Close
  • Ana
  • /
  • Bisikletler
  • /
  • Genesis Denge Diski İncelemesi: çelik çerçeveli sersemletici maceralar için üretildi

Genesis Denge Diski İncelemesi: çelik çerçeveli sersemletici maceralar için üretildi

Genesis Equilibrium Disc anlaşmaları Amazon İngiltere

Genesis Denge Diski, standart karbon fiber yol bisikletine şık ve konforlu bir alternatif sunuyor. Sıska Reynolds 725 çelik borudan yapılmış, eskiden bisiklet yapma şeklimize bir selam olsa da bileşenler ve geometri hala çok taze ve modern hissettiriyor.

Genesis, özel ısıl işlem görmüş malzemesinin yoldaki tümsekleri ve tümsekleri emme konusunda çok daha iyi bir iş çıkardığını söylediği gibi, modaya uygun ancak hafif karbon fiber yerine çeliği tercih etmesiyle tanınır. Karışıma bir dizi yağlı WTB Exposure 700 x 30c lastiği atın ve dişlerinizi ağzınızdan çıkarmadan saatlerce mutlu bir şekilde pedal çevirebileceğiniz bir makineniz olur.

Ağırlıklı olarak yol kullanımı için tasarlanmış olsa da, Jalco SR500 jantlarının bir dizi 32c lastiği barındırabilmesi, bazı zorlu arazilerin üstesinden gelebilecek, yumrulu bir lastiğe sığacak kadar çok yer olduğu anlamına gelir. Tam bir çakıl bisikleti değil, ama yeterince yakın.

Genesis, kaygan vites değiştirme için bir Shimano 105 grupları ve aktarma organları sağlarken, Japon markası ayrıca her yönden hidrolik disk frenler şeklinde durdurma gücü sağlar. İnce bir karbon fiber ön çatal ve açıkta kalan kablolar için göz alıcı pirinç ayarlayıcılarla tamamlanan güzel bir kurulum. Di2 yükseltmesi için önceden delinmiş delikler de vardır.


Dışarıdaki kıvrak karbon fiber yarışçılara şık ve daha sağlam bir alternatif olarak, düzgün bir teklif, ancak karşı karşıya geldiğinde nasıl bir ücret alıyor?en iyi yol bisikletlerigüneşli bir hafta sonu yolculuğu sırasında? Öğrenmek için bisiklet ayakkabılarımızı bağladık…

Genesis Denge Diski İncelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Genesis Denge Diski İncelemesi(İmaj kredisi: Genesis)

Genesis Denge Diski, İngiltere'deki Freewheel'den şu anda satın alınabilir.2.599,99 £.


Genesis Denge Diski İncelemesi: çerçeve

Genesis Denge Diski İncelemesi


(İmaj kredisi: Genesis)

Muhtemelen bu bisikletin atan kalbi, kadroyu oluşturan ince çelik borular, dayanıklılık düşünülerek kasıtlı olarak tasarlandı ve sonuç olarak, rüzgar tünelleri ayarlı karbonlarının birçoğunun açık bir şekilde müstehcen hissine sahip değil. rakipler yapar.

Orta büyüklükte bile, gerilmiş çerçeve uzun hissettiriyor, ancak seyir hızına ulaştığında, bu konuda mükemmel bir denge hissi veriyor. Daha kalın lastikler (daha düşük bir PSI'ye kadar pompalanır) ayrıca sağlam bir his vermesine yardımcı olur - Genesis Denge Diski, rakiplerinin çoğu gibi zorlu yollarda fırlamaz.


Bu uzatılmış dingil mesafesi ve oldukça uzun gidon boğazı, özellikle benim gibi küt kollardan muzdaripseniz, oldukça geniş bir erişim sağlayabilir, ancak yine de bir arkadaşımla uzun bir hafta sonu yolculuğu sırasında gerektiği gibi rahat etmeyi başardım.

Esnek, ancak köşelerde biraz heyecan yaşatacak kadar sert olan çerçeve, daha uzun, daha yavaş gezintiler için kesinlikle mükemmel. Raflar ve çamurluklar için önceden delinmiş deliklere sahip olması, kullanım amacını çok iyi anlatıyor.

Buradaki tek dezavantaj ağırlıktır ve 10 kg'ın üzerinde, tırmanışlarda düşmek ve daha sert, daha hafif karbon çerçeveli bisikletlere binen arkadaşların çok gerisine düşmek çok kolaydır.

Genesis Denge Diski İncelemesi: kit

Genesis Denge Diski İncelemesi

Shimano 105 sağlam ama bu fiyata biraz cimri

(İmaj kredisi: Genesis)

Daha önce bahsedildiği gibi, Shimano, güç aktarma ve durdurma kitinin çoğunu, kullanılan orta sınıf 105 bileşenle sağlar. Frenler, TRP rotorlarına sahiptir, ancak yine de, işleri güvenli bir şekilde durdurmak için doğru miktarda ısırma sunar.

Genesis, sadece havalı görünmekle kalmayıp, mesafeye giderken son derece rahat olan kendi eyerini sağlar. Markanın kendi tasarımı olan kavrama bandı ve karbon ön çatal gibi şeyler için de benzer bir hikaye. Düşürme gidonları da Genesis'e ait ve motosikletin genel tavrı için iyi ayarlanmış hissediyorlar.

Ancak yine de, Ribble gibi birinin en son Mavic SL40 jantları ve çok benzer bir fiyata ayarlanmış aynı Shimano 105 grubuyla tamamlanan süper hafif bir Endurance SL Sport sunması ile rakiplerin yapışkan sorununa geliyoruz.

Genesis Denge Diski üzerindeki düzgün bir tekerlek seti, ağırlığın düşük tutulmasına yardımcı olabilir, ancak bu aynı zamanda bisikletin 'her yere gitme' özelliğinden de kaynaklanabilir. eğlence duygusu. PB'leri kovalıyorsanız veya canavar tırmanışlarıyla mücadele ediyorsanız, bu gerçekten tercih edilen silah değildir.

Genesis Denge Diski İncelemesi: sürüş

Genesis Denge Diski İncelemesi


(İmaj kredisi: Genesis)

Kullanmayı sevdiğim 50 km'lik test rotası, hızlı düz bölümler, birkaç kötü keskin tırmanış ve kesinlikle korkunç (sığır ızgaraları, kimse?)

Rotanın üst sınıf karbon yol bisikletlerinin kesinlikle uçtuğu bölümler var ve bir kez seyir hızına ulaştıktan sonra, km/s'yi tırmanmaya devam etmek gerçekten çok kolay.bisiklet bilgisayarıMark Cavendish gücünü kranklardan pompalamak zorunda kalmadan.

Herhangi bir hafif eğim hızlanmaya başladığından, Genesis Denge Diski üzerinde hızlı sürmek biraz daha zordur. En üst seviye Specialized SL6'sında bir arkadaşa ayak uydurmak, birkaç vites düşürmek, kadansı yavaşlatmak ve gerçekten işleri zorlaştırmak anlamına geliyordu. Ya da sadece daha dik bölümlerde dans etmesine ve daha sonra onu yakalamasına izin vermek.

Bununla birlikte, daha yumuşak lastikler ve çelik çerçeve, motosikletin yolculuk boyunca rahat hissetmesini sağladı ve karbon çerçeve ve hafif yarış makinelerinin kokpitlerinden geçen rahatsız edici titreşimleri ortadan kaldırdı.

Genesis Denge Diski İncelemesi

(İmaj kredisi: Genesis)

30 km civarında, herhangi bir Strava Segmentini ezmeye veya önceki kişisel en iyileri yenmeye çalışmak yerine, kesinlikle daha yavaş bir hızda sürmesi daha kolay bir bisiklet olduğuna karar verdim. Açıkça sportif kurulumlarla ilişkili ağrılar ve sızılar olmadan, iyi bir klipte neşeyle ilerler.

Aynı zamanda uygun bir şekilde sağlam hissediyor ve dövülmüş yoldan ve keşfedilmemiş çakıl yollarından bazı baskınları kolayca halledebilir. Bisiklete bazı raflar veya çamurluklar yükleyin ve son derece şık bir tur makineniz olsun. Ayrıca, kırmızı boya işi, tercih edilen bir kahve durağının dışında güneşin tadını çıkarırken çarpıcı görünüyor.

Alternatif olarak, güçlü çelik çerçevesi ve sağlam yapısı, aynı zamanda, tam yarış teçhizatı takmaya gerek kalmadan kilometreleri mutlu bir şekilde aşındıracağı ve ofise her seyahatin bir tür sprint yarışı olarak sonuçlanacağı, hızlı bir günlük banliyö için de uygundur.

Genesis Denge Diski İncelemesi: karar

Genesis Denge Diski İncelemesi


(İmaj kredisi: Genesis)

Genesis Denge Diski, karbon fiber yarışçı sahnesine sağlam bir alternatiftir ve belki de sürüş verilerine, watt çıkışına ve önceki tur sürelerini iyileştirmeye takıntılı olmayan binicilere uygun bir alternatiftir.

Bisikleti favori bir kırsal gezintiye doğrulttuğunuzda, hiçbir zaman çok sıkı hissetmeden veya yol tutuşu çok keskin veya seğirmeden milleri hızlı ve rahat bir şekilde yer. Dezavantajı, büyük tırmanışları ikna etmek için oldukça ağır bir yolculuktur, yani insanüstü bacaklarınız olmadığı sürece, King of the Mountain övgüleri muhtemelen söz konusu değildir.

Çelik bugünlerde modası geçmiş olabilir, ancak yine de avantajları var ve Genesis Denge Diski, bu makinenin bir ömür boyu dayanmasını sağlayacak tüm gün konfor ve sağlamlık için hala gidilecek malzeme olduğunu kanıtlıyor.

Rakipler az ve çok uzak amanervürGenesis'ten 600 £ daha ucuz olan ve Shimano'nun fantastik Ultegra grup setini paketleyen lezzetli Endurance 725 şeklinde bir Reynolds 725 borulu çelik bisiklet sunuyor. Aslında, 400 £ daha fazla harcayın ve elektronik olarak değişen Ultegra Di2 ile Ribble'a sahip olabilirsiniz.

Benzer şekilde, ultra hip Brother Cycles, hem spesifikasyona göre üretilebilen Stroma yol bisikleti çerçevesini hem de sadece 1.900 £ karşılığında harika SRAM Rival 1 dişlilerini paketleyen tur dostu Kepler Diski sunuyor.

Fiyatlar - Genesis Denge Diski:▼