Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • Google Home artık Birleşik Krallık'ta birden fazla kullanıcıyı destekliyor: bilmeniz gerekenler burada

Google Home artık Birleşik Krallık'ta birden fazla kullanıcıyı destekliyor: bilmeniz gerekenler burada

ABD'deki lansmanının ardından, Google Home artık bugün itibariyle Birleşik Krallık'ta birden çok kullanıcıyı destekleyebiliyor.

Açıkçası hepimiz farklı konuşuyoruz ve böylece Google Asistan, çeşitli sesleri ayırt ederek onunla kimin konuştuğunu tanıyabilir. Bu, gerçekte kim olduğunuzu söylemek zorunda kalmadan kendi kişisel oynatma listelerinize, işe gidip gelme zamanına, takvime ve daha fazlasına ulaşabileceğiniz anlamına gelir.

Daha fazlasını okuyun: Google Home Hub incelemesi: Google'ın gelişen akıllı evinde bir sonraki adım

Google Ana Sayfanıza altı adede kadar kullanıcı ekleyebilirsiniz.


  • Siri, Google Assistant, Cortana, Alexa: AI asistanlarının savaşı

Google Home birden çok kullanıcıyı nasıl tanır?

Hepsi kurulumla ilgili. Hesabınızı bir Google Home hoparlörüne ilk kez bağladığınızda, cihaz sizden 'Ok Google' ve 'Hey Google' ifadelerini ikişer kez söylemenizi ister.

Bu ifadeler daha sonra sesinizin belirli özelliklerini algılayabilen bir sinir ağı tarafından analiz edilir. Bu, başka biri konuşursa, Google Home'un sen olmadığını anladığı anlamına gelir.


Aslında, Google Home'a ​​her 'Ok Google' veya 'Hey Google' dediğinizde, sinir ağı sesinizin sesini önceki verileriyle karşılaştırır, böylece konuşup konuşmadığını anlayabilir. Bunu yapmak için buluta bağlanması gerekmez, bunların hepsi cihazınızda milisaniyeler içinde yapılır.

Birden çok kullanıcıyı Google Home'a ​​bağlama

Birden fazla kullanıcıyı etkinleştirmek için önce iOS veya Android için en son Google Home uygulamasına sahip olduğunuzdan emin olun.


Bugünden itibaren & ldquo; çoklu kullanıcı mevcuttur & rdquo; yazan bir kart göreceksiniz. daha sonra dokunabileceğiniz uygulamayı açtığınızda.

Çoklu kullanıcı kartını görmezsem ne olur?

Bir kart görmüyorsanız, bağlı tüm cihazlarınızı görmek için sağ üstteki simgeyi tıklayın.

Listede Google Ana Sayfanızı gördüğünüzde, & ldquo; Hesabınızı bağlayın & rdquo; ı seçin. Oradan, Asistanınıza kimin konuştuğuna bağlı olarak eşiniz, aile üyeniz veya oda arkadaşınız değil, siz olduğunuzu ve tam tersini anlamasını öğreteceksiniz.

Google, kişiselleştirilmiş müzik ve işe gidip gelme gibi belirli özellikler için uygulama içinden de tercihlerinizi ayarlamanız gerektiğini söylüyor.


Şimdi neden kontrol etmiyorsunuz: Apple HomePod, Amazon Echo ve Google Home