Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Garmin Venu Sq incelemesi: Fitbit Versa ve Apple Watch SE için ateş eden sportif bir akıllı saat

Garmin Venu Sq incelemesi: Fitbit Versa ve Apple Watch SE için ateş eden sportif bir akıllı saat

Garmin Venu Sq - Anahtar özellikleri


(Resim kredisi: Garmin)

Ekran boyutu:33,1 mm (1,3 ')
Ekran çözünürlüğü:240 x 240 piksel
Ekran tipi:Sıvı kristal - İsteğe bağlı her zaman açık mod
Ağırlık:37.6 gram
Su derecesi:5 ATM
Pil ömrü:altı güne kadar (akıllı saat modu), GPS modunda 14 saate kadar
Hafıza:200 saatlik aktivite verisi

Garmin Venu Sq incelemesi TL; DR: Garmin saatleri hayranları için Garmin'den, bazı Apple Watch ve Fitbit kitlelerini de cezbedebilecek uygun fiyatlı bir spor akıllı saati.

Garmin Venu Sq'i kullanmaktan gerçekten keyif aldım. Oldukça şık görünüyor ve nispeten küçük ekran göz önüne alındığında bile kullanımı ve çalışması kolay. Venu Sq, diğer Garmin saatlerine benzer bir widget sistemi kullanır.Garmin Öncüsü 745veGarmin Öncüsü 245, bu yüzden menülerde ve uygulamada gezinmek benim için tanıdık bir deneyim oldu.

Yeni bir inceleme örneğini aldığımdaFitbit Versa 3top düştüğünde: Garmin Venu Sq'i sevmedim çünkü iyi bir fitness takipçisiydi, beğendim çünkü güzeldiGarminspor izci. Venu Sq'in menü ve widget ekranları daha sıradan kullanıcılar için uyarlanmıştır, ancak bir Fitbit'in aksine, sıfırdan onlar için tasarlanmamıştır.


Bu, Garmin Connect uygulamasında veri bulmaya çalıştığınızda en belirgin olanıdır. Gösterge panosu temel istatistikleri göstermesine ve hatta görünümü özelleştirebilmenize rağmen, anlaşılır bir şekilde burada fiziksel aktivitelere kesin bir vurgu vardır. Bununla birlikte, verilerin hiçbiri gizli değil ve tüm sağlık, zindelik ve yaşam tarzı istatistikleri yalnızca birkaç dokunuş uzaklıkta. Baktığınızda Fitbit Uygulamasında olduğu kadar burada da sağlık oyunlaştırması bulacaksınız.

Garmin Venu Sq iyi bir fitness takipçisi-akıllı saat mi? Bazı kullanıcılar için en iyisi olabilir.


Garmin Venu Sq incelemesi

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Venu Sq: fiyat ve kullanılabilirlik

Şimdi mevcut, Garmin Venu Sq 179.99 £ / 199 $ | 349 Avustralya Doları ve Venu Sq Müzik Sürümü 224,99 £ / 249,99 $ / 429 AU $ olarak fiyatlandırılır. Garmin Venu Sq, Garmin'den ve belirli üçüncü taraf perakendecilerden satın alınabilir.


Standart Garmin Venu Sq, orkide / metalik orkide, beyaz / açık altın ve gölge gri / arduvaz renk gruplarında mevcuttur.

Garmin Venu Sq Music Edition, açık kum / gül altın, lacivert / açık altın, yosun / arduvaz ve siyah / arduvaz renklerinde sunulur.

Bugünün en iyi Garmin Venu Sq ve Garmin Venu SQ Müzik fırsatları İndirimli Fiyat Garmin Venu Sq, GPS ... Garmin Venu Sq Amazon $ 199.99 $ 187.13 GörüntüleTüm fiyatları görünGarmin Venu Sq Müzik, GPS ... Garmin Venu SQ Müzik Amazon $ 249.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Garmin Venu Sq incelemesi

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Venu Sq incelemesi: tasarım

Burada isim bir fikirdir: Garmin Venu Sq'in kare şeklindeki bir saat kadranı vardır.Apple Watch SEve beğeniler. Corning Gorilla Glass 3 lensin altına gizlenmiş yeterince iyi bir 1.3 'ekrana sahip. Kalın çerçeve ekranla iyi uyum sağlayarak ekranın gerçekte olduğundan daha büyük olduğunu hissettiriyor. Kısmen fiber takviyeli polimer kasa sayesinde, Garmin Venu Sq yalnızca 37,6 gram ağırlığındadır ve takılması rahat olan silikon bir kayışa sahiptir.


Ekran 240 x 240 piksel çözünürlüğe sahiptir. Venu Sq'in küçük boyutlu likit kristal ekranı, OG Garmin Venu ve Fitbit Versa 3'te bulunan AMOLED ekranlardan daha az canlı, ancak yine de kullanılacak kadar keskin.

Dokunmatik ekran ve iki fiziksel düğmenin kombinasyonu aşırı karmaşık olmayan bir gezinme sunar ve neyse ki dokunmatik kontroller de duyarlı ve hızlıdır. Duyarlılığını buldumZepp Edaha çabuk ama bununla birlikte, Garmin Venu Sq üzerindeki etkileşimler de yavaş değil.

Garmin Venu Sq incelemesi

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Venu Sq incelemesi: özellikler

Gamin Venu Sq, bir Garmin saati olmanın avantajlarını yaşar ve hem günlük hem de spor özellikleriyle tam donanımlı olarak gelir. Garmin Venu Sq, her zamanki fitness takip araçlarının yanı sıra, solunum ve kalp atış hızına bağlı olarak stres seviyelerini izler ve puanlar, ayrıca her gün ne kadar enerjiniz kaldığını görsel olarak gösteren bir 'Body Battery' puanı sağlar.

Body Battery (BB) skoru, uykunuzdan etkilenir, bu Venu Sq'in otomatik olarak izlediği bir şey, aktivite seviyeleriniz ve spor aktiviteleriniz. Örneğin, ara sıra masanızdan ayağa kalkmak ve biraz dolaşmak BB puanını artırırken, yorucu fiziksel aktivite düşürür.

Garmin Venu Sq ayrıca solunumu izler ve 24/7 SpO2 sayılarını ölçen bir kan oksijen sensörü ile donatılmıştır. Saatte bir solunum takip cihazı da var ve günümüzde çoğu spor giyilebilir cihazında bulunan Venu Sq'i kullanarak 'rehberli nefes seansları' da yapabilirsiniz. İsterseniz hidrasyon manuel olarak izlenebilir.

Akıllı bildirimler ayrıca Venu Sq tarafından desteklenir, böylece mesajları, takvim randevularını ve ayrıca hava durumunu kontrol edebilirsiniz. Fitbit Versa 2 ve 3'te olduğu gibi gemide akıllı asistan yoktur, ancak Venu Sq Garmin Pay'e hazır olduğundan temassız ödemelerin kabul edildiği mağazalarda kullanabilirsiniz.

Garmin Venu Sq incelemesi

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Venu Sq incelemesi: spor modları ve izleme

Bir Garmin giyilebilir cihazı olan Venu Sq, fiziksel aktiviteleri izleme konusunda rekabeti tozda bırakıyor. Yalnızca diğer fitness takipçilerinden daha fazla spor moduna sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda performansı daha doğru bir şekilde ölçmek için Garmin'in yıllar boyunca topladığı muazzam miktarda veriyi kullanır.

Venu Sq'de yerleşik GPS vardır ve müzik sürümünü seçerseniz, Spotify'dan saate müzik indirebilir veen iyi çalışan kulaklıklar. Bu özellik iyi çalışıyor ve müziği WiFi kullanarak senkronize edebildiğiniz için saate biraz müzik yüklemek de yarım gün sürmüyor.

Garmin Venu Sq kullanarak koşuları ve kapalı alanda kürek çekme seanslarını takip ettim ve oldukça iyi çalıştı. Örneğin, kürek çekerken, o sırada kullandığım mükemmel NordicTrack RW900 akıllı kürek makinesi ile aynı vuruş oranını gösterdi. GPS yeterince doğru görünüyor ve optik kalp atış hızı sensörü de öyle. Dış mekan koşularını izlerken GPS sinyali kolayca alınıyordu.

Otomatik uyku takibi de ilk seferden hemen sonra iyi çalıştı. Gelecekte izleme hassasiyetini artırmak için uygulamada uyku uzunluğu da ayarlanabilir. Garmin Connect uygulaması, diğer uygulamalar gibi uyku puanlarını anlamak ve iyileştirmek için herhangi bir tavsiye veya öneri sağlamaz, yalnızca size uyku verilerini sağlar. Diğer uygulamalardaki tavsiyelerin adil olmasına çok yardımcı olmadığı gibi.

Garmin Venu Sq incelemesi

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Venu Sq incelemesi: pil ömrü

Garmin Venu Sq'in rekabeti geride bıraktığı bir diğer alan da pil ömrü. Eh, tüm rekabet değil, kesinlikle Apple Watch ve Garmin Venu. Venu Sq, akıllı saat modunda '6 güne kadar' sürecek ve GPS açıkken 14 saatlik spor aktivitesini takip edebilecek.

Bu, akıllı saat modunda '6 günden fazla' pil ömrü ve GPS modunda '12 saate kadar' olan Fitbit Versa 3 ile aynı. Versa 3'ün daha büyük bir AMOLED ekrana sahip olduğunu düşünürsek, bu oldukça etkileyici.

