Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Google Pixel 3a incelemesi: birinci sınıf kamera, plastik kasa

Google Pixel 3a incelemesi: birinci sınıf kamera, plastik kasa

Google Pixel 3a fırsatları

Google Pixel 3a, Pixel akıllı telefon serisinin en son girişi veçokKaliforniya şirketinden farklı bir teklif. Şimdiye kadar Pixel, sıkı bir şekilde entegre edilmiş donanım ve yazılıma sahip üst düzey dahili bileşenler tarafından desteklenen birinci sınıf bir akıllı telefon olan iPhone'a her zaman doğrudan bir yanıt olmuştur.


Ancak Google tarafından tasarlanan en yeni telefon tamamen başka bir şey. Dışarıdan, Pixel 3'ten neredeyse ayırt edilemez görünüyor, ancak 340 £ daha ucuz.

Cazip?Açıkçası, olmamak aptallık olur.

  • Google Pixel 3a XL incelemesi

Google Pixel 3a incelemesi: Ekran, Tasarım

Pixel 3'ün tasarımına aşina iseniz, o zaman zaten Pixel 3a'nın tasarımına aşinasınız demektir. Google, daha pahalı olan kardeşi ile aynı çift tonlu kasa ve gösterişli renkli güç düğmeleriyle donattı. Tek fark, Pixel 3a'nın kasasının cam değil plastik olması. Bu, akıllı telefonabirazdaha ucuz bir his, ancak çok az. Pixel 3a hala sağlam ve sağlam bir his veriyor. Ne yazık ki, plastiğe geçiş, kablosuz şarjı kaybedeceğiniz anlamına geliyor; bu, Pixel 3a sahiplerinin Pixel Stand ve şık özel özelliklerinden yararlanamayacağı için utanç verici.

Google Pixel 3a incelemesi


Google Pixel 3a Temel Özellikleri

Boyutlar:151,3 mm x 70,1 mm x 8,2 mm


Ağırlık:147 g

Ekran:5,6 inç, FHD + (2220 x 1080) OLED, 441 ppi


İŞLEMCİ:Qualcomm Snapdragon 670

VERİ DEPOSU:4 cigabayt

Depolama:64 GB

Batarya:3.000 mAh


Kameralar:12,2 MP çift piksel arka / 8 MP ön

THE:Android 9.0 Pastası

Google Asistan'ı çağırmak için telefonun kenarlarını sıkıştırmanıza izin veren Active Edge, buraya dönüş yapıyor. Bu güzel bir özellik ve sanal asistanla konuşma deneyimini 'Tamam, Google' demekten daha keyifli hale getiriyor, bu da gerçekten tuhaf hissettiriyor ve size ipleri çeken yüzü olmayan şirketi hatırlatıyor.

Pixel 3a'ya ve oraya biraz daha yakından bakınvardırBu yeni ve daha uygun fiyatlı telefon ile pahalı Pixel 3 arasında bir dizi fark vardır. İlk olarak, bir zamanlar her yerde bulunan 3,5 mm ses bağlantı noktasıçokEkim 2017'de Pixel 2'nin piyasaya sürülmesinden bu yana Pixel akıllı telefon serisinden ayrıldıktan sonra geri dönüş hoş geldiniz.

İster Bluetooth kulaklık, ister kablolu USB-C veya 3,5 mm varyantları kullanıyor olun, Pixel 3a'ya bağlanıp melodilerinizi dinleyebileceksiniz. Google, bu seçeneği yeni orta sınıf teklifine yeniden dahil etmeye karar verdiğini, çünkü bu fiyat noktasında tüketicilere mümkün olduğunca çok seçenek sunmak istediğini söyledi, ki bu biraz mantıksız görünüyor. Sonuçta, neden Pixel 3a'nın neredeyse iki katı fiyat ödeyenler seslerinde daha fazla sınırlama ile uğraşmak zorunda olsun?

Diğer yerlerde, Google Pixel 3a, Pixel 3'teki 5,5 inç HD OLED'den biraz daha büyük olan 5,6 inç FHD + OLED ekrana sahip. Google tam olarak ağzı sıkı kaldınedenekran boyutunu ihmal edilebilir bir miktarda artırmayı seçti, ancak Pixel 3a iyi bir boyut gibi görünüyor - veneredeyseyönetilebilir tek elle. Elleri daha küçük olanlar, çalışmak için sokakta dolaşırken, evin anahtarlarını ve kaynar bir fincan kahveyi karıştırırken yazmak için muhtemelen iki eline (veya bir PopSocket'e) başvurmak zorunda kalacak.

Pixel 3a'ya geçiş yapmayan bir özellik, Pixel 3'e verilen IP68 su ve toza dayanıklılık derecesi, bu nedenle yüksekten fotoğraf çekerken yeni orta menzilli telefonunuzu güçlü bir şekilde tuttuğunuzdan emin olun. yerler veya su yakınında.

Google Pixel 3a incelemesi

Google Pixel 3a incelemesi: Kamera

Ancak dürüst olalım, Pixel 3a sahipleriGerçekten miActive Edge, 0,1 inç ekran boyutu farkı ve hatta 3,5 mm kulaklık bağlantı noktasının geri dönüşünden rahatsız - Pixel 3a söz konusu olduğunda,herşeykamera hakkında.

Sonuçta, Pixel akıllı telefon markasını özetleyen tek özellik budur. Her yıl, en yeni Google Pixel telefon, diğer amiral gemisi cihazların ölçüldüğü bir kriter haline geliyor ve Google Pixel 3 de farklı değildi. Diğer iyileştirmelerin yanı sıra, 739 sterlinlik akıllı telefon bize, insan gözünün kaba şekillerden daha fazlasını seçmeye çalıştığı en zorlu düşük ışık koşullarında parlak, doğru renkler ortaya çıkaran Gece Görüşü'nü getirdi.

Google, Pixel 3a ile aynı kamera performansını daha uygun bir fiyat noktasına getirmeye çalıştığını söylüyor. Pixel 3a'da kamera uygulamasını ilk kez başlattığınızda, Pixel 3'te daha düşük maliyetli bir telefon tuttuğunuzu söylemek (neredeyse) imkansızdır: Gece Görüşü, Portre Modu, Panoramalar, Hareketli Çekimler mevcut ve doğrudur.

Aslında, tek gerçek hediye, Pixel 3'te bulunan ultra geniş selfie özelliğinin olmamasıdır; bu, büyük bir grubu bir selfie çubuğuna başvurmaya gerek kalmadan çerçeveye sıkıştırmanıza olanak tanır.

Google'a göre Qualcomm Snapdragon 670 ile aynı performansa yakın güreşmeyi başardı.olmadanPixel 3 ve Pixel 3 XL, amiral gemisi Qualcomm silikon kullanarak elde ederken Yapay Zeka ve yazılımın bir karışımını kullanan Pixel Görsel Çekirdeği.

Pixel 3a Kamera Örnekleri

Resim 1/4

Resim 2/4

Resim 3/4

Resim 4/4

Bu, yeni bir orta sınıf el cihazını piyasaya süren herhangi bir üretici için cesur bir iddia, ancak Pixel 3'ün fotoğrafları göz önüne alındığında, burada özellikle cesur görünüyor.

Neyse ki, hedeften hiç de uzak değil. Fotoğrafçılıktaki hünerini gerçekten değerlendirmek için akıllı telefonla daha fazla zamana ihtiyacımız olacak, ancak Pixel 3a ile şu ana kadar görüntülerden oldukça etkilendik. Ayrıntılar keskin, renkler doğal - Samsung cihazlarında çekilen görüntülerin aşırı doygun görünümünden uzak.

Fiyat farkına rağmen, bir Pixel'de çekim yaptığınız konusunda hiçbir hata yoktur - ortaya çıkan her görüntü aynı jilet keskinliğini taşır,birazşimdiye kadar piyasaya sürülen her nesil Pixel kamerayı karakterize eden soğuk görünüm. Bu nedenle, daha sıcak görüntüleri tercih edenler, gerçeğin ardından fotoğrafları ince ayar yapmak zorunda kalacak.

Halen yalnızca tek bir lens kullanan Portre Modu, şimdiye kadar olduğu kadar etkilidir. Pixel 3 gibi, çalıştığında - ki işe yarıyorçoğuKonu, arka plandaki yapay bokeh ile güzel bir şekilde çerçevelenir. Bununla birlikte, Pixel bazen bazı garip sonuçlar ortaya çıkarır - bokeh, nesnenin arkasındaki duvardaki bir posterin veya resim çerçevesinin köşelerinden birini rastgele gözden kaçırır. Şimdiye kadar, çok olağan.

Bununla birlikte, saç tellerini arka plandan ayırma konusunda Google şampiyon olmaya devam ediyor ve bu da Instagram için evcil hayvan çekimlerinizi gerçekten artırıyor. Bize güven.

Fark ettiğimiz bir alangerçekPixel 3a ile daha pahalı kardeşleri arasındaki fark Gece Görüşüdür. Özellik, yalnızca en küçük ışık şeridi olduğunda karanlığı aydınlatan reklamı yapıldığı gibi çalışsa da, ortaya çıkan görüntüler Pixel 3 ile çekilen aynı çekimlere göre biraz daha grenli görünüyor.

Google Pixel 3a incelemesi

Google Pixel 3a incelemesi: Yazılım

Bir Google Pixel cihazı seçmenin en büyük avantajlarından biri, güncellemelerinizin ve güvenlik yamalarınızın geliyor olmasıdır.doğrudan Google'dan. Bu nedenle, en yeni özelliklere Samsung, Huawei, LG ve daha fazlası tarafından üretilen Android telefonlara sahip olanlardan daha hızlı erişeceksiniz.

Pixel 3a, Android işletim sisteminin Pie olarak adlandırılan en son sürümünü çalıştırır. Bunun, LG, Oppo ve Huawei gibi işletim sistemine sıçrayan göze çarpan simgelerden ve gösterişli renklerden daha çekici olan stok kullanıcı arayüzüne sahip Android 9.0 olduğunu belirtmekte fayda var.

