Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Android telefon kullanıcılarının bayılacağı harika bir yükseltme için Google Asistan seti

Android telefon kullanıcılarının bayılacağı harika bir yükseltme için Google Asistan seti

Google Asistan, Android telefonlarda, hatırlatıcı ayarlamanıza, akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmenize, haberler ve hava durumu raporları almanıza, müzik çalmanıza ve çok daha fazlasını, yalnızca 'Hey Google' deyip ardından isteğinizi yapmanıza olanak tanıyan oldukça kullanışlı bir özelliktir.


Google'ın dahili olarak test ettiği yeni bir özellik, Google'ın laboratuvarlarından çıkarsa, yakında çok daha faydalı olabilir. Bu yeni özelliğin adı Google Asistan Belleğiydi ve9to5Google tarafından keşfedildiGoogle'ın Play Store'a yüklediği Google Asistan uygulamasının en son sürümünün bir dökümünde.

9to5Google, indirilen uygulamanın kodunu incelerken, uygulamanın gelecekteki sürümlerinde olası özelliklere işaret eden satırlar aradı ve mümkün olan yerlerde, özelliği herkese açık hale gelmeden önce denemek için bu kod satırlarını etkinleştirdi (eğer şimdiye kadar varsa). halka arz edilir).

9to5Google, Google Asistan'ın en son sürümündeki koda bakarken, 'Bellek' adlı yeni bir özelliğe referanslar ve Belleğin ne yaptığına dair bir açıklama buldu. Google'a göre, Bellek şunları yapmanızı sağlar:

  • Herhangi bir ekran içeriğini Belleğe kaydedin: Varsa orijinal kaynağa bağlantılar dahil
  • Gerçek dünyadaki şeyleri Belleğe kaydedin: Nesneler, posterler veya el yazısı notlar
  • Düşünceleri ve hatırlatıcıları Belleğe kaydedin: Geri dönülecek düşünceler, fikirler ve şeyler
  • Ve hepsini tek bir yerde yeniden bulun: Akıllı arama ve organizasyon

Örneğin, sözlü düşünceleri, telefonunuzun kamerasındaki fotoğrafları, ekran görüntülerini, tarifleri, URL'leri ve çok daha fazlasını kaydedebilirsiniz. Bu anılara erişmek için Asistan'ın ekranın alt kısmında Anlık Görüntü simgesinin yanında yeni bir 'Bellek' düğmesi vardır ve bu simgeye dokunmak Bellek akışınızı getirir.


Google Asistan Belleği

(Resim kredisi: 9to5Google)

9to5Google'a göre, Bellek, anıları kart girişleri olarak gösterecek ve Google Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve diğer yüklenen Drive dosyalarından dosya kaydettiğinizde, kartta bir belge önizlemesi de göreceksiniz. Her kart aynı zamanda 'sevkiyat takibi' veya 'tarif pişirme süresi' gibi bağlamsal olarak alakalı diğer bilgileri de gösterecektir. Anıları ana ekrana sabitleme seçeneği de vardır.


Google Asistan'ı bazı işlevleriyle birleştiren gerçekten kullanışlı bir özellik gibi görünüyor.Google Keep, Google'ın not alma uygulamasıdır ve dahili testlerinden geçerek Google Asistan'ın herkese açık bir sürümü haline getirmesini umuyoruz. Özelliğin bu ölçüde geliştirildiğini varsayıyoruz.niyetlansman, belki de yaklaşmakta olan benzersiz bir özellik olarakGoogle Piksel 6, bu yıl sonra piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bugünün en iyi Google Pixel 5 fırsatları Kilitsiz PlanlarTelstra AU Hiçbir sözleşme Google Pixel 5 (Taksit) Google Pixel 5 (Taksit) 96,62 ABD Doları / ayMin. toplam maliyet 1.053.88 $SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriAvustralya'da fazla veri ücreti alınmaz. Hız 1.5Mbps ile sınırlandırılacaktır. Aramalar: standart Avustralya numaralarına Metinler: Avustralya'da kullanmak üzere standart Avustralya numaralarına sınırsız SMS ve MMSTelstra AU Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriAvustralya'da fazla veri ücreti alınmaz. Hız 1.5Mbps ile sınırlandırılacaktır. Aramalar: standart Avustralya numaralarına Metinler: Avustralya'da kullanmak üzere standart Avustralya numaralarına sınırsız SMS ve MMSGörünümNSTelstra 96,62 ABD Doları / ayMin. toplam maliyet 1.053.88 $GörünümNSTelstra Telstra AU Hiçbir sözleşme Google Pixel 5 (Taksit) Google Pixel 5 (Taksit) 106,62 ABD Doları / ayMin. toplam maliyet 1.063.88 $SınırsızdakikaSınırsızmetinler80 GBveriAvustralya'da fazla veri ücreti alınmaz. Hız 1.5Mbps ile sınırlandırılacaktır. Aramalar: standart Avustralya numaralarına Metinler: Avustralya'da kullanmak üzere standart Avustralya numaralarına sınırsız SMS ve MMSTelstra AU Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler80 GBveriAvustralya'da fazla veri ücreti alınmaz. Hız 1.5Mbps ile sınırlandırılacaktır. Aramalar: standart Avustralya numaralarına Metinler: Avustralya'da kullanmak üzere standart Avustralya numaralarına sınırsız SMS ve MMSGörünümNSTelstra 106,62 ABD Doları / ayMin. toplam maliyet 1.063.88 $GörünümNSTelstra Telstra AU Hiçbir sözleşme Google Pixel 5 (Taksit) Google Pixel 5 (Taksit) 126.62 AU $ / ayMin. toplam maliyet 1.083.88 $SınırsızdakikaSınırsızmetinler120 GBveriAvustralya'da fazla veri ücreti alınmaz. Hız 1.5Mbps ile sınırlandırılacaktır. Aramalar: standart Avustralya numaralarına Metinler: Avustralya'da kullanmak üzere standart Avustralya numaralarına sınırsız SMS ve MMSTelstra AU Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler120 GBveriAvustralya'da fazla veri ücreti alınmaz. Hız 1.5Mbps ile sınırlandırılacaktır. Aramalar: standart Avustralya numaralarına Metinler: Avustralya'da kullanmak üzere standart Avustralya numaralarına sınırsız SMS ve MMSGörünümNSTelstra 126.62 AU $ / ayMin. toplam maliyet 1.083.88 $GörünümNSTelstraEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz