Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • Google Nest Audio incelemesi: daha iyi ses veren bir Google Assistant akıllı hoparlörü

Google Nest Audio incelemesi: daha iyi ses veren bir Google Assistant akıllı hoparlörü

Günün en iyi Google Nest Audio fırsatları Google Nest Audio - Chalk Ebuyer89 £ GörünümGoogle Nest Audio- Chalk Sadece 89 £ Olun Nest Audio'yu Görüntüle (Chalk) Google Store EMEA89,99 GörünümGOOGLE Nest Audio - Kömür, ... Currys PC World 89,99 £ Göster Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Pingtwitter'ün Nest Audio incelemesine hoş geldiniz. Google, nihayet Google Home akıllı hoparlörünü yükseltti ve Nest Audio, aynı 100 £ / 100 $ fiyatının hemen altında gelen bunun doğrudan yerini aldı. Bu kumaş kaplı hoparlör, yerleşik Google Asistan'a ve gelişmiş bir hoparlör kurulumuna sahiptir.en iyi akıllı hoparlörlerselefinin yönettiğinden daha fazla.


Son zamanlarda, tüm büyük oyuncular hi-fi kalitesini hedefleyen daha pahalı modeller sunarken, ses kalitesi akıllı hoparlörler için büyük bir faktör haline geldi. Ancak Nest Audio ve yeniAmazon Echo (4. nesil)Her ikisi de yeni orta sınıf modellerde hoparlör güçlerini artırdılar, Nest Audio bu öğeye o kadar odaklandı ki adından da anlaşılacağı gibi.

Öyleyse ne kadar başarılı olduğunu ve rekabete kıyasla nasıl olduğunu inceleyelim.

Google Nest Audio Review: Fiyat, yayın tarihi ve tasarım

Google Nest Audio, 15 Ekim 2020'de piyasaya sürüldü ve fiyatı 89,99 £ / 99,99 / $ AU149. Bu, temelde hem yerini aldığı Google Home hem de yeni Amazon Echo dahil olmak üzere akıllı hoparlörler için normla uyumlu.

Beş renkte mevcuttur: tebeşir (kirli beyaz), odun kömürü, adaçayı (pastel yeşil), gökyüzü (pastel mavi) ve kum (pastel pembe). Bununla birlikte, bu renklerin tümü ABD'de mevcut olsa da, İngiltere ve Avustralya'da yalnızca tebeşir ve odun kömürü mevcuttur.


Nest Audio göründüğünden daha küçüktür - 5 inç'in altında genişlikte, 7 inç'in altında uzunlukta ve yaklaşık 3 inç derinliğinde. Bu ve ince, kumaş kaplı tasarımı arasında, evinize oldukça kolay bir şekilde uyum sağlayabilir. Muhafazanın% 70 geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış olması da güzel.

Yeni Amazon Echo'nun uzay kaskı görünümüne birçok insanın bu gizli yuvarlak pastili tercih edeceğini düşünüyoruz.


Tasarımla ilgili tek sorunumuz kontrol düğmeleridir. Bunları resimlerde gözden kaçırmış olabilirsiniz çünkü… tamamıyla görünmezler. Sesi azaltmak için ünitenin sol tarafına veya yükseltmek için sağ tarafına ve duraklatmak / oynatmak için üst orta kısma dokunabilirsiniz.

Açıkçası, bunu açıklayan talimatlar alırsınız, ancak gerçekten orada olduklarına dair kesinlikle sıfır göstergeli kontrollerin hayranı değiliz. Evinizi ziyaret eden biri, tahmin yürütmeden sesi gerçekten kısabilmelidir.


Google Asistan'ın dört ışığı ön tarafta belirgindir, akıllı özellikleri çağırdığınızda hiçbir yerden görünmez, ancak ses seviyesini değiştirdiğinizde de görünür.

Google Nest Audio incelemesi: ön

(Resim kredisi: Google)

Google Nest Audio incelemesi: Ses kalitesi

Tiz oldukça ayrıntılı olabilir ve karışımın geri kalanından açıkça sıyrılabilir, ancak bazı durumlarda oraya ulaşmak biraz zor gibi görünüyor. Özellikle bazı perküsyonlarda veya bazı yüksek perdeli seslerde - ve özellikle ikisi karıştırıldığında - biraz keskin ve sertleşebilir.

Bu, dinlediğiniz her şarkıda güçlü bir şekilde ortaya çıkmayacak, ancak gerçekleştiğinde Nest Audio duyulabilir bir şekilde mücadele ediyor ve ses, ünitenin yapabildiği şeyin tavanına sert bir şekilde çarptığında sesin doğallığı azalır. nın-nin.


Bas yeterlidir - şarkıları olması gerektiği gibi sabitliyormuş gibi hissetmek için yeterince dolu, ancak özellikle hassas veya güçlü değil. Ancak bu oldukça küçük bir birim için sorun değil - fizik Nest Audio'nun tarafında değil, yine de işini yapıyor ve şarkıların alt uçlarını yeterince iyi dolduruyor.

Orta aralık, hayal kırıklığına uğradığımız yer - sadece çok zayıf, üst düzey ve sağlam bas temeli üzerinde güçlü hissettiren şarkılar bırakıyor, ancak ortada sönük.

Şarkıların enerjilerinin ve canlılıklarının bir kısmını çalıyor. Bir bas çizgisi, alt uçtan ortasına doğru zıplamalıdır, ancak bunun yerine arka plana kayar. Bir piyano akoru tiz ve orta arasında yankılanmalıdır, ancak daha güçlü bir orta aralıktan alacağı tam gövdeli vuruştan yoksundur.

Google, sesin içinde bulunduğu odaya göre (normalde üst düzey hoparlörlerde bulunan bir özellik) kendisini ayarladığını ve ayrıca müzik veya podcast / sesli kitap dinlemenize bağlı olarak EQ'da ince ayar yaptığını söylüyor.

Genel olarak burada oldukça seçici davranıyoruz, çünkü ses kalitesi genel olarak, özellikle boyut ve fiyat açısından hala kesinlikle iyi. Bunu önemli ölçüde iyileştirmek için bir parça daha fazla harcamanız ve daha büyük yapmanız gerekecek - ve bu iki katına çıkacaktır çünkü (tüm akıllı konuşmacılar gibi), insanlar muhtemelen bunu satışta ve hatta daha ucuza satın alacaklardır.

Ancakdır-dirNest Audio olarak adlandırılır ve Google, eski Google Home'dan ne kadar yüksek sesle ve basının ne kadar dolgun olduğunu söyleyerek, ses becerisine dayalı olarak perdeleme yapıyor.

Google ayrıca daha fazla güç için bir stereo çiftine sahip olabileceğinden bahsediyor, ancak bu sesle ilgili temel sorunları değiştirmeyecek. Bu tür bir fiyata, iki Nest Audio'dan çok tek bir Sonos One'ı tercih ederiz.

Google Nest Audio incelemesi: özellikler ve akıllılar

Nest Audio, özellikler söz konusu olduğunda oldukça basittir. Google Asistan için sesinizi almak için bir dizi mikrofonun yanı sıra, isterseniz mikrofonların fiziksel olarak bağlantısını kesmek için arkada bir anahtar vardır.

Bir Chromecast çok odalı sisteminin bir parçası olarak çalışır ve ünitenin kendisini ve çok odalı ses kontrolünü Google Home uygulaması aracılığıyla kurmak kolaydır. Wi-Fi'ye bağlanan hiçbir dram olmadan bizim için yaklaşık bir dakika sürdü - uygulama hoparlörü bulur ve ardından sizi seçenekler arasında yönlendirir.

Bundan sonra, sorularınızı sorabilir veya müzik çalabilir vb. Telefonunuzdan / tabletinizden / PC'nizden de ona Yayınlayabilirsiniz - bu bizim için umduğunuz gibi çalıştı.

Google Asistan burada mükemmel bir şekilde çalışıyor, mikrofonlar 'Hey Google' tetikleyicisini bol miktarda müzik gürültüsünde bile güvenilir bir şekilde alıyor ve hızlı yanıt veriyor.

Google Asistan'ın yararları burada başka yerlerde olduğu gibi aynı - günlük kullanım söz konusu olduğunda Alexa çoğunlukla boyun ve boyun.

Google Asistan ve Alexa: her ikisinin de esasları açıklandı

Akıllı bir konuşmacı olarak Nest Audio beklendiği gibi çalışıyor - Google Home'a ​​göre gerçekten bir gelişme değil, ancak bu kategori yine de büyük ölçüde değişmedi, bu yüzden sorun değil. Yeni Amazon Echo, ev kontrolü için bir Zigbee akıllı merkez içerir, böyleceYapabilmekönemli bir akıllı ev avantajı olabilir, ancak bunu yalnızca kullanırsanız. Bazı insanlar için zaten gereksiz olacaktır.

Google Nest Audio incelemesi: kömür

(Resim kredisi: Google)

Google Nest Audio incelemesi: Karar

Nest Audio gerçekten sağlam ve akıllı bir hoparlör - selefinden çok daha iyi ses kalitesi onu net bir yükseltme yapıyor ve tasarımı seviyoruz (bazı ülkelerin tüm yeni renkleri alamaması can sıkıcı olsa bile).

Bir müzik hoparlörü olarak, harika olmaktan çok sadece iyidir. Çoğu insan bununla iyi geçinecek, ancak daha seçici müzik hayranları bunu sadece birkaç temel alanda eksik bulacaklar. Küçük boyutuna bakarsak bunu affedebiliriz.

İyi ses kalitesi, Google Asistan'ın duyarlılığı ve etkileyici bilgisi ve anlayışı ile ve diğer Chromecast çok odalı cihazlarla sorunsuz kurulum ve entegrasyonla karıştırılır. Alexa üzerinden Asistan'ı kullanmaktan gerçekten yararlanan Google ekosistemindekiler için harika bir küçük cihaz.

Günün en iyi Google Nest Audio fırsatları Google Nest Audio - Chalk Ebuyer89 £ GörünümGoogle Nest Audio- Chalk Sadece 89 £ Olun Nest Audio'yu Görüntüle (Chalk) Google Store EMEA89,99 GörünümGOOGLE Nest Audio - Kömür, ... Currys PC World 89,99 £ Göster Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Google Nest Audio incelemesi: Şunu da dikkate alın:

Açıkçası, Nest Audio'nun ana rakibi, yine piyasaya sürülen yeni Amazon Echo'dur. Yazma sırasında, henüz test edemedik, bu yüzden ses kalitesi için nasıl karşılaştırdıklarını konuşamıyoruz - aynı boyutta bir woofer'a sahip, ancak Nest'tekinin yerine iki tweeter'a sahip Ses. Şimdiye kadar gördüklerimize göre tasarıma da daha az meraklıyız. OkuyunAmazon Echo (4. nesil) incelemesitam olarak ne düşündüğümüz için.

Siri'yi kullanmayı sevenler için başka bir seçenek de Apple'ın HomePod'u. Siri, genel olarak Google Asistan kadar akıllı değildir ve bu cihaz kesinlikle yalnızca Apple kullanıcıları içindir, ancak ses kalitesi Nest Audio'nun yapabileceğinin çok üzerindedir. Bununla birlikte, aynı zamanda daha büyük bir ayak izine sahiptir ve çok daha pahalıdır. bizimApple HomePod incelemesisize daha fazlasını anlatabilir. Bununla birlikte, Apple HomePod Mini şu anda Nest Audio ile aynı fiyatta ve yakında bununla ilgili incelememizi yapacağız.

Daha iyi ses veren bir Google Assistant hoparlörü istiyorsanız, iki temel seçenek vardır: Sonos One (Alexa veya Google Asistan'ı kullanacak şekilde yapılandırabilirsiniz) veya Google'ın kendi Home Max hoparlörleri.

Sonos BirNest Audio'ya daha yakın bir rakiptir, çünkü sadece biraz daha büyüktür (temelde aynı yükseklik ve genişliktedir, ancak daha derindir). Sesi en üstte daha doğal ve denge genel olarak özellikle orta aralıkta daha iyi. Ama yine de bir yüke mal oluyor.

Google Home Max, Nest Audio'dan çok daha büyüktür, ancak bu alanı büyük, etli hoparlörlerle doldurur. Kulağa mükemmel geliyor, ancak (işte yine o tema) daha pahalı. İşte bizim doluGoogle Home Maxgözden geçirmek.

Alternatif olarak, ses kalitesi hakkındaki eleştirilerimizi okuyor ve 'Kimin umrunda?' Diye düşünüyorsan, daha ucuza gidebilirsin.Google Nest Minibu hoparlörün daha az süslü hoparlörlere sahip düşük fiyatlı versiyonu - yine de yeterince net geliyor ve eksiksiz Google Asistan deneyimine sahip.

Bugünün en iyi Amazon Echo (4. nesil), Apple HomePod, Sonos One, Google Home Max ve Google Nest Mini fırsatları Yepyeni Echo (4. nesil) ... Amazon Echo (4. nesil) Amazon 89,99 TL GörüntüleTüm fiyatları görünApple Homepod - Uzay Grisi Apple HomePod very.co.uk £ 279 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Sonos Sonos One (Gen2) Sonos One very.co.uk £ 199 £ 169 GörüntüleTüm fiyatları görünGoogle Home Max Speaker Google Home Max JD Williams 199 £ GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat GOOGLE Nest Mini - Kömür, ... Google Nest Mini Currys PC World £ 49 £ 24 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz