Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Google Chrome, Microsoft Edge'i radikal yükseltmeyle öne çıkarıyor

Google Chrome, Microsoft Edge'i radikal yükseltmeyle öne çıkarıyor

Google Chrome, bugün kullanımda olan en güçlü, özellikli tarayıcılardan biridir - ancak mükemmel olmaktan uzaktır.


İşte bu nedenle Google, altını çizmeye devam ediyor ve her yıl birden çok kez güncelleme yayınlıyor.

Ve en son güncellemenin blog notlarında ayrıntılı olarak belirtildiği gibi, tam olarak şurada okunabilir:resmi Chromium blogu, Chrome kullanıcılarının bu sefer sabırsızlıkla bekleyebileceği iki büyük yeni iyileştirme, Sekme Kısma ve Profil Kılavuzlu Optimizasyondur.

Bu ne anlama geliyor? Basit bir ifadeyle bu, Google Chrome'da sekmelerin yüklenmesinin artık eskisinden yüzde 10'a kadar daha hızlı gerçekleşeceği anlamına geliyor.

Tab Throttling bunu, halihazırda açık olan ancak şu anda arka planda kullanılmayan diğer sekmelerden ortak kaynakları toplayarak, böylece hızı artırarak ve ayrıca pil ve bellek tasarrufu sağlayarak yapar.


Profil Kılavuzlu Optimizasyon, Chrome kodunun performans açısından kritik bölümlerini optimize ederek, kodun daha hızlı çalışmasını sağlayarak ve genel görevlerin önceliklendirilmesine izin vererek buna yardımcı olur.

Kısacası, Chrome daha hızlı ve daha verimli hale geliyor ve bunu Microsoft Edge'in yeni sürümünü kontrol altında tutmak için yapması gerekiyor. Bu güncelleme şimdi Chrome Beta kanalına geliyor.


Bu güncelleme takip ediyorbu yıl temmuzda bir taneChrome, kullanıcıların kötüye kullanım amaçlı bildirim pop-up'ları tarafından kandırılmamasına yardımcı olmak için tasarlanmış yeni 'daha sessiz bildirimler kullanıcı arayüzünü' tanıttı.

Google Chrome'da bildirimleri engelleme hakkında daha da fazla bilgi edinmek ister misiniz? Pingtwitter sizi kendiWeb bildirimleri nasıl kapatılırkılavuz.


Günün en iyi Google Pixel 4 XL fırsatları Planları Unlocked Mint Mobile USHiçbir sözleşme Google Pixel 4 XL (64 GB) 949 ABD dolarıön ödeme25 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler12 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Google Pixel 4 XL (64 GB) 949 ABD dolarıön ödeme20 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler8 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Google Pixel 4 XL (64 GB) 949 ABD dolarıön ödeme15 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler3 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
  • En iyi telefonlar
  • Black Friday fırsatları İngiltere: süper indirimli alışveriş yapın