Close
 • Ana
 • /
 • Fitness
 • /
 • Nintendo Switch ile formda kalın: Ring Fit Adventure oynamak evde kilo vermenize yardımcı OLABİLİR

Nintendo Switch ile formda kalın: Ring Fit Adventure oynamak evde kilo vermenize yardımcı OLABİLİR

Yapabilir misin2021'e uyum sağlamakNintendo Anahtarı ile? Video oyunları oynamak size gerçekten birtüm vücut egzersizive yardımkilo kaybı? Fitness için en iyi Nintendo Switch oyunlarını deniyorum ve – özellikleHalka Fit Macera– Cevabın EVET olduğunu söyleyebilirim. Elbette, hardcore gibi değil15 dakikalık altılı paket antrenmanı, ama tüm bu homurdanmayı ve terlemeyi itici bulan birçok insan için bu,en iyi ev egzersizi.


Fitness video oyunları söz konusu olduğunda Nintendo'nun öncülük ettiğini görmek sürpriz değil. OG Wii Fit, Nintendo Wii'deki en çok satan oyunlardan biriydi ve aksi takdirde bu aktiviteyi o kadar çekici bulamayan insanlar için fiziksel hareketi eğlenceli hale getirdi. Hızlı ileri 14 yıl veHalka Fit Macera, diğer başlıkların yanı sıra güçleniyorNintendo Anahtarıtamamen yeni bir şişkinlik seviyesine.

bir seçki koydumen iyi Nintendo Anahtarı oyunlarıteste uygunluk için, size yardımcı olmada iyi olup olmadıklarını öğrenmek içingöbek yağını hızlı kaybetmek. ben kullandımkalp atışı ekranıvideo oyunları oynarken vücudumun enerji harcamasını ölçmek için: bunlar hala kalp atış hızını izlemek için en hassas spor giyilebilir cihazlardır, ancak bazılarıen iyi koşu saatlerigerçekten fiyat alıyorlar.

Nintendo Switch oyunlarını oynarken GERÇEKTEN kilo verebilir misiniz?

İlk düşüncem 'hayır'dı ama oyunları denedikten sonra kesinlikle kalori yakabileceklerini vekesinlikledoğru (ve sık sık) oynandığında fiziksel zindeliği iyileştirin. Tüm Nintendo Switch fitness oyunları eşit yaratılmamıştır, ancak göreceğiniz gibi hepsinin kullanımları vardır.

Genel olarak, sadece size yardımcı olmakla kalmayacak oyunkilo vermekama potansiyel olarak size yardımcı olabilirgüçlençokHalka Fit Macera, şaşırtmayan bir şekilde. Joy Con ile güçlendirilmiş halka kontrolör bir miktar direnç sağlayabilir (kas geliştirme için gereklidir) ve çeşitli oyun içi egzersizler motive olmanıza yardımcı olabilir: uzun vadeli kilo kaybı için mükemmel kombinasyon.


En iyi Nintendo Switch fitness oyunlarını nasıl karşılaştırdık?

Aşağıdaki oyunların her biri (yaklaşık olarak) yarım saat oynandı ve bunu ayarlamak için bir seçenek varsa, onları oynamanın en fiziksel yolunu seçtim. Örneğin, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'ndaki Mario & Sonic, yalnızca düğmeler kullanılarak oynanabilir ancak test için ikili – veya mevcut değilse tek – denetleyici kurulumu seçilmiştir. Ring Fit Adventure'da 'Extreme' zorluk ayarını seçtim. Bu listedeki diğer iki oyun için varsayılan denetleyici ayarlarını kullandım.


Ring Fit Adventure: tartışmasız Switch fitness şampiyonu

Halka Fit Macera

Ring Fit Adventure'ı düzenli olarak oynamak sizi kesinlikle forma sokabilir


(Resim kredisi: Nintendo)

İçin en iyisi:tüm zindelik ihtiyaçları, hatta kas inşa etmek…kesinliklekilo kaybetmek

Yakılan kaloriler(30 dakikada): 245 kcal

Ring Fit Adventure harika bir oyun. Kolay değil ama antrenmanın kalitesinden ödün vermeden egzersiz yapmayı biraz daha eğlenceli hale getiriyor. Oyunda yapabileceğiniz 40'tan fazla farklı egzersiz var (hepsi kilitlendikten sonra), belirli kas gruplarını hedefleyen mini oyunlardan ve kendiniz için bir araya getirebileceğiniz özel antrenmanlardan bahsetmiyorum bile.

Yeni hareketlerin kilidini açmak için ana hikaye modunu geçmeniz gerekecek. Söylemeye gerek yok, hikaye aşırı karmaşık değil ama bu oyunu sürükleyici hikaye için oynamıyorsunuz. Farklı hareketlerin farklı saldırı noktaları vardır ve rakipleriniz sizi alt etmeden önce onları yenmek istiyorsanız bazı stratejiler kullanmalısınız.


