Close
  • Ana
  • /
  • Golf
  • /
  • Golf su geçirmezlikleri: Golf için su geçirmezlik satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Golf su geçirmezlikleri: Golf için su geçirmezlik satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Golf mükemmel koşullarda bile zordur, ancak doğru su geçirmez giysilere sahip değilseniz yağmurda golf oynamak sefil bir deneyim olabilir. Dikkate alınması gereken pek çok şey olduğu için doğru kıyafeti bulmak zor olabilir. Şansınıza, parkurda sıcak ve kuru kalma arayışınızda size yardımcı olacak bu kullanışlı kılavuzu hazırladık.

Kötü hava koşulları, Britanya Adaları'nda yazın veya kışın oynamalarına bakılmaksızın ıslanma riski altında olan golfçüler için mesleki bir tehlikedir. İlkbahar ve sonbahar da genellikle bu konuda ıslaktır.

Mesele şu ki, çok yağmur yağıyor ve golf sahasındaysanız, şemsiyenizin altından başka sığınacak bir yer yok. Ne yazık ki, bir şemsiyenin altından ateş edemezsiniz, bu yüzden bir noktada dışarı çıkmanız gerekir.

Bu nedenle, bazı güvenilir ıslak hava ekipmanlarına yatırım yaparak uygun önlemleri almak ve kendinizi korumak mantıklıdır. için alışverişen iyi golf su geçirmezlikleriSatın almadan önce göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör olduğundan basit bir iş değildir. Tam bir takım elbiseye mi yoksa sadece bir cekete mi ihtiyacınız var? Suya dayanıklı ve su geçirmez arasındaki fark nedir ve hangisi daha iyidir? Daha pahalı, daha yüksek kalite anlamına mı geliyor?


Son sorunun cevabı ne yazık ki evet. Su geçirmez giysiler söz konusu olduğunda pahalı her zaman daha iyi anlamına gelir. Golf ekipmanlarında durum her zaman böyle değildir.en iyi sürücüoyununuz için mutlaka en yüksek fiyata sahip olan oyun değildir. Ancak su geçirmezlik söz konusu olduğunda, “ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz” genellikle doğrudur.

En iyi su geçirmez giysiler genellikle göz kamaştırıcı bir fiyat etiketi ile gelir, ancak bunları denerseniz nedenini anlayacaksınız. Mevcut olanın en iyisini mi kullanacağınız yoksa daha ucuz bir şey mi alacağınız tamamen bütçenize ve kişisel tercihinize bağlıdır.


Bazı golfçüler, zor kazanılan paralarını yeni bir atıcıya ya daen iyi GPS golf saative bununla yüzleşelim, bu bir dizi su geçirmezlik satın almaktan çok daha heyecan verici olduğu için yanlış bir şey yok.

Kuru kalmak için birkaç yüz pound harcamanıza gerek yok ama yaparsanız önemli faydaları var. Üst düzey su geçirmezlik, hava koşullarının test edilmesiyle karşı karşıya kaldığınızda golfü çok daha kolay hale getirirken, köşeleri kesmek ve daha ucuz seçeneği tercih etmek tam tersi bir etkiye sahip olabilir.


İşte size mevcut farklı ekipman kategorilerini açıklayan ve kötü havanın mutlaka kötü golf anlamına gelmediğinden emin olmanıza yardımcı olacak kılavuzumuz.

Su geçirmez

PING SensorDry 2.5 Su Geçirmez Ceket

(Resim kredisi: PING)

Basitçe söylemek gerekirse, bir giysi su geçirmez olarak listeleniyorsa, içeri su girmiyor. Orada durabilir ve üzerinize bir kova su attırabilirsiniz ve su geçirmez bir giysinin içinden hiçbir şey geçmez. Nasılsa dışarıdan değil.

Modern teknolojinin harikaları burada devreye giriyor. Su geçirmez giysiler, sıvıyı dışarıda bırakacak kadar küçük, ancak su buharı ve havanın dolaşmasına izin verecek kadar büyük açıklıkları olan, doğrudan malzemeye dokunmuş bir zara sahiptir. Böylece içerideki nemin dışarı çıkmasına izin verirken yağmuru dışarıda tutar. Zeki, ha?


