Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Google, lansmandan sonraki beş yıl boyunca Nest cihazlarını desteklemeyi taahhüt ediyor

Google, lansmandan sonraki beş yıl boyunca Nest cihazlarını desteklemeyi taahhüt ediyor

Google nihayet, Google Nest ürünleri ailesi için desteği sürdürmenin neresinde olduğunu netleştirdi ve lansmanından sonra 'en az beş yıl boyunca' cihazları için güncellemeler sunmayı taahhüt etti. Ayrıca, markalaşma konusundaki kafa karışıklığı suları biraz bulandırdıktan sonra, sürekli değişen dizisindeki hangi gadget'ların bu şemsiyenin altına düştüğünü açıkça ortaya koydu.

Haberler, bir Google Nest güvenliği ve gizlilikle ilgiliBlog yazısı. İçinde Google, Nest cihazlarının lansman tarihinden en az beş yıl sonra 'kritik sorunları ele alan' otomatik yazılım güvenlik güncellemeleri sağlayacağını söylüyor. Google Nest cihazlarının listesini kontrol etmek isteyebilirsiniz, şimdi şirket bunları kendi sitesinde listeledi.Destek sayfası, sizinkinin destek süresinin eşiğinde olup olmadığını görmek için.

Listeyi gözden geçirerek, bazı ürünlerin garantili destek süresinin sonuna yaklaştığını fark edeceksiniz; örneğin Google Home akıllı hoparlörü, yıl sonunda beş yıl sonra geliyor. Kompakttaki saatGoogle Ana Sayfa Minive durdurulanGoogle Ana Sayfası Maks.aynı zamanda uzaklaşıyor, çünküArs TeknikGoogle, onlar için güncellemeleri uygulamaya devam etmeyi seçmedikçe, destek penceresinin gelecek yılın sonunda kapanacağına dikkat çekiyor.

Sınırlı destek penceresi kesinlikle Google'a özel değil, ancak şirketin ev güvenliğinden çıkmasıyla, evlerini Google'ın cihazlarıyla donatmış müşteriler için bu pek de iyi bir haber olmayacak.


Bunun sizi kontrol etmekten alıkoymasına izin vermeyinen iyi Google Nest fırsatlarışu anda mevcuttur – ancak güncellemelerin ürünün piyasaya çıkış tarihinden beş yıl sonra durabileceğini unutmayın.