Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Android telefonlardaki Google Fotoğraflar yeni ve harika bir özelliğe kavuştu

Android telefonlardaki Google Fotoğraflar yeni ve harika bir özelliğe kavuştu

Google Lens, 2017'de Google IO'da ilk kez duyurulmasından bu yana Google'ın sessizce geliştirdiği kullanışlı araçlardan biridir. Uygulama, telefonunuzun kamerasını kullanarak çevrenizdeki dünyadan hızla bilgi almanızı sağlar; telefonunuzu bir nesneye doğru tutun ve Google, o nesne hakkında daha fazla bilgi edinmek için sizin için bir görsel arama yapacaktır. Metni çevirmek, restoran menülerindeki popüler öğeleri görmek, bitkileri ve önemli noktaları belirlemek ve daha fazlası için de kullanabilirsiniz.

Şimdi, olarakAndroid Polisi tarafından fark edildi, Google Lens'e doğrudan Google Fotoğraflar içinden erişilebilir. Bu nedenle, fotoğraf kitaplığınızda geziniyorsanız, Lens simgesine (bir fotoğrafı görüntülerken çöp kutusu simgesinin yanındadır) hızlı bir şekilde dokunun ve Google Lens'i başlatacak ve o nesneyi sizin için tanımlamaya çalışacaktır.

Görüntüde metin varsa, onu kopyalamanıza, bilgisayarınıza kopyalamanıza, o metni web'de aramanıza, size yüksek sesle okumasını ve başka bir dile çevirmenizi sağlar. bunu zaten yapabilirsin play.google.com/store/apps/detailsancak bunu Google Fotoğraflar'dan kullanabilmek yeni ve hoş bir ek.

Android Police'in belirttiği gibi, Google bir süredir Lens işlevini yazılımının diğer parçalarına uyguluyor. Örneğin, Google Kamera uygulamasından da kullanabilirsiniz ve Android telefonunuzda Google Asistan'ı 'OK Google' diyerek başlatırsanız, dokunabileceğiniz bir Lens simgesi görürsünüz.


Telefonunuza bağlı olarak Lens, kamera uygulamanızda zaten yerleşik olabilir. Orada değilse, Play Store'dan indirmeniz yeterlidir. iPhone'da Lens, resmi Google uygulamasında yerleşik olarak bulunur.App Store'dan indirin.

  • Xiaomi, epik bir kamera yükseltmesiyle savaşı OnePlus 9'a götürüyor

Google Lens ile uğraşırken, uygulamayla hemen fark edilemeyebilecek daha pek çok şey yapabilirsiniz. Aşağıda, aşağıdaki şeylerin fotoğrafını çektiğinizde Google'ın verdiği bazı örnekler verilmiştir:


Giyim ve ev eşyaları:Benzer ürünleri ve bunları nereden satın alacağınızı bulun.

Barkodlar:Bir ürün hakkında nereden satın alacağınız gibi bilgileri bulmak için bir barkod kullanın.


Kartvizit:Telefon numarasını veya adresini bir kişiye kaydedin.

Kitap:Bir özet alın ve yorumları okuyun.

Etkinlik broşürü veya reklam panosu:Etkinliği takviminize ekleyin.

Dönüm noktası veya bina:Tarihsel gerçekleri, çalışma saatlerini ve daha fazlasını görün.


Müzede resim yapmak:Sanatçı hakkında okuyun ve daha fazlasını öğrenin.

Bitki veya hayvan:Türler ve ırklar hakkında bilgi edinin.

Lens'in keyfini çıkarmak için yeni bir Android telefona mı ihtiyacınız var? biz düşünüyorumen iyi Android telefonSamsung Galaxy S20 FE 5G nedir ve bu telefon için en iyi fiyatlar aşağıdadır.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy S20 FE 5G anlaşmaları Sözleşme Fiyatları Sim Free Sky Mobile36 aySamsung Galaxy S20 FE 5G (128GB Turuncu) Samsung Galaxy S20 FE 5G (128GB Turuncu) Ücretsiz peşin 26 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveri Sky Mobile36 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBVeriler Sky'da Görüntüleme Ücretsiz ön ödemeli £26 /ay Sky'da GörüntülemeÜç 24 ay Samsung Galaxy S20 FE 5G (128 GB) Samsung Galaxy S20 FE 5G (128 GB) £ 29ön ödeme£26 /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBveriÜç 24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBveriGörünümNSÜç £ 29ön ödeme£26 /ay GörünümNSÜçVodafone36 aySamsung Galaxy S20 FE 5G (128GB Beyaz) Samsung Galaxy S20 FE 5G (128GB Beyaz) 19 £ peşin 28 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBtarih Vodafone36 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveri Görüntüle Vodafone Ltd'de 19 £ peşin 28 £ /ay Vodafone Ltd'de Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz