Close

Google Home incelemesi: Amazon Echo'yu yeniyor mu?

Google Home fırsatları Google Ana Sayfası - Smart Speaker BT Mağazası 59 TL Amazon UK'yi Görüntüle

Google Home, modern teknolojinin sesle kontrol edilen bir mucizesidir.


Ona sorular sorabilirsin ve o cevap verecektir. Müzik çalmasını sağlayabilirsiniz. Haber başlıklarına ve kendi takviminize erişebilirsiniz. Çok pahalı bir mutfak saati ve saati olarak kullanabilirsiniz. Bulutun gücünden ve geliştiricisinin bilgisinden yararlanan dijital, kişisel asistanınızdır.

Daha fazlasını okuyun: Google Home Hub incelemesi: Google'ın gelişen akıllı evinde bir sonraki adım

Ayrıca Google'ın, Google Home'daki fiyatları aşağı çekebileceğini de belirtmek gerekir.Kara Cuma indirimleri.

  • Bekle, kimse bunu daha önce yapmadı mı? OkuyunAmazon Echo incelemesi
  • Ve onlar da aynı şeyi ama çok daha ucuza yapmadılar mı? OkuyunAmazon Echo Dot incelemesi

Evet, Google Home, 'Alexa' ses asistanı ile tartışmasız Amazon Echo'ya çok benzer bir ürün.


Bana göre ikisi, temel işlevsellik ve performans açısından neredeyse ayırt edilemez. Bununla birlikte, Echo şu anda açıkça çok daha fazlasını yapıyor - ancak önümüzdeki 12 ay içinde değişeceğinden oldukça eminim.

Bu, bu incelemenin kısa versiyonunun şu olduğu anlamına gelir:Şu anda evinizde gerçekten müzik çalmak, mutfak zamanlaması yapmak, hava durumu anlatmak, Spotify uyumlu yapay zeka istiyorsanız, Amazon Echo'yu edinin.


Diğer bir deyişle, Google'ın Google Müzik ve Chromecast eko sistemine zaten derinden yatırım yapmadığınız ve ayrıca Netflix'i kullanmadığınız sürece. O zaman bile, muhtemelen Alexa ile daha iyi durumdasınız (ya da şimdilik rahatsız etmiyorsunuz, erken benimseyenler her iki cihazın tuhaflıkları ile boğuşurken).

Google Home: ne işe yarar?


Burada yetişme oynuyorsanız ve Alexa'nın kim olduğu veya bir ev yapay zekasının ne yapabileceği hakkında hiçbir fikriniz yoksa, işte gömülü versiyon.

Google Home, sözlerinizi anlayabilen ve makul bir dizi sipariş, soru ve isteklere yanıt verebilen bir dinleme ve konuşma cihazıdır. Mikrofonunun sesini özellikle kapatmadığınız sürece her zaman 'işitiyor', ancak siz 'Hey, Google' veya 'Tamam, Google' diyene kadar aslında 'dinlemiyor'.

İOS'taki Siri'ye veya Android'deki Google Assistant'a büyük ölçüde benzer, ancak zarif evinizde yaşayan bir hoparlörde yerleşiktir. Bu, her zaman açıkta olduğu ve yerleşik bir çok mikrofona sahip olduğu için dinlemede daha iyi olduğu anlamına gelir.

Ayrıca yanıt vermede daha yüksektir ve cep telefonunuzdan daha iyi bir müzik hoparlörü olarak çalışır.


Temel işlevler arasında müzik çalma (YouTube Müzik, Spotify ve çeşitli radyo uygulamaları desteği ile), haberlerin, sporların ve hava durumunun başlık görünümü (The Guardian, Telegraph ve Sky gibi özellikler dahildir) ve mutfak zamanlayıcısı ve saat gibi davranmaktır. .

Google Home size günlük randevularınızı da söyleyecektir, bunu Google Takviminizle senkronize ettikten sonra, her tür trivia sorusunu yanıtlamak için Google aramayı kullanın, Google Chromecast üzerinden Netflix filmleri oynatın ve kontrol edinbüyüyen akıllı ev ürünleri yelpazesiPhilips Hue ampuller ve Nest termostatlar dahil.

Google Home: kurulum

Kurulum çok kolay. Ev uygulamasını indirin, cihazınızı açın, talimatları izleyin ve Google Home, Wi-Fi, Google hesabınıza ve Netflix ve Spotify gibi cihazlarınıza anında bağlanacaktır.

Google Home'a ​​sesinizin neye benzediğini öğretmenize gerek yoktur, sadece hemen alır. Eh, yine de benim havalı tonlarımda işe yaradı ve sözde Cornwall'dan Hebrid'lere aksan açısından işe yarıyor.

Hesap kurulumu, oturum açma bilgilerinizi ve parolalarınızı hecelemek yerine uygulama aracılığıyla yapılır. Yol boyunca gerçekten herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Şimdi kuşkusuz, kurulumun bu kadar hızlı ve basit olmasının bir parçası, Google Home'un şu anda çok fazla şey yapmamasıdır.

Amazon Echo ile temel bilgiler tamamlandıktan sonra, Uber çağırmaktan paket sipariş vermeye kadar her şeye ses kontrolü ekleyerek çok çeşitli farklı 'eylemlerden' (esasen uygulamalar) herhangi birini eklemeye geçebilirsiniz.

Google Home: tasarım

Hey, bu güzel bir şey.

Sekiz renk tabanıyla, Google Home tartışmasız Amazon Echo'dan daha iyi görünüyor. Her şeyi bu şekilde karakterize etmeyi seviyorsanız, muhtemelen biraz daha 'kadınsı' görünüyor.

Estetik konusunda kendi kararınızı verebilirsiniz, ancak Google'ın sunduğu teklifin Amazon'un pazar liderinden daha seksi bir canavar olduğunu söyleyebilirim. Üst yüzeyinde renkli ışıkların görünme biçimi de Echo'nun daha agresif, dönen neon halkasından daha hoş.

Öte yandan, daha küçük Amazon Echo Dot, Google Home'dan çok daha sağduyulu. VeGoogle Home Minien iyi görünen şey olabilir.

Google Ana Sayfası: performans

Google Home birçok yönden oldukça fütüristik ve bir dahinin eseridir.

Bu yüzden, Amazon Echo ile son üç aydır yaşadıktan sonra, Home'u oldukça sıkıcı bulduğumu söylediğimde korkunç bir şekilde yorgun olduğumu hissediyorum. Çünkü aslında aynı ürün, ancak bir Amazon'dan ziyade bir Google arka uç ile.

Çoğu zaman sesli komutları doğru bir şekilde duyar ve bunlara yanıt verir - tıpkı Alexa gibi - Spotify veya kendi marka müzik mağazasından dünyadaki tüm müzikleri çalar - tıpkı Alexa gibi - ve kesinlikle harika bir mutfak zamanlayıcısıdır - tıpkı Alexa.

Ayrıca Alexa gibi, bazen sizi yanlış duyuyor - ama o kadar sık ​​değil ki onu pencereden atıyorsunuz - ve çoğu zaman iyi olduğunuzu duyuyor, ancak çok üzgün olduğunu söylüyor, ancak bu konuda size yardımcı olamayacağını söylüyor.

Hava durumunu isteyin ve hava güneşli olacağını bilmenizi sağlayacaktır. Ama polen sayısının ne olacağını sorun ve 'Üzgünüm, buna henüz cevap veremiyorum' diyorsun.

Ev bu durumlarda her zaman 'Bunu henüz yapamam' der. Bunun zamanı gelince işe yarayacağı için mi ortaya çıkacağı yoksa sadece çok sinir bozucu bir etki mi olduğunu bilmiyorum. Hala.

Home'un her seferinde tetikleyici ifadeyi kullanmaya gerek kalmadan bir dizi isteğe 'bağlamsal olarak' yanıt verebilme becerisi çokça yapıldı, ancak bunun için gerçek bir uygulama bulamadım.

Google Home: müzik ve filmler

Home'un Alexa'ya göre açık bir avantajı var, bu da Chromecast'i uyumlu hoparlörlere müzik göndermek için kullanabilmesidir.

Bu belki de aynen böyledir, çünkü bir müzik hoparlörü olarak Echo kadar iyi bir yere yakın değildir. Echo'nun bu bakımdan özellikle harika olduğunu düşündüğümden değil.

Bana göre YouTube Music, Amazon Music Unlimited kadar iyi değil. Amazon'un hizmeti, yalnızca Echo'nuzda kullanmak istiyorsanız, bunun ötesinde fiyatlandırma benzer olsa da, çok ucuzdur.

Amazon'un, çalınan önceki müziğe göre sevdiğim şarkıları seçmede daha iyi olduğunu, herhangi bir sanatçının 'en iyi' parçalarını seçmede daha iyi, türleri ayırt etmede daha iyi, lirik aramalarda daha iyi ve genel olarak daha iyi buluyorum.

Bu, YouTube Müzik'in kötü olduğu anlamına gelmez ve Spotify da desteklenir, ki bu elbette birçok kullanıcı için iyi olmalı.

Echo'nun aksine, Google Home ayrıca Netlfix'ten film ve TV şovları istemenize ve ardından bunları televizyonunuzun HDMI deliğine yerleştirilmiş bir Chromecast dongle aracılığıyla oynatmanıza izin verir.

Şimdi, bunun Amazon'un rakibinden daha iyi olup olmadığı tartışmalı, çünkü sesli arama Alexa aracılığıyla Fire TV yayınlarında destekleniyor (ancak bir Yankı yoluyla değil).

Tanımı gereği, TV'nizin uyumlu bir yayıncıyla birlikte açılması ve bunun çalışması için doğru kanala ayarlanması gerektiğinden, bunun Home için büyük bir avantaj olduğundan emin değilim.

Pek çok Ev AI işlevi gibi, bu da şu anda biraz hantal. Oynamasını istedimRupaul'un Drag Yarışıve şimdiki dizinin ilk bölümünü geçen hafta Netflix'te izlemiş olsam da, 2. bölümü değil, çok uzun zaman önce bir dizinin ilk bölümünü oynadı, Rupaul aslında biraz kadınsı görünüyordu.

İPlayer, BT Sport ve diğerleri için de kendi uygulamaları aracılığıyla destek var, ancak bunları test etmek için henüz zamanım olmadı.

Google Home: akıllı ev kontrolü

Bu, AI uşakları için başka bir önemli alan ve Home'un aplomb ile gerçekleştirdiği bir başka alan, ancak Echo kadar iyi değil.

Ses kontrolü için yeni ürünler eklemek yine inanılmaz derecede kolaydır, ancak aralık, Alexa'nın kaldırabileceğinden çok daha küçüktür ve ürünleri odaya göre gruplamak da bir dokunuş daha zordur.

Hue aracılığıyla aydınlatmayı ve istediğiniz Nest aracılığıyla sıcaklığı kontrol ediyorsa, Home size sunar. Ve adil olmak gerekirse, bu muhtemelen büyük bir kullanıcı kitlesi için yeterli olacaktır.

Hive ve Honeywell ürünleri desteklenir ve Belkin ve TP-Link cihazlarını açıp kapatabilir, ayrıca SmartThings ve Birleşik Krallık'ta daha az bilinen birkaç diğer seriyi kullanabilirsiniz.

Akıllı ev kontrolünün Amazon Echo'yu çok hızlı yakalayacağından% 110 eminim, ancak şimdilik geride kalıyor.

Google Ana Sayfa: karar

Google Home, teknik yetenekleri açısından neredeyse sihirli bir cihazdır, ancak aynı zamanda satın almayı gerekli kılmak için yeterince şey yapmayan bir cihazdır.

Ve eğer Amazon'un Yankısı zaten var olmasaydı, onu öyle bırakırdım.

Alexa ve Echo'dan beriyapmakAncak, Google'ın müzik / Chromecast eko sisteminde diz boyu olmayan kullanıcılar için şu anda Amazon'un yapay zekasını, özellikle de çok ucuz Amazon Echo Dot'u önerdiğimi ekleyeceğim.Takmak için bir hoparlörünüz olduğu sürece.

Home’un Google Arama’ya erişme şekli nedeniyle, soruları yanıtlamada Echo’dan daha iyidir, ancak merakla beklediğiniz kadar büyük bir marjla değil. Diğer birçok yönden, cihazlar ayırt edilemez veya Alexabirazdaha iyi ve Amazon'un cihazında çok daha geniş bir üçüncü taraf uygulama yelpazesi var (üzgünüm, 'beceriler').

Bununla birlikte, 2017 yılının sonlarında bu incelemeyi tekrar kontrol ederseniz, bu durum çok farklı olabilir. Ev yapay zekalarının savaşı daha yeni başlıyor.