Ring Fit Adventure bir iç mekan oyunudur ve Nintendo, minnetle bu oyunla çalışmayı daha komşu dostu hale getirmek için bazı özellikler eklemiştir. Sanal avatarınızı ekranda ileriye taşımak için, rakiplerinizi yenerken yaptığınız titreşim ve ses miktarını azaltmak için durağan koşu yerine nabzı atabileceğiniz 'Sessiz Mod'da oynayabilirsiniz.

Özel kontroller ve bunların giyilme şekli sayesinde Ring Fit Adventure oynamak tam vücut egzersizi sağlar. Oyunda Fit Battles sırasında gerçek squat yapmak şöyle dursun, sadece sabit koşu/squat nabız atışı yaparak bacaklarınızı çalıştırabilir ve kardiyovasküler sisteminizi geliştirebilirsiniz.

Oyunun olumsuz yönlerinden biri, oyunun başındaki alıştırmalarda çeşitliliğin olmamasıdır: Başlangıç ​​için sadece 4-5 arasından seçim yapabilirsiniz ve hikayede ilerledikçe bir tanesinin kilidini açabilirsiniz. Ayrıca, her savaşta hangi egzersizleri yapmak istediğinizi seçebilirsiniz ve esnekliği takdir etsem de, daha yapılandırılmış bir yaklaşım, oyuncuların ilerlemek için daha kolay egzersizleri seçmekten çekinmemelerini sağlayabilir.

Ring Fit Adventure oynamak, egzersiz yapmak için benzer bir alternatif değildir. best-kettle-2020-best-multi-temperature-kettlesbell,halterveyasüspansiyon eğitmenleri, ancak insanları direnç eğitimine tanıtmanın ve onları daha sağlıklı hale getirmenin eğlenceli bir yoludur.

Kilo vermek mi istiyorsunuz? Diyet oyununuzu doğru yapın

(İmaj kredisi: Protein İşleri)

Göbek yağlarından kurtulmanın en iyi yolunun aşırı yemek yememek ve sağlıklı, dengeli beslenmek olduğunu belirtmekte fayda var. Nintendo Switch'te fitness oyunları oynamak çok eğlencelidir ve ayrıca metabolizmanızı güçlendirmenize ve hızlandırmanıza yardımcı olabilirler, ancak uygun diyet olmadan herhangi bir sonuç göremezsiniz.

İlhama ihtiyacınız varsa, burada Pingtwitter'te bir dizi diyet rehberimiz var.keto diyeti yemek planıve ipuçlarıaralıklı oruç ile kilo vermek. düşünmek isteyebilirsindaha hızlı kilo kaybı için alkolü kesmekve hatta keşfetmekKilo kaybı için egzersiz yapmak için günün en iyi zamanı.

Yardımcı olabilecek bir şey, bir sekmeyi tutmaktır.kaçınılması ve dahil edilmesi gereken yiyeceklersağlıklı bir diyette ve tabii ki proteinde. Protein, hem kas geliştirme hem de kilo verme için harikadır ve yeterince kullanışlıdır.en iyi protein tozlarıayrıcaen iyi protein çubuklarıve hattaen iyi sarsıntılı- hem etli şeyler hem de vegan ikameleri.

En iyi Nintendo Switch fitness oyunları

Nintendo Fitness Boks

Fitness Boks ile bu kolları güçlendirin

(Resim kredisi: Nintendo)

Nintendo Fitness Boks

İçin en iyisi:aerobik zindeliği geliştirmek, kolları güçlendirmek

Yakılan kaloriler(30 dakikada): 183 kcal

Fitness Boks, görünüşe göre orijinal Wii Fit ve Just Dance 2020'nin ya da bu konudaki herhangi bir genel dans oyununun aşk çocuğu. Fitness Boks'ta, müziğin ritmini takip ederken, alttan ekrana yüzen ipuçları ile bir dizi hareket gerçekleştirmeniz gerekir.

Özellikle pop müzik dinlemeyi seviyorsanız yapması eğlencelidir. Yeni müziğin kilidini açmak ve siz oyuna zaman ayırdıkça eğitmeninizi yeni kıyafetlerle giydirmek gibi teşvikler bile var. Daha da iyisi, farklı vücut bölümlerini hedefleyen egzersizler yapabilir ve hatta onları çalıştırmak istediğiniz zamanı ayarlayabilirsiniz. Bicepsleri çalıştırırken, antrenmanınız çok sayıda aparkat içerecek ve çengel yaparak göğüs kaslarına saldırılacaktır.

