Close

Google Nexus 5 incelemesi

Google Nexus 5 fırsatları Resim 1/12

Google Nexus 5


Google Nexus 5 incelemesi
Resim 2/12

Google Nexus 5

Google Nexus 5 incelemesi
Resim 3/12

Google Nexus 5

Google Nexus 5 incelemesi
Resim 4/12

Google Nexus 5

Google Nexus 5 incelemesi
12'nın resmi 5

Google Nexus 5


Google Nexus 5 incelemesi
12'nın resmi 6

Google Nexus 5

Google Nexus 5 incelemesi
12'nın resmi 7

Google Nexus 5


Google Nexus 5 incelemesi
Resim 8/12

Google Nexus 5

Google Nexus 5 incelemesi
Resim 9/12

Google Nexus 5


Google Nexus 5 incelemesi
Resim 10/12

Google Nexus 5

Google Nexus 5 incelemesi
12'nın resmi 11

Google Nexus 5

Google Nexus 5 incelemesi
12'nın 12 resmi

Google Nexus 5

Google Nexus 5 incelemesi

LG'nin sonuncusu olabilecek ikinci Google telefonunun hardalı kesip kesmediğini öğrenmek için Google Nexus 5 incelememize göz atın.


Google Nexus 5, o zamandan beri en açık şekilde sızdırılan akıllı telefon olabilir.iphone 5s,Samsung Galaxy s4ve ... şimdi bunu düşünüyoruz, bu yıl amiral gemisi akıllı telefonların çoğu.

Bunların arasındaki fark, aslında Google'ınNexus 4ve eğer olacaksa, değiştirmeyi hangi şirket yapacaktı.

Bazıları olacağını söylediMotorola, başarılı bir şekilde piyasaya sürüldükten sonraMoto XABD'de, yakın zamanda satın alınan şirketin, ana şirketinin teklifini yapmaya ve yeni bir marka oluşturmaya başlaması makul görünmüyordu.Googleşeklinde akıllı telefonlar.

Ama bunun yerine bu olmayacakLGörtünün üzerinden geçmeden önce son bir duruş sergileyecekti. Google’ın kendi çalışanlarından biri tarafındanAndroid 4.4 KitKatNexus 5, yılbaşı sezonu öncesinde akıllı telefonların en çok konuşulanlarından biri haline geldi.

Pekala şimdi burada, neredeyse hiç tantana olmadan (gerekli miydi?) Nexus markalı akıllı telefon neredeyse anında tükendi, elbette soru şu ki, paranıza değer mi?

Google Nexus 5: Boyutlandırın ve oluşturun

Bundan kaçmak yok, Nexus 5'in tasarımı iki duygudan birini aşılayacak, birincisi sessiz onay ve ikincisi tamamen ilgisizlik.

Gerçekte bu, minimalist tasarımın sınırlarını zaten zorlayan Nexus 4'e göre bir başarıdır ve cam arka kısım görünürdeki tek 'bling' idi.

Nexus 5'in tasarımını seviyoruz, kesinlikle abartılı değil ama birine verdiğiniz an yüzünün saygıya göre değiştiğini göreceksiniz, sağlam bir yapıya sahip olduğunu hissediyor ve tamamen plastik olmasına rağmen, sizin tarzınız plastik değil. d sevmediğim.

Mat yüzey, elinizden kaymasını önler ve birinci sınıf bir dokunuş katar. Teknik açıdan, burada çok az değişiklikten bahsediyoruz, Nexus 5 8,59 mm inceliğindedir, bu Galaxy S4 veya iPhone 5'lere kıyasla pek görünmeyebilir ancak yine de oldukça ince hissediyor.

130 gram ağırlığında olan bu hafif bir telefon ve bunu hissedebilirsiniz, tüm gayrimenkullere rağmen tek elinizde tutmakta sorun yaşamayacaksınız.

Google Nexus 5: Özellikler

Nexus 5, Android 4.4 KitKat kullanan ilk akıllı telefon olup, akıllı Arayan Kimliği ve yeni Google Hangouts SMS uygulaması da dahil olmak üzere yeni duyurulan tüm özellikleri alacağınız anlamına gelir.

En önemlisi genel tasarımdır ve ince olsa da, KitKat doğru yönde bir harekettir.

Yarı saydam menü çubuğu harika görünüyor ve tüm ekranı takdir etmenize izin verirken, uygulamalar menüsünden dağınıklığın kaldırılması gibi küçük şeyler, tüm sistemin biraz daha gösterişli hissettiği anlamına gelir.

Bir şikayetimiz olsaydı, Google'ın Google + 'yı ve diğer hizmet paketini yaptığınız işin her yönüne entegre etmeye yönelik yavaş ama durdurulamaz bir yürüyüş yapmasıdır.

Bunun en iyi örneği, yeni Hangouts uygulamasıdır. Google, SMS metinlerinizi artık MMS mesajlarınız ve Google Hangouts ile sorunsuz bir şekilde entegre edeceğini gururla belirtti.

Yine de bahsetmediği şey, arayüzün sizi Hangouts'u ilk listelenen kişilerle her şeyden önce kullanmaya zorlamaya odaklanmış olmasıdır.

Hangouts'tan çıkış yapmak mümkündür, ancak bulması zahmetlidir ve arayüze sahip olsanız bile, onu tekrar etkinleştirmeye devam etseniz bile.

Neyse ki Google'ın kendisi bundan kurtulmanın kolay bir yolunu ekledi, kendi SMS uygulamanızı yükleyebilir, hangout'ları kaldırabilir ve bunu varsayılanınız olarak ayarlayabilirsiniz.

Google Nexus 5: Ekran

Nexus 5, bir akıllı telefondan satın alabileceğiniz en yüksek çözünürlüklü ekranlardan biri olan, 445 ppi ile 4,95 inç 1920x1080p ekrana sahiptir.

Elbette pikseller hikayenin sadece bir parçası ve geri kalanının LG tarafından aynı sihirli dokunuşla uygulandığını bildirmekten mutluluk duyuyoruz, mükemmel renk üretimi ve oyun ve video oynarken harika tepki veren çarpıcı bir ekran.

Telefonun tasarımı kesinlikle etkiye katkıda bulunuyor. Yan taraftaki çerçeveler çok küçük ve üstte ve altta oldukça küçük olduklarını iddia edebilirsiniz, bu da tüm odağınızın o fantastik ekrana kare olarak ortalanacağı anlamına gelir.

Google Nexus 5: Kamera

Ne yazık ki tüm iyi şeyler uzun süre dayanamaz ve bir kez daha parlaklıktan yoksun olan kameradır. Nexus 5, optik görüntü sabitleme ve Google'ın yeni HDR + özelliğine sahip 8 MP arka kameraya sahiptir.

Google'a göre HDR +, kontrast ve parlaklık arasında daha iyi bir denge sağlayan normalden daha fazla görüntü alıyor ve bu da teoride düşük ışıkta daha iyi fotoğraflar anlamına geliyor.

Gerçekte, standart HDR kullanan rakipler arasında kesinlikle fark edilmeyecek kadar çok fark görmedik.

Bu görüntüler kötü değil, dijital dünya için kesinlikle yeterince iyi, daha çok gürültüden muzdaripler, bu da onları havaya uçurmak veya yazdırmak riskli bir iş haline getiriyor.

Google Nexus 5: Performans

Nexus 5, Qualcomm Snapdragon 800, 2.26GHz dört çekirdekli işlemciye ve 2GB RAM'e sahip olmasıyla neredeyse aynı özellikleri sağlar.LG G2.

LG G2'de olduğu gibi, bu aynı zamanda sorunsuz çalışan uygulamaların olduğu ciddi bir telefon, çoklu görevler herhangi bir gecikme olmadan ve video oynatma gerçekten pürüzsüz.

Nexus 5'in 16 GB ve 32 GB olmak üzere iki çeşidi vardır ve bugünün dünyasında bulut depolama için Google Drive'a ve tabii ki tüm müzik kitaplığınızı ücretsiz olarak buluta yükleyecek olan Google Müzik'e sahip olursunuz.

Google Nexus 5: Pil

Nexus 5, LG G2'nin 3000mAh'inden önemli ölçüde daha küçük olan 2300mAh pil ile birlikte gelir ve gerçekte bunu gösterir.

Evet ekran biraz daha küçük ama dürüst olmak gerekirse biraz daha büyük bir şey beklerdik, tabii ki her şeyde olduğu gibi tavizler var ve ne yazık ki pil ömrü bunlardan biri.

İPhone 5'lerden yalnızca biraz daha iyi; Nexus 5, sürekli ancak gündelik kullanımla öğleden sonraya kadar neredeyse devam ediyor.

Tabii ki gün içinde sadece ara sıra kontrol edecek ve belki biraz izleyecekseniziPlayersabahları ve akşamları o zaman belki bir gün geçirebilirsiniz.

Google Nexus 5: Karar

Nexus 4'ü incelediğimizde LG'yi, aşırı tasarımından bir adım geriye atıp ana etkinlik olan Android 4.2 Jelly Bean için bir pencere haline gelen bir akıllı telefon yarattığı için övdük.

LG'nin bir kez daha aynı yaklaşımı benimsediğini ve çarpıcı ekranı ve küçük çerçevesi sayesinde yalnızca tek bir şeye, Android 4.4 KitKat'a odaklanacağınızı bildirmekten mutluluk duyuyoruz.

Sonra tabii ki fiyatı var, 16 GB için 299 sterlin ve 32 GB sürümler için 339 sterlin, Nexus 5 gerçekten Nexus 4'ten biraz daha pahalıdır, ancak adımı düşündüğünüzde, gerçekten o kadar da kötü görünmüyor .

Buna ek olarak, amiral gemisi akıllı telefonların şu anda SIM-Free 500 £ 'dan fazla maliyete sahip olduğu ve Google'ın iş yapma becerisinden hiçbir şey kaybetmediği gerçeğini ekleyin.

Tamam, kamera iyi, mükemmel değil, ancak Google'ın bunun o kadar iyi olmadığını ve görünüşe göre bir yazılım güncellemesiyle düzeltilebileceğini kabul ettiği söylentilerini duyduk - tabii ki beklemek ve görmek zorundayız.

Şüphesiz bu, şimdiye kadarki en iyi Nexus olmasına rağmen, mevcut en iyi Android akıllı telefonlardan biri ve oldukça garip bir şekilde, muhtemelen LG'nin yaptığı en iyi telefon. Onların yerinde olsaydık, kendimizi tekmeliyor olurduk.

Google Nexus 5 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Google Nexus 5 fiyatı: 299 £ (16 GB), 339 £ (32 GB)