Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Google Haritalar gece modu resmi olarak Ağustos ayında iOS'a geliyor

Google Haritalar gece modu resmi olarak Ağustos ayında iOS'a geliyor

için Google HaritalarAndroid karanlık modYaklaşık bir ay sonra cihazlara gönderilmeden önce Şubat ayında duyuruldu. Şimdi, Google Haritalar karanlık teması önümüzdeki birkaç hafta içinde resmi olarak iPhone ve iPad'de başlayacak.


Apple'ın karanlık modu bırakmasının üzerinden iki yıldan biraz fazla zaman geçti.iOS 13, böylece yorgun Apple kullanıcılarının gözlerine parlak bir şekilde aydınlatılmış iPhone ekranlarından çok ihtiyaç duydukları bir mola verir. Google Haritalar'ı daha karanlık ortamlarda kullanmaya alıştığımız için, loş ve karanlık mod etkinleştirilmiş ekran, gece navigasyon yaparken kullanıcıların el cihazlarına hoş bir ek olmalıdır.

Kullanıcılar, iPhone'larındaki ayarlar menüsüne gidip karanlık moda dokunarak ve ardından 'açık' konuma getirerek karanlık modu kolayca etkinleştirebilir. Google'a yapılan yorumlara göreSınır, “Google Haritalar, sistem ayarlarınıza uyacak şekilde aydınlık ve karanlık mod arasında geçiş yapabilir,” bu, kullanıcı arayüzü uyarlanabilirliğinin düzgün bir başarısıdır.

Resimlerden de görebileceğiniz gibi, Haritalar uygulaması yeni gece dostu moddayken gözler için çok daha nazik. İster alttaki harita konturlarının koyu gri tonu olsun, isterse iç düğmelerin açık griye dönüşmesi olsun, daha karanlık ortamlarda gözleri daha az yormalıdır.

Google Haritalar karanlık modu


(Resim kredisi: 9to5Google)

Google ayrıca bu yeni karanlık modun “pil ömründen tasarruf etmeye” yardımcı olacağını söylüyor. Google Haritalar, özellikle uzun süre navigasyon yaparken telefonunuzun pilini tüketebilir. Ve elbette, A'dan B'ye gitmeye çalışırken ihtiyacınız olan son şey ölü bir telefondur, bu nedenle bu, eğer doğruysa, özelliğin yararlı bir avantajı olmalıdır.

Google Haritalar, örneğin şunlardan çok daha kullanıcı dostu bir uygulamadır:Elma Haritalarıve bizce buen iyi iPhonekaybolmadan sizi olmanız gereken yere götürecek bir uygulama. Bu nedenle, kendinizi hangi durumda bulursanız bulunun gözlere karşı nazik olması hayati derecede önemlidir. Hafifçe aydınlatılan Google Haritalar karanlık teması resmi olarak “önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacaktır” tam bir iOS lansmanı ise Ağustos ayının sonunda gerçekleşecek.