Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Google, iOS uygulamalarını güncellemeyi durdurdu ve bu kötü

Google, iOS uygulamalarını güncellemeyi durdurdu ve bu kötü

Google, Uygulama Gizlilik Etiketleri'ni uygulama paketinde kullanıma sunmayı kabul etmesine rağmen, en büyük uygulamalarının çoğunda hala gizlilik bilgileriyle ilgili bir güncelleme bulunmuyor.

Apple, geliştiricilerin App Store kurallarına uymasını sağlamak için geçen yıl etiketleri tanıttı. içinde söz verdiiOS 14, iOS 14.3'te uygulanmadan önce, gizlilik etiketleri geliştiricileri, uygulamanın kullanıcıdan hangi verileri aldığını açıklamaya zorlayan etiketler - uygulama şeffaflık etiketleri - sağlamaya zorlar.

Ancak Google, etiketleri iOS uygulamalarına eklemek için çok geç kaldı; Hatta Gmail uygulaması, uzun süredir güncellenmediği için en son güvenlik özelliklerine sahip olmadığına dair bir uyarı bile veriyor.

Techmeme editörü tarafından belirtildiği gibi,Spencer Günlük, büyük uygulamalar henüz etiketleri almadı. Gmail uygulamasının 6.0.201115 Sürümü, Gmail'in Apple'ın iPhone ve iPad'inde kullanılabilen tek sürümüdür.iPhone 12, onunApple iPad Air (2020), ve en sonApple iPad Pro (2020)- ancak bu Gmail sürümü 1 Aralık'tan beri güncellenmedi.


Peki, bekleyiş nedir? Google, bu yılın başlarında Apple'ın etiketlerini çiğneme niyetinde olmadığını, bunun yerine uygulama paketini yeni gizlilik etiketleriyle geriye dönük olarak güncellemeyi planladığını belirtti. Ancak hala amiral gemisi uygulamalarına yönelik herhangi bir güncelleme yapılmadı.

Şimdi spekülasyonlar, Facebook gibi diğer şirketlerin aldığı eleştiriler nedeniyle Google'ın durabileceğini gösteriyor, ancak bu doğrulanmadı. Dailey, blogunda, Google'ın gecikmesinin, etiketlerin uygulamalarının hangi izinleri istediğini açıklamadan önce veri toplama yöntemlerine 'hizmet vermesi' olabileceğini ekliyor.


Google'ın geciktirdiği iddialarda kesinlikle haklılık payı var gibi görünüyor; Bir teknoloji blog yazarı olan John Gruber, Aralık ayının başından bu yana henüz güncelleme almayan Google'ın iOS uygulamalarının kapsamlı bir listesini hazırladı.Cesur Ateş Topu).

Gizlilik fırtınası göz önüne alındığında bu iyi bir görünüm değil.bazı teknoloji devlerini sakatlamak. Hem Signal hem de Telegramen iyi WhatsApp alternatifleriuygulamaların kullanıcı tabanları ile serpintiden yararlandıboyut olarak balon.


Google'ın iOS uygulamalarına Uygulama Gizliliği etiketlerini eklemesinin neden bu kadar uzun sürdüğü bir gizem olmaya devam ediyor. Şirket, bizim seçimimize göre çalışabilen Android uygulamalarını güncellemeye devam ettiğinden beri daha da şaşırtıcı.en iyi Android telefonlar. Belki de Google'ın yansıtmak istediği kadar şeffaf olmadığını gösterir; Bununla birlikte, Apple'ın etiketlerini ekleyerek daha fazla görünürlük elde edene kadar hiçbir şey kanıtlanamaz.

Kaynak:spencerdayley