Close

Google Meet görüntülü sohbetini hızlandırdı

Google Meet, toplantıları uzaktan çalışan hepimiz için daha iyi hale getirmek üzere tasarlanmış bir dizi yeni özellik ekledi. Geçen Mart ayında karantinaya ve video konferans dünyasına daldık. arasındaki farklara fazlasıyla aşina olduk.yakınlaştır,Takımlar, Google Meet ve Webex ve sürekli olarak konuşmadan önce sesimizi açmayı unuttuk.


Google, büyük talebe (ve rekabete) yanıt olarak Meet platformunu Nisan 2020'de tüm kullanıcılar için ücretsiz hale getirdi. Zoom'un bazı gelişmiş seçeneklerinden yoksun olabilir ve bazı Gmail dışı kullanıcılar için giriş yapmak zor olsa da, onu her zaman daha güvenilir seçeneklerden biri olarak buldum.

Süredeğişiklikler yapıldıGoogle Meet platformuna o zamandan beri canlı altyazıların eklenmesi gibi, bu şimdiye kadarki en büyük güncellemeyi görüyor. Ekranınızı paylaşırken veya birden fazla hoparlöre sahip olduğunuzda kullanışlı işlevleri içeren değişiklikler, başlangıçta çığır açıcı olmasa da, dikkate alınmış ve yararlı hissettirir. Hepimiz insanların kötü aydınlatma nedeniyle ekranda silüetle göründüğünü veya zayıf bağlantılar nedeniyle kesintiye uğradığını gördük. Bu özellikler burada yardımcı olacaktır. Ayrıca, canlı bir ormandan arıyormuş gibi görünmesini istiyorsanız, artık bunu da yapabilirsiniz.

Google Meet güncellemeleri

Google Meet'te yeni paylaşım ekranı seçenekleri


(Resim kredisi: Google)

Meet'te ekranınızı paylaşırken, varsayılan olarak ekranınız büyük ve diğer tüm katılımcılar küçük yapılır. Artık paylaşılan ekranınızın boyutunu diğer kutucuklarla aynı boyuta indirerek insanların yüzlerini daha iyi görmenizi sağlayabilirsiniz. Örneğin, ana hoparlörü ve paylaşılan ekranı canlı hale getirmek için birden fazla pencereyi vurgulama seçeneğiniz de vardır. Veya birkaç hoparlörü aynı anda büyütün.

Konuşurken kendi resminize odaklanmak kolaydır, bu nedenle Google Meet artık döşemenizi hareket ettirmenize ve simge durumuna küçültmenize, hatta resminizi tamamen gizlemenize bile olanak tanır. Google Meet'i telefonunuzun veri izniyle hareket halindeyken kullanıyorsanız, bir aramanın kapladığı bant genişliği miktarını azaltmak için yeni Veri Tasarrufu seçeneğini belirleyebilirsiniz. Bunun zayıf bağlantılar için de faydalı olacağını düşünüyorum.


Google Meet'in masaüstü sürümüne aktarılan bir mobil özellik, görüntü geliştirmesidir. Bu, parlaklığı artırarak kötü aydınlatma koşullarının ele alınmasına yardımcı olur ve net bir şekilde görülmenizi sağlar.

Google Workplace'teki ücretli aboneler de Otomatik Yakınlaştırma'dan yararlanabilir. Bu, sizi merkezde tutmak ve ekrandaki görüntüyü ayarlamak için yakınlaştırma ve kaydırma yaparak çerçeveyi doldurmak için Google AI'ı kullanır. Son olarak, arka planınızı bir resimle değiştirebilmenin yanı sıra, Google Meet artık bunu bir video ile değiştirmenize olanak tanıyor - ancak bu şu anda üç ön ayar seçeneğiyle (sınıf, orman ve parti) sınırlı. Yani henüz kendi yarattıklarınızı eklemek yok.


Tüm bu değişiklikler önümüzdeki birkaç hafta içinde uygulanmaya başlayacak.

Google Meet güncellemeleri

Google Meet'te video arka planı

(Resim kredisi: Google)