Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Google Chrome, güvenliği ihlal edilmiş şifreler için hızlı bir düzeltme sağlar

Google Chrome, güvenliği ihlal edilmiş şifreler için hızlı bir düzeltme sağlar

Google, güvenlik konusunda ciddidir ve yeni Google Duplex aracı, şifreleri güncellemeyi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Bu haftalardaGoogle G / ÇÇoğu sunum, ürün yelpazesinde kötü amaçlı yazılım, istenmeyen e-posta ve siber saldırılara daha fazla odaklanılarak şu veya bu şekilde konuya geri döndü. Ancak dijital güvenliğiniz için en büyük risk, basit bir şeyden kaynaklanır: şifreniz.


Olayların çoğu, ya doğrudan keşfedilerek ya da birden çok sitede aynı parolanın kullanılması yoluyla, güvenliği ihlal edilmiş parolalar aracılığıyla gerçekleşir. Google'ın önerilen şifreler aracı artık yarım milyar kişi tarafından kullanılıyor veiki adımlı kimlik doğrulamaartık tüm Google hesapları için varsayılandır.

Günlük hayatımızda yüzlerce site için şifreler kullanıyoruz ve bunlara ayak uydurmak zor – bir şifre yöneticisi kullanıyor olsanız bile. Google'ın Şifre Yöneticisi'ndeki en son güncellemesi, şifrelerinizi kontrol etmenin ve basit bir tıklamayla güncellemenin bir yolunu sunar.

Google, şifrelerinizden birinin güvenliğinin ihlal edildiğini tespit ederse veya güncelleme zamanının geldiğini düşünüyorsanız, giriş bilgilerinizin altındaki Şifre Değiştir düğmesini tıklamanız yeterlidir. Google Duplex aracı daha sonra web sitesine gidecek ve şifreyi sizin için değiştirecek ve bu, önerilen bir şifreyi veya kendi seçiminizi kullanmanıza izin verecektir.

Duplex aracı, 2019'dan beri Google tarafından sinema bileti satın alma, randevu alma ve doğrudan Google'dan yemek siparişi verme gibi görevler için kullanılıyor. Web sitesinde çevrimiçi sipariş sistemi yoksa, mekanları arayabilir ve sizin için randevu alabilir.


Sistem Chrome ve Android'de çalışır, bu nedenle dizüstü bilgisayarınızda ve telefonunuzda koruma altında olursunuz ve web sitelerinin her birini kendi başınıza ziyaret etmekten çok daha kolay ve hızlıdır. Bu, eski, güncelliğini yitirmiş veya güvenliği ihlal edilmiş parolaları dakikalar içinde hızla güncelleyebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, Google'ın önerdiği güçlü şifreleri kullanarak, gelecekte birden fazla hesabı etkileyen tek bir güvenlik ihlali riskini ortadan kaldırırsınız.

Günümüzün en iyi Chromebook Dizüstü Bilgisayar fırsatlarıHP Chromebook 14 Intel... Walmart 149,99 $ Görünümİndirimli Fiyat HP - 14' Chromebook - Intel... En İyi Satın Al 279 $ 159 $ Acer Chromebook'u Görüntüle Spin 311... Amazon 205,99 $ Önerilen Satıcıyı Görüntüle HP Chromebook - 14a-na0010nr HP (ABD) 229,99 $ Daha Fazla Fırsat Göster 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için her gün