Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Google Pixel 2 XL İnceleme: İstediğiniz Piksel!

Google Pixel 2 XL İnceleme: İstediğiniz Piksel!

Google Pixel 2 XL fırsatları

Dürüst olalım - Google Pixel 2 XL, istediğiniz Google Pixel'dir. Geçen yılın Pikselleri neredeyse aynı görünürken, bu yıl Google'ın tasarım açısından bölünmüş hali var, Google Pixel 2 daha geleneksel bir ekran-çerçeve oranına sahipken, bu 2017'nin en büyük akıllı telefon trendine - uçtan uca kenar ekranı.


Büyük veya küçük ekranlar tercih etseniz de, bunun Google Pixel 2 XL'yi anında daha cazip hale getirdiğini düşünüyorum.

Daha fazlasını okuyun: Google Pixel 3a incelemesi (erken karar): birinci sınıf kamera, plastik kasa

Google karışıma başka neler ekledi? İlk olarak, kamera yükseltildi, şimdi bazı etkileyici portre efektleriyle, tasarım onu ​​daha ayırt edici hale getirmek için değiştirildi ve Google yazılımı hemen hemen her yönden geliştirdi.

Ama zekâya karşı ayak başparmağa durmak yeterli mi?Samsung Galaxy Note 8veiPhone 8 Plus?


Öğrenmek için birkaç gündür Google Pixel 2 XL kullanıyoruz.

Başlamadan önce şunu da belirtmeliyim kistandart Pixel 2'yi incelediPixel 2 XL'ye çok benziyor. Bu inceleme esas olarak küçük kardeşiyle olan farklılıklardan bahsedecek, bu yüzden diğer incelemeye göz atmanızı öneririm.bu yılki Pixel telefonların daha ayrıntılı bir incelemesi.


Ayırt edici tasarım

Daha küçük Google Pixel 2 ile ilgili en büyük sorunumuz, ekranın üst ve alt kısmındaki mazur görülemez şekilde büyük çerçevelerdir. Neyse ki, XL bunu çerçeveyi en aza indiren bir tasarımla çözüyor.

Samsung Galaxy Note 8 gibi uçtan uca olmasa da, Pixel 2 XL'in anında daha modern görünmesini sağlar. Ekranın çevresinde, Google'ın yeni hareketli duvar kağıtları ile eşleştirildiğinde neredeyse çalışan çok dikkat çekici bir çerçeve vardır. bir çerçeve gibi. Bunun bir uzlaşma değil bir tasarım kararı olduğunu varsayacağız ve Pixel 2 XL'yi rakiplerinden daha farklı kılıyor (iPhone X'in birinci sınıfı gibi).


Başka yerlerde Pixel 2 XL, tasarım departmanında bir değişiklik yaptı. Geçen yılki telefon mülayim olduğu için eleştirilirken, bu yılki daha karakterli.

Resim 1/4

Resim 2/4

Resim 3/4


Resim 4/4

Gerçekten takdir ettiğimiz ilginç bir doğası var.

Tıpkı daha küçük Pixel 2 gibi, XL'nin metal arkası da plastik hissi veriyor. Doğal olarak, bu onu daha ucuz hissettiriyor, ancak belki de kullandığımız en sürükleyici amiral gemisi akıllı telefon yapıyor. Ben kesinlikle sevmeye başladım.

Pixel 2 XL, Just Black, Black & White (havalı bir kontrast güç düğmesine sahip) olmak üzere iki farklı türde gelir.

Genel olarak, Pixel 2 XL'nin tasarımına olumlu bakıyorum, Google'ın artık amiral gemisi cihazları için net bir tasarım yönüne sahip olduğunu gösteriyor.

Piksel gözetleme

Daha önce de değindiğimiz gibi, Google Pixel 2 XL kendisini ekranıyla gerçekten ayırıyor.

Ağabey şimdi 1440 x 2880 çözünürlüğe ve 18: 9 en boy oranına sahip 6 inç P-OLED ekrana sahip.

Bu, yaklaşık 538 ÜFE'lik bir piksel yoğunluğu anlamına gelir.

Başlangıçta Pixel 2 XL'nin P-OLED ekranının rakiplerine kıyasla biraz daha cansız göründüğünü düşündük vestandart Piksel 2ekran daha parlak, daha keskin ve genellikle daha etkileyici görünüyor.

Ancak, Google'ın bunu bir yazılım güncellemesiyle hızlı bir şekilde çözdüğünü ve bir 'Doymuş' görüntüleme modu eklediğini söylemekten mutluluk duyuyoruz.

Bu, bu bölümde Samsung'un gerisinde kalsa da, ekranı büyük ölçüde iyileştiriyor.

Google Pixel 2 XL İncelemesi

Pixel 2 XL yeni özellikler ve ekran kapalıyken bile önemli bilgileri ve bildirimleri göstermeye devam eden 'Her Zaman Açık' ekranı. Bu hoş bir dokunuş ama daha önce görüldü - gerçekten etkileyici olan şey, size anlık Shazam gibi arka planda hangi şarkının çaldığını da söylemesi.

Pil ömrü

Bu büyük gövdenin içinde daha büyük bir pil için de alan var. Google Pixel 2 XL, hızlı şarj ile 3520 mAh kapasiteye sahiptir.

Pixel 2 XL'nin pil ömründen gerçekten etkilendik, bir günü orta / yoğun kullanımla kolayca yönetebildik.

Metal tasarımı nedeniyle kablosuz şarj olmadığını belirtmek gerekir. Şu anda bu önemli bir sorun değil, çünkü oldukça yavaş ve çok yaygın değil, ancak bunu Pixel 3'te görmeyi umuyoruz.

Diğer her Şey

Pixel 2 XL ile ilgili diğer her şey, daha küçük Pixel 2 ile aynıdır, bu yüzden şimdi gidip bu incelemeyi okumanızı şiddetle öneririz.

Gibi, cidden, tamamını okuPixel 2 incelemesi.

Google Pixel 2 XL, aynı Qualcomm Snapdragon 835 yonga seti, 4 GB RAM ve 64 GB veya 128 GB depolama alanına sahiptir.

Ayrıca, hem ön hem de arka sensörlerde etkileyici bir portre modu efekti oluşturmak için yazılım kullanan aynı 12MP, f / 1.8, OIS kameraya sahiptir.

Aşağıdaki resim örneklerine göz atın:

Resim 1/10

Resim 2/10

Resim 3/10

Resim 4/10

Resim 5/10

Resim 6/10

Resim 7/10

Resim 8/10

Resim 9/10

Resim 10/10

Tabii ki aynı yazılımı da çalıştırıyor. İle nakliyeAndroid Oreoüstte hafif bir Pixel başlatıcısı ile.

  • Pingtwitter'lere göz atınAndroid Oreo kılavuzu

Piksel başlatıcısı, bu büyük olanı tek elle kullanmayı biraz daha kolaylaştıran bazı hafif kullanıcı deneyimi geliştirmeleri ekler. Örneğin, Google arama çubuğunu ana ekranın altına ve ekrandaki güç kontrollerini güç düğmesinin hemen yanına koymak.

Şimdi cidden, gidin ve okuyundaha küçük Google Pixel 2'nin tam incelemesi.

Karar

İkisi deGoogle Pixel 2ve Pixel 2 XL, Google'ın artık amiral gemisi akıllı telefonları için net bir vizyona sahip olduğunu gösteriyor. Tasarım farklı ve karakterli, kamera olağanüstü olmaya devam ediyor ve yazılım çok akıllı.

Pixel 2 XL'nin uçtan uca ekranının onu tercih edilecek bir ekran haline getirdiğini düşünüyoruz.

Özellikler

Boyutlar:157,9 x 76,7 x 7,9 mm
Görüntüle:6 inç, 1440 x 2880 piksel, 18: 9 oranı
İşlemci:Qualcomm Snapdragon 835 / 4GB RAM
Depolama:64 / 128GB
Batarya:3520 mAh
Kamera:12MP sensör, f / 1.8, OIS

Bunu beğendin mi?