Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Ghost of Tsushima incelemesi: Kıyamet Kılıcı

Ghost of Tsushima incelemesi: Kıyamet Kılıcı

Pingtwitter'ün resmi Ghost of Tsushima incelemesine hoş geldiniz. Geçtiğimiz haftalarda Sucker Punch'ın yeni oyununu oynuyordum ve bundan sonraki adım benim düşündüğüm şey.


Ve basitçe söylemek gerekirse,deliceGhost of Tsushima için büyük umutlar vardı ve yıllardır oyunu geniş bir yelpazede bekliyordu. Bunun nedeni, aşağıdaki görüntüden de görebileceğiniz gibi, Japon jidaigeki'nin ve özellikle de büyük Akira Kurosawa, Kihachi Okamoto ve Masaki Kobayashi'nin samuray filmlerinin uzun süreli hayranıyım.

Ghost of Tsushima yorumu

Ben büyük bir jidaigeki ve Akira Kurosawa hayranıyım, bu yüzden Ghost of Tsushima için çok büyük umutlarım vardı.

(İmaj kredisi: Gelecek)
Sorumluluk reddi: Kurosawa modu


(İmaj kredisi: Gelecek)

Ghost of Tsushima, 'Kurosawa modu' adı verilen modda oynanabilir. Bu modda oyunun görselleri tam renkten siyah beyaza dönüştürülür ve eski moda bir film filtresi de üst üste yerleştirilir. Bu seçenek en baştan seçilebilir ve Akira Kurosawa'nın filmlerinin büyük bir hayranı olarak oyunu böyle oynadım. Doğal olarak, tam renkli bir deneyimi tercih ediyorsanız, Ghost of Tsushima'yı bu şekilde oynayabilirsiniz. Oyun aynı zamanda hem Japonca (altyazılı) hem de İngilizce seslerle oynanabilir - tam bir jidaigeki deneyimi için Japonca'yı seçtim.

Ayrıca okudumHagakure(Samuray Kitabı) veBeş Yüzük Kitabı, efsanevi Japon kılıç ustası ve rōnin tarafından yazılmıştır.Miyamoto Musashi.

Temel olarak, bu oyun bana ve zevklerime göre özel olarak tasarlanmış görünüyordu ve bu yüzden beklenti çok yüksekti. Ve özellikle de bunun büyük bir hayal kırıklığı olabileceğini düşünürsek, ki bu benim için en azından şu anki konsol neslinin ağzında çok hızlı bir şekilde sona eren kötü bir tat bırakacaktı.


Gerçek şu ki, Ghost of Tsushima bir başyapıt. Bu neslin en iyi oyunlarından biri değilse de, keşfedilecek güzel, otantik bir sanal dünya, karmaşık ama ödüllendirici bir savaş sistemi ve saatlerce oyun keyfine yol açacağı kesin olan çok sayıda özelleştirme seçeneği sunuyor.

Oyun, başka hiçbir şeye benzemeyen bir samuray veya rōnin olma hissini yeniden yaratıyor

Yine de en önemlisi, oyun bir samuray olma veya kendisinden önce gelenler gibi rōnin olma hissini yeniden yaratır. Özünde otantik ayrıntılar ve felsefi düşüncelerle güçlendirici ve düşündürücüdür.

Oyunun bunu tam olarak nasıl başardığını daha ayrıntılı olarak keşfetmek ve ardından oyunun resmi fragmanını ve fiyatlandırma ve kullanılabilirlik bilgilerini takip eden Ghost of Tsushima incelememle okumaya devam edin.


Ghost of Tsushima incelemesi: video fragmanı

Ghost of Tsushima incelemesi: fiyat, çıkış tarihi ve sürümleri

Ghost of Tsushima 17 Temmuz 2020'de piyasaya sürülecek ve tüm iyi oyun mağazalarından edinilebilir.

Ghost of Tsushima'nın çeşitli sürümleri vardır. Aşağıda fiyatlandırması görülebilen standart sürüm, oyunu bazı dijital ön sipariş bonuslarıyla birlikte sunar.

Bir de Ghost of Tsushima Special Edition var. Oyunun bu sürümü, bir Steelbook ve aşağıdaki dijital öğelerle birlikte gelir:

Mini sanat kitabı, Yönetmenin yorumu, Hero of Tsushima kostüm seti (Altın Maske ve Kılıç Seti), 1 Teknik Nokta, Hachiman'ın Cazibesi

Fiyat açısından daha da yükselen Ghost of Tsushima Digital Deluxe Edition. Bu paket şunları içerir:

Mini sanat kitabı, PS4 Samuray Dinamik Teması, Yönetmen yorumu, Tsushima Kahramanı görünüm seti (Altın Maske, Vücut Zırhı, Kılıç Seti, At, Eyer), 1 Teknik Nokta, Hachiman'ın Büyüsü

Ghost of Tsushima yorumu

Collector's Edition of Ghost of Tsushima'da pek çok fiziksel güzellik var.

(Resim kredisi: Sucker Punch)

Ve son olarak, yukarıdaki resimde gösterilen her şeyle birlikte gelen Ghost of Tsushima Collector's Edition var.

Bu sürüm, tüm dijital içeriğin yanı sıra Sakai maskesi ve standı, kumaş haritası, sashimono savaş afişi, 48 sayfalık sanat kitabı ve furoshiki sarma bezi de dahil olmak üzere fiziksel öğelerin seçimini içerdiği için en pahalıdır.

Günün en iyi Ghost of Tsushima fırsatları60 Walmart müşteri değerlendirmesiİndirimli Fiyat Ghost of Tsushima -... Amazon Prime $ 59.99 $ 39.99 İncele En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Ghost of Tsushima yorumu

Sinematografi sürekli olarak Japon jidaigekisini ve özellikle Akira Kurosawa'nın yapıtlarını anımsatmaktadır.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ghost of Tsushima incelemesi: arsa ve karakterler

Ghost of Tsushima'da şu sıralarda samuray Jin Sakai oynarsınız.Japonya'nın ilk Moğol istilası. Bu gerçek dünya olayıydı ve Sucker Punch oyunun hikayesini, geniş Moğol ordularının adayı ve ardından Japonya'yı fethetmek amacıyla istila etmesiyle oyunun hikayesini çevirdi.

Oyunun en büyük kötü yanı, ünlü gerçek dünyanın kuzeni olduğunu keşfettiğimiz Moğol lideri Khotun Khan.Kublai Han, evet o görkemli zevk kubbesiSamuel Taylor Coleridge bir zamanlar hayalini kurdu. Büyük, heybetli bir varlık olan Hotun, oyunun ana hikayesinden asla çok uzak değildir ve Jin'in sahip olduğu Japon savaşçı zihniyetine kültür ve felsefe açısından bir kontrpuan olarak hareket ettiği için ilginçtir.

Ghost of Tsushima yorumu

Oyun çok kötü, Moğol lideri Khotun Khan.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyunda Jin'in geçmişi, Moğol istilasından önce karakterleri ve onların ilişkilerini tanıtmaya yardımcı olduğu için akıllıca olan bir dizi tarihi kesim sahnesi ve etkileşimli set parçaları aracılığıyla anlatılıyor. Jin'in nereden geldiğini anlamak, Ghost of Tsushima'daki gelişimi ve eylemlerinin merkezinde yer alıyor.

Diğer önemli karakterler arasında Jin'in yakın arkadaşı Masako (bir samuray) Ippei (bir savaşçı keşiş) ve hem kişisel motivasyonlardan hem de Tsushima ve Japonya'yı Moğollardan korumak için daha geniş bir görev duygusuyla hareket eden sensei Ishikawa bulunmaktadır.

