Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Google Haritalar artık uygulama içi otopark ve metro yolculukları için ödeme yapmanızı sağlıyor

Google Haritalar artık uygulama içi otopark ve metro yolculukları için ödeme yapmanızı sağlıyor

Pandemi öncesi bile, otopark için ödeme yapmak ve metro için nakit para ayırmak biraz acı vericiydi ve bunu marjinal olarak kolaylaştıracak çeşitli uygulamalar olsa da, Google Haritalar artık bu şeyler için ödeme yapma özelliğini kendi uygulamasına entegre etti. .

Bu, bir yolculuğu planlamak veya gezinmek için Google Haritalar'ı açık tutabileceğiniz ve ödemeleri düzenlemek için uygulama içinde kalabileceğiniz anlamına gelir; Artık parkmetrede QR kodlarını taramak, nakit para kazanmak veya çılgınca doğru uygulamayı indirmekle uğraşmanıza gerek yok.

Google'ın sadeceilan edildiGoogle Hesabınıza bağlı kredi veya banka kartınız olduğu sürece, park ve toplu taşıma ücretlerini Google Haritalar'dan ödemenizi sağlayan yeni özellik. Passport ve telefonunuzu kullanarak park ücreti ödemenizi sağlayan ParkMobile entegrasyonu sayesinde, bir otoparka yanaştığınızda Google Haritalar navigasyon ekranınızda 'Park için Öde' düğmesi belirecektir. Sadece düğmeye basın, parkmetre numarasını, kalış sürenizi girin ve 'Öde'ye dokunun. Fazladan zamana ihtiyacınız varsa, uygulama içinden kontör yükleyebilirsiniz.

Google Haritalar Otopark Ücretini Öde


(Resim kredisi: Google )

Yayaysanız ve toplu taşıma araçlarına binip iniyorsanız, yolculuğunuz için Google Haritalar'da da ödeme yapabilirsiniz. Uygulamadayken ve yol tarifi alırken, o anda ve orada ödeme seçeneği sunulur ve San Francisco'nun Körfez Bölgesi'ndeyseniz, Google Haritalar'da dijital bir Clipper kartı da satın alabilirsiniz. Ardından, telefonunuzu okuyucuya dokundurabilir veya seyahat ederken dijital biletinizi gösterebilirsiniz.

Pandemi sırasında nakitsiz ödemeleri teşvik etmek de perakendecilerde gördüğümüz bir şey ve yeni Google Haritalar özelliğiyle, zaten sayısız insan tarafından taşınan kirli parkmetreler gibi şeylere dokunmanız için daha da az neden var. senden önce.


Otopark için Google Haritalar ödemesi, Boston, Cincinnati, Houston, Los Angeles, New York ve Washington DC dahil olmak üzere ABD genelinde 400'den fazla şehirde Android'de uygulanmaya başladı ve iOS 'yakında' takip edecek ve Google, otopark ücretinin ödeneceğini de ekliyor. destek, önümüzdeki birkaç hafta içinde Android'de 'dünya çapında 80 ajansa' kadar genişleyecek.