Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Google Haritalar, işe gidip gelmenizi daha güvenli ve daha keyifli hale getirmek için yeni özellikler alıyor

Google Haritalar, işe gidip gelmenizi daha güvenli ve daha keyifli hale getirmek için yeni özellikler alıyor

Google Haritalar'a, çok kalabalık toplu taşıma araçlarından kaçınmaya istekli insanlara yardımcı olacak bir güncelleme verildi. Birçoğumuz için, küresel pandemiden önce dolu bir tren mutsuzdu, şimdi siz ve diğer insanlar arasına biraz mesafe koymaya çalışıyorsanız, aktif olarak kaçınmanız gereken bir şey.


Google'ın sistemi toplu taşıma kalabalıklığı tahminleri olarak adlandırılıyor ve şu anda 100 ülkede 10.000 toplu taşıma şirketine genişleme sürecinde. Çoğu kullanıcı tarafından gönderilen veya Google'ın AI teknolojisine dayanan çeşitli veriler ve Google Haritalar kullanan kişilerden gelen veriler göreceksiniz. Kısacası, biraz Waze gibi çalışır, uygulamaya sahip kişilerin nerede olduğunu not eder ve bunu tek bir yerde kaç kişinin olduğuna dair bir resim oluşturmak için kullanır.

Google ayrıca toplu taşıma sağlayıcılarının bilgilerinden doğrudan yararlanacak daha sınırlı bir deneme üzerinde çalışıyor. İngiltere'de bazı trenler vagonların ne kadar meşgul olduğunu tespit edebiliyor ve bu veriler insanların trende daha az meşgul bir yer bulmasına yardımcı olmak için kullanılıyor. Bu ülke çapında bir sistem değil, ancak giderek daha fazla şirketler ulaşımı daha akıllı hale getiriyor, bu yüzden zamanla büyümesi gerekiyor. Şu anda New York ve Sidney'de çalışan pilotlar, belirli tren vagonuna kadar doğru olan verileri gösteriyor.

Bu genellikle yoğun zamanlardan kaçınmak isteyen herkes için büyük bir yardımdır. Birçoğumuz için, koltuk almak için 30 dakika ila bir saat beklemek fedakarlığa değer ve pandemi sonrası, terli bir trene sardalya atılmaktan endişeleniyorsanız, bazı işverenler başlangıç ​​saatleri konusunda biraz daha esnektir.

Ayrıca, Google Haritalar çalıştıran ve kullanıcıların konum geçmişini etkinleştirdiği Android cihazlara gelmek, zamanınızı nasıl kullandığınızı görme yeteneğidir. Starbucks'ta hayatınızın ne kadarını boşa harcadığınızın bir dökümünü istiyorsanız, Google bu konuda yardımcı olabilir. Aynı şekilde, öğle yemeğinde ofisinizden ve yakındaki bardan ne kadar süredir keyif aldığınızı görebileceksiniz.


Google ayrıca, hepimiz istemsiz keşişler olmadan önce ziyaret ettiğiniz yerlerin fotoğraflarına ve hatıralarına bakmanıza olanak tanıyan Zaman Çizelgesi'ne Geziler'i de ekledi.