Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Google, Workspace'i tüm kullanıcılar için ücretsiz hale getiriyor ve ekstra özellikler getiriyor

Google, Workspace'i tüm kullanıcılar için ücretsiz hale getiriyor ve ekstra özellikler getiriyor

Google Workspace, daha önce ücretli işletme ve eğitim kullanıcılarıyla sınırlı olan Google ürünlerinin eksiksiz koleksiyonudur. Ancak bugünden itibaren tüm Google hesap sahipleri – yani Gmail veya Googlemail hesabı olan herkes – hepsine bedavaya erişebilir.


Daha önce G Suite olarak bilinen Workspace, yalnızca işletmelerin ihtiyaç duyduğu tüm programların bir koleksiyonu olarak değil, aynı zamanda projeler üzerinde gerçek zamanlı olarak ortak çalışmaya ve e-posta ve videodan takvimlere kadar programlar arasında sorunsuz bir şekilde çalışmaya olanak tanıyan tam entegre bir sistem olacak şekilde tasarlanmıştır. ve elektronik tablolar.

Ücretsiz Google hesap sahipleri ana programlara zaten erişime sahipken, arkadaşlarınızla, ailenizle veya kendi insan gruplarınızla ortak çalışma olanağı, kullanıcılara işletme ve eğitim hesaplarıyla sınırlı olan aynı yetenekleri sağlayacaktır.

Google Çalışma Alanı

(Resim kredisi: Google)

Bu erişime ek olarak Google Chat, yeni ve daha kolay bir kullanıcı arayüzü ile Odalarını Alanlara dönüştürecek. Görüntülü sohbet işlevi olan Google Meet, herkesin anketler, canlı altyazılar, toplantı içi sohbet ve el kaldırma gibi gelişmiş özelliklerine erişmesine izin veren yeni bir Yoldaş Modu da dahil olmak üzere daha fazla özellik sunar.


Toplantı sahipleri için denetleme araçları, katılımcıların çeşitli işlevlerin kullanımını sınırlamalarına ve ayrıca bunları sessize almalarına ve açmalarına olanak tanır. Hibrit toplantılar, davet edilenlerin şahsen mi yoksa sanal olarak mı katıldıklarını organizatöre bildirmelerine izin verilerek de karşılanıyor.

Google Workspace'i küçük bir işletme için kullanmak isteyen kullanıcılar için Workspace Individual, akıllı çevrimiçi rezervasyon, profesyonel görüntülü toplantı hizmetleri ve kişiselleştirilmiş e-posta pazarlaması gibi kullanışlı özellikler ekleyen yeni bir abonelik hizmetidir. Bunun nedeni aylık 9,99 ABD Doları (lansman için 7,99 ABD Dolarına düşürüldü), ancak bunun mevcut ücretli seçeneklere ek olup olmayacağı veya bunlardan birinin yerine geçip geçmeyeceği belli değil.


Yeni Google Workspace özelliklerine erişmek için şunları yapmanız gerekir:sohbeti açGmail'de.

  • Bilgisayarınızda Gmail'i açın.
  • Sağ üstte, Ayarlar > Tüm ayarları görüntüle'yi tıklayın.
  • En üstte, Sohbet Et ve Tanış'ı tıklayın.
  • “Sohbet” Gmail'de Sohbet'i açmak veya kapatmak için Google Sohbet'i veya Kapalı'yı seçin.
  • Değişiklikleri Kaydet'e tıklayın.