Garmin Venu Sq, standart 4 pinli Garmin şarj kablosunu kullanır.

Garmin Venu Sq incelemesi

(Resim kredisi: Garmin)

Garmin Venu Sq incelemesi: Karar

Garmin Venu Sq, özellikle fiyatın sorulması düşünüldüğünde, iyi bir spor akıllı saatidir. Fiyatı düşürmek için bazı köşeler kesildi, ancak hiçbir şey deneyimi çok fazla bozmaz.

Ekran küçük ama duyarlı ve yeterince parlak. Sensörler hassastır ve özellikle yüksek kalp atış hızı egzersiz seansları sırasında doğru okumalar verdiği kanıtlanmış Garmin'in algoritmasını kullanır. Saatin arayüzü, daha önce Garmin saatlerini kullanan kişilere tanıdık gelecektir, ancak kullanmasanız bile, kullanımı yeterince basittir.

• Garmin Venu Sq'i doğrudan Garmin'den satın alın

Garmin Venu Sq'i Fitbit Versa 3 gibi diğer fitness akıllı saatlerine göre tavsiye eder miyim? Özellikle Fitbit'in aşırı basitleştirilmiş, oyunlaştırılmış sağlık sistemine ihtiyaç duymayan aktif insanlar için, daha olgun bir yaklaşımı ve Apple Watch benzeri bir vücutta çeşitli sağlık ölçümlerini izleyen bir saati tercih ederim.

Fiyat Versa 3'ün fiyatından çok daha ucuz olmayabilir, ancak yine de biraz daha ucuz ve bu bazı insanlar için fark yaratabilir. Ucuz fiyattan bağımsız olarak, Venu Sq yerleşik GPS, kan oksijen / stres izleme ve uyku izleme gibi bir dizi premium özelliğe sahiptir. Ve hepsini de göreceli doğrulukla ölçer.

Garmin Venu Sq incelemesi: ayrıca düşünün

(Resim kredisi: Fitbit)

Garmin Venu Sq incelemesi: ayrıca düşünün

Fitbit Sense ile ilgili tüm vızıltılara rağmen, Fitbit Versa 3 muhtemelen Fitbit'in en popüler yeni saati olacak. Versa 2'nin birçok eksikliğini iyileştirdi ve şimdi yerleşik GPS, iki sesli yardım seçeneği, yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü ve geliştirilmiş fiziksel tasarım ile birlikte geliyor. Yeni sonsuzluk bandı, Versa 3'ü daha uzun süre giymeyi katlanılabilir hale getiriyor. Tüm bunlar Versa 2 ile aynı fiyata ve Garmin Venu Sq'den biraz daha fazla.

Garmin'in yeni saatine Venu Sq adını vermesinin nedeni, orijinal Garmin Venu ile çok fazla ortak yanının olmadığı bir sır olarak kalıyor. İkincisi, büyük bir AMOLED ekrana ve daha kısa bir pil ömrüne ve Venu Sq'de bulunan yaşam tarzı özelliklerinin çoğuna sahiptir, ancak diğer tüm Garmin saatlerinde de öyle. Gamin Venu, animasyonlu ekran antrenmanlarını görüntülemek için geniş ekranından tam olarak yararlanır.

Biraz daha fazla harcamak istiyorsanız, Apple Watch SE, & lsquo; yaşam tarzı fitness saatindeki & lsquo; diğer bariz rakiptir. kategori. Emrinde bulunan çok sayıda uygulama, GPS ve yerleşik bir kalp atış hızı sensörü ile Apple’ın daha uygun fiyatlı Saatini bir spor salonuna dönüştürmek kolaydır. Ayrıca Venu Sq'den çok daha şık ve şık bir şekilde tasarlanmıştır.

Günümüzün en iyi fitness ve sağlık smartwatch fırsatları Yeni Apple Watch SE (GPS, ... Apple Watch SE Amazon $ 269 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Garmin Venu Sq, GPS ... Garmin Venu Sq Amazon $ 199.99 $ 187.13 GörüntüleTüm fiyatları görünGarmin Venu Sq Müzik, GPS ... Garmin Venu SQ Müzik Amazon $ 249.99 GörüntüleTüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Garmin Venu, GPS Smartwatch ... Garmin Venu Amazon $ 219.49 $ 189.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Versa 3 Health & ... Fitbit Versa 3 Amazon $ 229.95 $ 198.95 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Versa 2 Sağlık ve ... Fitbit Versa 2 Amazon $ 159.99 İnceleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit - Sense Advanced ... Fitbit Sense Best Buy $ 329.95 $ 279.95 İnceleTüm fiyatları görünZepp E Circle Akıllı İzle ... Zepp E Circle Amazon $ 249.99 İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz