Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iOS için Google Chrome bazı harika yeni özellikler kazanıyor

iOS için Google Chrome bazı harika yeni özellikler kazanıyor

Google'ın web tarayıcılarını biraz daha heyecan verici hale getirme çabası mütevazı bir hızla devam ediyor. Popüler tarayıcının iPhone ve iPad sürümlerine bazı iyi ekstra özellikler ekleyen Google Chrome 92, iOS cihazları için artık kullanılabilir. Dikkatli olun, biraz kurcalama var, ancak bu konuda özellikle zor veya riskli değil.

Belki de Chrome 92'deki en iyi özellik, biyometrik kimlik doğrulamanın arkasındaki gizli sekmelerinizi kilitleme yeteneğidir. Bu nedenle, özel sekmeleri uzun süre gizli modda açık tutarsanız, bu sekmelere geri dönmenize izin vermeden önce Chrome'dan FaceID'yi istemesini istemek artık mümkün. Çok şık.

Google ayrıca kullanıcıların tam ekran görüntüsü almalarına da izin veriyor.9to5Googlenotlar. Bu, etkinleştirildiğinde, ekranda görebildiğiniz küçük bir parça yerine bir web sayfasının tam uzunluğunu yakalamanıza olanak tanıyan gerçekten kullanışlı bir seçenektir. Gelecekte başvurmak üzere bir şeyler kaydetmek veya arkadaşlarınıza göndermek için harika.

Icognito modu kilidi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu özelliklerin ikisi de şimdi çalışıyor, Pingtwitter bunları bir iPhone 12 Pro'da test etti. Bunlara erişmek için dahili Chrome ayarlarından bazılarını düzenlemeniz gerekir. Bunu yapmak için tarayıcı adres çubuğuna chrome://flags yazın, açıkçası önce uygulamayı Apple Store üzerinden güncellediğinizden emin olun. Enable-tam sayfa-ekran görüntüsü ve etkin-gizli-kimlik doğrulama-ios için arama yapıldığında. Çalışmaları için tarayıcıyı yeniden başlatmanız gerekecek.

Gizli FaceID seçeneği, bayraklar ekranından etkinleştirdikten sonra ayarlar, gizlilik menüsünde etkinleştirilebilir. Ekran görüntüsü modu, bir web sayfası ekran görüntüsü alır almaz kullanılabilecektir, görünen iOS önizlemesine basmanız yeterlidir; ekranın üst kısmında tam sayfa seçeneğini göreceksiniz.


Ayrıca, chrome://dino adresine gitmeyi ve Google'ın zıplayan dinozor oyununun yeni Olimpiyat sürümünü oynamayı unutmayın. Normal oyun sırasında bir alev alın ve Dino tarafından temsil edilen bir sürü farklı sporla mini oyuna taşınacaksınız. Yine de çok fazla bir şey beklemeyin, hemen hemen aynı oyun, ancak biraz farklı görünümleri var.

Google Chrome Dino oyunu


(İmaj kredisi: Gelecek)