Close
  • Ana
  • /
  • Yolculuk
  • /
  • Google Haritalar, Android ve iPhone kullanıcılarının bayılacağı bu büyük güncellemeleri alıyor

Google Haritalar, Android ve iPhone kullanıcılarının bayılacağı bu büyük güncellemeleri alıyor

Dünya yeniden daha geniş çapta seyahat edebilmeyi dört gözle beklerken, Google, önümüzdeki haftalarda ve aylarda kullanıma sunacağı Google Haritalar'da bazı heyecan verici yeni yükseltmeleri duyurdu. Bu güncellemelerin yanı sıra Google, Google Haritalar'a 100'den fazla AI destekli iyileştirme getirme yolunda olduğunu söylüyor.


İlk olarak, Google Haritalar, bir telefon kullanıcısının telefon kamerasını çevresine doğrultabileceği ve Google'ın insanların dolaşmasına yardımcı olmak için bir havaalanında 'bir seviye aşağı in' gibi yönergeleri üst üste yerleştirdiği İç Mekan Canlı Görünümünü duyurdu. Önceden Live View yol tarifleri yalnızca dış mekanlarda çalışıyordu, ancak İç Mekan Canlı Görünüm artık Chicago, Long Island, Los Angeles, Newark, San Francisco, San Jose ve Seattle'daki bazı alışveriş merkezlerinde mevcut. Google, özelliğin Tokyo ve Zürih'teki belirli havaalanları, alışveriş merkezleri ve toplu taşıma istasyonlarında 'önümüzdeki aylarda' kullanıma sunulacağını ve daha fazla şehrin izleneceğini söylüyor.

Google Haritalar İç Mekan Canlı Görünümü

Google Haritalar İç Mekan Canlı Görünümü, havaalanlarında ve alışveriş merkezlerinde gezinmenize yardımcı olacak

(Resim kredisi: Google)

Google Haritalar'ın sunduğu bir sonraki yükseltme, hedefinize yakıt açısından en verimli rotayı seçebilmeniz için çevre dostu bir yol tarifi modudur. Çevre dostu rotanın en hızlı hedef rotaya benzer bir yolculuk süresi varsa, Google Haritalar varsayılan olarak eko moduna geçer; aksi takdirde, zamandan tasarruf etmek yerine çevreye öncelik vermek için manuel olarak seçebilirsiniz. Çevre dostu yönergeler, bundan sonra küresel olarak kullanıma sunulmadan önce ABD'ye gelecek.


Google'da ürün direktörü Russell Dicker, 'Gördüğümüz rotaların yaklaşık yarısı için, minimum veya hiç zaman maliyeti olmadan daha çevre dostu bir seçenek bulabiliyoruz,' dedi.Reuters).

Google Haritalar, düşük emisyonlu bölgelerde seyahat ettiğinizi de yakında size bildirecektir – bu tür bölgelerde seyahat etmek için ücret ödemeniz gereken bir araçtaysanız faydalı bilgiler. İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda ve İspanya, Haziran ayında Android ve iOS söz konusu olduğunda bu işlevi alan ilk ülkeler olacak ve bundan sonra daha fazla ülke güncelleme alacak.


Google Haritalar

Google Haritalar hava durumu ve hava kalitesi katmanı alıyor


(Resim kredisi: Google)

Google Haritalar'a gelen bir başka yükseltme de hava durumu ve hava kalitesi katmanıdır (yukarıda gösterilmiştir). Google'a göre, yol tarifi aradığınızda, harita üzerinde güncel, saatlik ve haftalık hava durumu tahminlerini görebileceksiniz. Bu katmanlar, The Weather Company, AirNow.gov ve Central Pollution Board dahil olmak üzere şirket ve kuruluşlardan alınan verilerle desteklenmektedir ve Google, hava katmanının küresel olarak kullanılabileceğini ve hava kalitesi katmanının Avustralya, Hindistan ve ABD'de başlayacağını söylüyor. takip edecek daha çok ülke var.

Yukarıdaki yükseltmelerin tümü, Google Haritalar'ın Android ve iOS sürümlerine gelecek, ancak Google, her yükseltmenin ne zaman kullanıma sunulacağına dair kesin bir zaman çizelgesi açıklamadı, bu nedenle tercih ettiğiniz uygulama mağazasındaki güncellemelere dikkat edin.

Google Haritalar'ın keyfini çıkarmak için yeni bir Android telefona mı ihtiyacınız var? NSSamsung Galaxy S20 FE 5Gbizim seçimimizen iyi Android telefonlarve Samsung Galaxy S20 FE 5G için en güncel fiyatlar aşağıda listelenmiştir.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy S20 FE 5G fırsatları Kilitsiz Planlar Mint Mobile'dan 12 aylık bir planla satın aldığınızda bu telefonda 50 $ indirim kazanın + 3 aylık plan satın alın ve promosyon kodunu kullanarak 1 aylık ÜCRETSİZ kazanın SWITCHNane Mobil ABD Hiçbir sözleşme Samsung Galaxy S20 FE 5G (Taksitli) Samsung Galaxy S20 FE 5G (Taksitli) Özgürön ödeme46,21 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)Nane Mobil ABD Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)GörünümNSNane Mobil Özgürön ödeme46,21 $ /ay GörünümNSNane MobilMint Mobile'dan 12 aylık bir planla satın aldığınızda bu telefondan 50 $ kazanın + 3 aylık plan satın alın ve promosyon kodu SWITCH kullanarak 1 aylık ÜCRETSİZ kazanınNane Mobil ABD Hiçbir sözleşme Samsung Galaxy S20 FE 5G (Taksitli) Samsung Galaxy S20 FE 5G (Taksitli) Özgürön ödeme51,21 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)Nane Mobil ABD Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)GörünümNSNane Mobil Özgürön ödeme51,21 $ /ay GörünümNSNane MobilMint Mobile'dan 12 aylık bir planla satın aldığınızda bu telefondan 50 $ kazanın + 3 aylık plan satın alın ve promosyon kodu SWITCH kullanarak 1 aylık ÜCRETSİZ kazanınNane Mobil ABD Hiçbir sözleşme Samsung Galaxy S20 FE 5G (Taksitli) Samsung Galaxy S20 FE 5G (Taksitli) Özgürön ödeme56,21 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler15 GBveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)Nane Mobil ABD Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler15 GBveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)GörünümNSNane Mobil Özgürön ödeme56,21 $ /ay GörünümNSNane MobilEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz