Close
  • Ana
  • /
  • Arabalar
  • /
  • Google Haritalar çok daha kullanışlı hale gelmek üzere ve denemek için sabırsızlanıyorum

Google Haritalar çok daha kullanışlı hale gelmek üzere ve denemek için sabırsızlanıyorum

Google kısa süre önce yıllık toplantısında bir dizi yeni Google Haritalar güncellemesini duyurdu.I/O geliştirici konferansı. Popüler harita uygulaması artık kaldırımları ve geçitleri, tekerlekli sandalye erişimine uygun alanları ve trafik ışığı bilgilerini gösterecek. Bu, genel olarak birkaç şeyi belirtmek gerekirse, Google Haritalar genel olarak çok daha fazla ayrıntı göstermek üzere.


Amaç, Google Haritalar'ı sadece sürücüler için değil yayalar için de çok daha kullanışlı hale getirmektir.

Google ayrıca günün saatine ve seyahat edip etmediğinize göre en alakalı yerleri vurgulayarak haritalarını size göre uyarlamaya başlayacak. Bu nedenle, örneğin, New York'ta yaşıyorsanız ve hafta içi sabah 8'de Google Haritalar'ı açarsanız, akşam yemeği mekanları yerine yakınlardaki kafeleri belirgin bir şekilde öne çıkaracaktır.

Bu yeni Google Haritalar deneyiminin kullanıcıların hayatını kolaylaştıracağına şüphe yok, ancak küçük bir sorun var, bu yeni haritalar yalnızca çok sınırlı sayıda şehirde mevcut.

Google, yeni Google Haritalar'ın 2021'de çok daha fazla bölgeye genişletileceğini belirterek, yıl sonuna kadar bunu değiştirmeyi umuyor. Güncellenmiş Google Haritalar verilerini toplam 50 şehrin alması bekleniyor. New York ve LA gibi büyük ABD şehirlerinin yanı sıra Londra gibi dünyanın diğer ülkelerindeki şehirlerin de güncellemeyi almasını bekliyoruz.

Google ayrıca yeni haritaların uygulamanın hem Android hem de iOS sürümünde kullanılabileceğini belirtti.


Yeni güncellemeler daha fazla ayrıntıyla sınırlı değil, ancak arama devi, kullanıcıların hedeflerine daha güvenli rotalar bulmalarına yardımcı olan yeni bir özellik de gösteriyor. Uygulama, sert fren yapılan bölgeleri dikkate alacak ve sorunlu bölgelerden kaçınan bir rota önerecektir.

Daha güvenli rotanın tahmini varış süresi, daha hızlı seçeneğe kıyasla önemli ölçüde artırılmazsa, Google Haritalar'da varsayılan öneri olarak sunulan rota olacaktır.

Bu, direksiyon başında kaza riskini azaltmalıdır.


Bugünün en iyi araba fırsatları: İndirimli Fiyat Nextbase 622GW 4K Dash Cam -... Nextbase 622GW Best Buy $399.99 $319.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Dash Cam 66W,... Garmin Dash Cam 66W Amazon $249.99 $199,99 GörüntüleTüm fiyatları görGarmin 010-02062-00 Araç Kamerası... Garmin Araç Kamerası Mini Amazon $122.99 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?