Close

Garmin Venu 2 incelemesi: bu bir HIIT!

Garmin Venu 2 fırsatları

Garmin Venu 2 incelemesi TL;DR: Garmin sonunda gerçekten kullanılabilir ve çok da kötü görünmeyen bir fitness akıllı saati yaptı. Daha da iyisi, pil ömrü bir AMOLED saat için oldukça etkileyici.


orjinalini beğendim smartwatchve kullanmaktan zevk aldıGarmin Venu Meydanıama Garmin Venu 2'yi ilk okuduğumda farklı bir şey olacağını biliyordum. Adil olmak gerekirse, Venu 2 daha fitness-y deneyimi sunma açısından köklerine sadık kaldı, sadece önceki yinelemelerden çok daha iyi yapıyor.

büyük bir hayranı olmakkoşu saatleri, İlk başta biraz endişeliydim: Bir sporu sevmem mümkün değil smartwatch!? Beni nasıl gösterecek: pis bir gündelik mi? Ama Venu 2'yi birkaç hafta giydikten sonra, aslındaGerçektenbu saati beğendi.

Aşağıda Garmin Venu 2'ye nasıl aşık olduğumun hikayesi var.

Garmin Venu 2: fiyat, bulunabilirlik ve kutuda neler var

Garmin Venu 2 iki farklı boyutta gelir: daha büyük olan Venu 2, 22 mm bantlı 45 mm saat kasasına ve daha küçük Venu 2S, 18 mm bantlı 40 mm saat kasasına sahiptir.


Her iki Garmin Venu 2 versiyonu da 399,99 $/349.99 £/629 $ olan ve şu anda Garmin US, Garmin UK ve Garmin AUS'ta bulunan aynı perakende satış fiyatına sahiptir.

Kutuda saatin kendisini, kullanım kılavuzunu ve şarj kablosunu bulacaksınız.


Garmin Venu 2 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Garmin Venu 2 incelemesi: yapı kalitesi ve pil ömrü

Garmin Venu 2 sağlam bir giyilebilir cihazdır. Belki de eskisi kadar sağlam değilGarmin Fenix6 Proya daGarmin Enduro, ama o zaman pek çok saat yoktur ve en önemlisi, pek çok saatin olması gerekmez. Elbette bu, Venu 2'nin kaliteli malzemelerden yapılmadığı anlamına gelmiyor.


1,3' AMOLED dokunmatik ekran 416 x 416 piksel çözünürlüğe sahiptir ve hatta isteğe bağlı her zaman açık modu vardır. Bunu açmanın pil ömrünü önemli ölçüde etkileyeceğini ve olumlu yönde etkileyeceğini söylemeye gerek yok. Ekran, paslanmaz çelik çerçeve içine yerleştirilmiş Corning Gorilla Glass 3 lens ile korunmaktadır. Kasa, diğer birçok Garmin saatine benzer şekilde fiber takviyeli polimerden yapılmıştır.Garmin Öncüsü 945veGarmin Öncüsü 745. Dava, 5ATM'ye kadar derecelendirilmiş sudur.

Kayış yapılandırılmış silikondan yapılmıştır, en azından dış kısmı yapılandırılmıştır, iç kısmı oldukça pürüzsüzdür, böylece cildinize sürtünmeden takabilirsiniz. Kayışlar aynı zamanda endüstri standardı 22 mm hızlı serbest bırakma bantlarıdır, bu nedenle isterseniz farklı bir kayışla değiştirmekten çekinmeyin. Garmin Venu 2 en hafif saat değil, 49 gram ağırlığındadır.Koro Adımı 229 gram - ama kollarınızı hiç ağırlaştırmaz.

Her şey düşünüldüğünde, Garmin Venu 2 elementlerden iyi korunur.

Pil ömrü, Garmin Venu 2'nin gerçekten üstün olduğu bir kategoridir. Resmi olarak, Venu 2, GPS'iniz açık değilse, akıllı saat modunda '11 güne kadar' pil ömrüne sahiptir. Açık hava aktivitelerini takip ederken müzik dinlerseniz GPS pil ömrü 22 saat 8 saattir.


Şimdi, bu kulağa harika gelmeyebilir ama bu bir AMOLED akıllı saat ve bu cihazların pil ömrü maks. bir veya iki günlük olma eğilimindedir. Daha önce bahsedilen Forerunner 745 gibi zorlu koşu saatleriyle karşılaştırıldığında bile Venu 2 hala daha iyi performans gösteriyor. Forerunner 745, GPS modunda 16 saate kadar ve GPS plus müzik modunda sadece 6 saate kadar pil ömrüne sahiptir.