Söylemeye gerek yok, bacaklarınız çok fazla çalışmayacaktır, alt bedeninizden gerekli olan tek şey, en azından başlangıçta, etrafta sıçrayan bir ışıktır. Bacak kasları yapmak istiyorsanız, sitemize bir göz atın.en iyi kalça egzersiziİlham için parça.

Joy Con kontrolörlerindeki sensörlerin bir atom saati kadar hassas olmaması nedeniyle, bazı zımbalar kaydedilmez ve öyle olsalar bile her seferinde onları 'mükemmel' hale getirmek hiç de kolay değildir. Hassasiyet eksikliğine aldırmazsanız, 90'ların başındaki aerobik boks antrenmanlarının görkemli günlerini Fitness Boks ile yeniden yaşayabileceğiniz için ödüllendirileceksiniz.

 • En iyi yumruk torbası
 • En iyi boks eldivenleri
 • En iyi HIIT egzersiz ekipmanı

Mario ve Sonic Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları

Olimpiyat Oyunları Tokyo 2020'de Mario & Sonic'te arkadaşlarınızla yarışın

(Resim kredisi: Nintendo)

Mario ve Sonic Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nda

İçin en iyisi:HIIT üst vücut egzersizleri, grup egzersizi

Yakılan kaloriler(30 dakikada): 191 kcal

Olimpiyatlar serisindeki Mario & Sonic yeni değil - ilk oyun 2007'de çıktı - ve konuya bakıldığında, bu serideki oyunların etrafında her zaman sportif bir hava vardı. Bu, Olimpiyat Oyunları Tokyo 2020'deki Mario & Sonic adlı en son yinelemede, muhtemelen bu noktada Olimpiyat Oyunları Tokyo 2021'de Mario & Sonic olarak yeniden adlandırılması gereken ama boşver.

Oyunda, ikili Joy Con kurulumunu kullanarak farklı sporları taklit etmeyi deneyebilirsiniz ve deneyimlerime göre, koşuyla ilgili sporlar en zorlayıcıdır. Tırmanma gibi bazı diğer prensipleri sensörleri kullanarak yapmak oldukça imkansızdır: kolların pozisyonunu bir deli gibi sallasanız bile kaydetmez.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nda Mario & Sonic'in gerçekten parladığı yer, çok oyunculu moddur. Yeterince büyük bir TV'niz ve yeterince büyük bir alanınız varsa, bu oyunu dört kişi aynı anda oynayabilir ve bu da onu mükemmel bir fitness partisi oyunu haline getirir.

Hatta tek başınıza oynamayı tercih ederseniz bir hikaye modu bile var, bu modda daha sonra hem Mario hem de Sonic serilerinden klasik karakterler kullanılarak da oynanabilecek bazı retro oyunlar var.

 • Ev jimnastik salonları için en iyi pazı ve triseps antrenmanı
 • yeni başlayanlar için en iyi ev halter egzersizleri
 • En iyi jimnastik ev egzersizi

Zelda: BoTW

Kıyamet sonrası Hyrule'u keşfederek çok fazla kalori yakmayacaksınız

(Resim kredisi: Nintendo)

Zelda: Vahşi Nefes

İçin en iyisi:bulmaca çözme (kesinlikle zindeliği geliştirmek için değil)

Yakılan kaloriler(30 dakikada): 30 kcal

Zelda: Breath of The Wild, çok derinliğe sahip harika bir oyundur ve oynamaya başladıktan sonra büyük olasılıkla sizi en az birkaç ay eğlendirecektir. Bu oyun, pişirme özelliğinden ve tamamlanması gereken bazilyon yan görevlerden bahsetmeden, türbe-bulmacaları ve karmaşık mekaniği ile zihninizi meşgul edecek.

Zelda: BoTW'nin size uymadığı bir şey var, çünkü Link'i ekranda hareket ettirmek için herhangi bir kas kullanmazsınız. Elbette, dinlenirken yaktığınız metabolik kalorilerin büyük bir kısmından beyniniz sorumludur, ancak bu oyuna gerçekten çok fazla odaklanmak bile kalori harcamanızı fazla artırmaz.

Belki de 10 yapmayı denemelisinşınavBir türbenin kilidini her açtığınızda, bir kol tanımı oluşturmanıza yardımcı olabilir mi?

2021 için Fit Olun!

Bu, Pingtwitter'lerin bir parçası2021 için uygunHerkesin zinde ve sağlıklı olması için 2021 boyunca devam edecek olan program. Birçokları için zorlu bir yıl olacağı kesin olan bu yıla hazırlanmanıza yardımcı olacak diyet, yaşam tarzı ve egzersiz hakkında ipuçları vermeyi amaçlıyoruz. Garanti edebileceğimiz bir şey var: geçen yıldan daha iyi OLACAK. Ve umarım bundan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı oluruz.