Close
  • Ana
  • /
  • Golf
  • /
  • Golf çantaları: sizin için en iyisi stand, araba, tur veya taşıma mı?

Golf çantaları: sizin için en iyisi stand, araba, tur veya taşıma mı?

Seçim yaparken dikkate alınması gereken birçok şey var.en iyi golf çantası. Marka bazıları için önemli olacaktır, özellikle de benim gibiyseniz ve hafif OKB eğilimleriniz varsa, bu da bir golf çantasının taşıdıkları ütülerle eşleşmesi gerektiği anlamına gelir. Hemen hemen her şeyin eşleşmesi kadar önemli olan, sizin için en iyi stand, tur, taşıma veya el arabası çantasına karar vermektir.


Golf çantaları çok sayıda şekil, boyut ve fiyatta gelir ve hepsi aynı şeyi yapmak için tasarlanmamıştır. Dört standart çanta türü vardır ve bu dört kategoride çok çeşitli renkler ve tasarımlardan bahsetmeden çok sayıda farklı stil vardır.

Ne aradığınızı bilmiyorsanız ve yanlış seçim yapmak çok kolaysa, bu oldukça göz korkutucu olabilir. Tabii ki, kullanışlı rehberimi okumadığınız sürece…

İhtiyaçlarınız için doğru çantayı seçmek

Dikkate alınması gereken ilk şey, çoğunlukla nerede golf oynayacağınızdır. Örneğin, ikliminiz nedir? Sıcaktan dolayı buggy kullanmanız mı gerekiyor? Değilse, belki de yerel rotanız engebelidir, bu durumda büyük bir ağır çantayı dört saat boyunca o tepelerde aşağı yukarı taşımak istemeyeceksiniz. Sadece fiziksel olarak boşaldığı için değil, ne kadar çok yorulursanız o kadar çok isabetliliğinizi etkiler, özellikle de sürücüye çarparken tişörtte.

Yaşınız da bir faktördür. Kıdemli golfçüler genellikle bir arabayı tercih ederken, genç oyuncular çantalarını taşıma eğilimindedir. Bu, hangi çantaya gitmeniz gerektiğini büyük ölçüde etkiler. El arabası kullanan golfçüler için bir Sepet Çanta mantıklı bir seçimdir. Golf çantasını taşımayı tercih edenler için Cart Bag, ağır oldukları ve uzun süre sırtınızda taşınmak üzere tasarlanmadığı için mümkün olan en kötü seçenektir. Çantalarını taşımayı seven golfçüler, bir Stand Çantaya ya da Kalem Çantası gibi daha hafif bir şeye ihtiyaç duyacaktır.


Ayrıca en pahalı ve esasen golf çantalarının Rolls Royce'u olan Tur Çantası da var. Tur profesyonellerinin turnuvalarda kullandığını göreceğiniz çantalar bunlar. Bunları taşıyabilirsiniz ama ağır olduklarını unutmayın. Aslında, çoğu durumda Stand Çantalarından en az iki kat daha ağırdırlar. Unutmayın, tur profesyonellerinin kadroları vardır, sizin yoktur.

O halde dört çeşit golf çantasına ve kime yönelik olduklarına detaylı bir şekilde göz atalım.


Stand Çantaları

(İmaj kredisi: TaylorMade / Callaway)

Stand Çantaları

Çantasını taşımak isteyenler için

Satın alma nedenleri
+Seyahat hafif ama yine de depolama alanı var+Kendi kendine ayağa kalkar
Kaçınılması gereken nedenler
-18 delik için taşımak zorundasın

Bunlar amatörler arasında en popüler seçimdir. Hafiftirler (genellikle yaklaşık 5 libre veya daha az), ancak yine de kulüplerinizi ve ayrıca ayakkabı, su geçirmezlik, yedek golf topları, içecekler vb.


Bu çantalarla ilgili harika olan şey, tabanı aşağıya indirdiğinizde bacaklar otomatik olarak dışarı doğru uzanır, böylece çanta kendi başına durur, dolayısıyla adı. Bu sadece çamurlu sahalarda çantayı temiz tutmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sopalarınızı çantaya alıp çıkarmayı çok kolaylaştırır ve bu nedenle atışlar arasında zaman kazandırır.

Stand Çantaların çok sayıda cebi vardır ve genellikle tamamen veya kısmen su geçirmezdir. Bunları çok yönlü oldukları için arabalarda veya bir arabada da kullanabilirsiniz, ancak Stand Bag'in ana kullanımı sahada taşımanın kolay olmasıdır.

Aslında bacaklı mini Tur Çantalarına benzeyen bazı üst düzey Stand Çantaları var. Bunlar size her iki dünyanın da en iyisini verir. Bir Stand Çantanın hafifliğine, işlevselliğine ve ayrıca Tur Çantasının harika görünümüne ve kalitesine sahipsiniz. Bunlar ucuz değil, ancak 'bir profesyonel gibi görünmek' isterken ara sıra çantasını taşımaktan hoşlananlar için her yönden iyi bir seçenek.

Golf Arabası Çantaları


(İmaj kredisi: TaylorMade / Titleist / Srixon / Wilson)

Sepet Çanta

Arabalar ve arabalar için

Satın alma nedenleri
+Bir sürü depolama+Şık görünüm
Kaçınılması gereken nedenler
-Taşımanız gerekiyorsa hantal

Adından da anlaşılacağı gibi bunlar, özellikle bir araba veya araba (veya ABD'deyseniz bir araba) kullanan golfçüler için tasarlanmıştır. Özellikle taşıma kayışı, geleneksel golf çantalarında bulacağınız yerin karşı tarafında olduğu için, 18 delik için sırtınızda taşımaya gelince, bir Stand Bag'den daha ağır, daha hantal ve çok daha az işlevseldirler.

Bu kayış konumunun nedeni, bu çantanın arabanızdan arabanıza kadar çok daha uzağa taşınacak şekilde tasarlanmamasıdır. Daha sonra kayış genellikle çıkarılır ve ceplerden birinde saklanır, böylece çanta arabaya veya arabaya rahatça oturur.

Araba Çantalarında genellikle her bir kulübe kendi bölmesini sağlayan bir ayırıcı bulunurken, Stand Çanta ile genellikle bölüm başına iki veya bazen üç sopanız olur. Sepet Çantalarında ayrıca ne yapacağınızı bildiğinizden daha fazla cep bulunur.

Bu şeylerin her yerde cepleri ve küçük bölmeleri vardır, hepsi çantanız arabanıza veya arabanıza sabitlendiğinde bunlara kolayca erişebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Hatta birçoğu, sıcak yaz günlerinde içeceklerinizi serin tutmak için yalıtımlı bir içecek cebine sahiptir.

Yine de her zaman su geçirmez değildirler ve genellikle size biraz fazladan mal olacaklardır.

Golf Tur Çantaları

(İmaj kredisi: TaylorMade / Ping / Wilson Staff / Callaway)

Tur (Personel) Çantaları

Profesyoneller tarafından kullanılır

Satın alma nedenleri
+Harika görünüyorlar+Bir sürü depolama alanı
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok ağır-Çok pahalı

Onlar büyük ve güzeller. Tur Çantası (Personel Çantaları olarak da bilinir) gibisi yoktur ve o kadar havalı görünürler ki, onları dört saat boyunca taşımaya değer. Neredeyse, ama tam olarak değil.

Bir Tur Çantası alıp almayacağınız, ne kadar formda ve güçlü olduğunuza veya bir arabanız olup olmadığına bağlıdır. Düzenli olarak bir araba kullanıyorsanız, o zaman bir Tur Çantası kullanabilirsiniz, ancak aslında bir Araba Çantası daha pratik bir seçenektir ve Tur Çantası ile gitmek için gösterişten başka mantıklı bir neden yoktur. Hangisi iyi tabii. İyi görünüyorlar, yüksek kaliteli malzemelerden yapılmışlar ve en önemlisi profesyoneller bunları kullanıyor. Hepimiz profesyoneller gibi olmak istiyoruz, değil mi?

Tur Çantası kullanmayı çok isterdim ama benim için pratik değil. Arabayı kullanmak yerine çantamı taşımayı tercih etsem de, kırklı yaşlarının sonlarında, yerel rotası o kadar engebeli olan oldukça uygun olmayan bir adamım, etrafta dolaşmak için bir caddy yerine bir sherpa'ya ihtiyacın var. Bu yüzden devasa bir Tur Çantası ile uğraşmak akıllıca olmaz. Bu yüzden bir Stand Çanta kullanıyorum, ancak ara sıra sürüş alanına götürdüğüm bir Tur Çantam (klasik beyaz ve siyah PING modeli) var, ancak çoğunlukla orada oturduğu için merakla bakmak için orada. tüm majesteleri.

Çanta taşımak

Çok hafif seyahat etmek isteyenler için

Satın alma nedenleri
+Son derece hafif+Kolay taşınır
Kaçınılması gereken nedenler
-Neredeyse depolama alanı yok-Kulüpler için sınırlı koruma

Titleist Pazar Taşıma Çantası

(Resim kredisi: Başlık sahibi)

Kalem Çantaları veya Pazar Çantaları olarak da bilinen bu çantalar, hafif seyahat etmek isteyen golfçüler için idealdir. Genellikle yapısız ve çok minimalisttirler. Toplar için bir cep, bir havlu için bir yüzük var ve çok daha fazlası değil. Oraya tam bir kulüp takımı sığdırabilirsiniz, ancak ideal olarak sadece yarım takımla gitmek isteyebilirsiniz.

İşten önce hızlı bir dokuz almak istiyorsanız, sopalarınızı bir Taşıma Çantasına koyabilir ve çok az yer kapladığı için arabanın arkasına atabilirsiniz. Ya da belki ailenle kısa bir tatile gidiyorsun ve yakınlarda bir golf sahası olduğunu biliyorsun. Muhtemelen arabada, tüm aile valizlerinin yanı sıra Araba Çantanızı da koyacak yer olmayacak, ancak muhtemelen kimse fark etmeden bir Taşıma Çantasını oraya gizlice sokabileceksiniz.

Bu çantalar, aynı zamanda, üçlü bir kurs oynuyorsanız ve yalnızca ütü ve atıcıya ihtiyacınız varsa idealdir. İhtiyacınız olmayan bir çanta dolusu sopayla uğraşmaktan sizi kurtarır.

Taşıma Çantaları nispeten ucuzdur, bu nedenle hafif seyahat etmeyi ve parkuru arabanızı çekmeden yürümeyi sevdiğiniz nadir yaz akşamları için bile bir taneye yatırım yapmaya değer.

Hangi golf çantasını satın almalısınız? İşte özetimiz

Önemli olan ihtiyaçlarınızı belirlemek ve ihtiyaçlarınıza en uygun çantayı seçmektir. Sadece bir golf çantanız olacaksa, o zaman en iyisi Stand Çantadır, ancak bir araba kullanıyorsanız, kesinlikle bir Araba Çanta isteyeceksiniz.

Tur Çantaları, gösteriş yapmak istediğiniz özel durumlar için lüks ve harikadır, Taşıma Çantaları ise her golfçünün koleksiyonuna iyi bir ektir çünkü çok kullanışlı olduğu zamanlar olacaktır.