Close

Google Nexus 4 incelemesi

Google Nexus 4 fırsatları

LG'nin Google Nexus 4'ü markanın yeni amiral gemisi akıllı telefonu ancak iPhone 5 ve Samsung Galaxy S3'ü alabilir mi?


Güncelleme: YeniGoogle Nexus 5şimdi satışta, Android KitKat, 5 inç ekran, yeni bir ince kasa ve Qualcomm Snapdragon 800 işlemciye sahip. Nexus 5 Birleşik Krallık fiyatı, 16 GB model için 299 £ ve 32 GB sürüm için 339 £ 'dır.

LG'nin Google Nexus 4'ü, diğer iki ürünle birlikte piyasaya sürüldü:Google Nexus 10tablet veGoogle Nexus 732GB 3G tablet, şirketin şimdiye kadarki en büyük donanım lansmanına işaret ediyor.

Neden şimdi? Apple, Nexus 7 rakibini piyasaya yeni çıkardı.iPad MiniGörünüşe göre Google tam bir ürün yelpazesiyle tüm Apple ekosistemini ele geçirmek istiyor.

En saf haliyle Android Jelly Bean 4.2 ile Nexus 4, Google'ın en yeni işletim sistemi için amiral gemisidir. Bununla birlikte, mütevazı bir tasarım ve 300 £ 'dan düşük bir fiyat etiketi ile Google'ın bunu nasıl başaracağını merak ediyor olabilirsiniz, iyi okuyun ve kısa bir süre sonra, altında yatan şeyin, incelikle gizlenen şeyler kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. yüzeyin üzerinde.

Google Nexus 4: Boyutlandırın ve oluşturun

İlk fark ettiğimiz şey, Nexus 4'ün gerçekte ne kadar farkedilemez olduğuydu, aslında ekran kapalıyken bakarsanız, herhangi bir sayıda isimsiz Android akıllı telefon gibi durabilirdi.

Ancak daha yakından bir inceleme yapın ve bunu rekabetten ayıran daha premium ayrıntıları fark etmeye başlarsınız. Corning Gorilla Glass 2 ekran, parmakların ekranın kaymasına izin verecek şekilde kenarlarda hafif kavisli.

Arka tarafta, ilk Nexus'ta bulunan ve telefonun etrafında metalik bir bant bulunan duvar kağıdına benzemeyen, koyu renkli parıldayan nokta matris desenini koruyan bir cam panel bulacaksınız. Arkadaki camın çizilmeye karşı dayanıklı olması beklenirken, kısa süre sonra bunun garip araba anahtarına karşı savunmasız olmadığını gördük.

139 g ağırlığındaki bu hafif bir akıllı telefon değil, ancak Nexus 4 ağırlığı dağıtmayı başarıyor ve bunun bir kılıf satın almaya hemen gerek kalmadan günlük hayatta kalabilen bir akıllı telefon olduğu hissine katkıda bulunuyor (iPhone 5sana bakıyoruz).

Google Nexus 4: Ekran

Nexus 4, şu anda mükemmel olduğunu onaylayabileceğimiz 4.7 inç 1280x768 ekrana sahip. İnç başına 320 piksel (iPhone 5, 326 ppi'dir) metinler, görüntüler parlak ve canlı, hatta parlak güneş ışığında bile son derece nettir.

LG, ekranı genişletmekle baş parmağınızla ekranın üst kısmına ulaşamama sorununu önlediğinizi gösteren ekran felsefesini takip etti. İlk başta bu kalın ekranın kullanımı garip geldi ama bir süre sonra kabul etmemiz gerekiyor, baş parmaklarımız yakın zamanda büyümeyecek, bu yüzden mantıklı.

Kiralayabileceğiniz çok sayıda yeni çıkanlar ve klasikler sunan Play Filmler ile video net ve akıcı görünüyor.


Google Nexus 4: Kamera

LG, Nexus 4'ün arkasına çok ihtiyaç duyulan 8MP kamera dahil etti; bu, kameradaki OK kamerasından sonra çok ihtiyaç duyulan bir sensör yükseltmesi.Samsung Galaxy Nexus.

Karşılığında aldığınız şey, dış mekan ışığıyla son derece iyi başa çıkan mükemmel bir kamera, ancak düşük ışıklı görüntülerde grenli pusun oldukça hızlı görünmeye başladığını gördük. Güçlü bir flaşla bu kolayca telafi edilir, ancak bu, hiçbir şekilde iPhone 5 veya iPhone'da gördüğümüz standarda uygun olmadığı anlamına gelir.Nokia lumia 920.

Özellikler basittir ancak sayesinde zekice erişilebilirAndroid Jelly Bean; kamera açıkken parmağınızı ekranın herhangi bir yerinde tutmanız yeterlidir ve size basit, kolay erişimli bir sahne ve mod menüsü sunulur. Bunların en önemlisi, Jelly Bean 4.2 güncellemesinde bulunan yeni 360 derece kamera modu olan PhotoSphere'dir.

Panoramayı bir adım ileri götürmek PhotoSphere, tek bir görüntü çekmenizi ve ardından talimatları izleyerek akıllı telefonun daha sonra birbirine diktiği 360 derecelik bir görüntü döşemesi oluşturmanızı sağlar. Güzel çalışıyor ve biraz sabır gerektirse de Android'e hoş bir ek.

Google Nexus 4: Performans

Şimdiye kadar muhtemelen yakalamanın nerede olduğunu merak etmeye başlıyorsunuz ve dürüst olmak gerekirse burada bulunmuyor. Kaputun altında, Google'ın bunun mevcut en hızlı Android akıllı telefon olduğu iddiasını desteklemeye yardımcı olmak için 2 GB RAM ile birlikte inanılmaz derecede hızlı bir Dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemci var.

Google ve LG, etkileyici derecede hızlı bir telefon olduğu için başlarını dik tutabilirler. İşlemci yoğun görevlerin yanı sıra menüde gezinme, gücü ve ekranı tam olarak kullanan oyunlarda asla bir mücadele gibi hissettirmez.

Dahili bileşenlerin başka bir yerinde, Bluetooth, WiFi ve NFC'nin standart ücretini bulacaksınız, bunun kablolara ihtiyaç duymayan bir akıllı telefon olduğundan emin olacaksınız.


Google Nexus 4: Pil

İçinde bulunan aynı boyuttaki pil ileSamsung Galaxy s3Nexus 4, çok fazla güçlük çekmeden bir günlük kullanımı yönetebilmelidir.

Ne yazık ki olay bu değildi. Standart kullanımda (metinler, göz atma ve tuhaf çağrı) akşam ortasına kadar ulaşabildik, yoğun kullanım meyve suyunun çoğunu hızla düşürdü.

Modern akıllı telefonlarda alışılmadık bir sorun değil, ancak sadece birkaç saatlik yoğun kullanımdan sonra ne kadar hızlı düştüğünü not etmek endişe vericiydi.

Google Nexus 4: Sonuç

İlk uygulamalı incelememizde de bahsettiğimiz gibi Nexus 4, fiziksel cihazı alan ve onu özellik sunumu için bir portal olarak değerlendiren yeni bir akıllı telefon türüdür; Android.

Tasarım mütevazı olsa da, ekranı açın ve Jelly Bean'in sağladığı özelleştirme sayesinde anında kendi eserinizle karşılaşacaksınız.

Daha sonra size iPhone 5 ve Samsung Galaxy S3'e 300 £ 'dan daha düşük bir fiyata rakip olacak bir teknik özellik tablosuna sahip bir akıllı telefon vermiş olmaları, bunun en iyi Google olduğunu, en iyi donanımı alıp ardından sundukları gerçeğini güçlendirmelidir. günlerce başınızı kaşıyacak bir fiyata.

Google Nexus 4 çıkış tarihi: 13 Kasım 2012


Google Nexus 4 fiyatı: 239 £ (8 GB), 279 £ (16 GB)