Gore-tex en yaygın kullanılan malzemedir ve açık ara en etkili su geçirmez kumaştır. Aynı zamanda en pahalısı ama üzerine bir gore-tex ceket giydiğinizde neden bu kadar pahalıya mal olduklarını hemen anlayabilirsiniz. Polyester de son derece etkilidir ve çok daha ucuza gelir.

Pahalı bir su geçirmez seti satın almayı düşünüyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var ve ne aradığınızdan emin değilseniz oldukça göz korkutucu olabilir. Bu nedenle, seçenekleri daraltmak için önce gereksinimlerinizin ne olduğunu düşünmeniz gerekir.

Örneğin, kış için kapatma eğilimindeyseniz ve sıcaklık düştüğünde nadiren oynuyorsanız, bulabileceğiniz en hafif ceketle en iyi hizmeti alırsınız. Yaz duşunda giyebileceğiniz ama aynı zamanda sonbahar esintisini dışarıda tutacak kadar çok yönlü bir şey.

hakkındaki incelememize göz atınPING Sensör Kuru 2.5, yaz golfü için tüm doğru kutuları işaretleyen hafif, su geçirmez ve rüzgar geçirmez bir ceket.

Tüm yıl boyunca oynarsanız, sizi sıcak ve kuru tutacak biraz daha ağır bir şey istersiniz, ancak bu hala golf vuruşunuzu engellemeyecek kadar hafiftir.

Su geçirmez

Callaway Green Grass Su Geçirmez Ceket

(İmaj kredisi: Callaway)

Tamam, bu önemli; suya dayanıklılık (bazen yağmur geçirmez veya duşa dayanıklı olarak adlandırılır) su geçirmez ile aynı değildir. Hem performans hem de fiyat olarak aralarında ciddi fark var.

'Su geçirmezlik' sizi en şiddetli elementlerden bile korurken, 'su geçirmez' özelliğinin bazı sınırlamaları vardır. Bu şekilde ifade edin, 'su geçirmez' yerine 'yağmur geçirmez' giysiler giyerken birinin o kova suyu üzerinize atmasını istemezsiniz.

Bunun nedeni kullanılan kumaştır. Su geçirmez malzeme nefes alabilen bir zarla dokunmuşken, suya dayanıklı malzemeler bu zara sahip değildir, bunun yerine bir su itici ile işlenir; bu, sıvının başlangıçta geçmek için mücadele etmesine rağmen, ancak bu kadarına dayanabileceği anlamına gelir.

Golf sahasında güneşe veya hatta sürekli çiseleyen yağmura yakalanırsanız, suya dayanıklı giysiler işinizi görecek ve yağmur durana kadar sizi kuru tutacaktır.

Ancak sürekli, şiddetli bir sağanak yağışta, su eninde sonunda bir yolunu bulacaktır. Karşılaşabileceğiniz daha ciddi bir diğer sorun ise, uzun süre kullandıktan sonra genellikle terlersiniz ve bu da iç kısımda nem birikmesine neden olur. Kıyafet. Nefes alabilirlik gerçekten önemlidir.

Yine de, kendinizi parkurda bulduğunuz durumların çoğunda suya dayanıklı teçhizatla geçebilirsiniz. Su geçirmezlik serisinin en iyisi kadar pahalı olmadıklarını düşünürsek, 'yağmur geçirmez' sıradan golfçüler veya her zaman kullanmayacakları bir şey için büyük harcama yapmak istemeyenler için en çekici seçenek olabilir. oynadıkları zaman.

rüzgar geçirmez

Galvin Yeşil Apollo Ceket

(İmaj kredisi: Galvin Green)

Tüm su geçirmez ve yağmur geçirmez giysiler sizi yağmurdan korur ancak hepsi rüzgar geçirmez değildir. Ayrıca, rüzgar geçirmez giysilerin çoğu su geçirmez değildir.

Bu, satın alırken kesinlikle dikkatlice düşünmeniz gereken bir şeydir çünkü rüzgardan korunmak neredeyse kuru tutmak kadar önemlidir. İdeal olarak, her ikisinden de korunmak istersiniz, bu biraz fazlaya mal olur, ancak çok fazla golf oynarsanız kesinlikle buna değer.

Hafif, rahat, su geçirmez ve rüzgar geçirmez bir ceket, yağmur yağmadığında bile sahada sık sık giyeceğiniz bir şeydir, çünkü o ısıran Birleşik Krallık rüzgarlarını dışarıda tutacaktır ve genellikle hava biraz soğuduğunda sizi sıcak ve rahat tutacaktır. Daha iyileri gerilebilir ve hafiftir, bu da kulübü sallarken hiç kısıtlayıcı olmadıkları anlamına gelir. Aslında, genellikle hiç ceket giymemiş gibi hissedebilirsiniz.