Ghost of Tsushima yorumu

Tsushima'nın Görsel Hayaleti nefes kesici.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Konunun nasıl anlatıldığı ve karakterlerin nasıl etkileşime girdiği (senaryo açısından), klasik Japon jidaigekisine ve özellikle 1950'lerin ve 1960'ların klasik siyah beyaz samuray filmlerine inanılmaz derecede borçludur.

Diyalog, kesik sahnelerin nasıl çekildiği, görev hikayeleri ve daha fazlası, en azından Yojimbo, Kılıcı, Three Outlaw Samurai ve Seven Samurai gibi klasiklerin anılarını çağrıştırıyor ve bu oyun için son derece dürüst olmak. kredi.

Ghost of Tsushima yorumu

Kesilmiş sahnelerde karakterin yüz animasyonlarına ekstra özen ve dikkat çekildi, bu da daldırmaya katkıda bulundu.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Karakterler onlardan beklediğiniz gibi konuşur, o zaman ve bu durumda onlardan beklediğiniz gibi düşünür ve oyun, dünyadaki inandırıcılık ve daldırma açısından fayda sağlar.

Ghost of Tsushima'nın feodal Japonya'nın kültürel zihniyetini ve onun katı savaş ve onur kurallarını keşfinden özellikle etkilendim.

Bu oyun, hem nasıl savaşacağınız hem de nasıl düşüneceğiniz açısından kendinizi bir samuray gibi hissettiriyor ve bu harika, aşkın bir başarı.

Ghost of Tsushima yorumu

Ölüm yolunda duran tek şey bir kesiktir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ghost of Tsushima incelemesi: grafikler ve oynanış

Visually Ghost of Tsushima şimdiye kadar oynadığım en güzel oyunlardan biri ve bunu Kurosawa modunda oynadıktan sonra bile söylüyorum. Motorun kendisi özel bir şey değil, ancak dokulara, varlıklara ve ortama aktarılan sanat tarzı ve özgünlük sadece birinci sınıf ve çarpıcı bir ses düzeni ve müzik notasıyla birlikte, Tsushima'nın sanal enkarnasyonunu yaşamayı bir zevk haline getiriyor.

Sucker Punch, karakter yüzlerinin özellikle düşüncelerini ve duygularını gerçekten ilettiği kesik sahneleri canlandırmak için çok zaman harcadı. Sadece dünyaya dalmayı ve çok daha inandırıcı ve yoğun bir komplo kuruyor, bu destansı bir jidaigeki olay örgüsünü canlandırırken mükemmel oluyor.

Ghost of Tsushima'da düğme ezmek sizi hızla öldürecek

Ghost of Tsushima'daki oynanışı tarif etmenin en iyi yolu Assassin's Creed, Nioh ve Tomb Raider arasındaki geçiş gibi. Birçok yönden bana Star Wars Jedi: Fallen Order'ı hatırlattı, çünkü oyunun normalin daha sert tarafı ve güçlü anlatımıyla oldukça bağışlayıcı bir keşif ve platform olduğunu paylaşıyor.

Açıkçası, oyun açık bir dünya ve keşif kolay ve ödüllendirici, Tsushima adası oyun blokları olmadan aşağı yukarı keşfedilebilir. Ana hikayede eylemler var ve bunların bir kısmının adanın belirli bölgelerine erişilmeden önce tamamlanması gerekiyor, ancak genel olarak bir şey görüyorsanız yürüyebilir, koşabilir, binebilir veya yüzebilirsiniz.

Ghost of Tsushima yorumu

Dağın tepesindeki tapınakları ziyaret etmek, ilerleme yükseltmelerinizi paketleyecektir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Keşif, ilerleme açısından da oyuna dahil edilmiştir. Örneğin, Assassin's Creed'de olduğu gibi, çeşitli bonuslar için tapınakları ve tapınakları avlayabilir ve onurlandırabilirsiniz; bazı yerler ise kılıç setleri veya zırh gibi yeni teçhizatlarla ödüllendirilecektir.

Manzarayı geçmek basit ama etkilidir; Tomb Raider tarzı çıkıntıya tırmanma, geçit sıkıştırma ve ip sallama sizi daha dikey ortamlarda aslan payını dolaştırır. Ayrıca, binanın destekleri mekaniğinin altında, sinsi olmaya ihtiyaç duyduğunuzda düşmanlardan kaçmak için harika olan, güzel bir şekilde uygulanmış bir tırmanma var.

Ghost of Tsushima yorumu

(İmaj kredisi: Gelecek)

Assassin's Creed'de olduğu gibi, atınız (hikayenin başlangıcına yakın bir zamanda seçip adlandıracağınız) bir düdükle çarpışmadan çağrılabilir ve çevreyi yürüyerek geçmekten çok daha hızlı geçmenizi sağlar, burada sadece sürekli koşmak için sınırlı dayanıklılığa sahip olursunuz. .

Ghost of Tsushima'da navigasyon gerçekten çok iyi işleniyor. Haritanızda bir hedefi işaretleyin ve sadece kontrol cihazının dokunmatik yüzeyini kaydırarak, 'kılavuz rüzgar' size hangi yöne gitmeniz gerektiğini incelikle gösterir. Bu, bu oyunun oyunu olabildiğince doğal hale getirme taahhüdünü gerçekten özetliyor, minimum bir hud (istenirse temelde tamamen kapatılabilir) aynı zamanda daldırmaya da yardımcı oluyor.

Ghost of Tsushima yorumu

Atıma Japoncada 'gölge' anlamına gelen 'Kage' adını verdim.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ancak keşif kolay ve affedici olsa da (kaybolmak, bir tapınağı başarısız bir şekilde ölçeklendirmek veya ölümüne düşmek gerçekten zordur), savaş bundan çok uzaktır.

Ghost of Tsushima'da düğme ezmek sizi öldürecek.hızlı. Oyunun dövüşü üç şeyden oluşuyor: kılıçlarla göğüs göğüse dövüş, yaylarla menzilli dövüş ve ardından yakın mesafeden katletme ve kara barut bombaları gibi daha menzilli yetenekleri içeren suikastçı dövüşü.

Kılıç oyun mekaniği, hafif ve ağır vuruşları, engellemeyi, savuşturmayı ve kaçmayı ve ayrıca 'kararlılık' ölçünüzün bir kısmını tüketen özel hareketleri içerir. Kılıç savaşı ayrıca, her biri belirli düşman türlerine karşı güçlü ve zayıf yönlere sahip dört duruştan birini içerir. Nioh'daki savaşın daha gevşek bir versiyonunu düşünün.

Ghost of Tsushima yorumu

Jin bir tersaneyi Moğollardan kurtarıyor.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Silahlarınızı yeterince doğru kullanmazsanız ölürsünüz. Eminim ki çoğu oyuncu, daha önsöz bile çıkmadan, kendilerini kan kaybederken bulacaklar. Ve bu iyi bir şey, çünkü savaş sisteminin nasıl çalıştığını anladığınızda ve onu doğru kullandığınızda, savaş büyük ölçüde tatmin edici.

Moğolları bir darbe indirmeden öldürmek, onu çektiğinizde inanılmaz hissettiriyor ve vurulsanız bile, oyunun korkunç derecede adaletsiz olması yerine her zaman disiplin veya zamanlama eksikliğiniz olduğu hissine kapılıyorsunuz.

Moğolları sana darbe indirmeden kesmek inanılmaz hissettiriyor

Oyunun kredisine göre, başlangıçta elini tutmak, hangi duruşların hangi düşmanlara karşı daha iyi olduğunu ve belirli saldırıları ne zaman ve nasıl savuşturup atlatacağını açıklamak çok iyidir.

Assassin's Creed'de olduğu gibi, düşmanlar size iki tür saldırı ile saldıracaklar: kolayca engellenebilen veya savuşturulabilen standart olanlar (birçok oyunda olduğu gibi, savuşturma zamanlamayla ilgilidir, düşmanı cezalandırmak için açan mükemmel zamanlanmış bir blokla). en azından oyunun başlangıcında savuşturulamayan parlayan saldırılar.

Bu nedenle kılıç savaşı, düşman saldırılarına doğru tepki vermenin yanı sıra doğru zamanda ve çoğu zaman doğru duruşla saldırmakla ilgilidir.

Ghost of Tsushima yorumu

Ghost of Tsushima'daki açmazlar gergindir ve bir demir sinir gerektirir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Son olarak, kılıç oyununda, oyuncuların ustalaşması gereken bir tamirci daha var - zıt düellolar.

Oyun boyunca, eğer istenirse, oyuncunun bir düelloya katılmak için bir dövüşün başında düşmanlarını çağırabileceği zamanlar vardır. Bu, klasik bir jidaigeki izleyen herkesin aşina olacağı (Kıyamet Kılıcı veya Yedi Samuray'ı düşünün) ve doğrudan bir düşmana karşı savaşmayı içeren, ölümüne hızlı bir şekilde savaşan klasik adamdır.

Düşman hareket ettiği gibi saldırın ve onu tek vuruşta yok edeceksiniz

Bu çatışmalar, oyuncunun üçgen düğmesini basılı tutması ve ardından sadece düşman saldırmak için hareket ettiği sırada onu serbest bırakmasıyla çalışır. Çok yavaş hareket ederseniz gerçekten kötü bir durumda kalırsınız ve etrafınız düşmanlarla çevrilidir ve daha sonra normal bir şekilde savaşmanız gerekir. Düşman hareket etmeden hareket edin ve vurulursunuz. Düşman hareket etme numarası yaptığında ve vurulduğunda hareket edin.

Bununla birlikte, düşman hareket ederken saldırın ve onu tek bir vuruşta (ikken hissatsu) yok edeceksiniz ve karakter ilerlemesi açısından ne kadar gelişmiş olduğunuza bağlı olarak, birden fazla kişi kolayca gönderilebilir. Birden bu altı Moğol grubu sadece 3 oldu.

Bu açmazlar gerçekten gergin ve adrenalin pompalıyor çünkü bir yanlış hareket, görkemli bir zafer ile kanlı bir ölüm arasındaki fark olabilir.

Ghost of Tsushima yorumu

Her düellodan önce, kılıcın saya'sından (kınından) zorunlu olarak kurtarılması da dahil olmak üzere tüm klasik Kurosawa çekimlerini elde edersiniz.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Menzilli dövüş, yaylarla çalışır ve çok fazla ayrıntıya girmeden, son 5 yılda deneyimlediğiniz herhangi bir yay teknisyeni gibi oynar. Daha yakın mesafeli dövüş için yarım yay ve yakınlaştırılmış keskin nişancılık için uzun bir yay var. Alevli ve patlayıcı çeşitleri de dahil olmak üzere çeşitli farklı ok türleri de vardır.

Gerçekten 'Tsushima'nın Hayaleti' olmak için kullanmanız gereken suikastçı dövüşü açısından, görünmeden kalmanız ve ardından arkadan veya havadan saldırmanız gerekir. Oyunun bu kısmı büyük ölçüde Assassin's Creed'e borçludur ve inanılmaz derecede benzer bir şekilde oynanır.

Rüzgar çanları gibi dikkat dağıtıcı unsurlar, düşmanları gizli bir sevkıyat için noktalara çekmek için kullanılabilir, kunai fırlatma bıçakları başıboş olanları şaşırtmak veya bitirmek için kullanılabilir ve gizli bir kaçış veya yaklaşma yapmak istediğinizde duman bombaları patlatılabilir. Doğal olarak, düşmanlara yüksek bir konumdan da saldırabilirsiniz.

Moğol düşmanlarından birini suikastla her öldürdüğünüzde, çözme sayacınız dolar, bu da çoğu zaman bir saldırıya başlamak için harika bir yol olduğu anlamına gelir. Düşman birliklerinin saflarını zayıflatırken, aynı zamanda çözme sayacınızı dolduruyorsunuz, bu daha sonra el ele savaşa girildiğinde kullanışlı olacak.

Ghost of Tsushima yorumu

Ghost of Tsushima'daki tüm silahlar yükseltilebilir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ghost of Tsushima incelemesi: ilerleme ve özelleştirme

Doğal olarak, oyundaki ilerleme, hem ana hem de yan görevlerin tamamlanmasına ve ardından kazanılan 'Teknik' puanlarının çeşitli yeteneklere harcanmasına bağlıdır. Bu yetenekler temel olarak becerilerle savaşmak için geliştirmelerdir, ancak aynı zamanda keşfe de yardımcı olabilir.

Çeşitli şeylerde parçalanmış becerilerde ilerleme, ancak kılıç oyunları, yaylar ve suikastçı becerileri, yeni hareketlere veya oklar ve bombalar gibi şeyler için ekstra depolama kapasitesine yol açan puanlarla harcanan ana üçüdür.

Silahlar ve zırhlar, diğerleri arasında demir, bambu ve ipek gibi malzemeler bularak veya bunlarla ödüllendirilerek geliştirilebilir. Yeterli sarf malzemesini bir araya getirin ve öğenizi kılıç ustası veya zırhcı gibi doğru ustaya götürerek kalitesini yükseltebilir, istatistiklerini ve estetik görünümünü iyileştirebilirler.

Ghost of Tsushima yorumu

Atmosferin bir kısmını emmek için görev sonrası bir mola vermek.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Çok sayıda farklı zırh ve silah türü de vardır ve bunlar çeşitli tasarımlar ve renk şemaları ile özelleştirilebilir. Bazı zırh türlerinin de belirli güçleri vardır, örneğin kılıç saldırılarına veya alınan hasara bonuslar verir.

Oyunda özelleştirme de takılar ile genişletildi. Tılsımlar genellikle oyuncuya bir görevi tamamlama ödülü olarak verilir ve çeşitli şeylere bonuslar verir. Bir tılsım kuşanın ve oyuncu onun yeteneğinden faydalanır.

Tılsım yuvaları oyun boyunca, doğal olarak tilkiler tarafından yönlendirilen Inari tapınaklarını bularak ve ardından onurlandırılarak geliştirilir (Inari tanrısı onlarla yakından ilişkilidir). Adada bir tilki deliği bulun ve tilki sizi bir tapınağa götürecektir. Yeterince tapınak bulun ve başka bir çekicilik yuvasının kilidini açın.

Ghost of Tsushima yorumu

Tılsımlar küçük ama hoş bir bonus verir. Güçlü cazibe kombinasyonlarını etkinleştirmek için daha fazla cazibe yuvasının kilidini açın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Görevler açısından ilerleme, büyük görevlere (ana hikayeyi ilerleten) veya NPC hikayesine bağlı veya tek seferlik daha fazla atılabilir çeşit olan küçük görevlere bölünür. NPC hikayeleri ilginçtir ve bir dizi görevde gelişen hikayeleri anlatırken, tek seferlik olanlar kısadır ve tamamlandıktan sonra hikaye açısından yapılır.

Bu görevlerin yanı sıra, oyuncunun örneğin bir köyü Moğol işgalinden kurtarmak zorunda olduğu birçok kurtuluş görevi de var. Bunlar genellikle oyuncuyu kaynaklarla ödüllendirir ve yarı patron karakterler gibi düşman birliklerini ve liderini kesmeyi içerir.

Ghost of Tsushima yorumu

Bu tilkiler sizi Inari tapınaklarına götürecek ve bir kez onurlandırıldığında daha fazla cazibe yuvasının kilidini açacak.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ve nihayet ilerledikçe, bu Moğol liderlerini gözlemleyerek veya keserek, oyuncunun daha fazla duruşun kilidini açabileceği, belirli düşman türleriyle savaşırken bu kadar büyük faydalar sağladığını düşünürsek, zahmetsiz görünüyor.

Çünkü, ilerleme açısından, bu oyun esasen sadece düşmanlarınıza saldırmak veya onlara karşı savunma yapmak için değil, aynı zamanda aralarında nasıl geçiş yapılacağı için daha akıcı yolların kilidini açar.

Örneğin, mızraklı adamlara karşı harika bir duruşun kilidini açmadan önce, onları alaşağı etmenin tek güvenli yolu, kaçmak ve sonra vurmaktır. Duruş kilidi açıldığında, çok daha fazla hücum kabiliyetine sahip olursunuz ve birçok durumda ilk önce vurmanıza izin verir.

Bu duruş sistemi bana Nioh'u çok hatırlatıyor ve doğru kullanılırsa eşit derecede ödüllendirici.

Ghost of Tsushima yorumu

Düello, bir Moğol liderinin kolunun kan yağmurunda parçalanmasıyla sona erer.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ghost of Tsushima İnceleme: Karar

Umarım Ghost of Tsushima incelemem, en azından kısmen, bu oyunu neden bu kadar yüksek derecelendirdiğimi açıklamıştır.

Video oyunlarının en güçlü yönlerinden biri, iyi yapıldığında, başka bir karakter olmalarına izin vererek insanları gerçekten güçlendirebilmesidir. Sıklıkla bu karakterlerin süper güçleri vardır ve bizimkinden çok uzak bir yaşam sürerler, bu da kaçışları kolay ve çekici hale getirir.

Ghost of Tsushima bunu şimdiye kadar gördüğüm en güçlü, en şık yollardan birinde yapıyor ve aynı zamanda gerçek dünya hissini korurken de yapıyor.

Ghost of Tsushima bir şaheserdir

Kahraman olarak Jin, durdurulamaz ve yarı tanrı süper güçlerle yüklü değildir ve o (ve diğer NPC karakterleri gibi) konuşmaz ve - en önemlisi -düşünmekzamanlarının dışında, bu çoğu oyunun asla doğru yapmadığı bir şey.

Ghost of Tsushima yerine, kanlı ve acımasız dövüşler ve cüretkar beceriler ikincil bir değerlendirme yaparak, daldırma ve özgünlüğe bağlılık yoluyla güçleniyor.

Ghost of Tsushima yorumu

Ghost of Tsushima bir şaheserdir. Muazzam bir sınıfla olgun, düşündürücü bir açık dünya aksiyon macerası.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Klasik samuray filmlerine yazılan bu aşk mektubu, aklımda, Sony için bu nesli olabilecek en iyi şekilde sonlandırıyor.

Ghost of Tsushima, tamamen eğlenceli bir video oyunu yapabileceğinizi ve oyuncuyu pek çok harika şekilde güçlendirmenin yanı sıra olgun temalar sunarak karakterleri karmaşık ve motivasyonlarını gerçek dünyada gri tuttuğunun kanıtıdır.

Ayrıca, şu anda dünyada her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğunu hissettiğim birçok olumlu mesajı taşıyor ve uygun bir şekilde Kurosawa'nın kendi başyapıtı Seven Samurai'den ünlü Kambei Shimada alıntısını akla getiriyor:

Başkalarını koruyarak kendinizi kurtarırsınız. Sadece kendini düşünürsen, sadece kendini yok edersin.

Günün en iyi Ghost of Tsushima fırsatları60 Walmart müşteri değerlendirmesiİndirimli Fiyat Ghost of Tsushima -... Amazon Prime $ 59.99 $ 39.99 İncele En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz