Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Google Pixel 3 XL ve Huawei Mate 20 Pro: Ekstra büyük Android amiral gemisi savaşı

Google Pixel 3 XL ve Huawei Mate 20 Pro: Ekstra büyük Android amiral gemisi savaşı

Birinci sınıf Android amiral gemileri için güzel bir yıl oldu ve burada yılın en iyi iki telefonunu karşılaştıracağız:Google Pixel 3 XLveHuawei dostum 20. Google'ın işletim sistemi tarafından desteklenen büyük bir telefonun peşindeyseniz, bunlar kısa listenizde olmalıdır.

Peki size en uygun telefon hangisi? Benzerliklerin ve farklılıkların nerede olduğunu ortaya çıkarmak için onları tasarım, yazılım, teknik özellikler ve özellikler gibi kategorilere kafa kafaya koyduk. Pixel 3 XL ve Huawei Mate 20 Pro hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Google Pixel 3 XL ve Huawei Mate 20 Pro: telefon tasarımı

Google Pixel 3 XL

Google Pixel 3 XL


Bu telefonlarda sizi ilk etkileyen şey boyutlarıdır. Google Pixel 3 XL 6,3 inç, 1,440 x 2,960 piksel ekrana (inç başına 523 piksel) sahipken, Huawei Mate 20 Pro 6,39 inç, 1,440 x 3,120 piksel ekrana (583 ppi) sahip. Google telefonu bir gölge inceltici (7,9 mm'ye karşı 8,6 mm) ve bir gölge daha hafiftir (189 gram'a karşı 184 gram).

Her iki telefon da OLED ekranlardan yararlanıyor ve her iki telefon da üstte bir çentik kullanıyor - ancak burada çok daha şık görünen bir çentik entegrasyonu için Huawei'ye galibiyet vermeliyiz. Google Pixel 3 XL çentiği derin ve tıknaz ve gerçekten ekranı yiyor. Pixel 3 XL, ön ekranda da daha kalın bir alt çeneye sahip.


Arka plan farklı bir hikaye - aslında Google Pixel 3 XL'nin iki tonlu, dokulu yaklaşımını tercih ediyoruz. En azından gözümüzde biraz ezici görünen üç lensli kamera kurulumuna sahip Huawei Mate 20 Pro'nun arkasından daha minimal ve şık. Her iki telefon da tasarım açısından onu parkın dışına çıkaramıyor.

Günün en iyi Google Pixel 3 XL fırsatları İndirimli Fiyat Google - Pixel 3a XL ile ... Amazon Prime $ 499,99 $ 199,90 Google Pixel 3 XL Akıllı Telefonunu Görüntüle ... Amazon Prime 219,95 $ Google'ı Görüntüle - Pixel 3a XL ile ... Amazon Prime 220 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Google Pixel 3 XL Kilidi Açıldı ... Amazon Prime 239,95 $ 224 $ Göster Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Google Pixel 3 XL ve Huawei Mate 20 Pro: telefon özellikleri

Huawei Mate 20 Pro


Huawei Mate 20 Pro

Google Pixel 3 XL, karşılaştırmalarda genellikle Mate 20 Pro'nun içindeki Huawei Kirin 980 yongası tarafından belirlenen Qualcomm'un Snapdragon 845 işlemcisinden güç alıyor. Fark çok büyük değil ve her iki telefon da hızlı ve sorunsuz çalışıyor, ancak ham güç ve güç verimliliği açısından bu, Huawei için başka bir kazanç.

Bu, RAM'e de uzanır - Mate 20 Pro'da, hangi seçeneğe başvurduğunuza bağlı olarak 6GB veya 8GB ve Pixel 3 XL'de sadece 4GB vardır. Huawei size hafıza kartı ile genişletilebilen 128GB veya 256GB dahili depolama sağlarken, Google yalnızca 64GB veya 128GB sunar ve bunu bir kartla genişletme seçeneği yoktur.

En azından kağıt üzerinde, Huawei Mate 20 Pro, Google Pixel 3 XL'den daha güçlü bir telefon. Google, Pixel telefonlarıyla bir teknik özellik savaşı kazanmakla ilgilenmiyor gibi görünüyor ve Android'in kaygan ve bloat içermeyen sürümünün ham performans rakamlarından daha önemli olduğuna işaret ediyor. Ve bu bizi güzelce ...


Google Pixel 3 XL ve Huawei Mate 20 Pro: telefon özellikleri

Google Pixel 3 XL

Google Pixel 3 XL

Bir Pixel telefonun en büyük satış noktalarından biri Google'ın Pixel Android işletim sistemidir: kaygan, yalın ve en son özelliklerin tümü ile mükemmel Google Asistan entegrasyonu içerir. Huawei'nin EMUI'nin Android'i kullanması iyi, ancak o kadar iyi değil. Her iki telefon da Android 9 Pie ile başlıyor, ancak Google'ın telefonları elbette Pixel telefonlardan beklediğimiz gibi daha yeni güncellemeleri daha hızlı alacak.

Kamera, Google Pixel 3 XL'nin üstün olduğu başka bir alandır. Huawei Mate 20 Pro'nun üçlü lensli 40MP + 20MP + 8MP yakalayıcısı ile karşılaştırıldığında arkada sadece tek lensli, 12.2MP kamera var - ancak Google'ın mükemmel görüntü işleme algoritmaları ve uzmanlığı sayesinde, aslında Pixel'dir. çoğu zaman daha iyi fotoğraflar çeker. Her iki telefon da bu alanda çok yüksek puan alıyor.

Hem Google Pixel 3 XL hem de Huawei Mate 20 Pro, IP68 toz ve su yalıtımına sahiptir ve bundan yararlanmak isterseniz her ikisi de kablosuz olarak şarj edilebilir. Bahsetmeye değer bir diğer özellik - Mate 20 Pro'nun aslında ön ekranın altında bir parmak izi sensörü varken, Google Pixel 3 XL'de hala arka tarafta.

Bugünün en iyi Huawei Mate 20 Pro fırsatları 183 Amazon müşteri yorumu Huawei Mate 20 Pro LYA-L29 ... Amazon Prime 569,99 $ Huawei Mate 20 Pro'yu Görüntüle (Yalnızca GSM, ... Amazon $ 856,51 Düşük Stokları Görüntüle Huawei Mate 20 Pro (Yalnızca GSM,. .. Amazon $ 919 Düşük Stokları Görüntüle Huawei Mate 20 HMA-L29 ... Amazon Prime 1.089 $ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Google Pixel 3 XL ve Huawei Mate 20 Pro: Nihai karar

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

Mümkün olan en hızlı telefonu, en büyük ekranı ve en çekici şekilde tasarlanmış öne bakan çentiği istiyorsanız, o zaman Huawei Mate 20 Pro, muhtemelen tercih etmeniz gereken bir telefon. Huawei'nin şimdiye kadarki en iyi akıllı telefonlarından biri olarak karşınızda ve kesinlikle hiçbir bölümde hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

En iyi yazılım deneyimi, Google'ın diğer hizmetleriyle en sıkı entegrasyon ve - belki de - mobil fotoğraflarınızdan en iyi sonuçlar için, Google Pixel 3 XL daha çekici bir seçenek bahsi gibi görünüyor. Bu yılın Pixel telefonları her zamankinden daha iyi, ancak bu çentik bizi biraz rahatsız ediyor (daha küçük bir ekran ve çentik istemiyorsanız Pixel 3'ü tercih edebileceğinizi unutmayın).

Bu, iki telefon arasında seçilecek pek bir şeyin olmadığı karşılaştırmalardan biridir - her ikisi de tasarım ve performansın çoğu alanında mükemmeldir ve onları ayırmak için bahsetmeye değer birkaç kıkırdama vardır. Telefonlar ayrıca Huawei ve Google'ın cihazları için parlak bir geleceğe işaret ediyor ve her iki şirketin de 2019'da bulacaklarını dört gözle bekliyoruz.