Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Google Haritalar, yeni iPhone widget'larıyla daha fazlasını keşfetmenize yardımcı olur

Google Haritalar, yeni iPhone widget'larıyla daha fazlasını keşfetmenize yardımcı olur

Google dün, iPhone ve iPad için Google Haritalar uygulamasında, Ana Ekrana eklenebilecek widget'lar için destek sunan bir dizi güncelleme yayınladı.


Apple piyasaya çıktığında Ana Ekran widget'ları popülerdiiOS 14. Halihazırda indirilmeye hazır olan yeni güncelleme, iki farklı widget türü için yeni destek sunuyor.

Kullanıcılar, Google Haritalar widget'ını Ana ekranlarına ekledikten sonra iki ayrı widget seçeneği arasından seçim yapabilir. İlk widget, kullanıcıların belirli bir konum için hava koşullarını, trafiği, restoran incelemelerini, mağaza açılış saatlerini ve diğer şeyleri kontrol etmelerini sağlar.

İkinci tür widget, kullanıcıların yakındaki restoranlar ve marketler gibi kişisel konumlarına yakın yerleri bulmasını sağlar. Bu widget'ın aklında erişim hızı vardır ve kullanıcıların’ Örneğin, yakıtları azalıyorsa, bir benzin istasyonu gibi aceleyle bulmaları gerekebilecek yerleri arar.

iOS için Google Haritalar, kullanıcı deneyimini geliştirmek için iki widget ekledi


(Resim kredisi: Google Haritalar blogu)

İkinci tür widget'tan bir başka şık numara, kullanıcılara doğrudan ‌Ana Ekrandan‌ yol tariflerine dokunmalarına olanak tanıyan kolay erişilebilir bir arama arayüzü sunarak, kullanıcılara ev yol tariflerine yıldırım hızında erişim sağlama yeteneğidir.

Google Haritalar muhtemelenen iyi iPhonenavigasyon uygulaması diğer servislerle karşılaştırıldığında (ve Apple'ın birinci taraf hizmetlerinden çok daha üstündür)Elma Haritalarıapp.) Google Haritalar widget'ına ‘+’ Bugün Görünümünde veya iPhone'unuzun Ana Ekranında sembolü. indirdiğinizden emin olun.En son sürümYeni widget'ları kullanabilmek için App Store'dan Google Haritalar uygulamasının