Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Google Chrome sonunda bilgisayarınızı yavaşlatmayı bırakacak

Google Chrome sonunda bilgisayarınızı yavaşlatmayı bırakacak

Google Chrome 89 burada ve Windows ve Mac kullanıcıları için büyük performans iyileştirmeleri getirecek şekilde ayarlandı.


Google Chrome 89'da Google, popüler tarayıcısında Windows 10'daki performansını artırması gereken yeni bir özelliği etkinleştirdi. Bu özellik, web sayfalarının daha hızlı yüklenmesini sağlamalı, RAM kullanımını önemli ölçüde azaltmalı ve işlemcinizin güç yönetimini artırmalı, bu harika herhangi bir zamanda birden fazla web sayfasını hokkabazlık yapan küresel evde çalışma kurulumları için haberler.

Yeni özellik, işletim sisteminizdeki kaynak yönetimini iyileştirmek için gelişmiş bir bellek ayırıcı kullanır ve bilgisayarınızın RAM'indeki yükü azaltır.

Chromium'a göreBlog, tarayıcı işleminde %22'ye varan herhangi bir bellek tasarrufu görülmüştür. Benzer şekilde Google, güncellemenin tarayıcının oluşturucusunda %8'e ve makinenin GPU'sunda %3'e varan oranda başka azalmalar sağladığını söylüyor.

Bu bellek geliştirmeleri, macOS'a da yayılacak; özelliğin, fanların aşağıdaki gibi cihazlarda daha sessiz çalıştığını görmesi önerilir.Apple MacBook Pro (2020), arka plan sekmeleri CPU'yu uyandırmayacağından. Bu nedenle Chrome daha az CPU kullanır ve bu da pil ömründe yaklaşık 1,25 saat önemli artışlara ve önyükleme için daha fazla bellek tasarrufuna neden olabilir.


Bu değişiklikler Windows için Chrome 89 ile birlikte kullanıma sunuluyor ve Android de özelliği alacak şekilde ayarlandı, bu da şu anlama geliyor:en iyi Android telefonlarperformansta da bir artış görebilir.

Diğer haberleri takip edersekme yönetimi iyileştirmeleriAndroid Chrome ve Google Chrome'dakaydırılabilir sekme şeridibu, tarayıcının sekmelerle dolmasını engeller.


Kaynak:Windows En Son