kullanırken (ve muhtemelen ışığı ilk başta satın almanızın ana nedenleri), pil ömrünü 2,5 saatten fazla süren sizi karanlıkta bırakabilecek noktaya kadar tüketir.

Garip bir şekilde, bisikletle dışarıdayken farklı aydınlatma modları arasında manuel olarak geçiş yapmak için bırakıldığında en iyisidir. Düzgündür, iyi bir ışık kalitesi sağlar ve flaş modunun görünürlüğü büyük ölçüde artıracak kadar parlak olduğu gündüz saatlerinde bile iyi çalışır. Harika bir ışık, sadece mükemmel değil.

Garmin Varia UT800 incelemesi: ayrıca düşünün

Beryl Laserlight Core, standart, maksimum 400 lümen LED ışığını, siz sürerken yaklaşık 2 m önünüzdeki bir bisikletin görüntüsünü yansıtan yeşil bir lazerle birleştirir. Bu, diğer yol kullanıcılarını varlığınıza karşı tek başına bir ışıktan daha etkili bir şekilde uyarır. Bu süper hafif bisiklet ön farı da Garmin Varia UT800'den biraz daha ucuz.

Bazı ağır hizmet ışıklarının peşindeyseniz, Exposure Strada SL'den başkasına bakmayın: maksimum 900 lümen çıkışa sahiptir, bu da karanlık ülke şeritlerinde yolu rahatça aydınlatacak kadar parlaktır. Aslında, çoğu sürücü için ihtiyacınız olan tek ışık budur. Bu ışık biraz pahalı, akıl.