Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Google Haritalar'ın yeni sürüş modu müzik çalmayı, arama yapmayı ve daha fazlasını kolaylaştırıyor

Google Haritalar'ın yeni sürüş modu müzik çalmayı, arama yapmayı ve daha fazlasını kolaylaştırıyor

Google, yavaş yavaş yeni bir Google Haritalar özelliğini daha fazla Android kullanıcısına sunuyor. İlk olarak geçen yılın sonlarında ABD'de ortaya çıktı, şimdi Almanya'da mevcut ve yakında daha fazla ülkeye gelmesi gerekiyor.

Google Asistan Sürüş Modu olarak adlandırılan özellik, Google Haritalar'ı Google Asistan ile birleştirir. Bu, hepimizin aşina olduğu gezinme görünümüyle ve aynı zamanda bir Google Asistan arayüzüyle sonuçlanır. Bu, Asistan'la konuşarak ve elleriniz direksiyondayken telefon aramaları yapmak, gelen aramaları cevaplamak, mesaj göndermek ve müzik çalmak için kullanılabilir.

Bu güncellemenin Google Haritalar uygulamasına daha fazla işlev getirmenin harika bir yolu olduğunu düşünüyoruz, ancak her şey Asistan tarafından yapıldığından güvenli ve eller serbest bir şekilde. Sadece şunu söyleyin: “Ok Google” dikkatini çekmek için asistandan arama yapmasını, mesaj göndermesini veya müzik çalmasını isteyin.

Bu, Android Auto'nun çalışma şekline çok benzer, ancak buna sahip olmayan otomobiller için Google Haritalar'ın Google Asistan Sürüş Modu'nun harika bir alternatif olduğunu düşünüyoruz.


Yeni özellik Android'e özel çünkü iPhone'ların Siri şeklinde kendi sesli asistanı var ve ahizenizin Android 9 veya daha yenisini çalıştırması ve en az 4 GB RAM'e sahip olması gerekiyor. Sürüş Modu Aralık ayında ABD'de kullanıma sunuldu ve Nisan ayının başlarında Almanya'ya indi, bu nedenle diğer kullanıcılardaki Android hayranlarının bunu denemek için uzun süre beklemelerini umarız.

Otomobil üreticilerinin dokunmatik ekranlara giderek daha fazla temel sistem eklediği ve muhtemelen onları daha fazla dikkat dağıtıcı hale getirdiği bir zamanda, Google'ın Asistan'ı kendi harita uygulamasıyla entegre ederek daha basit bir alternatif sunmasını seviyoruz.


Gelecekte Apple'ın Siri'yi Apple Haritalar uygulamasıyla harmanlayarak aynı şeyi yapıp yapmadığını görmekle ilgileneceğiz.

Bugünün en iyi araba fırsatları: İndirimli Fiyat Nextbase 622GW 4K Dash Cam -... Nextbase 622GW Best Buy $399.99 $319.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Dash Cam 66W,... Garmin Dash Cam 66W Amazon $249.99 $199,99 GörüntüleTüm fiyatları görGarmin 010-02062-00 Araç Kamerası... Garmin Araç Kamerası Mini Amazon $122.99 GörünümTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?