Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Google Home Hub incelemesi: Google'ın gelişen akıllı evinde bir sonraki adım

Google Home Hub incelemesi: Google'ın gelişen akıllı evinde bir sonraki adım

Pingtwitter'ün Google Home Hub incelemesine hoş geldiniz - ve girişin hemen dışında, bu incelemenin orijinal olarak yazıldığından beri, Home Hub'ın Nest Hub olarak yeniden markalandığını söylemeliyiz. Yine de tam olarak aynı cihaz.

SonraAmazon Echo Gösterisi, Google Home Hub neredeyse kaçınılmazdı: aGoogle evibir ekran takılı akıllı hoparlör. Ancak ekstra ekran (ve ekstra maliyet) zahmete değer mi? Kesin Google Home Hub incelememizde bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız.

Eviniz için iyi bir satın alma olup olmadığını anlamak için birkaç haftadır Google Home Hub üzerinden müzik sorguluyor, test ediyor ve çalıyoruz. Tam olarak hangi özelliklerin sunulduğunu ve nasıl çalıştıklarını bilmek istiyorsanız, ayrıntılı bilgi için okumaya devam edin.

Google Home Hub: fiyat ve çıkış tarihi

Google Home Hub incelemesiGoogle Home Hub'ı (şimdiki Nest Hub) yazarken 79,99 £ karşılığında doğrudan Google'dan alabilirsiniz, ancak fiyat düşüşü uzun sürmeyebilir - Ekim 2018'de piyasaya sürüldüğünde 139 £ 'dan başladı. Tebeşir, kömür, su ve kum, alttaki hoparlör ünitesi için seçtiğiniz renklerdir.


Biraz farklı veya biraz daha büyük bir şeyin peşindeyseniz,Lenovo Akıllı Ekran. Yerleşik Google Asistan destekli yazılımla tamamen aynıdır, ancak daha büyük bir hoparlör ve 8 inç veya 10 inç ekranla birlikte gelir.

Daha büyük olanı da varGoogle Nest Hub Maks.temelde daha büyük bir Nest Hub'ı ve yakın zamanda piyasaya sürülenGoogle Nest Audio(bu size gelişmiş ses sağlar ancak görüntü sağlamaz).


Günün en iyi Google Home Hub fırsatları Google Home Hub Charcoal JD Williams £ 59.99 Google Nest Hub'ı Görüntüle - Charcoal Ebuyer£ 79 GörünümAna Hub? Chalk Currys PC World 79,99 £ Google Estelle Ana Merkezini Görüntüle - Sand Amazon Prime 139 £ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Google Home Hub: donanım ve tasarım

Google Home Hub incelemesi

Google kendi donanımını yeniden üretme konusunda ciddileşmeye başladığından beri - yaklaşık olarakilk Pixel telefon2016'da - minimalist bir estetik çekiciliğe sahip cilalı cihazları ortaya çıkarma konusunda giderek daha iyi ve daha iyi hale geldi. Google Home Hub, göze hitap eden kompakt ve zarif bir görünümle bu trendi takip ediyor.

Aynı zamanda çoğu ev ofise, yatak odasına ve mutfağa uyacak bir tasarım - Google Home Hub'ın aslında yerinde görünmediği bir oda bulmakta zorlanacaksınız. Hoparlörün ekran için bir temel olarak ikiye katlanma şekli, sonuç olarak biraz ses kaybı olsa bile gerçekten iyi çalışıyor.

Gerçek hayatta 7 inçlik dokunmatik ekran beklediğimizden daha küçüktü, ancak belki de beklentilerimiz yanlıştı. Sonuçta bu, şu anda piyasadaki en büyük akıllı telefonlardan sadece biraz daha büyük, bu nedenle ekran boyutu açısından iPad Pro gibi bir şey alacağınızı düşünmeyin.


Bu, Google Home Hub'daki ayrıntıları görmek için oldukça yakın olmanız gerektiği anlamına gelir: YouTube oynarken çok önemli değil, ancak takvim randevularınızı kontrol etmeye çalışıyorsanız çok önemlidir. Bu gerçekten bir tercih meselesi, ancak ekranın bir veya iki inç daha büyük olmasını istiyoruz - ve Google gerçekten de şimdi bir model başlattıdaha büyük bir ekrana sahip.

Tasarım, yapı kalitesi, ekran keskinliği vb. Açısından Google Home Hub'da hata yapamazsınız. Ses performansı, bir Google Home Mini ile standart bir Google Home arasında bir yerdedir - podcast'ler ve film diyalogları için iyi, müzik için yeterince iyi, ancak Sonos hoparlörlerinizi sadakat payına düşmek istemenize neden olma ihtimali düşük.

Google Home Hub: Google Asistan ve yazılım

Google Home Hub incelemesi

Telefonlarda, TV'lerde ve akıllı hoparlörlerde de bulunan Google Asistan hakkında çok fazla ayrıntıya girmeyeceğiz. Bilgiyi ortaya çıkarmada ve hayatlarımızı bizim için düzenlemede gitgide daha iyi olmaya devam eden dijital asistan uygulamasıyla ilgili bazı deneyimleriniz olabilir.

Soru şu - bir ekran almanın ne gibi faydaları var? Örneğin, hava durumu tahmini ve seyahat süreleri hakkındaki cevaplar bilgilendirici ve iyi tasarlanmış grafiklerle gelir ve yaklaşan programınızı sorarsanız, randevularınıza bakmak, size okutmaktan çok daha kolaydır.

Ardından, YouTube ve Google Fotoğraflar'ın beğenileri var ve bunlar ekrandan tam olarak yararlanabiliyor. Yalnızca 7 inç boyutunda, bu gerçekten bir filme yerleşmek için uygun bir cihaz değil, ancak bazen kullanışlı oluyor. Ekran, kullanışlılığına ek olarak bir Chromecast gibi çalışır (hemen yayınlayabileceğiniz herhangi bir uygulama Google Home Hub ile çalışabilir).

Spotify gibi yalnızca sesli uygulamalar için bile, ses seviyesini ayarlamak, parçaları atlamak vb. İçin ekran kontrolleri alırsınız - bu, 'hey Google, sonraki parça' veya 'hey Google, sesi yüzde 50'ye ayarla' demekten daha uygun bir çözümdür ( yine de yapabilirsiniz). Google Home Hub ile birkaç gün geçirdikten sonra, Google Home Mini'ye geri dönme zorunluluğu oldukça sınırlayıcı geldi.

Google Home Hub incelemesi

Elbette akıllı hoparlörlerinizi kullanma şekliniz farklı olabilir - ekrana ihtiyacınız olmayabilir ve Google Home Mini'nin Google Home Hub fiyatının yarısından daha düşük olduğunu unutmayın - ancak paramız için ekranın değeri Ekstra nakit, bir sürü video izlemeyi planlamıyor olsanız bile.

Akıllı ev cihazlarını kontrol etmek, bir ekrana sahip olmanın gerçekten yardımcı olduğu başka bir senaryodur. Herhangi bir Google Home hoparlörüne 'ışıkları kapatmasını' veya 'yatak odası ışığını yüzde 50 parlaklığa ayarlamasını' söyleyebilirsiniz, ancak bir Google Home Hub ile bu cihazları ve renklerini ve parlaklık seviyelerini ekranda görebilirsiniz. Ayarları değiştirmenin yanı sıra konuşmaya dokunma seçeneğiniz de vardır.

Google Asistan, daha akıllı ev kiti ile entegrasyonlar veya komutlarınıza nasıl yanıt vereceğiniz konusunda daha akıllı hale gelmeye devam ediyor. Zamanlayıcılar ve alarmlardan spor skorlarına ve haber brifinglerine, basit oyunlar oynamaya kadar, yetenekleri her zaman genişliyor.

Dikkat etmemiz gereken bir şey, Home Hub'ın görünürde gizlilik nedenleriyle üzerinde kamerası olmadığıdır. Tek yönlü görüntülü görüşmeler ve sesli aramalar desteklense de, Google Duo aracılığıyla Ana Merkez üzerinden iki yönlü görüntülü görüşme yapamayacağınız anlamına gelir.

Google Home Hub'ı kurmanızın bir nedeni şudur:Nest güvenlik kameralarıKurulum - bu beslemeleri Ana Hub'da almak, ister dokunmatik ekranı ister sesinizi kullanın, çok basittir, bu nedenle zaten kısmen Google destekli akıllı bir ev inşa etmek istiyorsanız, bir sonraki adım barizdir.

Google Home Hub: karar

Google Home Hub incelemesi

Google Home Hub'ı özetlemek zor. Bir yandan, ekran herhangi bir ciddi video izleme için çok küçük ve hoparlör herhangi bir ciddi müzik dinleme için çok küçük ve genel paket, temel işlevler açısından bir Google Home hoparlöründen daha fazlasını sunmuyor.

Öte yandan, ekran genellikle kullanışlıdır - ister belirli bir şehrin ne kadar uzakta olduğunu bilmek isteyin, ister yaklaşan programınızı isteyin, yaptığınız hemen hemen her sesli komut veya istek bu ekrandan yararlanabilir. Hemen hemen her uygulamadan ve ekrandaki kontrollerden kolay video oynatma anlamına gelen Chromecasting özelliklerini ekleyin ve Google Home Hub çok daha çekici görünüyor.

Google Home Hub'ı gerçek bir hub olarak kullanıyorsanız - akıllı ev cihazlarını kontrol ederken ve ona video ve ses gönderirken olduğu gibi - o zaman paranızın tam karşılığıdır. Zaten kurulu bir Google Home Mini'niz varsa ve ihtiyacınız olan her şeyi yapıyorsa, yükseltme buna değmeyebilir.

Kendi başına çekilen Google Home Hub, tatil resimlerinizin slayt gösterisinden en sevdiğiniz podcast'in en son bölümünü çalmaya kadar sizin için yapabileceği çok çeşitli şeyler sayesinde gerçekten etkileyicidir. Home Hub'ın cazibesinin anahtarı, zaten gerçekten kullanışlı olan ve her geçen gün daha iyi olmaya devam eden, her ay daha fazla özellik ve daha fazla entegrasyon ekleyen Google Asistan'dır.

Google'ın ideal dünyasında, bir odada bir Home Hub'a ve evin etrafına dağılmış Ev hoparlörlerine sahip olursunuz ve bu, Google destekli akıllı bir evin merkezi olarak Home Hub'ı kullanmanın en iyi yoludur. İhtiyaçlarınız daha az iddialıysa ve şu anda akıllı evler veya Google ile her şeyi yapmaya hazır olduğunuzdan emin değilseniz, daha küçük (ve daha ucuz) başlamanın hiçbir zararı yoktur.

  • Google Home Hub vs Amazon Echo Show: en iyi akıllı ekranlar, başa baş