Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • GHD Platinum+ incelemesi

GHD Platinum+ incelemesi

Birinci sınıf saç şekillendirme markaları söz konusu olduğunda, akla tek bir isim gelir: GHD veya markaya tam adını vermek için İyi Saç Günü. GHD düzleştiriciler, piyasanın en iyisi olmakla eş anlamlıdır ve birçok kadının saç şekillendirme cephaneliğinin temel unsuru haline gelmiştir. Gerçekten ne kadar iyi olduklarını görmek için GHD Platinum+ saç düzleştiricilerini inceliyorum.


GHD, Platinum+'ın yenilikçi ultra bölge sensörlerini kullanarak saçınızın ihtiyaçlarını tahmin edebilen dünyanın ilk 'akıllı düzleştiricisi' olduğunu iddia ediyor. Bu, GHD Platinum+'ın saçınıza ve şekillendirme şeklinize yanıt verebileceği, ısıyı daha etkin bir şekilde kontrol edebileceği ve kişisel saç ihtiyaçlarınızı tahmin ederek nihai sonuçlar ve daha güçlü, daha sağlıklı saçlar verebileceği anlamına gelir.

Platinum+ şekillendiriciler ilk olarak Eylül 2018'de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri onları neredeyse sağlam bir şekilde kullanıyorum. Hala GHD'nin şekillendirici serisinin en üstünde yer alırlar ve bu nedenle markanın sattığı en pahalı düzleştiricilerdir (en iyi fiyatı yukarıdaki aletlerde bulabilir veya şuraya göz atabilirsiniz:en iyi GHD Platinum+ saç düzleştirici fiyatlarısayfa).

Ayrıca, Remington ve Cloud Nine gibi rakip düzleştiricilerin çoğundan daha pahalıdırlar, ancak hala çok daha ucuzdurlar.Dyson Corrale, GHD'nin birinci sınıf saç şekillendiriciler savaşındaki en büyük rakibi.

Lafı daha fazla uzatmadan, işte GHD Platinum+ şekillendiriciler hakkındaki incelememiz…


GHD Platinum+ saç düzleştirici incelemesi: Tasarım

Platinum+, gelişmiş geleneksel GHD şekillendiricilere benziyor - markanın tasarım DNA'sını taşıyorlar, ancak daha şık ve daha modern.

En göze çarpan güncelleme, önceki GHD modellerinde görülen iki parçalı menteşenin yerini tek eğri salıncaklı menteşe ile alıyor. Bu, rakiplerinin çoğu için bir sorun olabilecek saçların yakalanmasını önler.


GHD Platinum+ ince ve hafiftir, Dyson Corrale'nin 563 gramına kıyasla sadece 302 gramdır. Hafif olmaları nedeniyle herhangi bir yorgunluk veya kol ağrısı çekmeden uzun şekillendirme seanslarında kullanmayı rahat buldum.

GHD Platinum+ saç düzleştirici incelemesi(İmaj kredisi: GHD)

GHD Original'ın fiziksel anahtarı, düzleştiricilerin ne zaman kullanmak için yeterince sıcak olduğunu size bildiren dairesel beyaz ışıkla çevrili bir düğme ile değiştirildi. Bence biraz eski görünmeye başlayan küçük kırmızı LED gitti.

Genel olarak, GHD Platinum+ şekillendiriciler birinci sınıf bir ürün gibi hissettiriyor. Yumuşak dokunuşlu plastikten yapılmıştır ve menteşe cilalı kromdan yapılmıştır.

Dyson Corrale'den boyut ve ağırlık dışında en büyük farkı, GHD'nin 2,7 metrelik uzun döner kablo kullanılarak takılması gerektiğidir - burada pille çalışan kablosuz tasarım yoktur. Döner kordondan hiç bıkmadım ve onu şekillendirirken yolumdan uzak durmayı başardığını görüyorum.


GHD Platinium+, siyah veya beyaz renk gruplarının yanı sıra, son zamanlarda gördüğümüz 'Festival' tasarımı, Gül Pembesi ve Ombre Chrome seçenekleri gibi sık sık piyasaya sürülen sınırlı sayıdaki renk gruplarında mevcuttur.

Kutuda, kullanmayı bitirdiğinizde şekillendiricilerin üzerinden kayan küçük bir silikon çorap gibi ısıya dayanıklı bir plaka koruyucu da bulacaksınız.

