Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Sony, her zamankinden daha fazla ayrıcalık vaat ettiğinden, PS5 oyuncuları için iyi haber

Sony, her zamankinden daha fazla ayrıcalık vaat ettiğinden, PS5 oyuncuları için iyi haber

Pingtwitter'ün yakın zamanda yazdığı gibi, Microsoft'un Bethesda'yı kendiXbox Serisi XveXbox Serisi Skonsollar, Xbox oyuncuları için harika bir haberken Sony'den ayrıldıPS5çift ​​namlunun namlusuna bakan oyuncularBethesda-oyunsuz av tüfeği göğsüne isabet ediyor.

Çünkü Bethesda, DOOM, Wolfenstein, Dishonored, Fallout, RAGE, The Elder Scrolls ve daha pek çok en iyi serideki harika çalışmasıyla kutlanan dünyanın en üretken oyun serisi üreticilerinden biridir.

Ve şimdi, Microsoft Bethesda'yı satın aldıktan sonra veoyun kataloğunu çok net bir şekilde kilitlediSony'nin yeni nesil platformundan, gelecekteki Bethesda oyunlarının 'Game Pass'in bulunduğu platformlara' özel olacağını doğrulayarak (ve PS5'te Game Pass yok, değil mi), bir zamanlar bu serilerde oyunlardan keyif alan PS5 oyuncuları, artık edebilmek.

Ancak, PlayStation patronu Jim Ryan'ın Japon haber sitesine yaptığı yorumlardan yola çıkarak,Nikkei, Sony'nin Xbox Bethesda satın alımını yalandan alıyor gibi görünmüyor - ve bu, PS5 oyuncularını çok heyecanlandıracak bir şey.


Bunun nedeni, Ryan'a Microsoft'un Bethesda'yı satın almasıyla ilgili soru sorulduğunda, PlayStation şefi şunları söyledi:

'Sessiz ama istikrarlı bir şekilde PlayStation için yüksek kaliteli oyunlara yatırım yapıyoruz. Ve PlayStation 5 neslinin her zamankinden daha özel bir yazılıma sahip olmasını sağlayacağız. Geçmişte birkaç kez, örneğin Insomniac Games ile birleşme ve satın almalar gerçekleştirdik. Gelecekte bu seçeneği dışlamayacağız.'


Bu alıntının önemi iki yönlüdür. İlk olarak, Ryan açıkça 'PlayStation 5 neslinin her zamankinden daha özel bir yazılıma sahip olduğundan emin olacağız' diyor ve bu, oyunun arkasından geliyor. sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewkonsolun olduğu nesilyerlebir edilmişNSXbox Birsayesinde satış açısındandağbirinci sınıf ayrıcalıklardan. Yani Ryan, PS5'in 'her zamankinden daha özel bir yazılım' sunacağını söylüyorsa, bu, PlayStation oyuncularınınhatta daha fazlaPS5'te bu nesli özelleştirir. Vay!

İkincisi, Ryan ayrıca Sony'nin 'birkaç kez' birleşme ve satın alma gerçekleştirdiğini ve 'gelecekte bu seçeneği dışlamayacağını' açıkça belirtiyor. Bu, Sony'nin daha önce bildirdiği söylentilere işaret ediyor.stüdyo portföyünü genişletmekiçin daha da ileriPS5 oyunlarıüretim. Açıkçası, Sony'nin heyecan verici yeni oyun yapımcılarını getirmek için hala bol miktarda kuru tozu var.


Ryan'dan gelen bu alıntılar, sadık PlayStation oyuncularının tam olarak duymak istedikleri şeylerdir - her zamankinden daha fazla özel oyun geliyor ve bunlara Sony tarafından satın alınan özel oyun stüdyoları tarafından daha da fazla katılabilir. Bethesda'nın Microsoft tarafından ele geçirilmesi karşısında PlayStation oyuncularının ihtiyaç duyduğu takviyeler.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, burada Pingtwitter'te, özel oyunlar açısından yeniden belirgin olarak büyüyen bölünmeden gerçekten memnun değiliz, çünkü gerçekten oyunculara istedikleri oyunları oynama seçeneği verilmesi gerektiği görüşündeyiz. platformları ne olursa olsun.

Evet, elbette, Microsoft için Halo ve PlayStation için God of War gibi bir markanın kimliğine bağlı platforma özel birkaç özel özellik her zaman olacaktır, ancak üçüncü taraf yayıncıların/stüdyoların tüm oyun katalogları söz konusu olduğunda Milyonlarca oyuncudan satın alınıp kilit altında tutulmak, gülünç olacak kadar ideal olmaktan uzaktır.

Ne olursa olsun, şimdi görünüyorikisi birdenPS5 ve Xbox Series X, oyuncuların takılıp kalabileceği çok sayıda özel oyuna sahip olacak ve bu en azından bir şey. Umarız Sony'nin yakında çıkacak Horizon Forbidden West ve God of War: Ragnarok gibi büyük özel oyunları hakkında daha fazla şey duyabiliriz.


  • Pingtwitter'lere göz atınSony PlayStation VR incelemesi