Garmin Venu 2 incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Garmin Venu 2 incelemesi: özellikler ve sensörler

Garmin Venu 2, önceki Garmin saatlerinde gördüğümüz birçok tanıdık özelliğin yanı sıra bazı yenilerini de sunuyor. Diğer Garmin giyilebilir cihazlarının daha sonra bu özelliklerden en azından bazılarını alacağından eminim, ancak şimdilik bunlar Venu 2'ye özel.

Yeni spor modlarının (aşağıda daha fazlası hakkında) yanı sıra Venu 2, size tam da bunu sağlaması beklenen yeni Sağlık Anlık Görüntüsü özelliğine sahiptir: kalp atış hızı, SpO2, solunum ve stres seviyeleri dahil olmak üzere sağlık ölçümlerinizin bir anlık görüntüsü yanı sıra kalp hızı değişkenliği tahminleri. Tek yapmanız gereken hareketsiz oturmak ve Venu 2'nin bunu ölçmesine izin vermek. Şahsen bu özelliğin bir noktasını görmedim çünkü tüm bunları saatin herhangi bir noktasında veya Garmin Connect uygulamasında yine de kontrol edebilirsiniz, ancak yine de kullanılabilir.

Body Battery de geri döndü ve bu sefer Firstbeat Analytics algoritması sayesinde aslında biraz kesin. Evet, hala enerji seviyelerinin tıbbi bir ölçümü değil, ama en azından şimdi zayıf uyku, her zaman Vücut Pilini eskisi gibi yenilemez. Garmin Venu 2 ayrıca stres seviyelerini, solunumu, kandaki oksijeni ve uykuyu da oldukça iyi bir doğrulukla (anlayabildiğim kadarıyla) ölçer. Fitness yaşı tahminleri de daha doğru görünüyor, saatimin fitness yaşımın gerçek yaşımdan (ne yazık ki) 15 yaş küçük olduğunu söylediği günler geride kaldı.

Sensör açısından Garmin Venu 2, artık birkaç ekstra LED'e sahip olan yeni Elevate v4 kalp atış hızı sensörüne sahip ilk saattir, böylece saatin gerçekten bileğinizde olup olmadığını daha doğru bir şekilde söyleyebilir. Neyse ki, oldukça iyi çalışıyor ve saati çıkardığınız sürece, önceki nesil Garmin saatlerinin aksine kalp atış hızı seviyelerini göstermeyi bırakacak.

Antrenman sırasındaki kalp atış hızı ölçümleri de doğru görünüyor:Kutup Doğruluğu Algısı kalp atışı ekranıve ortalamalar yeterince yakındı. Venu 2, GPS sinyalini oldukça hızlı bir şekilde alıyor ve çipin doğruluğu da mükemmel. Bu cephede herhangi bir aksaklık yaşamadım.

Garmin Venu 2 incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Garmin Venu 2 incelemesi: aktivite takibi ve kesinlik

Garmin Venu 2 ile ilgili orijinal basın bülteninde yeni egzersiz modları hakkında oldukça sağlam iddialar vardı. Kas haritaları! Yeni bouldering modu! Yeni kapalı tırmanma modu! Yeni ve geliştirilmiş HIIT antrenman profili! Ve bunların hepsi mevcut olsa da, hepsi ilk göründükleri kadar kullanışlı değiller.

En çok heyecanlandığım şeyle başlayalım: kas haritaları. Garmin Venu zaten ekranda egzersiz videoları vardı, Venu 2'nin miras aldığı bir şey, ancak bu sefer aynı zamanda 'kas haritası' adı verilen, kuvvet antrenmanı seansı sırasında hangi kasların çalıştığını gösteren bir çizime de erişebilirsiniz.

her şeyden önce, söyleyebileceğim kadarıyla, bu kas haritaları yalnızca Garmin Connect uygulamasından Venu 2'ye önceden hazırlanmış antrenmanlar yüklediğinizde kullanılabilir. İkincisi, harita size her bir kas grubunun gerçekte ne kadar çalıştığını göstermez, belirli bir egzersiz yaptığınızda hangi kasların çalıştığını söyler. Söz konusu antrenmana dahil edilen egzersizlere dayalı olarak bir antrenmanda çalışan tüm kasların toplamıdır.