Fiyat kesinlikle düşük olabilir, ancak yüksek kaliteli bir ceket alırsanız, yalnızca golf sahasında giyerek değil, paranızın karşılığını aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Kaliteli bir ceket, yürüyüş veya sadece köpeği gezdirme gibi diğer açık hava etkinliklerinde size iyi hizmet edecektir. Ayrıca, özellikle yağmurlu günlerde günlük bir ceket olarak da giyebilirsiniz. Galvin Green, bir golf ceketi olduğu kadar bir moda ifadesidir.

Su geçirmez pantolonlarda bu tabii ki daha zor, ki bundan sonra geleceğiz.

Bu nedenle, su geçirmez bir ceket için önemli bir miktar ödüyorsanız, tavsiyemiz, rüzgar geçirmez olduğundan emin olmak için biraz daha fazla harcamaya değer olmasıdır, çünkü bu, onu her koşulda giyebileceğiniz ve dolayısıyla paranızın karşılığını daha fazla alacağınız anlamına gelir.

Su Geçirmez Pantolon

Galvin Yeşil Su Geçirmez Pantolon

(İmaj kredisi: Galvin Green)

Su geçirmez pantolonlara mı ihtiyacınız var? Zor olan bu. Su geçirmez bir ceket kadar gerekli değiller, ancak özellikle Birleşik Krallık'ta herhangi bir golfçünün gardırobuna faydalı bir ektirler. sen aslındaihtiyaçyine de ne sıklıkla oynadığınıza ve kış boyunca oynamaya devam edip etmeyeceğinize bağlıdır.

Yılda belki bir düzine kez oynayan sıradan bir golfçü için, asla giyemeyecekleri bir çift su geçirmez pantolon için para harcamanın pek bir anlamı yoktur. Su geçirmez / rüzgar geçirmez bir ceket çok daha önemlidir, ancak tüm yıl boyunca ciddi bir golfçü değilseniz pantolon isteğe bağlı bir ekstra olacaktır, bu durumda evet, muhtemelen tam takımdan büyük ölçüde yararlanırsınız.

İki çeşit su geçirmez pantolon vardır. Golf çantanızda bulundurduğunuz ve yağmur yağdığında normal pantolonunuzun üzerine attığınız bir tür var ve normal pantolon yerine aslında giyebileceğiniz türden (genellikle kışın). İkinci seçenek, yılın herhangi bir zamanında her koşulda oynayacak olan sert çekirdekli golfçüler içindir. Yine, bunlar diğer açık hava etkinlikleri için de mükemmeldir.

Daha fazla yarı zamanlı golfçü için, ideal olarak, acil durumlarda çantanızda bulundurabileceğiniz bir çift çifte sahip olmak istersiniz, ancak bütçeniz varsa, tavsiyemiz en iyi ceket için biraz fazladan ödeme yapmanız olacaktır. Daha ucuza yerleşmek yerine, sadece pantolon alabilmeniz için paranız yetebilir.

Gerçekçi olarak, kışın veya çok şiddetli sağanak yağışlarda yalnızca su geçirmez pantolonlara ihtiyacınız vardır. Normal golf pantolonlarınız hafif yağmurdan veya ara sıra sağanak yağışlardan ıslanmaz ve yağmur oldukça yoğun olduğunda bile iyi bir ceketiniz ve şemsiyeniz varsa, yine de ondan kurtulabilirsiniz. Pantolonunuzun alt kısmının nemli olması, sırılsıklam ıslak bir üst yarının kesinlikle yapacağı şekilde turunuzu mahvetmeyecektir.

Altları giyeceğinizden çok daha geniş bir hava koşullarında ceket giyeceksiniz, bu yüzden her zaman önceliğiniz olmalı. Para bir sorun değilse, o zaman emin olun, tam takım elbiseyi satın alın ve Galvin Green veya Under Armor vb.'nin sunduğu en son ürün yelpazesine gidin, ancak bir bütçeye sahip golfçüler, alabilecekleri en iyi ceketi almaya öncelik vermelidir. bundan çok daha fazla fayda sağlar, özellikle rüzgar geçirmez ve su geçirmez ise.