GHD Platinum+ saç düzleştirici incelemesi: Özellikler ve teknoloji

İlk piyasaya sürüldüklerinde GHD, Platinum+'ı dünyanın ilk 'akıllı düzleştiricisi' olarak adlandırdı. Bu, akıllı telefonunuzu veya sesli asistanınızı kullanarak kontrol edilebilecekleri anlamına gelmez… Neyse ki. Bu, 'ultra bölge' sensörleri ve 'öngörücü' teknoloji ile donatılmış oldukları anlamına gelir.

Her iki yüzer plakaya yerleştirilmiş sensörler, saniyede 250 kez ısı ve direnci izleyerek Platinum+ şekillendiricilerin saçınızın kalınlığını ve şekillendirme hızınızı belirlemesine ve güç dağıtımını buna göre ayarlamasına olanak tanır.

Örneğin, uzun, kalın saçları hızlı bir şekilde çekerseniz, GHD Platinum+ şekillendiriciler gücü artıracak ve böylece saçınızın tüm uzunluğu boyunca çalışacaklardır. Veya, yavaş yavaş oldukça ince saçların üzerinden geçiyorsanız, GHD gücü azaltacak ve böylece kilitlerinize zarar vermeyecektir.

Isı hasarından bahseden GHD, sıcaklık kontrolünü de ortadan kaldırdı, bunun yerine sıcaklığı 185˚C'de tutmayı seçti - şirketin iddia ettiği sıcaklık, şekillendirme gücü ve ısı hasarına karşı koruma arasında mükemmel bir denge.

GHD Platinum+, aramızdaki unutkanlar için kullanışlı bir güvenlik özelliği olan 30 dakikalık hareketsizlikten sonra da otomatik olarak kapanacaktır.

GHD Platinum+ saç düzleştirici incelemesi

(İmaj kredisi: GHD)

GHD Platinum+ saç düzleştirici incelemesi: Performans

Tamam, GHD Platinum+ aslında saçı ne kadar iyi düzeltiyor? Tecrübelerime göre çok iyi.

Her şeyden önce, yüzer ısı plakaları süper parlak bir kaplamaya sahiptir, bu nedenle saç üzerinde zahmetsizce kayar ve asla tutmazlar. O kadar pürüzsüzler ki inanılması için hissedilmesi gerekiyor.

Ayrıca çok çabuk ısınırlar. Onları bir kronometre ile zamanladım ve maksimum sıcaklığa ulaşmaları sadece 15 saniye sürdü. Dışarı çıkmaya hazırlanırken saçınızı çabucak dağıtmak istiyorsanız bunun çok faydalı olduğunu gördüm.

Ultra bölge sensörleri, aynı zamanda, saç tellerinin iyi sonuçlar elde etmek için yalnızca tek bir geçişe ihtiyaç duyduğu anlamına gelir; bu, saçlarım için, genellikle daha ucuz şekillendiricilerde gerekli olan aynı tel üzerinde sürekli olarak tekrar tekrar gitmekten çok daha hızlı ve daha iyidir.

GHD, Platinum+'ın yüzde 70 daha güçlü saç, yüzde 20 daha fazla parlaklık ve iki kat daha fazla renk koruması sağladığını vaat ediyor ve bunu herhangi bir bilimsel yolla doğrulamak benim için çok zor olsa da, saçlarımın daha iyi durumda göründüğünü hissediyorum onları kullandıktan sonra.

Platinum+'ın yuvarlak gövdesinin başka saç stilleri oluşturmak için kullanılabilmesini de seviyorum. Saçlarımda dalgalar oluşturmak için sık sık kullanırım, bu daen iyi saç maşaları.

GHD Platinum+ saç düzleştirici incelemesi: karar

Konu saç düzleştirme olduğunda GHD Platinum+ tüm zamanların en iyisidir. kadar yeni özellik sunmayabilirler.Dyson Corrale, ancak kompakt ve hafif bir pakette kusursuz, güvenilir sonuçlar sağlarlar.

Ultra bölge sensörleri ve öngörücü teknoloji, yalnızca maksimum şekillendirme performansı sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda aşırı ısı hasarını da durduracaktır, bu nedenle gerçekten faydalı bir yeniliktir.

Tek dezavantajı, Platinium+'ın Dyson Corrale'e benzer şekilde kablosuz olarak kullanılamamasıdır, ancak bizfazlaBu, kablosuz olmanın yarattığı dezavantajlardan dolayı rahatsız olur (ekstra pil ağırlığı ve kısa pil ömrü gibi).

Sonunda, eğer arıyorsanızen iyi saç düzleştiricileretrafında, o zaman GHD Platinum+ şekillendiricilerle yanlış gidemezsiniz.