Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Google Nest Mini incelemesi: küçük boyutlu, özellik bakımından büyük

Google Nest Mini incelemesi: küçük boyutlu, özellik bakımından büyük

Google Home Mini fırsatları Google Home Mini (Kömür) -... 365games.co.uk £ 26,69 Google Home Mini Chitter Chatter'ı Görüntüle £ 28 Amazon UK'yi Görüntüle

İlkinden beriAmazon Echo2014'te kapak kırıldı, akıllı hoparlörler birçok evde sıradan hale geldi: hava tahminlerini okumak, şarkıları sıraya koymak, çocukları eğlendirmek, ilginç trivia külçelerini aramak ve çok daha fazlası.


Google, 2016 yılında orijinal Google Home ile mücadeleye katıldı ve Google Home Mini, bunun daha küçük, daha ucuz versiyonu - hala Google Asistan tarafından destekleniyor, ancak daha sevimli bir formda. Google Home Mini, evinizde bir yere değer mi? Ve buna yanıt olarak fiyat indirimlerinden yararlanmanız gerekir mi?Amazon Prime Günü? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Google Home Mini'nin artıkGoogle Nest Mini- bu hoparlör için alışveriş yaparken göreceğiniz isim budur. Temel yükseltmeler, iyileştirilmiş ses ve duvara montaj seçeneğidir, ancak diğer her şey hemen hemen aynıdır (bu nedenle, bu inceleme hala çoğunlukla yeni cihazla ilgilidir).

Diğer seçenekleriniz arasında yepyeniGoogle Nest Audio- daha fazla para için daha büyük, daha iyi ses - ve 4. nesilAmazon Echo Dot, saat seçeneği olsun veya olmasın (Amazon Alexa'yı Google Assistant'a tercih ederseniz bir göz atmaya değer).

Google Home Mini: tasarım ve kurulum

Google Home Mini incelemesiGoogle Home Mini'nin büyük boyutlu bir elektronik çakıl taşı gibi estetik çekiciliğini inkar etmek mümkün değildir ve en az dört zevkli renkte mevcuttur: beyazımsı tebeşir, siyahımsı kömür, kırmızımsı mercan ve turkuazımsı aqua (Nest Mini durumunda artık 'gökyüzü' olarak adlandırılır). Nasıl dekore edilmiş olursa olsun, her odaya sığabilmelidir.


Güç, doğrudan şebekeye bağlanan tek bir microUSB bağlantı noktası üzerinden sağlanır ve konuşmacının yumuşak eğrilerindeki diğer tek kesinti fiziksel bir mikrofon anahtarıdır - Google Home Mini'nin dinlemediğinden emin olmak istediğinizde bunu kapatabilirsiniz. .

Üstte, Google Home Mini'nin dinlediğini göstermek ve ses seviyelerini göstermek için dört LED yanar, ancak aslında akıllı hoparlörle konuşmadığınız zamanlarda bunları göremezsiniz. Ses çalmayı duraklatmak ve devam ettirmek ve ses seviyesini yükseltmek veya azaltmak için (hoparlör örgüsünün hangi tarafına dokunduğunuza bağlı olarak) Google Play Home Mini'nin üstüne de dokunabilirsiniz.


Google Home Mini incelemesi


Bu kumaş üst ve plastik alt kombinasyon, Google'ın iyi bir seçimidir ve avucunuza sığacak kadar küçük olan hoparlörü göze çok yormaz. Sonuç olarak, bu şık, minimal bir yaklaşım ve daha da fazlası, güç kablosunu bir raf veya kitabın arkasına saklamanın bir yolunu bulabilirseniz.

Google Home Mini'nin altındaki kauçuk paspas, düz bir yüzeye yerleştirildiğinde kaymaları ve kaymaları minimumda tutar - hemen her yere yapıştırabilirsiniz. Yeterli Kendin Yap teknik bilgisi ile Google Home Mini'nizi duvara asabilirsiniz, ancak kutuda herhangi bir dirsek veya sabitleme yoktur.


Android veya iOS için Google Home uygulaması aracılığıyla kurulum çok basittir: bu sadece ev Wi-Fi ağınıza bağlanmakla ilgilidir. Telefonunuzda Google Asistan için Voice Match'i kurduysanız, bunu Google Home Mini'ye aktarabilirsiniz, böylece bazı kişisel bilgi istekleri (örneğin yaklaşan takvim randevularınız) yalnızca konuşmacı bunu yapabildiğinde okunur kim olduğunuzu tanıyın.

Google Home Mini: özellikler ve kullanılabilirlik

Google Home Mini incelemesi


Google Home Mini şovunun yıldızı, tabii ki orijinalinde olduğu gibi Google Asistan'dır.Google evi. Yerleşik yazılım her iki hoparlörde de tamamen aynıdır. Birkaç ekstra görsel ve bazı ek püf noktaları olan tüm Google Assistant iyiliğini istiyorsanız, bir Nest Hub veyaNest Hub Max.

Google Asistan'ın sizin için yapabileceği her şeye girmeyeceğiz - muhtemelen onu bir biçimde veya başka şekilde kullanmışsınızdır - ancak dijital yardımcı artık çok sayıda işlevi ve görevi kapsıyor ve daha akıllı hale geliyorher zaman.

Web'den yanıtlar alabilir, yazımınızı kontrol edebilir, matematik problemlerini çözebilir, hava tahminini duyabilir, kısa bir haber güncellemesi alabilir, varış noktalarına seyahat sürelerini kontrol edebilir, alarmlar ve hatırlatıcılar ayarlayabilir, Google Takviminizde neler olacağını duyabilir, en son haberleri kontrol edebilirsiniz. spor skorları ve çok daha fazlası.

Google Home Mini incelemesi


Maalesef, Google Home Mini başlangıçta sabit hatlara ve cep telefonlarına da arama yapabiliyordu, ancak artık Birleşik Krallık'ta durum böyle değil: Hoparlörünüzü aramalar için yine de kullanabilirsiniz, ancak bunlar olmak yerine Google Duo üzerinden yönlendirilmeleri gerekir. telefon numaralarına yerleştirilir.

Ev ağınızda bir Chromecast varsa, Google Home Mini, fotoğrafları, Netflix şovlarını, Google Play Movies & TV içeriğini veya YouTube videolarını büyük ekranda sesli komutla yayınlayabilir. Müzik de çalabilir: Deezer, YouTube Music ve Spotify, yine Google Home uygulaması aracılığıyla bağlayabileceğiniz hesaplardan bazılarıdır.

Cihaz bir Chromecast olarak da çalışır: Google Home Mini'nizden bir şey çalmasını istemiyorsanız, ister müzik, ister sesli kitap, podcast veya başka bir şey çalıyor olun, telefonunuzdan ses gönderebilirsiniz. İsterseniz, iki Google Home Mini'yi stereo çifti olarak ayarlamak bile mümkündür.

Google Home Mini incelemesi


Ses çalma, daha pahalı hale getirmeyi düşünmenin bir nedenidirNest Audioveya aGoogle Home Maxçünkü daha büyük hoparlörlerdeki ses çok daha iyi. Google Home Mini'nin ürettiği ses gayet iyi ve birkaç melodi veya bir podcast için çalışıyor ve bir odayı kolayca dolduruyor - ancak en iyi ses kalitesi için, gidilecek cihaz değil.

Hoparlörün Nest Mini olarak yeniden markalanmasıyla ses performansı artırıldı, ancak ses konusunda ciddiyseniz, muhtemelen biraz daha güçlü bir şey için daha fazla ödeme yapmak isteyeceksiniz. Bu hoparlörün avantajı, ses kalitesinden ziyade kompakt boyutudur.

Ardından, Google Asistan ile çalışan ve giderek artan sayıda cihaza sahipsiniz.Philips Hue ampullerNest termostatlarına. Google Asistan ile çalışan herhangi bir cihaz bir Google Home Mini aracılığıyla kontrol edilebilir ve gerekirse cihazları da gruplayabilirsiniz (örneğin evinizdeki tüm ışıkları kapatmak için).

Zeka ve yetenekler açısından, şu anda Google Assistant ile Amazon Alexa'yı ayırmak zor: ikisi de yaptıkları açısından size iyi hizmet edecek. Bir Amazon Echo Dot yerine bir Google Home Mini seçmenizin ana nedenlerinden biri, zaten Google uygulamalarına ve hizmetlerine yoğun bir şekilde yatırım yapıyorsanız ve Asistanı diğer cihazlarda (telefonunuz gibi) kullanmış olmanızdır.

Google Home Mini: fiyat ve karar

Google Home Mini incelemesi


Google Home Mini'nin (ve şimdi Nest Mini'nin) resmi perakende fiyatı 49 sterlin - bu zaten makul bir fiyat ama web'de genellikle daha ucuza bulabilirsiniz, hatta doğrudan resmi Google Store'dan bile. Ayrıca, Spotify Premium aboneleri için ücretsiz bir hoparlör de dahil olmak üzere Google Home Mini ile bağlantılı birçok özel teklif gördük. 49 sterlin, paranın karşılığını fazlasıyla alıyor ve bundan daha azına bulabilirseniz, o zaman daha da fazla.

Soru, neden bunlardan birini satın almak istemeyeceğinizdir: Google Home Mini o kadar çok numara yapabilir ve o kadar çok yönden yardımcı olabilir ki, neden bu kadar popüler olduklarını görmek zor değil. Her oda için bir tane alacak kadar ucuzlar, muhtemelen Google'ın umduğu şey budur.

Nakit paranız varsa, daha fazla sesli veya akıllı ekrana sahip bir Google Asistan hoparlörüne gidebilirsiniz ya da Amazon'un ürün ve hizmetlerine daha çok ilgi duyuyorsanız, o zaman birAmazon Echoancak diğer herkes için Google Home Mini, akıllı evinizin merkezi olarak hareket edebilen mükemmel bir küçük alettir.

  • Lenovo Smart Display ve Google Home Hub karşılaştırması: En iyi akıllı ekranınızı seçin