GeekBench 4 karşılaştırmaları: Google Pixel 3a

[CPU testi]

Tek çekirdekli: 1.287

Çok çekirdekli: 3.837

[Hesaplama testi]

RenderScript Puanı: 6,481

[Pil testi]

Pil Puanı Tahmini: 3.800

En düşük fiyat noktasına rağmen Pixel 3a bu açıdan farklı değil. Ve sanki bu noktayı vurgulamak istercesine, Google yeni akıllı telefona, standart mavinin bulunduğu kentsel alanlarda gezinmeye yardımcı olmak için yol tariflerini önünüze ekleyen popüler Google Haritalar hizmeti için yeni bir Artırılmış Gerçeklik (AR) özelliğinin erken bir sürümünü önceden yükledi. nokta biraz yetersiz olabilir.

Google, Pixel akıllı telefonlar için standart olan en az üç yıllık işletim sistemi ve güvenlik güncellemelerini garanti eder. Bununla birlikte, bu garanti, 739 £ Pixel 3 ile rekabet edenlere kıyasla, bu fiyat aralığında Android telefonlarda daha nadirdir.

Pixel 3a, Google Fotoğraflar'da da aynı sınırsız fotoğraf ve video depolama alanıyla birlikte gelir. Böylece, daha fazla bulut depolama için öksürmenizi veya değerli anıları silmeye başlamanızı isteyen bir açılır pencere görmekten endişelenmeden, parlak yeni Pixel kameranızı mutlu bir şekilde çekebilirsiniz.

Düşük maliyetli telefona geçiş yapan Google Pixel 3 özelliklerinden bahsetmişken, Pixel’in çalmayı algılayabildiği herhangi bir parçanın adını ve sanatçısını gösteren her zaman açık Shazam benzeri bir özellik olan Now Playing özelliği de buraya geri dönüyor. Her zaman açık olan ekranın altında çalmakta olan her şeyi sessizce görüntüleyen inanılmaz derecede kullanışlı özellik, hiçbir zaman belirli bir uygulamayı aramak zorunda kalmayacağınız ve sinyal bulmak için çabalıyormuş gibi cihazınızı havada sallamanız gerekmeyeceği anlamına gelir.

Google Pixel 3a incelemesi

Google Pixel 3a incelemesi: çıkış tarihi, fiyat

Google Pixel 3a şu anda çevrimiçi olarak sipariş edilebilir ve yarın, 8 Mayıs 2019'dan itibaren ana cadde raflarında görünmeye başlayacak.

Pixel 3a, 64GB depolama alanı için 399 £ 'dan başlarken, daha güçlü bir 128GB yapılandırma da mevcuttur. Google Pixel 3a üç renkte gelir: Yalnızca Siyah, Açık Beyaz ve Mor-benzeri, ikincisi ürün yelpazesine özeldir.

Google Pixel 3a incelemesi

Google Pixel 3a incelemesi: kararımız

Kendinizi etiketlenmiş resimlerde özlemle gezinirken bulduysanız#ShotOnPixelsosyal etiket, ancak elinize almak için 700 £ 'dan fazla öksürmekten hoşlanmadıo kamera, bu ideal bir telefon olabilir.

Pixel 3aaynı tasarımı, fotoğrafçılık hünerini ve açıkçası daha pahalı olan cazibesini korumuşturPiksel 3ve plastik, daha uygun fiyatlı bir pakete döktü.

Önümüzdeki üç yıl için garanti edilen en yeni Android işletim sistemi özelliklerini ve güvenlik güncellemelerini alacaksınız ve bu fiyat aralığındaki çoğu Android telefondaki yazılımdan nesnel olarak daha çekici olan Google tarafından tasarlanan Materyal Tasarımı kullanıcı arayüzünün keyfine varacaksınız. size Huawei, Onur ve Xiaomi).

Elbette, Google 399 sterlinlik başlangıç ​​fiyatına ulaşmak için bazı köşeleri kesti: plastik gövde lüks hissetmiyor, su ve toza karşı dayanıklılığın olmaması, daha dikkatli olmanız gerektiği anlamına geliyor ve çekim yapma yeteneği ultra geniş selfie çekimleri fena halde kaçırılacak. Bununla birlikte, bunların Pixel 3a'dan iki kat daha fazla ödemeye ve bunun yerine amiral gemisi Pixel ahizesini almaya değip değmeyeceğinden emin değiliz.

GibiiPhone XRveGalaxy S10eYeni Pixel 3a, makul bir fiyat ve özellik dengesi olacak şekilde tasarlandı. Kamera, Google Pixel serisine gelince her zaman gösterinin yıldızı olmuştur ve 739 sterlinlik amiral gemisini kullanmadığınızı gerçekten fark etmeyeceğiniz bir alan. İster inanın ister inanmayın, bu, bu fiyat noktasında bunu en iyi cihazlardan biri yapmak için yeterli olabilir.