Bu nedenle kas haritaları, yalnızca şınavın en çok göğüs kaslarını çalıştırdığını bilmeyen kişiler için faydalıdır, ancak diğer yeni özellikler biraz daha iyidir.

Yeni HIIT egzersiz modu, Venu 2 yalnızca kalp atış hızını ve yakılan kalorileri takip ettiğinde 'ücretsiz' bir moda sahiptir, ancak Garmin Connect uygulamasından önceden hazırlanmış HIIT egzersiz programlarını indirebilir ve ayrıca Venu 2'yi EMOM, AMRAP ve AMRAP için bir HIIT zamanlayıcısı olarak kullanabilirsiniz. Oldukça temiz olan Tabata egzersizleri.

Yeni bouldering moduna gelince, bir derecelendirme sistemi ayarlayabilirsiniz, böylece saat duvarın tırmanmak için ne kadar zor olduğunu bilir. Örneğin, V ölçeğini veya Dankyu sistemini, 7 kyuu duvarını tercih ediyorsanız, Venu 2'ye bir V4 duvarını ölçeklendirdiğinizi söyleyebilirsiniz. Havuzda yüzme modunda havuz uzunluğunu ayarlamaya benzer.

Koşma veya bisiklete binme gibi daha geleneksel spor modları, bir Garmin saatinden beklediğiniz kadar ayrıntılıdır. Tüm ayrıntılar saatte görüntülenemiyor, ancak Garmin Connect uygulamasında görüntüleniyor.

Garmin Venu 2 incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Garmin Venu 2 incelemesi: karar

Garmin Venu 2, kullanıcılarına endüstriyel miktarda eğitim verisi sağlamayabilir, ancak sunduğu özellikler birçok insan için yeterince iyi olacaktır. Bir düşünün, giriş seviyesi ve orta sınıf koşu saatlerine kıyasla gerçekten çok şey kaçırmıyorsunuz, özellikle de metriklerinizi Garmin Connect uygulamasında kontrol etmekten çekinmiyorsanız.

AMOLED ekran, Garmin OS'nin widget görünümüne gerçekten hayat veriyor ve adım hedeflerinize ulaştığınızda olduğu gibi tüm dönüm noktası animasyonları, güzel ekranda animasyon olarak çok daha iyi görünüyor. Genelde dokunmatik ekranlı giyilebilir cihazların en büyük hayranı değilim ama burada gerçekten iyi çalıştığı için Venu 2 için bir istisna yapacağım.

Tüm yeni özellikler akıllara durgunluk vermiyor, ancak bazıları oldukça ilginç ve özellikle bu ekstra özelliklerin zaten bol olan mevcut özelliklerin üzerine eklendiğini düşünürsek, daha fazla patlama elde etmek için gerçekten şikayet edemezsiniz. senin paran.

Fiyattan bahsetmişken: Garmin Venu 2, diğer modellerden çok daha ucuz olmasına rağmen özellikle ucuz bir saat değil.Montblanc Zirvesi Liteya da biraz daha ucuzCasio G-Shock GBD-H1000, hiçbiri Garmin Venu 2'den daha iyi saatler değil (yine de çok kötü değiller).

Bileğinize sarılmış özel bir spor giyilebilir cihaza sahip olmak istemiyorsanız ve gerçekten yararlı sağlık ve fitness özelliklerine sahip iyi görünümlü bir akıllı saati takdir ediyorsanız, Garmin Venu 2'yi denememek aptallık olur. İleride, kesinlikle tercih ettiğim fitness akıllı saatim olacak.

Garmin Venu 2 incelemesi: ayrıca düşünün

NSSuunto 7Garmin Venu 2'ye benzer bir kullanıcı deneyimi sunuyor ve Suunto, 2020'nin başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana Wear OS saatini güncellemekle meşgul. Venu 2'den çok daha kısa pili var ama harika bir 'çalışan ısı haritası' ekranına sahip. .

Polar Vantage M2, Venu 2'den daha ucuzdur ve daha sportif insanlara hitap eder (sonuçta üçlü bir saattir). Dokunmatik ekranı yoktur ve Polar Flow uygulaması da biraz TLC kullanabilir, ancak Vantage M2 giyilebilir yeni bir fitness fitness cihazı satın alırken yine de dikkate değer.

Fiyatlar - Garmin Venu 2: ▼