Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • En hızlı altı paketi alın: Bu plank, tonlu karın kasları için en iyi temel egzersiz - resmi

En hızlı altı paketi alın: Bu plank, tonlu karın kasları için en iyi temel egzersiz - resmi

Daha hızlı bir altılı paket mi almak istiyorsunuz? Evet, sıra arkadaşına katıl. Şimdi,buBurada bahsedeceğimiz abs egzersizikanıtlanmış, en az bir uzman grubu tarafından, en iyi temel egzersiz olmak için. Absolute Abs Şampiyonu. Altı paket antrenmanlarından oluşan GOAT. Ama altılı paket almanıza yardımcı olmayacak. Aynı zamanda çekirdek gücünü de artıracaktır. Hem işlevsel hem de estetik. Temel egzersizler ve karın kası egzersizleri arasında bir rönesans adamı.


Noel mevsimi yaklaşırken, çoğumuz şekillenmeyi (veya taşınmayı) düşünüyoruz. Düşünüyor olabilirsinşimdi, ister miyimkas yapmakGenel olarak? Öğrenmeli miyimNasıl karın kasına sahip olunur? Ya da belki ben sadecegöbek yağını kaybetmekilk? Yıl sonu kararınız birgüçlü çekirdekve ayrıca görünür karın kasları elde etmek için, araştırmalar yapabileceğiniz en iyi karın kası egzersizini bulmuş olabilir.

•Yavaş kaldırmak vs hızlı kaldırmak: kas kütlesi için hangisi daha iyidir? Cevap bilimde

Kuşkusuz, çok cazip olmayan bir adla bir araştırma, 'Sadece statik değil: Dinamik egzersizlerde stabilizasyon manevraları - Bir pilot çalışma'Ağustos 2018'de çevrimiçi olarak yayınlandı ve karın kaslarının hangi kısmının hangi egzersizlerle aktive edildiğine baktı. Doğal olarak, bazı abs egzersizlerinin çekirdeği diğerlerinden daha fazla çalıştırdığını buldu. Aynı şey rektus abdominal kası için de geçerlidir, yani 'altı paket kası'.

Güçlü bir çekirdek ve keskin altılı paket ile sonuçlanacak altın bir egzersiz kombinasyonu var mı? Öyle görünüyor ki, bu çalışma devam edecek bir şeyse. Ve iyi haber şu ki, bu son zamanlarda Pingtwitter'te incelediğimiz bir hareket.


Bilim biraz

altı paket abs egzersizi

(Resim kredisi: Getty Images)

Girmeyeceğizçokburada daha fazla ayrıntı - isterseniz yukarıdaki bağlantıya tıklayarak her zaman araştırmanın tamamını okuyabilirsiniz - ancak özet olarak, araştırmacılar statik ve dinamik bir karın kası antrenmanı kursu için 20 genç yetişkin işe aldı.


Bu egzersizler sırasında deneklerden karın korsesi ve karın içi boş manevralar yapmaları istendi. İlki, karın kaslarınızı içeri çektiğiniz zamandır - bir süre aşırı yemekten sonra sahilde olduğunuzda olduğu gibi. Karın boşluğu, alt sırt kaslarınızın etkinleştirildiği ve karın kaslarının dışa doğru gerildiği anlamına gelir.

Kas aktivasyonunu değerlendirmek için rektus abdominal kas, dış oblik kaslar, iç oblik kaslar ve erektör omurga kaslarından EMG verileri kaydedildi. Katılımcılar sırayla üç egzersiz yaptı: diz çökmüş tahta, yan köprü ve çatırtı. Ayak parmakları yerine dizlere yan köprüler yapıldı.


altı paket abs egzersizleri

(Resim kredisi: Getty Images)

Çalışmanın temel bulgusundan biri, 'karın korsesi manevra egzersizleriyle yüzey kaslarının daha aktif hale gelmesi', 'karın içi boş manevra ile yapılan egzersizlerde ise derin karın kaslarının daha aktif hale gelmesi' idi.

Bu değerlendirmelere dayanarak araştırmacılar, rektus abdominusveDış oblik kas, katılımcılar karın korsesi ile birlikte plank egzersizlerini yaptıklarında en çok aktive edildi.

Şimdi, sadece karın kaslarınızı çektiğiniz yerde bir tahta varyasyonu olsaydı…


ÖNEMLİ bit

Tabii ki oradadır-dirböyle bir egzersiz:sert tahta.

Hardstyle plank standart bir tahtaya çok benzer, ancak vücudunuzu `` sadece '' tutmanın aksine - ki bu kendi başına yeterince zor - sert stille dirseklerinizi ve topuklarınızı vücudunuzun merkezine doğru `` çekersiniz '', aslında olmadan onları hareket ettirmek.

Bu, karın kaslarınızı güçlendirir ve bu nedenle, bilime göre, bu güçlü bir merkez oluşturmak ve bir karın kasları elde etmek için en iyi karın egzersizidir. QED.

Perfect Fitness AB Carver Pro Dizliklerle |£ 36.82 için satışta | 39,99 TL | Amazon'da 3,17 £ tasarruf edersiniz
Ab Carver Pro ab silindiri ile karın kaslarınızı bir profesyonel gibi eğitin. Ab silindirler basit görünümlü cihazları kandırıyor, ancak çalışmak için muazzam miktarda güç gerekiyor. Karşılığında, birçok egzersizin yapamayacağı şekilde karın kaslarını çalıştıracaklar. Tam okuyunAb Carver Pro incelemesiAnlaşmayı Görüntüle

Bugünün en iyi Perfect Fitness Ab Carver Pro fırsatları Perfect Fitness Ab Carver Pro ... Amazon Prime 39,99 $ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzGünümüzün en iyi Spor Salonu ve Fitness fırsatları Body 60 için İndirimli Fiyat Ölçüm Bandı ... RayTour Şerit Ölçü Amazon 6,99 $ 4,56 $ GörüntüleTüm fiyatları görünBlue Fitness Mad Full Yoga ... Yoga Mad Yoga Blok Amazon $ 7.30 GörüntüleTüm fiyatları görünMuc-Off Islak YağlamaMuc-Off Islak YağlamaAls.com5 dolar Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Vinsguir Ab Merdane Abs ... Vinsguir Ab Roller Amazon $ 19.99 $ 12.99 GörüntüleTüm fiyatları görünTrideer Egzersiz Topu ... Trideer Egzersiz topu Amazon $ 21.99 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Aria Air Smart -...Fitbit Aria HavaLenovo ABD49,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Marcy Yaslanmış Egzersiz Bisikleti ... Marcy Yaslanmış ME-709 Amazon $ 199.99 $ 163.87 GörüntüleTüm fiyatları görünBowflex SelectTech 840 ...Bowflex SelectTech 840 KettlebellBowflex149,99 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Egzersizi Katlama Bluetooth ... Egzersiz Bisikleti için Dik Katlanır Egzersiz Bisikleti Macy's $ 319.99 $ 229 GörüntüleTüm fiyatları görünRapha - Panelli Mektup ...Rapha Patent JerseyBay Porter US & CA180 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz