Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Gigabyte AERO 15 OLED (Tiger Lake) incelemesi: Intel çipi bu dizüstü bilgisayarı 11'e çıkarıyor

Gigabyte AERO 15 OLED (Tiger Lake) incelemesi: Intel çipi bu dizüstü bilgisayarı 11'e çıkarıyor

incelemeDefaultTitle Gigabyte NB GBT AERO 15 OLED... Amazon amazonPrimeFlag £1.522,13 Gigabyte AERO 15 OLED'i Görüntüle... Amazon amazonPrimeFlag £1,899 GIGABYTE AERO OLED 15KD 15,6'... Currys PC World £1,899 Görüntüle Gigabyte AERO 15,6 İnç... Amazon amazonPrimeFlag £1,899,98 İncelemeyi görüntüleYükDaha FazlaGösterDaha fazla şahinFooterDescription poweredByLabelGigabyte AERO 15 OLED 2021

Şehirde savaşmak için yeni bir Gigabyte AERO 15 OLED dizüstü bilgisayar var.en iyi oyun dizüstü bilgisayarıtaç – bu, Intel'in 11. nesil Intel Tiger Lake-H serisi işlemci sürümüdür.aynı dizüstü bilgisayargrafik bölümünde de önemli bir yükseltme ile bu yılın başlarında gözden geçirdik.

Bu AERO dizüstü bilgisayarlar, profesyoneller ve yaratıcıların yanı sıra ciddi oyuncular için tasarlanmıştır.Gigabyte AORUS hattıher şeyden önce oyun kalabalığına hitap ediyor - bu, burada en çok göze çarpan, bakması harika olan 4K OLED ekranda.

Dahili yükseltmeler, yeni AERO 15 modelinin performans açısından eksik olmadığı anlamına geliyor ve buraya kurulu bir Nvidia GeForce RTX 3070 GPU ile, en iyi oyunları rahatça çalıştırabileceksiniz. Tam kapsamlı incelememiz için okumaya devam edin.

Gigabyte AERO 15 OLED incelemesi: ekran ve tasarım

Gigabyte AERO 15 OLED 2021


(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu dizüstü bilgisayardaki 4K, AMOLED, 15,6 inç, 3840 x 2160 piksel ekran gerçekten harika: bir dizüstü bilgisayarda, oyun oynarken veya başka bir yerde gördüğümüz en iyi ekranlardan biri. Panele koymak istediğiniz oyunlar, filmler, web siteleri, fotoğraflar ve diğer her şey çarpıcı görünüyor ve kuşkusuz buradaki en önemli noktalardan biri - parlak ve net ve aslında AERO 15'in yüksek maliyetini haklı çıkarıyor. Profesyonel reklam öğeleri dizüstü bilgisayarın yüzde 100 DCI-P3 renk gamını ve X-rite Kalibrasyonunu desteklediğini bilin.

Tasarımın geri kalanına gelince, daha önce gördüğümüz tanıdık bir Gigabyte görünümü: köşeli, keskin kenarlar, klavyenin üzerindeki koyu ızgara ve ekranın altındaki (maalesef açılı) web kamerası. İnce veya şık diyemezsiniz, ancak belli bir sınıf düzeyine sahip ve kesinlikle iyi inşa edilmiş. Tartıyı 2 kg (4,4 lbs) olarak veriyor, bu yüzden oldukça ağır, ama sonuçta bu bir oyun dizüstü bilgisayarı.


Windows'a hızlı giriş için (aslında çok iyi) izleme dörtgeninde bir parmak izi sensörü var ve yazma deneyiminin de oldukça hoş olduğunu söylemeliyiz. Şimdiye kadar karşılaştığımız en iyi klavye değil, ancak oyun oynamak ve binlerce kelimeyi çalkalamak için kesinlikle iyi olacak - ihtiyacınız olan aktivite ne olursa olsun. Soğuk metal kasa, bileklerinizi ve avuçlarınızı dayamak için iyidir.

Bağlantı noktaları açısından, tam boyutlu bir HDMI bağlantı noktası, bir mini DisplayPort, üç USB-A yuvası, bir USB-C yuvası, bir Ethernet bağlantı noktası, 3,5 mm ses jakı ve bir SD kart okuyucu var – bu çok iyi bir seçim bu çoğu insanı mutlu etmeli. Ekranın altındaki web kamerası yerleşimi ideal değil, ancak en azından fiziksel bir gizlilik kaydırıcısı ile geliyor ve ekranın birimin geri kalanından biraz ayrılma şeklini seviyoruz. En son Wi-Fi 6 hızları için destek için de bir söz; bu, bu açıdan geleceğe hazır olduğunuz anlamına gelir.


Gigabyte AERO 15 OLED incelemesi: performans ve özellikler

Gigabyte AERO 15 OLED 2021

(İmaj kredisi: Gelecek)

Gigabyte AERO 15 OLED'in dahili özellikleri, 11. nesil Intel Core i7-11800H Tiger Lake işlemci ve 8 GB RAM'e sahip Nvidia GeForce RTX 3070 GPU tarafından yönetilen gerçekten etkileyici. Buna 16 GB RAM ve 1 TB SSD eşlik ediyor, bu nedenle içinde mümkün olan en yüksek özelliklere sahip olmasa da, ortalama dizüstü bilgisayarınızın çok üzerinde - bu, aptalca paraya girmeden bulacağınız kadar iyi donanımlı bir dizüstü bilgisayar. maliyet (beklediğiniz gibi bu hala pahalı bir dizüstü bilgisayar olmasına rağmen).

Bu dizüstü bilgisayarda aldığımız 3D Mark Time Spy kıyaslama puanı 9,207 idi – 3D Mark'a göre tüm sonuçların yüzde 76'sından daha iyi ve tam bir oyun bilgisayarı puanına (9,216) çok yakın. Ortalama oyun dizüstü bilgisayarı puanının (5.730) ve bu dizüstü bilgisayarın daha önce incelediğimiz önceki modelinin (7.369) çok üzerinde – yeni Intel ve Nvidia donanımının yarattığı farkı görebilirsiniz. Bu, üst uçta oldukça yüksek fan gürültüsü ile gelse bile, en talepkar oyuncular dışında herkesi tatmin edecek bir performans anlamına geliyor.

Oyunlar pürüzsüz ve kaygan, hatta en üst düzey oyunlar bile: GTA V ve Cyberpunk 2077'de saniyede 55-60 kare alıyorduk, grafik ayarlarının çoğu hemen yükseltildi ve çözünürlük 1.920 x 1.080 piksele ayarlandı. Bu muhtemelen oyun oynamak için en iyi seçeneğinizdir, çünkü tam 4K çözünürlükte (elbette dört kat daha fazla piksel), bu en yüksek kare hızları yaklaşık yarıya düştü - oynanamaz değil, süper pürüzsüz değil. Ayrıca, o sırada ne yaptığınıza bağlı olarak CPU ve GPU yükünü optimize etmek için tasarlanmış Microsoft Azure destekli AI teknolojisi de var.


Dizüstü bilgisayarınızla yapmak isteyebileceğiniz diğer her şeye gelince, Gigabyte AERO 15 OLED elbette üfürüm olmadan esiyor - bu ciddi derecede güçlü bir makine. Pil ömrü, bunun gibi gürültülü, ağır ve sıcak bir dizüstü bilgisayardan beklediğiniz gibidir: şarjlar arasında yaklaşık üç saat (1080p) oyun ve yaklaşık altı saat video akışı (maksimum parlaklıkta) görüyorduk. bir şarj prizinden çok uzaklaşmak istemeyeceksiniz.

Gigabyte AERO 15 OLED incelemesi: fiyat ve karar

(İmaj kredisi: Gelecek)

Önceki AERO 15 OLED modelinden ve hem yaratıcılara hem de oyunculara hitap etme şeklinden çok etkilendik ve bu yeni ve güncellenmiş sürüm daha da iyi - Intel Tiger Lake-H ve Nvidia GeForce RTX 3070 yükseltmeleri önemli, ancak yapacaksınız. tabii ki tüm bu yeni donanımlar için ekstra ödeme yapın. İnceleme modelimiz 2.499 £ RRP ile geliyor, bu nedenle bu ucuz bir dizüstü bilgisayar değil (en son fırsatlar için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin) - ancak benzer özelliklere sahip modellerle karşılaştırdığınızda fiyat açısından kesinlikle mantıksız değil .

Daha fazla ödemeye hazırsanız, 64 GB'a kadar RAM ve Nvidia GeForce RTX 3080 GPU dahil olmak üzere başka yapılandırmaların da mevcut olduğunu belirtmekte fayda var. Üst düzey bir oyun makinesi olarak çifte görev yapabilen ve aynı zamanda yaratıcı çalışma için uygun bir dizüstü bilgisayar arayanlar, önemli bir miktar ödemeyi bekleyecekler, bu yüzden gerçekten eleştiremeyiz. fiyatına göre yeni AERO 15 – aldığınız şey için, aslında paranızın karşılığını fazlasıyla alıyor.

Bu kadar çok oyun gücüne gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını tartmak isteyebilirsiniz, çünkü oldukça yüksek (etkiliyse) bir soğutma sistemi ve kısa pil ömrü ile birlikte gelir – eğer çoğunlukla görüntü, video ve ses çalışmasıyla ilgiliyseniz o zaman daha ince, daha hafif ve daha uzun ömürlü bir şeyle kurtulabilirsiniz... AERO 15 için adil olmak gerekirse, kesinlikle birçok rakibinden daha kompakt. Herhangi bir dizüstü bilgisayar, takas ve tavizlerin bir karışımıdır ve bu, bu açıdan farklı değildir.

Nihayetinde yeni Gigabyte AERO 15 OLED'de bir kusur bulmak zor olsa da – son modeli sevdik ve bileşen yükseltmeleri onu daha iyi hale getirdi. Hem oyun makinesi hem de yaratıcı bir iş istasyonu olarak öne çıkan üst düzey bir dizüstü bilgisayar için bütçeniz varsa, bu, olasılıklar listenizde üst sıralarda olmalıdır.

gözden geçirmeToggleTitle ▼