Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Google Android 12 tek elle kullanım modu, BÜYÜK telefonunuzu daha kullanışlı hale getirir

Google Android 12 tek elle kullanım modu, BÜYÜK telefonunuzu daha kullanışlı hale getirir

Hiç durmadan artan telefon boyutundan bıktınız mı? Kesinlikle yaparız. Bu nedenle, Google'ın cep telefonunuzun ekranını Android 12'de çok daha yönetilebilir bir şeye küçültmek için özel bir tek elle kullanım moduna bakıyor olabileceği iyi bir haber.

Gerçekten de, telefonlar büyümeyi bırakmıyor:Samsung Galaxy S21 Ultrabu eğilimin yeni, hayattan daha büyük bir örneği. Sorunu çözmek için çeşitli yollar kullanan şirketlere rağmen, hiçbiri sorunu yeterince çözmedi.

Raporlar doğruysa ve Android 12'de tek elli bir mod başlıyorsa, el cihazlarımızı kullanma kolaylığını elden geçirebilir. Ama bu aslında telefonunuz için ne anlama geliyor? Yeni başlayanlar için, alt köşeden kaydırmak gibi basit bir hareketle tek elle işlevselliğe girme yeteneğini görmelidir. Bu moda girmenin sorunsuz olması gerektiğinden eminiz, çünkü girmek imkansızsa bu modun amacını ortadan kaldırır.

Aşırı boyutlandırma, telefon endüstrisinde açıkça duyulmamış bir şikayettir. Bizimkilerin birçoğu ileen iyi Android telefonlar,en iyi iPhone'lar, listemizdeki cihazların çoğu bileen ucuz telefonlar, yıllar içinde önemli ölçüde genişleyen endüstri, dinliyor ve yanıt veriyor gibi görünüyor.


Öyle olsa bile, Android, Samsung'un One UI'si gibi, ekranı hem yatay hem de dikey olarak ölçeklendirmenize izin vererek daha yönetilebilir hale getirmenize izin veren birkaç Android dış görünümüyle boyut sorunlarını çözmeye çalıştı.

Google'ın, telefonunuzu yalnızca dikey olarak küçülterek işleri yukarı (veya daha doğrusu aşağı) değiştirmeyi planladığı bildiriliyor. Bilgiler, dikey olarak daha kısa bir ekrana ölçeklenen tek elle bir modun, Android'in açık kaynaklı kod tabanı için kod depolarında not edildiğini gösteriyor (aracılığıyla).XDA Geliştiricileri).


Çevrilebilir ve katlanabilir telefonlar için artan tercihin, bu katlanarak daha büyük telefonların üretiminden kaynaklandığı tartışılabilir. Yalnızca form faktörüne bakmanız gerekir.Samsung Galaxy Z Katlamatelefonlar da dahil olmak üzereSamsung Galaxy Katlama 3, ya da istiridye benzeri çerçevesiSamsung Galaxy Z Çevirme.

Apple artık kendisirapor edildiOlası bir çevrilebilir iPhone için daha küçük, kapaklı bir tasarıma ayarlanacak. Ortak nokta, bu ekranları açıkça daha kullanıcı dostu yapan saf kompaktlık, taşınabilirlik kolaylığıdır.


Google'ın bu işlevi doğal olarak Android 12'ye dahil etmesi bir oyun değiştirici olabilir, ancak aynı zamanda özelliğin farklı uygulamalara ölçeklenip ölçeklenemeyeceğine ve geliştiricilerin bunu çeşitli Android telefonlarında yaygın olarak kullanıp kullanmayacağına da bağlıdır.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy S21 Ultra fırsatları Sözleşme Fırsatları Sim Ücretsiz Editörün Seçimi Ücretsiz Teslimat Üç24 aySamsung Galaxy S21 Ultra (128GB Siyah) Samsung Galaxy S21 Ultra (128GB Siyah) 39,99 £ peşin 49 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinler100GBveri Üç24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100GBveriler Mobilephonesdirect'te Görüntüleme 39,99 £ ön ödemeli £49 /ay Mobilephonesdirect'te Görüntüleme Peşin maliyet yok Sky Mobile36 aySamsung Galaxy S21 Ultra (128GB Gümüş) Samsung Galaxy S21 Ultra (128GB Gümüş) Ücretsiz peşin 46 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveri Sky Mobile36 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveri Görünümü Sky Free'de peşin peşin 46 £ /ay EE'de Sky Best'te GörüntülemeEE 24 ay Samsung Galaxy S21 Ultra (128GB Siyah) Samsung Galaxy S21 Ultra (128GB Siyah) 49 £ön ödeme£ 59 /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100GBveriEE 24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100GBveriGörünümNSuygun fiyatlımobiller 49 £ön ödeme£ 59 /ay GörünümNSuygun fiyatlımobillerEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:9to5Google